Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod norika1001 » 15 Nov 2015 01:18 am

Ahojte. Viem, že som sa tu dlho neukázala a nič o mne a mojom akváriu neviete. V prvom rade, aj napriek radám som rybky preč nedala, čo mi možno budete vyčítať a keďže ste mi chceli dobre poradiť, plne to akceptujem. Druhá vec sú počty. V akváriu zostal jeden skalár, tri guramy a tri prísavníky. V jednom chovateľstve som narazila na akvaristu, ktorý mi pomohol sa trošku zorientovať vo veciach, v ktorých som mala zmätok. Kúpila som kvalitnejšie krmivo, začala som menej kŕmiť, lebo som dosť prekrmovala a potom som tri dni nevedela doodkaľovať dno. Kúpila som aj AquaSave, keďže som sa nevedela zbaviť chlóru. Ostatné hodnoty sú už v poriadku až na NH4+, čo ale pripisujem nedostatku rastlín, ktoré zatiaľ nemám za čo kúpiť. V akváriu mám hnedé riasy, ktoré sa mi dosť rozmáhajú, tak zisťujem momentálne ako sa ich zbaviť. Teplotu v akváriu som upravila na 26 stupňov, keď vymieňam vodu, tak len 20 litrov, ale častejšie, teplota klesne maximálne o jeden stupeň. Filter čistím raz týždenne, ale nie spolu s odkaľovaním, dávam tam pauzu aspoň 3 dni medzi týmito úkonmi. Svietim od nejakej osmej až kým nejdem spať čo je väčšinou po desiatej. Naposledy uhynula rybka zlatá gurama pred dvoma týždňami v utorok a ja dúfam a verím, že už sa počet rybičiek ustálil a ďalšie úmrtia už nebudú. Chcem najskôr doplniť rastlinky a keď do dvoch mesiacov bude všetko v poriadku, budem rozmýšľať nad doplnením rybičiek. Rozmýšľala som ale nad karanténnym akváriom, aby som sa z nových rybičiek netešila len pár dní. Ak máte nejaké otázky ešte, pýtajte sa :-) Odteraz vám budem nové info už prinášať prostredníctvom tejto novej témy.
Obrázok používateľa
norika1001
 
Príspevky: 37
Založený: 21 Okt 2015 12:54 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod Vodnar » 15 Nov 2015 15:46 pm

Ahoj, svieť viac a rastliny to zmáknu, ale na rozbehnutie fotosyntézy potrebuju 2-2,5h. Skús svietit aspon 6h 3 dni po sebe, ci sa to pohne plus to zabije určité druhy rias.
Obrázok používateľa
Vodnar
 
Príspevky: 7
Obrázky: 6
Založený: 11 Okt 2015 07:37 am
Bydlisko: Nižný Hrabovec

Re: Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod norika1001 » 15 Nov 2015 16:16 pm

Svietim denne minimálne 14-16 hodín :-) Viem, že úplne bez rias to nepôjde, sú predsa súčasť vodného sveta. Ale počula som že pri správnom nasadení rasltín by sa mohli eliminovať, lebo niektoré rastliny riasy ničia. Ale to som zatiaľ len počula, musím si o tom trošku prečítať aby aom vedela viac
Obrázok používateľa
norika1001
 
Príspevky: 37
Založený: 21 Okt 2015 12:54 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod matus.galan » 15 Nov 2015 16:17 pm

Ja neviem ci to cotam dobre ale svieti od osmej az kym nejde spat to mi pride ako od osmej rana do niekedy 11v noci mozno neskor a to uz je mooooc vela. Treba sa vyjadrovat presne v casoch. Myslim,ze aj tak to nedopadne dobre, radsej ako premyslat na dalsim karantennym akva ktore moze byt zasa zla volba pre teba je dat vsetko prec, zacat nanovo, spravit poriadny zabeh akva, potom kupit ryby z overeneho obchodu alebo zdroja a vybavene. Rastliny su tiez zaklad to sa neda len tak. Odporucam tvrdy restart v tvojom pripade ako najlepsie reisenie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod matus.galan » 15 Nov 2015 16:18 pm

Svietit tak max 10hodin nechapem naco tolko svietis ked tam skoro ziadne rastliny nemas ak vobec mas. Daj prosim aj foto akva nech to vidime. Ja svietim 8 hod denne, 4 rano ked som doma a 4 vecer ked dojdem z prace a akva je super.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod Vodnar » 15 Nov 2015 19:47 pm

Boze ja som myslel ze svietis 2 hodiny, nie 14 :D To je maximum ktore sa pouziva u tropickych rastlin, ja svietim 3h rano a 4h vecer, akvarium ciste bez problemov...
Obrázok používateľa
Vodnar
 
Príspevky: 7
Obrázky: 6
Založený: 11 Okt 2015 07:37 am
Bydlisko: Nižný Hrabovec

Re: Norika a jej prvé 120 litrové akvárium - úspechy aj zlyhania

Odoslaťod Loki12 » 15 Nov 2015 23:25 pm

Ahoj

1. zalozenie temy - no konecne :-)
2. AquaSafe - a ine zazracne vodicky. nevyhadzuj peniaze, kup za to nejake superrychlo rastuce, stonkove rastliny - rybicky.net - v atlase sa da vyhladavat / hladaj nenarocne + rychlo rastuce
3. hneda riasa je znak nezabehnuteho akvaria + vela svetla, na zaciatku (tyzdne) nechod viac ako 5 hodin denne. A kedze tam nemas rastliny, tak nie je ani dovod tolkeho svietenia (pre hnidopichov :-), s Afrikou ju teraz motat nebudeme). O nutnosti/nenutnosti robit prestavku medzi svietenim sa pobavime, az to bude treba. Ja prestavku nerobim.
4. daj aspon zakladnu fotku akvaria - velmi, velmi, velmi pomoze pri dalsich radach
5. prosim skus si dat aspon 5 minut navyse a temu, prispevok, opis akvaria aspon kusok nastrukturuj - prosim pochop, ze ked u teba vidime, ze si nedas zalezat na prispevku, tak ti asi velmi nezalezi na akvarku a na nasich radach (je celkom vhodne kuknut ako maju zalozene temy, ako maju strukturovane informacie, nie som v tomto nejaky prekopnik ale kukni napriklad ako to ma Vincent, teraz naposledy existpierre, alebo aj u mna v TwoWorlds). Zaroven kazdy sa tu na akva.sk specializuje na nieco ine. Ja napriklad rypem do novacikov :-), nie zartujem. Ale ked to bude mat strukturu, bude sa nam to lahsie citat a skor ti niekto zareaguje ako to citat v jednej kope.
6. fotku, daj fotku
7. admin nebude presuvat prispevky z inych tem, cize je potrebne aby sem vsetko dolezite spisala / datum zalozenia akva, technika, tvoja predstava buduceho stavu, osadka, zivocichy, rastliny,...
8. a daj fotku...
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.