chov gupiek na balkone



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Robo111 » 21 Aug 2013 09:08 am

K farbe vody, pokial voda uz vyslovne "nehnije", tak suhlas - rybam je to asi jedno. Co sa, ale tyka estetickej stranky zariasenej nadrze - a estetiku povazujem za velmi dolezitu sucast akvaristiky - tak chapem, je subjektivnou zalezitostou.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Zero » 22 Aug 2013 05:37 am

prasan napísal:Budem oponovať,maltovník je po riadnom výpláchnutí bezpečný.Používam ich niekoľko rokov a nikdy som problém s priotrávením rýb nemal.
Myslím,že cena 5€ za 90L je v pohode.Podobné ako máš ty,ktoré zrejme slúžia na potravinársky účel - tak tam je cena o poznanie presahujúca rozpočet bežnej rodiny.A práve preto už roky používam kalfas.
Dajú sa použiť i sklolaminátové nádoby(sú aj v iných farbách) a sú podstatne pevnejšie ako bežný plast.


Prasan, cena těch mých byla obdobná. Za méně peněz si lze nádržky vyrobit. Popisoval jsem to, ale po přidání jsem dostal oznámení, že jsem již nepřihlášen, takže ztráta času a znovu se tím zabývat nebudu. To je velký nedostatek tohoto webu.

Dřív jsem využíval i dětské vaničky a ještě dvě mám, viz foto.

Cenově nejvýhodněji k litráži vycházejí nafukovací bazénky v po sezónním výprodeji. Např. ten na vložené fotce, do nějž se vleze přes tisíc litrů a v němž jsou vidět ryby Phalloceros caudimaculatus a X. malinche, byl v minulosti v Kauflu v nejnižší ceně za 150 českých korun.
Prílohy
319.jpg
Nafukovací bazének s rybami.
318.jpg
Dětské vaničky s flórou.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Zero » 22 Aug 2013 06:45 am

Robo111 napísal:to zero: neviem, kde si sa pohyboval, ale bud v lacnych obchodoch alebo si mal smolu, ked si natrafil na take kalfasy ako uvadzas - preto ta tymto chcem podporit v tvojej snahe vyhladavania kalfasov cuchom a raz nesmrdiaci kalfas, ten SVOJ, urcite najdes. Treba len verit!:)
Neodpustim si, ale chov rybiek v podmienkach ako mas nafotene mi pride strasne drsny - ja chovam v takych mikronadobach poter do max. 1 cm - uvadzane teploty mi pridu ako hodnoty na hrane trapenia uvadzanych druhov - otazkou tiez je, co vlastne z ryb "v tej vode" vidis.
Popri fotke od Milana, ktory mi pripomenul pekne naaranzovane nadoby v Thajsku s echinodormi a leknami, byvaju obrazky od teba dost casto ukazkou drsnejsieho sposobu chovu...



Připravená odpověď se nenačetla, prostě se to tu odhlašuje samo a člověk, aby stále kontroloval, zda je ještě přihlášen, takže zase marná snaha a už mě to nebaví. Sálik by to měl změnit.

Robo111, jen stroze dodám, kalfasy jsem obhížel v Obi a Glóbusu. Ty nádoby na fotce mají obsah 50 l a potěr na přechodnou dobu z nouze je jen ve třech, kde dobře odrůstá a není hladina pokryta tou kapradinou azolou. Jinak jsou ostatní ryby vedle v rybníčcích v dostatečně prostorných síťových sádkách. Menší nádoby s rostlinami, krevetami a dřív i se žábronožkami, mám převážně ve skleníku, nyní s otevřeným stropem. Okolo těch nádržek ten Tebou zmíněný plevel vzešel, ale vyseté kvitka ne, no i tak to splnilo velmi důležitou účelnost. Víc psát nemůžu.

Přidané fotky jsem pořídil tuto noc po příchodu z práce.
Prílohy
320.jpg
Plastové vaničky a rybníček s odchovem akva rybek.
321.jpg
Síťové sádky v rybníčku.
322.jpg
Vanka 50 L. s egerií ve skleníku.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Zero » 22 Aug 2013 06:56 am

Robo111, jen stroze dodám, kalfasy jsem obhížel v Obi a Glóbusu.

Je tam chyba ve slově obhlížel.

Ještě jedno foto z dnešní noci té plastovky .
Prílohy
324.jpg
Plastová nádrž s vodními rostlinami.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Vlado21 » 22 Aug 2013 07:22 am

Zero napísal:Připravená odpověď se nenačetla, prostě se to tu odhlašuje samo a člověk, aby stále kontroloval, zda je ještě přihlášen, takže zase marná snaha a už mě to nebaví. Sálik by to měl změnit.

Zero, skoda, stacilo text skopirovat (navratom na povodnu stranku) a pripnut ho znovu - po prihlaseni... urcite by to bolo podnetne pre ostatnych.
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Robo111 » 22 Aug 2013 12:13 pm

Zero - vyzera to aka daka verzia vodnej Rambo drahy. Cool, ked budem velky aj ja si taku postavim!:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod prasan » 22 Aug 2013 13:25 pm

@Zero: Na sieťové sádky som dáko pozabudol.To je ako píšeš jedná z možností,no treba mať na to i dostatočný priestor.Fajn inšpiratívne fotky.Určite budú pre čitateľov prospešné.
Sádky si vyrábaš sám?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod barky » 22 Aug 2013 14:48 pm

Zaujimave je ze Lemna sa drzi len v tych sietovych sadkach...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod prasan » 22 Aug 2013 15:03 pm

Asi to takto Zero chcel,lemna vie byť potvora.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Zero » 01 Sep 2013 10:01 am

Barky, prasan ,
psal jsem , že to je hladinová kapradinka azola, takže žádná lemna . V prostoru sítěk ji drží velikost ok, jimiž neproroste. Tato plovoucí kapradina za vyhovujících podmínek roste rychle a odebírá jemnými dlouhými kořínky, v nichž se skrývá rybí potěr, z vody množství živin a lokálním pokryvem hladiny v síťkách tlumí bujení řas, které ubírají prostor rybám, jenž se v nich zamotávají a hynou. Navíc krytím hladiny, nenaletují do sádek potápníci a nekladou vajíčka vážky. Ten pokryv azoly odebíráním reguluji a i sluneční paprsky se pod hladinu dostanou.

Právě v těchto dnech pro lepší prohřívání vody za slunných dnů, ten koberec z hladiny víc ředím, ale začaly hodně bujet řasy, které musím namotáváním na klacík odstraňovat.

Výhodou u azoly je, že nemůže trvale zaplevelit nádrže, protože ji v zimě zničí mrazy a za vegetace se dobře síťkou z hladiny odlovuje.

Na ostatní dřívější připomínky, teď neodpovím. Práce čeká a už jsem dostal vynadáno, abych šel dělat, co je třeba.

Ještě přidám pár starších snímků.

Ten první je 20 l. plastová vanka s microsoriem a krevetkami ve skleníku,
druhý snímek - pohled na tyto vaničky, v nichž jsou vodní rostliny,
třetí snímek - namnožená azola na hladině ve skleníku, kterou se i volně venku přes léto daří bez potíží pěstovat.
Prílohy
333 vanička - krevety.jpg
332 vaničky ve skleníku.jpg
331  vaničky s azolou ve skleníku.jpg
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod prasan » 01 Sep 2013 11:10 am

Aha.Teraz pozerám tu azollu,je to fajn rastlinka.(ospravedlňujem sa za nepozorné čítanie)
V rodinnom dome,ako pozerám sa dá pri premnožení skrmovať kurencom či dobytku.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Mentol121 » 01 Sep 2013 20:14 pm

ahojte nepozná niekto nejakeho chovatela guppiek z Košíc ? začal som sa venovať chovu jednej línii Gupiek - dvojmečik metalika a rad by som sa dozvedel niečo okolo toho - spravny výber jedincov a tak.... dikes za pomoc
Mentol121
 
Príspevky: 27
Založený: 12 Jan 2012 12:41 pm

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Zero » 08 Sep 2013 01:58 am

Prasan, zkrmovat bych ji mohl nechat nanejvýš králíkům, ale radši to nedělám. Ta azola i kumuluje teplo, stačí, aby chvíli svítilo slunko a voda pod ní je teplá, taktéž zamezuje vyskakování ryb ze sádek i vaniček a pod jejím hladinovým kobercem dobře rostou vysazené růžkatce, jenž vytvářejí hustou spleť lodyh, v nichž nachází útočiště rybí potomstvo.

Snímky: kýbl odebrané azoly
azola - detail
viditelná spleť růžkatce po odebrání hustého porostu azoly z hladiny
Prílohy
341 kbelík s azolou.jpg
343 azola detail.jpg
342 růžkatec.jpg
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Zero » 08 Sep 2013 02:36 am

Prasanovi jsem zapoměl odpovědět, že si sádky vlastnoručně vyrábím. Je to dost pracné.

Fotky síťových sádek s umístěnými rybami při přikrmování.
Prílohy
350 perugia a pygmaeus.jpg
351 tmavé samice pavích ok.jpg
345 mečovky a paví oka.jpg
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Milan666 » 11 Sep 2013 20:56 pm

Echinodorus pustil šlahún, chudáčisko. Už to asi nestihnem namnožiť :oops:
Prílohy
P1070092.JPG
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod masarko » 21 Jan 2014 01:25 am

chcel by som sa spýtať dali by sa gubky chovať aj v pivnici pri nejakých 18 stupnoch bez ohrievača, napríklad v tom kalfase v ktorom sa budú letniť?
masarko
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2013 00:28 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod prasan » 21 Jan 2014 02:47 am

Ano,úplne bezproblémovo.Len dáke to svetielko,filter a samozrejme potravu. :)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod cezar.milan » 21 Jan 2014 17:01 pm

Ale záleží aj od pivnice. Je to široký pojem. Vo vinnej pivnici pri zemiakoch, mno.....
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod masarko » 21 Jan 2014 17:39 pm

je to klasicky podpivničený dom suchá docela teplá miestnosť,z oknami, hlavne ma to zaujimalo kôli tomu osvetleniu lebo už mam vysvietenu celu izbu akvarka, terarko, nestačilo by tu nadobu dať nikde na svetlé miesto kde by dopadalo prirodzene svetlo?
Ps: zimujem tam rastliny z jazierka a rastu v pohode, nie zavratnov rychlostov ale na jar sa popravia ked budu vonku jedine čo sa mi nepodarilo udržať na žive je vodný hyacint.
masarko
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2013 00:28 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod cezar.milan » 21 Jan 2014 19:36 pm

Tak do toho! Nech sa darí! Podľa toho ako si tú pivnicu opísal, tak ako píše "prasan"
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod prasan » 22 Jan 2014 01:04 am

masarko napísal:nestačilo by tu nadobu dať nikde na svetlé miesto kde by dopadalo prirodzene svetlo?

Ak tam máš dáke to okienko,že tam cez deň nie je totálna tma.Malo by to postačovať.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod masarko » 22 Jan 2014 15:55 pm

díky za odpovede od mája začínam
masarko
 
Príspevky: 16
Obrázky: 5
Založený: 04 Máj 2013 00:28 am

Re: chov gupiek na balkone

Odoslaťod Matúš Dobrotka » 06 Nov 2015 21:49 pm

Ahojte prosím vás kde zoženiem vyššie spomínanú rastlinku azollu?
Naposledy upravil martin_s dňa 07 Nov 2015 00:14 am, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: http://www.akva.sk/clanky/pravidla_diskusie.php bod 17.
Matúš Dobrotka
 
Príspevky: 33
Založený: 20 Nov 2010 23:33 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.