Šungit



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Šungit

Odoslaťod Vargas » 29 Okt 2015 00:36 am

Zdravím Vás. Chcem sa len opýtať,či nemá niekto skúsenosti s týmto materiálom v Aquáriu. Objavil som to len včera na nete a píše sa tam pri použití aj o Aquáriu. Díkes za odpovede :)
Tu je jedna z mnohých liniek: http://www.jfkamen.sk/kamienkovo/kamienkovo-sungit.html
Obrázok používateľa
Vargas
 
Príspevky: 13
Založený: 28 Okt 2015 22:51 pm

Reklama

Re: Šungit

Odoslaťod majtan.miso » 29 Okt 2015 11:33 am

Pokial nici bakterie tak je to zly napad. Dno a voda v akva je druhym filtrom

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Šungit

Odoslaťod matus.galan » 29 Okt 2015 18:17 pm

To mi pride ako liek na vsetko :) kazdy den je nieco vonku a najlepsie je to,ze o tom nikto nepocul preto tiez nechapem ako je mozne,ze to odporucaju do akva ked to ma opacny ucinok ale sak niekto to urcite zozere.

Tiez nerozumiem tomu riesit nieco take ked na trhu su v akva obchodoch top produkty urcene do akva.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Šungit

Odoslaťod Stone1991 » 30 Okt 2015 10:27 am

šubgit je užastny material, vravi sa že je z padleho meteoritu v rusku to ťažia, upravuje vodu ale pokial viem neniči bakterie, mam do akva vodu vo flašiach a v nich šungit aby ju očistilo, s bakteriami v akva nieje problem po naliati vody, či ma pozitivne učinky neviem, na riasy nepomaha s tymi bojujem už mesiac, pričina bolo slnko na akva a slabe osvetlenie takže už len čakať kedy sa da do normalu
jo a zmäkšuje vodu takže pozor s mäkkou vodou tam radšej nepouživať, aj ked je to len o par desatin stupna
Stone1991
 
Príspevky: 77
Založený: 22 Feb 2015 17:44 pm

Re: Šungit

Odoslaťod Vargas » 30 Okt 2015 13:56 pm

Tak je to teda. Dík za odpovede.
Obrázok používateľa
Vargas
 
Príspevky: 13
Založený: 28 Okt 2015 22:51 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.