Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 27 Okt 2015 21:35 pm

Ahojte,

dufam, ze tento prispevok bude v pohode ale po pouziti funkcie hladat som nic nenasiel tak otvaram novu temu pre tento filter.

Uvazujem nad tym, ze vyhodim zo svojho akva ten hlupy maly filter Aquaclean 20 a nahradim ho externym kanystrovym filtrom.
Snazim sa najst nieco uzke a kompaktne no je to dost problem. Chcem ho dostat do zadnej krycej casti mojho fluval edge alebo aspon este za to aby to nebolo vidiet a hlavne aby nebol hlucny.

Do akva by som chcel potom lilipipes lebo to prudenie ktore tam je teraz nie je dobre a smeruje na prednu stenu a neviem s tym nic urobit. Akva mam na televiznej skrinke takze nemam miesto pod nou kde by som filter vlozil, jedina moznost je vedla akva alebo za akva no snazim sa vyhnut tomu aby to bolo vidiet.

Po dlhsom hladani som narazil na tohto cinskeho vyrobcu kopie ADA ES-150 filtra. Chcem sa spytat co si o tom myslite, pripadne ak ste pocili nieco o tom lebo nejako som toho vela nenasiel, recenzie na ebay su normalne a nic negativne na produkt pripadne reklamacie.

http://allegro.pl/filtr-chihiros-super- ... 82362.html

cenu by som pri zachovani toho ako to teraz je, zlepseni filtracie, prietok..atd vedel akceptovat.
Dakujem za vas nazor.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod kilo18 » 27 Okt 2015 21:51 pm

za tu cenu kupis osvedcenu kvalitu eheim classic aj s bio naplnou, ak ti teda niejde o vyzor atrapy ADA filtrov ktore su cenou niekde inde

http://www.juwelakvarium.cz/Akvarijni-f ... html?cur=1
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 27 Okt 2015 22:13 pm

Nie nejde mi o vyzor ale skor o to aby som to vedel zakryt nech to nie je vidiet a hlavne ak ma nadoba aspon 30cm na vysku tak vrch akva mam asi 54cm to dufam, ze nebude problem kratke hadice. Hlavne nech to nie je hlucne a objemne.

Pozeral som aj na Dennerle scape flow tiez sa mi pozdava, cena je fajn ale tak skoda, ze to neurobili viac na kvader ako tie ich oblukoviny. No necham si poradit co by bolo lepsie.

Ak nebude moznost dat do krytu (ten zatial upravovat nechcem) tak pojde na zem mimo a potiahnem k tomu hadice len zasa to nebude cisty smer hore a dole ale najprv do boku a potom hore, celkova dlzka asi 1/1.2m

Tento som tu dal len preto lebo jeho cena je nieco okolo 100e+ na rozdiel od ADA ktory je 300e+
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod maros12345 » 27 Okt 2015 23:34 pm

Určite nevyzera zle,ale z môjho pohľadu, to je asi tak všetko.Za 100€ si viem predstaviť niečo účinnejšie. Má malý objem a nikde tam nevidím info o spotrebe,to sú veci ktoré ma zaujímajú.Neviem aký máš priestor (vzadu,na boku, vedľa akva),ale určite by som pokukoval po inom.A čo sa týka reklamácie ako by to bolo?
maros12345
 
Príspevky: 438
Založený: 11 Jún 2014 10:00 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod kilo18 » 28 Okt 2015 00:24 am

ja mam na zemi vedla akva eheim classic 2213 akva je na 30cm skrinke akva ma vysku 35cm - hadice mam 1m a vsetko ide bez problemov
je to len na tebe ako sa rozhodnes ja som spokojny s eheim-mom , iny pouziva fluval, tetratec ... musis sa rozhodnut ty, ale radsej nieco osvedcene ako nieco co nik nepozna
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 00:35 am

moje akva ma 48l preto som nechcel silnejsi aj ked v ponuke maju 300.
Specifikacia technicka ma byt rovnaka ako ADA len tam nie je to logo takze preto ta cena.
Vyrobca je velka overena firma a venuju sa aj osvetleniu styl ako ADA len za ine ceny samozrejme.

Ten eheim 2211 sa mi zatial celkom pozdava, vedel by som ho dat za akva na bok. Ak dam na zadnu stranu akva matnu foliu tak by ho nebolo vidiet a hadice by som viedol zadnou stenou. Uz som si precital aj recenziu tuto na fore.

Uvidime ci este najdem nieco ohladne tohto filtra, zaujimalo ma to len z dovodu velkosti lebo tie kanistrove su stale v takych divnych tvaroch :) bud to je valec alebo zaobleny kvader len nie plochy kvader s nejakym normalnym rozmerom. Neviem ci to je z dovodu prietokov a tlakov ale tak skoda.

Mozno sa tu ale niekto s tym filtrom stretol a da nazor pripadne nejake info co videl. Ak nie tak uvidime co si vyberieme.

Dakujem pani zatial za vase reakcie a odporucania.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 00:36 am

fluval105a.jpg
Takto nejako by som to chcel
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 00:38 am

photo2.jpg
Toto je s Eheim hadicami :)
photo2.jpg (28.86 KiB) Zobrazená 14002 krát
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 00:38 am

Ale to uz mixujem moje akva s filtrom, ospravedlnujem sa.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod kilo18 » 28 Okt 2015 07:37 am

zbytocne to komplikujes ked tam pridas zavesny filter do ktoreho pojde vystup so zavesneho filtra

2211 ti bude na 48l slabe ja som ho mal v 25l, v 50l mam 2213 a vedel by som si tam predstavit aspom 2215ku
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 12:41 pm

Ten filter tam teraz je ale pojde von. Tak ako citam, tie udaje vyrobcu su teda irelevantne ked tam pisu,ze 2211 je do nejakych 100l?

Kurna to fakt sa asi neda spolahnut na vyrobcov.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod Majinko » 28 Okt 2015 12:48 pm

2211 mam v 30L akva a bez rozstrekovacej rampy je tak akurat, 2213 mam v 30L aj s rozstrekovacou rampou otocenou do skla aby bol prud slabsi, tebe by kludne stacila ta 2213, v 54L komplet zarastenom mam Ecco Pro 200 a ten je tak akurat na radtlinne akva v tomto objeme ;-)
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod Loki12 » 28 Okt 2015 13:36 pm

matus.galan napísal:...vedel by som ho dat za akva na bok...

nie, nie a este raz nie. Skusal som to :wink: filter sa zavzdusnuje, proste mu "nenatecie" voda tak rychlo ako ju on vytlaca von. Vznika vo valci podtlak a potom to uz ide samo. Zaroven som si nie moc isty, ked nieco ma prevadzku mat nastojato, tak to ma byt nastojato. Myslim kvoli oske a jej zatazeniu plus rotacia.

matus.galan napísal:ze nebude problem kratke hadice

problem nie su kratke hadice, ale vyska samospadu. pri 30L (Dennerle Cube) mam postaveny E2211 a ... nie je to ono. z casu na cas si natiahne bublinky, opat podtlak, a vrci. Staci potom vypnut filter, trocha s nim pohybat, bubliny idu von a opat je "ticho". skusal som ho mat cca 1m pod zakladnou akvaria - toto bolo UPLNE bez problemov. Zial takto filter nemozem mat = priestorove a esteticke dovody. Cize akceptujem obcasne hrkanie s filtrom.

matus.galan napísal:Neviem ci to je z dovodu prietokov a tlakov ale tak skoda

ma to nieco spolocne s hydrodynamikou. Vo valci sa voda nikde "neflaka" :-) proste dole vleti a potom sa jemnym tocenim posuva hore. To je vraj dovod preco Eheim nema vstup a vystup v rovnakom stupnovom uhle (zahranicne forum, takze kto vie). Zaoblene kvadre - vnutri to musi byt oble, opat hydrodynamika + lahsie cistenie ako pri ostrych uhloch. A preco je to takto z vonku - tak to ti fakt nepoviem. Ze by lahsie odlievanie z formy? Ostre hrany=opatrnost? Ale ked... nasiel si medzeru na trhu z filtrami. Tak hybaj do toho, aj ja som pred casom zhanal "rovnejsi filter"

u mna:
30L - E2211 +lily = akurat, nic menej nebrat
54L - TetraEX600Plus + lily = akurat, nic menej nebrat (mal som tam E2213, bolo to v principe to iste ako EX600, stale ho mam doma nevyuzity, lebo... ale ved ak tak napis :-))
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 14:45 pm

Dakujem velmi pekne za reakciu Loki.
Pridam tieto veci do mojej temy, zopar foto kde by som ho chcel mat, kde je akva a mozno to bude v pohode sak uvidite a vyjadrite sa. Podla vasich reakcii vidim, ze nema zmysel toto riesit a radsej si zaobstarat nieco odskusane a overene :)

Dakujem za pomoc.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod marlo » 28 Okt 2015 21:49 pm

Pri výbere filtra sa zaujímaj aj o dostupnosť náhradných dielov /tesnenia,rotor,oska atď../ a príslušenstva.
Cena 100€ už nie je najnižšia na len tak testovanie.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod existpierre » 28 Okt 2015 23:12 pm

Majinko napísal:2211 mam v 30L akva a bez rozstrekovacej rampy je tak akurat, 2213 mam v 30L aj s rozstrekovacou rampou otocenou do skla aby bol prud slabsi, tebe by kludne stacila ta 2213, v 54L komplet zarastenom mam Ecco Pro 200 a ten je tak akurat na radtlinne akva v tomto objeme ;-)


Teraz si ma vyplašil. Zakladám akva 100L a tiež mám tento filter. Neviem ci mi bude stačiť. Ale úplnú džunglu neplánujem
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod matus.galan » 28 Okt 2015 23:21 pm

Pozeram,ze niesom jediny, ale loki ma nalakal na tetra EX 600 :) ked pozeram aka vybava, prevedenie a tak myslim,ze za tu cenu super a na moje 48l akva v pohode, zatial jemne zalesnene ale verim,ze postupne to pozahustujem a pripadne sa hodi k dalsiemu 60 akva do buducna.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod Majinko » 29 Okt 2015 21:38 pm

Teraz si ma vyplašil. Zakladám akva 100L a tiež mám tento filter. Neviem ci mi bude stačiť. Ale úplnú džunglu neplánujem[/quote]

No na 100ku by som dal už asi tu Ecco Pro 300 ak si teda myslel radu Ecco Pro :wink:
Obrázok používateľa
Majinko
 
Príspevky: 128
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2005 12:22 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod hooopy » 29 Okt 2015 23:29 pm

Ja mam 2217ku v 64litrovom akva. Rastlinom. Tym, ze vystupna voda ide este cez co2 reaktor a ext. ohrievac, sa mi filter nezda prislony.Mam este aj 2215, ale nevidim dovod menit. Aj ked netvrdim, ze by s tou 2215 neslo. Myslim, ze ano, ale uz by tam nebola rezerva. Bolo by to akurat bez rezervy. Tou rezervou myslim skutocnu variabilitu pri hrani sa s prudenim a smerovanim prudenia vody v akvariu. Mam totiz nazor ze do malych akvarii sa nehodi ziadne cerpadielko ako koralia a tak. Je to tam iba sa špatu. Takze prudenie treba zabezpecit filtrom samotnym.

co sa tyka prietoku, prax ukazuje, ze od hodnot vyrobcu si v prevadzke odcitaj 40-50% prietoku. Vyrobca udava prietokovy vykon samotneho cerpadla. Uz len ulozenie tohoto cerpadla do konstrukcie filtra, pouzitie filtracnych hmot, ich zanesenie ako aj zanesenie hadic, znizuje prietok. Ak ratas vyuzivat filter aj so spojenim co2 reaktora, ci ext difuzora, pripadne napojit niekde na hadicu prietokovy ohrievac, su to dalsie prvky vytvarajuce odpor prietokovej vode.

Ak to vsetko dokopy zhrnies, prides na to, ze za istych okolnosti sa nemusis bat prietoku ( papieroveho ) 1000l/ hod. Moj nazor je, ze to by uz bol max prietok pozitelny v akvariu tohto objemu, ale....za predpokladu, ze budes prietok brzdit komponentami, nutnymi k high tech akvarku. Neviem aky je tvoj pripad, nedovolim si radit., kedze si tu nedal ani foto akva a ani predstavu ako by malo vyzerat a ake prislusenstvo k nemu bude, ci uz je.

Osobne som sa zamiloval do eheim filtrov rady classic, pre ich jednoduchost, spolahlivost, dostupnost nahradnych dielov, maximalne vyuzity objem. Nevyhodou je vyssia spotreba. Tá vsak nemusi znamenat zaroven vyssie prevadzkove naklady. Na to pozor. Je to par euro rocne, pre mna vyvazenych spolahlivostou.

Nikdy som nemal iny externy filter nez eheim, takze moj nazor je trosku jednostranny. Kazdopadne, principy o znizeni prietoku ostavaju nemenne pri akejkolvek znacke. S malym detailom, ze niektore filtre inych znaciek mozu trpiet na znizenie prietoku este viac, kludne az o 70% papieroveho. Moj filter eheim 2217 ma realny prietok 600l/hod. Merany pre par dnami. Zodpoveda to meraniam, ktore som vykonaval aj pri predchadzajucom akva.

Vela zdaru pri vybere.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod existpierre » 30 Okt 2015 00:48 am

Majinko napísal:
No na 100ku by som dal už asi tu Ecco Pro 300 ak si teda myslel radu Ecco Pro :wink:


Keď som riešil filter tak mi tu niekto radil ze 300 by bola prisilná,že 200 by bolo akurát. Objem bez substrátu bude cca 80 litrov tak hádam... nebudem musieť meniť

Hooopy

Ak ma ecco Pro 200 prietok 600, pri najhoršom prípade bude mať reálne 240l/h
Ak mám vody cca 80l, je to odporúčané 3x odbehnutie objemu za hodinu. Dlho som sa rozhodoval medzi 300 a 200, trochu sa bojím že som sa rozhodol zle. Založím si neskôr vlastnú tému o akva. V akva bude aj reaktor
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod existpierre » 30 Okt 2015 01:03 am

Už nemôžem upraviť príspevok, nie reaktor ale atomizér
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod hooopy » 30 Okt 2015 12:04 pm

Snazil som sa napisat moj nazor vseobecne, nie aplikujuc ho na tvoju nadrz. Neviem o aku nadrz sa jedna, a teda nemozem ani konkretne poradit. A o tom, kolkokrat sa ma za hodinu prefiltrovat objem akvaria je rozsiahlejsia tema. Niekomu staci raz, ini zase chcu desat. Ale myslim, ze vo vseobecnosti plati, ze rastlinkari sa hybu na cislach 6-10. Vsetko zalezi od ucelu akvaria, jeho osadky, mnozstva rastlin a ryb, filtracneho objemu filtra. Svojho casu tu mal nadherne akvarko figaro. Priam ukazkove a pri tom filtroval s velmi nizkym prietokom. DIY filtrom. Kazde akva je ine.

ale ako pises, az zalozis vlastnu temu so svojou nadrzou, kde poskytnes vsetky info vratane fotodokumentacie....bude sa radit lepsie. Mysli ale na to, ze silnejsi filter vzdy nejako zbrzdis, slabsiemu nepridas.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Chihiros Super Jet Filter ES-150 - ADA kopia

Odoslaťod hooopy » 30 Okt 2015 12:30 pm

Mozem ti nahrat video, ako sa tvari 2217 (1000l/hod papierovych) v 64 litrovom akva. Mam ho zalozene cca tri tyzdne, typ rastlinne.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.