Nahly uhyn ryb



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod marko65 » 27 Okt 2015 13:40 pm

Loki, ty si si nieco dal? Norika zase az tak neutocila, to som tu cital od inych aj horsie prispevky.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Reklama

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod vincent van gogh » 27 Okt 2015 15:28 pm

martin_s napísal:
vincent van gogh napísal:Ked použijem podobú skratku,tak : videl si v prírode niekde pri jazere, rieke a pod. filtre so zelenými,šedými,transparentnými hadicami,alebo LED-kové,výbojkové osvetlenia? Ja nie... :mrgreen:
Nie nevidel, ale tiez netvrdim ze sa neda prevadzkovat akva bez filtra, umeleho osvetlenia a akejkolvek techniky :wink:
....

To netvrdím ani ja.Raekcia bola hlavne na vetu : "Videl si v prírode niekde pri jazere, rieke a pod. pristavené tlakové nádoby s CO2 a hadicami smerujúcimi do vody? Ja nie..."

Táto informácia je neférová,neúplná a podsúva tvoj názor na CO2 v akváriu..Čo je v poriadku,len to treba jasne definovať: Moderujem nezávisle a objektívne na fóre diskusiu,ale môj osobný názor je,že CO2 nie....Ved videl niekto v prírode...atď.

O tom,že v prírode filtrácia existuje nepochybujem...Ale tiež by bolo vhodné spomenúť,že aj CO2 v prírode a vo svete vodných rastlín existuje . (Smutné by boli hádam aj tržby e-shopov, bez celých segmentov CO2.To by som sa ti asi podakoval :wink: )

Loki,nemyslím,že je to droga.Opravujem,.....pre mna teda nie...mám vyskúšané a žiadnou recidívou netrpím. :roll:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod martin_s » 27 Okt 2015 15:51 pm

Trochu som nepochopil, co to ma s funkciou moderatora? Ci mas pocit ze kazdy svoj prispevok netykajuci sa moderovania fora by mal zacinat formulkou "Moderujem nezávisle a objektívne na fóre diskusiu,ale môj osobný názor je,že..."?

vincent van gogh napísal:O tom,že v prírode filtrácia existuje nepochybujem...Ale tiež by bolo vhodné spomenúť,že aj CO2 v prírode a vo svete vodných rastlín existuje . (Smutné by boli hádam aj tržby e-shopov, bez celých segmentov CO2.To by som sa ti asi podakoval :wink: )

Ale tu je rozdiel medzi umelou filtraciou a umelym pridavanim CO2 v tom, ze kym prirodzenu filtraciu v akvariu nevytvorime (mozno iba ciastocne, zvysok je bez pouzitia filtra potrebne nahradit castejsimi vymenami vody), tak CO2 sa prirodzene dostava do vody v akvariu rovnakym sposobom ako v prirode.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod vincent van gogh » 27 Okt 2015 16:24 pm

martin_s napísal:... Ci mas pocit ze kazdy svoj prispevok netykajuci sa moderovania fora by mal zacinat formulkou "Moderujem nezávisle a objektívne na fóre diskusiu,ale môj osobný názor je,že..."?

....

Môžeš začínat kludne aj tak :lol: ,ale nepochopil si.Nie,nie,nemám ten pocit.Úplne postačí,ked budeš nezávislos't a objektivitu dodržiavať.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod martin_s » 27 Okt 2015 16:33 pm

Aj tak som nepochopil...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod mr.freezer » 27 Okt 2015 17:27 pm

pani.. kusok vam do toho skocim... som si na 90% isty, ze heleny mi po nociach pozieraju ryby... viac krat sa mi vecer stalo, ze som zapol svetlo a videl som stado helien na neonke, ktora sa este hybala. najprv som si myslel, ze to len dokoncili zdochnutu rybku, no dneska v noci rozobrali dvoch panciernikov. Ziadne priznaky choroby, nic. proste vecer zaspia, heleny nan vylezu a vycucaju.
mr.freezer
 
Príspevky: 235
Obrázky: 3
Založený: 25 Feb 2015 21:25 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota, Slovakia

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod martin_s » 27 Okt 2015 17:29 pm

A si si isty ze uz "nemleli z posledneho"? Nezda sa mi ze by si len tak chytili neonku, ktora ani nezvykne polihavat na dne... A pochybujem aj ze by chytili panciernika, ktory sice zije na dne, ale je dost aktivny a plachy, cize by usiel uz len pri snahe keby na neho mal co i len snahu vyliezt slimak...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod mr.freezer » 27 Okt 2015 17:41 pm

no praveze nemleli z posledneho, ako som aj pisal, kym sa nezhaslo svetlo, vsetko bolo v poriadku. zhaslo svetlo.. po 2 hodinach som to isiel obzriet, zapol som svetlo a uz to tam bolo. mne sa neonky v noci stale zdrziavaju pri dne. nevidim ziadny iny dovod uhynu a hlavne sa tie ryby este hybali, ked mali na sebe poprisavane heleny
mr.freezer
 
Príspevky: 235
Obrázky: 3
Založený: 25 Feb 2015 21:25 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota, Slovakia

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod norika1001 » 28 Okt 2015 20:45 pm

Takže včera ráno som písala, že gurama vyzerá byť chorá, večer som ju našla už bez známok života na dne akvária. Objedená nevyzerala byť, aj keď som videla, že už do nej rypcovali zlaté guramy. (Tie sú vždy ako prvé na "hostine" po úmrtí rybky) Nevšimla som si, že by sa mi navzájom do seba rybky púšťali.
Obrázok používateľa
norika1001
 
Príspevky: 37
Založený: 21 Okt 2015 12:54 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 20:50 pm

Ja by som navrhoval niekam posunut tie ryby co mas ak tam este nieco zije...pripadne sa ich zbavit a zacat na kompletku od znova tak ako sa to ma, prejst cely zabeh, urobit vsetky merania, pripravit akva tak ako ma byt na novu osadku samozrejme z nejakeho dobreho zdroja aj ked stale sa moze najst nieco chore kde tu co sa ukaze casom preto je dobre obchod navstivit niekolko krat za tyzden dva aby si mala prehlad ako to tam vyzera a najlepsie z rana :D obcas nestihnu vylovit co skapalo a uvidis.

Neviem ci ma dovod tam este nieco riesit ak tam mas 3rybky.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

uhyn ryb

Odoslaťod Dexter21 » 08 Nov 2015 21:30 pm

Zdravím, chcel by som sa opýtať.... Mám 100l akvárium a mám ho už asi zo 6 mesiacov. Nemám tam veľa rýb ...už ... mám dva prísavníky a 3 karase ... karase sú OK ale tie prísavníky my začali nejako kapať pritom filter beží skoro nonstop a okisličovanie iba cez deň na noc ho vypínam. Som začiatočník tak by som sa chcel spýtať na radu ..... ak to pomôže tie prísavníky majú biele bruchá .... ak to teda nie je "normálne"...
Za rady dakujem vopred ...
Dexter21
 
Príspevky: 1
Založený: 08 Nov 2015 21:20 pm

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod marko65 » 08 Nov 2015 22:16 pm

Ahoj Dexter, do skoly si asi velmi nechodil ze? Pravdepodobna pricina umrtia ryb je ze si si absolutne nic nezistil o rybach co mas a o celkovom prevadzkovani akvaria. Ryby daj prec, vsetko si nastuduj a zacni nanovo.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod norika1001 » 15 Nov 2015 01:07 am

Ahojte. Vytváram tému o svojom akváriu, kde sa budem s vami deliť o všetky novinky v mojom akváriu. Tak ak moderátor uzná za vhodné, môže tam prehodiť príspevky, ktoré sem nepatria aby bola téma prehľadnejšia. A povedzme si úprimne, niektoré príspevky sa kľudne môžu zmazať :wink: :wink: :wink:
Obrázok používateľa
norika1001
 
Príspevky: 37
Založený: 21 Okt 2015 12:54 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod cserba » 07 Jan 2016 19:59 pm

Ahojte.

Chcel by som sa od Vas spytat, ze podla Vas preco mi zdochynaju rybycky a to bezdovodne. Sypmtomy su nasledovne:
* Casto vyzeraju vychudnute a su pri hladine vody.
* Krmivo prijimaju a aj jedia
* Casto maju zadnu plutvu zozratu

Zdochynaju mi: gubky (viac samcekov ako samiciek), mensie mecune.

Akvarium pozostava z rybyciek: mecune, gubky, molly, pancierniceky,krunýřovec jednopruhý, neonky.

Galeria na moje akvarko:
http://www.akva.sk/gallery/akvarium-a-rybycky-a2760/

Krmenie: s patentkami kazdy den raz 2ks, a kazdy druhy den s tetra pro color vlocky.
Kazdy druhy tyzden vymienam vodu (1/3 akvaria) na cistu odstatu vodu. Akvarium ma 63L.

Zalozene bolo asi pred 3 mesiacmi, prvy mesiac bez problemov a potom sa toto zacalo. Akvarium bolo cistene len prirodne bez chemikalii, kvoli tomu lebo som mal male a take ploche slimaciky ktorych som sa inac nevedel zbavit.

Prave teraz mi odisla dalsia rbybycka:
http://www.akva.sk/gallery/ochorenie-a2761/

Dakujem za pomoc.
cserba
 
Príspevky: 3
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2015 00:19 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod martin_s » 07 Jan 2016 21:33 pm

Je pekne ze si uz nasiel prislusnu temu, no nestaci do nej len prekopirovat a malicko upravit prispevok z tej zamknutej duplicity...
martin_s v teme Rybky bezdovodne zdochynaju napísal:...
Rybky urcite nezdochynaju bezdovodne. Nepises nic o tom kedy bolo akva zalozene, ci bolo zabehnute, pocet ryb... Odporucam ti vyhladat temy o zabehu, otrave dusikatymi latkami, prerybneni...
...

search.php
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
clanky/pravidla_diskusie.php hlavne body 9. a 10.

Doplnim len ze tym aby si si temy nasiel som mal na mysli aby si si ich aj precital...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod marko65 » 07 Jan 2016 21:44 pm

Cserba, cisti niekto zalizene akva s chemikaliami? Absolutne si si neprecital ani vetu z tohto fora. Odporucam ti ryby dat prec, precitat si na tomto fore, ako sa zaklada akva a zalozit akva s novymi poznatkami este raz. Na 99% tam mas vysoke NO2, NO3, ktorymi trapis ryby.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod radorado » 08 Jan 2016 01:11 am

Alebo proste zacni menit vodu castejsie, ked na to kukam, tak by som menil tretinu aj kazdy piaty den.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod cserba » 08 Jan 2016 18:13 pm

martin_s napísal:Je pekne ze si uz nasiel prislusnu temu, no nestaci do nej len prekopirovat a malicko upravit prispevok z tej zamknutej duplicity...
martin_s v teme Rybky bezdovodne zdochynaju napísal:...
Rybky urcite nezdochynaju bezdovodne. Nepises nic o tom kedy bolo akva zalozene, ci bolo zabehnute, pocet ryb... Odporucam ti vyhladat temy o zabehu, otrave dusikatymi latkami, prerybneni...
...

search.php
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
clanky/pravidla_diskusie.php hlavne body 9. a 10.

Doplnim len ze tym aby si si temy nasiel som mal na mysli aby si si ich aj precital...




Ahoj, ja to viem aj pochopit aj akceptujem co pisete, ale ak vidim ako mi zdochynaju rybycky tak nemam srdce cakat dni alebo hodiny na to aby niekto odpovedal, preto som to napisal tak ako som to napisal a nehladal som hodiny riesenie niekde v prispevkoch.

Ospravedlnujem sa za to ale mne su rybycky poprednejsie ako v tomto pripade dodrzat pravidla.
cserba
 
Príspevky: 3
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2015 00:19 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod matus.galan » 08 Jan 2016 18:27 pm

No keby si dodrzal pravidla tak by si tento lroblem podla vsetkeho riesit nemusel o to tu cele ide.

Stane sa ze nieco uhynie to je normalne nikdy nevies ci ryba nema nejaku chorobu v sebe a nemusis to spozorovat ale tak to je vec 1az par kusov ale nie nadmerne umieranie...

Ako ti pisali chalani, ryby dat niekam prec k niekomu a zacat poriadne od zaciatku zabeh akva, zacni poriadne menit vodu, nevsimol som si akú mas filtraciu v akva,ziaden test,treba si kupit bud to test alebo zobrat vodu z akva a su obchody co ti za poplatok urobia komplet rozbor na pockanie.

Aj ja som zacal po rokoch odstavky a tiez som si veci prestudoval predtym ako som zacal lebo za roky sa toho zmenilo a tiez niesu rybky ako rybky,kazda chce nieco ine,podmienky...
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod martin_s » 08 Jan 2016 23:19 pm

cserba napísal:Ahoj, ja to viem aj pochopit aj akceptujem co pisete, ale ak vidim ako mi zdochynaju rybycky tak nemam srdce cakat dni alebo hodiny na to aby niekto odpovedal, preto som to napisal tak ako som to napisal a nehladal som hodiny riesenie niekde v prispevkoch.

Ospravedlnujem sa za to ale mne su rybycky poprednejsie ako v tomto pripade dodrzat pravidla.

Vyhladanie prislusnych tem by ti zabralo aj pri najmensej snahe takych 15 minut (a kedze som ti aj napisal na co sa zamerat tak by to trvalo este menej) a nie hodiny. Ich precitanie by ti zabralo menej casu ako cakanie kym ti niekto napise to co je tu uz vela krat rozoberane, len aby si sa nemusel snazit...
A lenivost nie je dovod na nedodrziavanie pravidiel...
Kto sa nesnazi najst si odpoved sam, nezasluzi si odpoved ziadnu... Je to len prejav neucty voci tym, ktori sa rozhodli nezistne podelit so svojimi skusenostami, casto pracne a nakladne ziskanymi...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod Hryzo » 17 Jan 2016 17:02 pm

cserba napísal:Ahojte.
...
Dakujem za pomoc.


ahoj,

podla mna (napisem to uplne jednoducho, tak ma netahajte za slova):

podla obrazkov mas prerybnene akvarium a slabu intenzitu udrzby, cim mozu byt ryby oslabene z vysokeho mnozstva urcitych latok, ktore ich priotravuju
ja som napocital minimalne 13 zivorodiek a 7 neoniek ... okrem toho, ze na neonky je to kratke akvarium, je toto akvarium male hlavne pre pritomne mecune (a guppy) ... v skratke - vela ryb - vela odpadu - vela "zlych" latok vode ...

aj napriek tomu, ze mas filter a zive rastliny, akvarium to vsetko aj tak nestiha spracovavat a ryby ti umieraju, pretoze nemaju dostatocne podmienky na zivot.
neporadim ti zrusit vsetko, darovat a zacat od znovu s vela citanim ... to ta skor odradi ... poradim ti castejsiu vymenu vody raz za tyzden a hlavne, znizenie poctu ryb v akvariu ... odporucam bud nechat si iba neonky alebo iba guppy ... v malom pocte, neonky tak ako su, guppy tiez viac nie ... ostatok niekomu daruj cez inzerat ... uvidis, ze akvarium sa ustali a ryby prestanu umierat
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod Michaela1310 » 08 Feb 2016 21:06 pm

Ahojte,

Chcela by som Vás poprosiť o pomoc.

S akvaristikou len začínam a hneď nie úspešne :(
Moje akvárko je 60x30x30, 54L

Po založení som ho mala dva týždne bez rýb aby sa zabehlo. Potom som tam dala 10 neoniek a 2 prísavníčky. Dva týždne boli v pohode. Potom sme išli na 4 dni na dovolenku (o dva dni ich išiel brat nakŕmiť). Čítala som, že im nezaškodí keď sú tak dva dni bez kŕmenia, tak som myslela, že to bude OK. Lenže keď sme sa vrátili, boli dve neonky a jeden prísavník mŕtvy, na rastlinách boli zelené riasy. Mŕtve ryby som vylovila a vrchné listy rastlín kde bolo najviac rias som odstrihla. Neviem či som spravila dobre ale dala som tam Sera Bio Nitrivec a neskôr som odkalila asi 1/4 vody. Všimla som si, že sa chodia rybky nadychovať na hladinu ale nevedela som čo mám spraviť aby som im pomohla :-(
Do rána bol aj druhý prísavník mŕtvy a ďalších 5 neoniek. Čiže teraz zatiaľ žijú posledné 3 neonky. Jedna z nich je ale nejaká bledá (nižšie prikladám aj fotku).

Cca týždeň pred týmto som tiež menila asi 1/4 vody ale nedala som tam vodu z vodovodu ako vždy ale zobrala som vodu od známych, ktorý majú kvalitný filter a mäkšiu vodu, lebo ja mám doma dosť tvrdú a musím ju zmäkčovať. Tak som myslela, že keď to zmiešam mohlo by to byť fajn.

Píšem tu radšej všetko možné aby sme mali predstavu, ako to je s mojim akvárkom.

Prosím vedeli by ste podľa tohto povedať, čím to asi bolo, že mi pokapali skoro všetky ryby?
Ako by som sa tomu mohla vyhnúť? Čo som spravila zle?

Moje akvárium:
gallery/image_page.php?album_id=1&image_id=47378

Bledá rybka:
gallery/image_page.php?album_id=2&image_id=47379

Ďakujem za každý názor
Michaela1310
 
Príspevky: 75
Obrázky: 20
Založený: 08 Feb 2016 20:12 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2016 22:27 pm

pisem len nazor:

ty si mozno chybu nespravila, a mohol ju spravit aj brat (a mozno nie) ...
1. ryby vydrzia o hlade az 10 dni takze 2 dni su uplne v pohode, kludne si ich mohla nechat aj 4
2. brat pri krmeni mohol nasypat zbytocne vela krmiva, ktore ryby nestihli zjest a zacalo sa rozkladat, cim sa ti nahromadili latky, z ktorych sa rybky otravili a mozno aj dalej otravuju ala bleda neonka ... riasy mozu znaacit prebytok zivin vo vode co by mohlo tiez naznacovat prekrmene akva a nadychovanie ryb na hladine znaci zlobu :)

poradil by som ti co najskor vymenit polovicu vody a o 2 dni to zopakovat potom po 3 potom po 4 a potom mozes nabehnut na tyzdenne vymeny 20-30 percent vody, popri tom krmit rybky striedmo, radsej menej, a kludne mozes tyzden krmit aj kazdy druhy den (odporucania inych ludi budu asi ine, kazdy mame svoje praktiky)

popri tom (ked neonky poodchadzali) by som ti poradil pozriet sa po inych, mensich rybkach, pretoze neonky niesu vhodne na taketo akvarium, potrebuju vacsi priestor na plavanie

p.s. akvarium celkom pekne, urcite krajsie ako moje prve, ked som zacinal ja heh
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Nahly uhyn ryb

Odoslaťod Michaela1310 » 09 Feb 2016 07:38 am

Veľmi pekne ďakujem.
Posledné 3 neonky zatiaľ žijú tak snáď to je už v poriadku ale aj tak skúsim vymeniť vodu ako si napísal.

Pôvodne sme chceli mať v tomto akvárku 10 neoniek, 2 prísavníky a ešte možno max 8-10 Rasbory klínové. V akve nám povedali, že to tak môže byť :( je to hlúposť? Mala by som tam dať iné ryby?

Ďakujem..
Michaela1310
 
Príspevky: 75
Obrázky: 20
Založený: 08 Feb 2016 20:12 pm
Bydlisko: Malacky

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.