Ďalší filtračný podfuk, alebo pod"fuck" ?



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Odoslaťod Giftzahn » 18 Dec 2008 13:17 pm

chelicer napísal:Giftzahn, kupit jednu-dve UV lampy do nahrady? ako nejde o miliony, ale myslim ze nikto aj tak nekradne :)


:wink: ziarivky... :o
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod pakozdy » 18 Dec 2008 14:27 pm

Giftzahn napísal:
chelicer napísal:Giftzahn, kupit jednu-dve UV lampy do nahrady? ako nejde o miliony, ale myslim ze nikto aj tak nekradne :)


:wink: ziarivky... :o

pockaj - pride zena, deti, pes, skrecok, dalsie akva a uz to bude problem :-)
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod Giftzahn » 18 Dec 2008 16:51 pm

zena je, dieta na ceste, pes tiez (ze aby som mal aj nejakeho skutocne verneho tvora :twisted: ), akvarka tri ... a problem nikde :mrgreen: a dufajme ze to tak aj este dlllllho ostane :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Knižka Pavol » 22 Dec 2008 00:25 am

neviem moc co to tu vy dvaja riesite no ja necham tu lampu bezat nonstop a myslim ze to na skodu pre tie ryby urcite nebude. Problem nastava vraj akurat vtedy ked si tie rybky niekto kupi a chova ich bez UV vraj su potom tie ryby viac nachylne na choroby lebo ziju moc v sterilnom prostredi vdaka comu si nemusia vytvarat vlastne imunne latky. Vtomto vydim aj problem ryb nakupenych v akvaristikach kde ich chovatelia odchovavaju v akva s UV- lampamy v snahe predist stratam. Takto nakupene ryby su potom v nasich domacich akva nachylnejsie na rozne ochorenia. Ja sa ich predat nechystam takze my to je jedno.
Obrázok používateľa
Knižka Pavol
 
Príspevky: 73
Obrázky: 26
Založený: 29 Júl 2007 10:31 am
Bydlisko: turcianske teplice

Odoslaťod chelicer » 22 Dec 2008 09:40 am

no uz som co to precital o tych UV lampach a tiez to ma svoje pre a proti. to ze budu ryby zit v sterilnom prostredi a ze potom budu mat oslabenu imunitu, o tom som sa docital tiez... ako pri roznych zakaloch alebo do zahradneho jazierka je to dobra vec, no tiez sa bojim ze by to mohlo v akva zabijat aj tie "dobre" bakterie potrebne pre zachovanie rovnovahy..ja viem ze to zabija len to co prejde cez lampu a to co je v strku a vo filtry, tomu by sa nic stat nemalo. No aj tak. Choroby nemam, vody mam kristalovu, takze nateraz nemam dovod ist do UV..
Obrázok používateľa
chelicer
 
Príspevky: 60
Obrázky: 22
Založený: 01 Feb 2007 10:14 am
Bydlisko: Topoľčany

led pre sterilizaciu

Odoslaťod Juro22 » 06 Feb 2009 13:36 pm

Dnes uz existuju LED diody s emisiou okolo 260 nm. Nemam potuchy kolko stoja. Tym, ze existuju, mozno ocakavat ich vyuzitie pre sterilizaciu.
Juro22
 
Príspevky: 19
Založený: 15 Jan 2009 19:40 pm

Odoslaťod TTjopo » 30 Apr 2009 20:00 pm

chelicer napísal:Giftzahn, kupit jednu-dve UV lampy do nahrady? ako nejde o miliony, ale myslim ze nikto aj tak nekradne :)
stoji asi 12€ tak uplne suhlasim .ked sa naaahodou vypali a nepojde ta lampa aj tyzden v akva tak sa podla mna nic nestane kolky ju nemaju vobec a ficia normalne
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Ďalší filtračný podfuk, alebo pod"fuck" ?

Odoslaťod arowana » 17 Júl 2010 20:03 pm

Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Ďalší filtračný podfuk, alebo pod"fuck" ?

Odoslaťod lubosmihula » 23 Okt 2015 23:44 pm

Trochu oprášim túto tému aj ja. Kúpil som si tento filter - konkrétne unifilter 500 UV. Samozrejme pred tým som si prečítal (niekoľko krát) túto recenziu.
No aj napriek tomu som sa rozhodol "investovať" 26 eúr.
Filter ma zaujal a milo prekvapil. Z vnútorných filtrov ktoré som doposiaľ mal je tento super tichý.
Len ticho sviští, ak to môžem takto nazvať.
Prednosti filtra:
1. dá sa pripojiť hadička s co2 do nasávania (používam ho ako difúzor)
2. výtok z filtra je celkom na vrchu a dá sa otáčať o 90 st. - výhoda pre rozstrekovaciu rampu (netreba ďalšie kolienka a rúrky)
3. Má dve filtračné vložky - väčšia plocha pre nitri baktérie (niekde som čítal, že baktérie žujú prevažne na povrchu nie v hĺbke filtračnej peny)
4. je to najtichší filter aký som kedy mal
5. má keramickú osku - teoreticky dlhšia životnosť a možno práve preto je taký tichý
6. páči sa mi dizajn
O uv sa vyjadrovať nebudem, lebo nemám zariadenie na zmeranie vlnovej dĺžky a intenzity uv žiarenia a našťastie som nemal žiadnu pohromu v akva, aby som ho overil v praxi.
Predpokladám však, že jeho nízka (resp. žiadna) účinnosť bola zapríčinená príliš veľkým prietokom vody okolo slabo výkonných LED diód - baktérie boli veľmi krátku dobu vystavené uv -c žiareniu.
Možno keby arowana znížil prietok na minimum, smrtiaci účinok uv-c žiarenia na baktérie by bol vyšší.
(ale to sú len moje laické dohady, takže ma berte s rezervou).
v tom najhoršom prípade mi zostane 5V usb zdroj, ktorý využijem ako nabíjačku na smartfón :mrgreen: a môžem si prekontrolovať bankovky či ma niekto neo....l.

Záverom len uvediem, že som pár krát montoval germicidné lampy (uv-c) v jednom zdravotníckom zariadení a po ich zapnutí bol v miestnosti taký charakteristický zápach.
Keď som nechal tieto LED svietiť pár minút (na vzduchu samozrejme) a trochu som si k nim "pričuchol" tak som zacítil rovnaký no oveľa slabší zápach.
Rovnako si treba uvedomiť, že ani filter (nech je akýkoľvek) nie je čarodej.
Pokiaľ nie je zachovaná dostatočná starostlivosť a hygiena vždy to skončí pohromou.
lubosmihula
 
Príspevky: 792
Obrázky: 4
Založený: 24 Sep 2011 21:24 pm
Bydlisko: Poprad

Predchádzajúca

Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.