Zabka v akvarku



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Zabka v akvarku

Odoslaťod aduša » 17 Júl 2004 12:03 pm

Ma aj nejake naroky,narobka bordel v akvarku, alebo radsej nech na nu ani nemyslim.Ako je to zo zabkou v akvarku?
aduša
 

Reklama

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod skala » 17 Júl 2004 17:11 pm

daj si dam ale len Hymenochirus curtipes
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod aduša » 17 Júl 2004 18:23 pm

skala napísal:daj si dam ale len Hymenochirus curtipes

Hymeno coooo?.............a to je ta biela zaba co ju mavaju v chovaKU?
aduša
 

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Spectre » 17 Júl 2004 20:29 pm

Zabu neodporucam! Takuto bielu zabu som mal, ked sa ku mne dostalo prve 'akvarium' a zacinal som s akvaristikou - Ta zaba pozrala behom dvoch dni 4 neonky!!! Nakoniec aj tak chcipla ... asi sa tymi neonkami zadrhla a dobre jej tak! :evil: :evil: :evil:
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Phantom » 17 Júl 2004 20:47 pm

Ak bola dospela tak to je mozne ale napriklad sa zvyknu predavat male zlte zabky asi sa volaju botgeorove(nie na isto) a tie by vadit nemali ale moj nazor na zaby je ze nepatria do akvaria s rybami.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Stuka » 17 Júl 2004 21:27 pm

mne sa zaby v akvariu protivia. Ked ju vidim hned si predstavim niaky zapachajuci mociar zamoreny komarmi :?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Ceco » 19 Júl 2004 08:45 am

aduśa napísal:Ma aj nejake naroky,narobka bordel v akvarku, alebo radsej nech na nu ani nemyslim.Ako je to zo zabkou v akvarku?


Skus oslovit drdu. Ten ma doma tusim az 2 Hymenochirusy. Mozno ti da nejake informacie.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod hyd3 » 12 Mar 2005 22:10 pm

mal som taku hnedastu 3 cm velmi sa mi pacila no nemal som zakrite akvarko a nasiel som ju v obivacke 22m od akvarka davaj jej cervi inac nijakej rybe neublizila biela dorasta vecia ako vravia asi bude mat velki apetit po rybach A coVAVITE NA MLOKA
Obrázok používateľa
hyd3
 
Príspevky: 30
Obrázky: 1
Založený: 15 Aug 2004 20:53 pm
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod dinna » 13 Mar 2005 18:01 pm

Ja som chovala aj pazúrnatky /hnedé aj tie biele albínky/, teraz mám hymenochirus, tie sú malé a s primeranými /nie veľkými/ rybkami v akváriu s nízkou hladinou vody a zakrytom ich môžeš chovať. Ja mám nový párik a veľmi rada by som ich rozmnožila, no neviem ako na to, ak niekto vie, budem rada ak napíše. Ešte jednu radu, čo som si vzala k srdcu aj ja: nekŕm ich naškrabaným mäsom teplokrvných zvierat, je to pre ne ťažko stráviteľné.
Obrázok používateľa
dinna
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Feb 2005 14:46 pm
Bydlisko: Levice

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod dracula » 15 Mar 2005 14:55 pm

xcel by som si kupit zabku do akva, 54 l - v ktorom mám momentálne tetry paraguajské a mám v pláne k nim pridat tetry neónové. Vsetci vravia ze akákolvek zaba časom začne požierať ryby......ale tu čítam, že vraj hymenochirus nie.........koľko teda tento druh dorasta a ako ho odlíšim od napr. "slávnej" pazúrnatky.......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod joko » 15 Mar 2005 21:56 pm

dracula napísal:xcel by som si kupit zabku do akva, 54 l
Mne sa moc nepozdava, ta zabka sa nebude mat moc dobre, ked nebude mozt ani vyliezt sa zohriat ku svetlu. Alebo chces tam spravit v akvariu nejaky ostrovcek.
Ak by som ja choval nejake zvieratko, snazil by som sa mu spravit aspon podobne podmienky ako ma v prirode.
Jednoznacne zaba do akvaria nepatri. Netvrdim, ze by nemohla byt s kombinaciou rybiek, ale potom to nebude akvarium ale akva-tera, alebo terarium, alebo hibrid akvaria. To je ina vec.
Celkom sa mi paci, (ale nomozem mat vsetko) spojenie akvaria, teraria a paludarium. Proste mat tam aj vodu a rybky, aj rastlinky a aj nejakeho suchozemskeho tvora, poripade aj obojzivelnika - mlok, zabka, korytnacka a pod.
Nieco taketo ale vo vacsom
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod dinna » 16 Mar 2005 19:51 pm

to hyd3: Chovala som pred pár rokmi aj mloky, s rybami v pohode, ale nepoviem Ti ako sa volali. Vydržali to vyše roka potom skapali. Je mi to ľúto, lebo odvtedy som také nikde nevidela. Ak vieš, kde by som mohla zohnať, daj vedieť.
to aduša: Ako si sa rozhodla? Tie veľké pazúrnatky nemôžeš mať s rybami, lebo prehltnú aj karasa, tie menšie /hymenochirus curtipes/ môžeš mať s rybkami takými ani malými ani veľkými.
to sano: ale len tie velke pazúrnačky vydávajú zvuky, tie malé som ešte nepočula. Veľké dostať častejšie ako malé.
Obrázok používateľa
dinna
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Feb 2005 14:46 pm
Bydlisko: Levice

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod joko » 16 Mar 2005 23:50 pm

Ked som bol maly chlapec, chytil som 2 mlokov v jazierku a dal do akvaria. Vyhrabali vsetky Valisnerie a minimalne poodkusovali Gupkam chvost, ak ju nezozrali.
Mloky su dravce.
Tak pozor na rybky. Mozno nejake mensie co sa predavaju v obchodoch tak nechytia rybku.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod luboss14 » 02 Nov 2006 17:11 pm

Práve som bol v jednej akvaristike (miestnost 2x2m s 5akvariami-hanba),zaujala ma zaba veľkosti asi 4cm a farbou nesfarbeného panciernička . Bol by som rad ak by niekto napísal čo je to za žabu lebo v predajni to predavačka(staršia 80 ročná pani ,kt. nevie chytiť ani rybu a preto som si ju chytal sam) nevedela.
Nepoje tato žaba krevetky,asi vyskušam prihodiť ju do 5l akva k 5 krevetkam (asi bude mať uvitaciu hostinu).
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod nanuska » 02 Nov 2006 22:28 pm

::zaba sa bude snazit krevetky ulovit, takze to nemusis skusat, skoda krevetiek
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod Dark Hawk » 03 Nov 2006 10:25 am

mne zaba požrala krevetky. neodporucam davat zaby ku krevetam
Obrázok používateľa
Dark Hawk
 
Príspevky: 7
Založený: 03 Sep 2006 17:38 pm

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod štefan » 03 Nov 2006 20:11 pm

Skočte sa pozrieť na teraristika.sk, tam je téma venujúca sa aj obojživelníkom.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod luboss14 » 04 Nov 2006 10:11 am

Našťastie som žabu nedal ku krevetkam. Hodil som ju do akva a za dva hodiny ju zabily mečúňe(resp.mečovky) ,smola.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod nanuska » 04 Nov 2006 10:25 am

::COZE! NASTASTIE? nechcem byt zla ale toto je nezodpovednost! to uz by tie dve-tri krevetky stali za potravu. :twisted:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod luboss14 » 04 Nov 2006 10:50 am

nanuska napísal:::COZE! NASTASTIE? nechcem byt zla ale toto je nezodpovednost! to uz by tie dve-tri krevetky stali za potravu. :twisted:
Prečo nie??? Veď ich mam dosť !!
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod nanuska » 04 Nov 2006 19:11 pm

::ty nie si normalny... neber to zle, ale nechat tu zabu zabit mecovkami je vela. myslim, ze si pre to mohol nieco urobit a nie je ospravedlnenim povedat, "ze ich mas dost". nech si kazdy urobi vlastny nazor.
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod luboss14 » 06 Nov 2006 16:39 pm

nanuska napísal:::ty nie si normalny... neber to zle, ale nechat tu zabu zabit mecovkami je vela. myslim, ze si pre to mohol nieco urobit a nie je ospravedlnenim povedat, "ze ich mas dost". nech si kazdy urobi vlastny nazor.
Aspon sa napapakali , tak to sa tych zab postupne zbavím.
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod dracula » 06 Nov 2006 17:16 pm

luboss14 napísal:
nanuska napísal:::ty nie si normalny... neber to zle, ale nechat tu zabu zabit mecovkami je vela. myslim, ze si pre to mohol nieco urobit a nie je ospravedlnenim povedat, "ze ich mas dost". nech si kazdy urobi vlastny nazor.
Aspon sa napapakali , tak to sa tych zab postupne zbavím.


slová ktoré by som rád použil, by mi asi admini vycenzurovali.....preto si ich odpustím...ale určite vie každý...ktoré mám na mysli....

akoze, načo si žabky kupuješ.....keď sa ich chceš potom takto nechutne zbaviť? o tvojej normalnosti nielenže rovnako ako nanuška pochybujem......myslím si......ze sa teba taký pojem vôbec netýka.....

prečo ich niekomu nepredáš? alebo nedaruješ?

u nás sa v ponuke vôbec nevyskytujú....a nejaký :evil: ..... :evil: ..... :evil: ..... ich používa ako krmivo :cry:

je mi teba a tvojich postojov uprimne ľúto...... :twisted:
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zabka v akvarku

Odoslaťod nanuska » 06 Nov 2006 17:45 pm

::stojim za Draculom a jeho slovami
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.