100L by existpierre



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 01 Nov 2015 23:40 pm

Akvarium post307929.html?hilit=60L%20ala%20existpierre#p307929 mam v plane postupne zrusit a zacinam odznovu. Niektore chyby si prenesiem aj so sebou (neukamenujte ma) - bude tam stale axolotl :x Snad ale bude vo vacsiom spokojnejsi. Mrenky pakistanske uvazujem ze darujem, nepaci sa mi ze ich mam velmi dlho a stale su rovnako male. Neviem ako rychlo rastu, no stale maju 7-8cm. Ak budu vacsie tak ich podarujem. Akva budem zakladat v priebehu tohoto mesiaca

Nadrz:

Sklo OptiWhite 74x33x45 cm, hrubka skla 8mm (722 x 312 x 450), co dava ~ 101L
Pozadie bude cierne

Kryt

Vyrobeny na mieru k akva

Skrinka

Na mieru 750x360x870
nerezovy plech navrchu ako ochrana skrinky pred pripadnym vysplechnutim vody (uz sa nam to stalo pri starej skrinke a vydula sa dyha)
na plechu podlozka SERA THERMO-SAFE. Je tensia viem, ale pri nerez plechu som si isty, ze tam nie su nerovnosti

Substrat

Kedze planujem zalozit este 10L akva, tak nie vsetko pojde do 100vky
ADA Amazonia Power Sand Special 5,6 L (balenie 6 L)
ADA Aqua Soil Amazonia 16,4 L (balenie 2x9 L)
ADA Bacter 100

Vzadu bude vyssia vrstva ako vpredu, no v priemere by to malo dat cca 10cm

Zvazujem este svetly strk ako spravenie cesticky (predstava layoutu dalej)

Filtrácia

EHEIM Ecco Pro 200 - 2034
Viem, ze som to podcenil, mal som kupit 300vku. Vody by tam malo byt cca 80L, vidim to tak, ze som na hranici. Ak zistim, ze bude malo, casom ho asi vymenim za 300vku
Filtracny obsah original v baleni. Dokupene aj nahradne filtracne media pre buduce cistenie

CO2

500g flasa. Teraz, co mam 60L akvarium cockujem 24/7. Teraz pouzijem elm. ventil (asi mu pridam aj pasivny chladic, moc hreje :) ) CO2 budem do akva viest cez CO2 atomizer 12/16mm na vypusti filtra. Mam 2 flase, cize jedna bezi, kym pojdem druhu naplnit

Osvetlenie

Kedze mam trosku nestandardny rozmer krytu/akva, rozhodol som sa aj pre osvetlenie na mieru. Bude to 3x LED pas

Specifikacia LED udavana na 1m dlzky
Prikon : 20W
Pocet LED: 204ks
Uhol svietenia: 120stupnov
Typ LED chipov: SMD 3014
Krytie (bez profilu): IP20
Svietivost na LED: 10lm
Farba svetla: 6000K (studena biela).

Budu umiestnene v AL liste a zaliate silikonom pre odolnost voci vode. Pri vypocte na 70cm dlzku mi to vychadza 3x 1500 lm cize 4500 lm.

Konzola, ktoru vyrobim a dam sem aj navod, bude posuvatelna, cize si budem moct nastavit svietenie podla potreby

Vie mi niekto skusenejsi povedat, k comu by to prirovnal (W/L) :?: Pri LED je to ine to viem a vseobecne je to len orientacne. Chcem len vediet do buducna pri rozhodovani o kupe rastlin

Ohrev

Velke vykyvy teplot nemam a v zime sa teplota drzi na 22-24 stupnoch. Myslite ze bude potrebny ohrev pri chove gubiek :?:

Hnojenie

PPS Pro - upravim si ho ale potom podla poziadaviek akva popripade vyuzijem @chnuro -vu kalkulacku

Fauna

Zivorodky, zatial mrenky pakistanske kym nebudu vacsie a axolotl

Flora

Este to nemam uplne premyslene/objednane, ale:

Popredie:
:?: zavisi co mi poviete na svetlo, ci bude postacujuce :?:
Lilaeopsis mauritiana
Cryptocoryne flamingo
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Pozadie:
Rotala macrandra
Limnophila hippuroides
Alternanthera reineckii 'Purple'
cabomba caroliniana

Popripade ak najdem nieco lepsie, toto je len predbezne.

Layout

Moja predstava je velmi priblizne takato.

Obrázok

S tym, ze subtrat bude vzadu vyssi, vzadu budu stonkovky, v popredi uz mam pripraveny koren z ktoreho po uprave chcem spravit strom. Chcel som sa Vas ale spytat

:?: Docital som sa, ze neodporucate miesat substrat so strkom, ze ta cesticka sa za chvilku aj tak zmiesa so substratom a bude bordel. Napadlo ma riesenie, vyrezat z nejakeho plastoveho platu (uz si nespominam nazov, nieco ste tu odporucali ze je neavadne a dostat to v hornbachu, alebo este aj zo sanonov) tvar cesty, na to dat vrstvu akva silikonu a na to nasypat strk. Tym padom by ta cesticka bola odnimatelna, dala by sa vycistit a nespravila by bordel. :?:



Na uvod zatial vsetko. Ked pridem domov, spravim aj fotky toho, co mam zatial. Popripade navrhy layoutu, aby som s vami, ak budete mat cas, prekonzultoval :)

Tesim sa
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Reklama

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod Stewie » 03 Nov 2015 20:30 pm

Vyzerá to na zaujímavý začiatok.

Dovolím si pár postrehov. Osobne by som sa osadenstvu ktoré plánuješ v podobnom akva vyhol, živorodky ti tam budú robiť slušný bordel a podobný layout neudržíš dlhodobo čistý takže budúcu faunu by som na tvojom mieste určite zvážil.
Výber flóry tiež nie je z hľadiska tvojej predstavy ideálna, pri takomto akva platí menej je viac a stonkovky sa tam nehodia, zmenilo by to celý vzhľad takže ak sa chceš skutočne priblížiť tejto predstave zváž použitie druhov ktoré sú v tomto akváriu a pokiaľ budeš mať potrebu vždy to môžeš doplniť ale pri založení by som použil len tie ktoré sú v tomto akva.
Riccardia Chamaedrifolia
Eleocharis Parvula
Hemianthus Callitrichoides

Každopádne držím palce aby to dopadlo podľa tvojich predstáv a neostáva iné len počkať na výsledok.
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod vincent van gogh » 04 Nov 2015 22:13 pm

Ja len jednu otázku z kategorie Ochrana autorských práv.......(tak sa to tuším nazýva):
Ty si autorom fotky?
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 05 Nov 2015 01:33 am

Stewie dakujem za postreh, nechcem sa riadiť presne podľa foto, tam mi išlo hlavne o ten strom, cestu. Ze niečo podobné by som chcel dosiahnuť. Len ako som už písal, že či mám radšej ten štrk nalepiť na nejaký podklad v tvare tej cesty. Živorodky viem ze špinia, tiež by som rad skúsil niečo iné, snáď polovičku presvedčím, gubky tam chcela veľmi mať

Vincent, robil som si screeny z videa kde boli rôzne akvária. Ak je to problém, že som to tu dal, tak poprosím admin a nech to odstráni
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Nov 2015 09:16 am

existpierre napísal:Vincent, robil som si screeny z videa kde boli rôzne akvária. Ak je to problém, že som to tu dal, tak poprosím admin a nech to odstráni

Či je to problém,to neviem.Je to ale určite "zásah" a len mi príde divné,že poletujú (myslím všeobecne) po nete fotky hore - dolu a chudák autor nemá častokrát ani páru...Aspon odkaz,link...

Ja by som piesok nelepil.Skôr dôkladne zabezpečil Amazoniu proti "skĺznutiu"......ked nepostačujú prirodzené zábrany (kamen,koren,rastliny...),tak si pomôcť plastom,ako to môžme vidieť na rôznych videách....nakoniec ,ako si sám písal. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod Stewie » 05 Nov 2015 22:37 pm

pokiaľ to nebudeš po stranách ťahať do nejakej výšky a prudkého svahu budú stačiť aj tie kamene a rastliny čo sa týka údržby a čistenia priprav sa na niečo podobné ako v tom videu https://youtu.be/aNjWv6nqrpE
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 06 Nov 2015 00:27 am

Kupil som si take plastove sanony, ktore nastriham na potrebnu sirku. Videl som to niekde na videach. Ten odkalovac ma celkom zaujal. Ten co mam, mi bude kratky, urcite budem hladat nieco podobne. Cerpadlo mam tiez.

Cital som stranku o ciernom pozadi, len nechcem foliu lepit, nechcem riesit olej. hladam skor nejaky plastovy plat, najlepsie nieco makke, prilnave, skoro ako guma, ktory by som zozadu mohol prilozit, nepoznate nieco? Niekde som cital ze sa da objednat tvrdy plat, ale ze je to 6m^2 co bude asi problem zohnat ludi, co by mali zaujem.

Maly update:

Obrázok
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 16 Nov 2015 20:59 pm

Tak ako to byva, realita uplne ina ako je plan :D

Pozadie
Zboku som dal tiez tapetu, mame francuzke okno, takze aby nan vela slnka nesvietilo.

Substrat
power sand som rozlozil tak, ze som spravil v predu a vpravo medzeru. Tam som nasypal amazoniu, tak aby sand nebol vo finale vidiet.
Bacter 100 som aplikoval na sand, potom a na prvu vrstvu amazonie

Osvetlenie
Svieti ako hovado :D budem musiet zohnat stmievac. Zatial provizorne riesenie, len aby svietilo, aj tak budem svietit max 5 hodin denne.

Flora

Pozadie
Alternanthera reineckii 'Rosanering'
Alternanthera reineckii (hned vedla)
Staurogine repens (in vitro), ten este nie je vidiet, je za lavym svetlym kamenom
Asi valisneria, ale nie som si isty. Valisnerky sa vraj nemozu strihat v strede, na burze typek povedal ze tato ano. pls ako sa vola, zabudol som nazov :?:

Hned pred alternantherou je anubias barteri nana, snad nebude velmi tienena

Popredie
bucephalandra (kvitne mi uz druhykrat, snad vydrzi v novom akva)
Microsorium pteropus 'windelow'
utricularia graminifolia

Na koreni javsky mach, ked sa rozrastie alebo este zozeniem, tak dolozim na zvysne 'konariky'

Filter sa mi zda naozaj slaby :( som myslel ze bude silnejsie prudenie. Asi budem musiet vymenit/predat/kupit.. evil: ale inak spustenie super easy. Este huci, potriasol som s nim, ale to este potrva co som cital, tak aj tyzden dva kym sa utisi

Ostalo mi este 6 kg amazonie :D

********************************************************

este pred obrazkom otazky:

Nema niekto zaujem kupit ecco pro 200? Popripade ze by kupil 300 a vymenili by sme si komponenty (hadice mam uz narezane, kohuty a tak.) + by som doplatil

Nema niekto zaujem o kupu 6KG amazonie?

Pri 4500 lm (snad spravny vypocet, pisal som ho v sekcii LED osvetlenie), nebude 5 hodin vela? Teda este pouzijem stmievac. Ako by ste mi poradili vybalancovat osvetlenie?

Este planujem dokupit od JBL atomizer, v akvalande ako novinka. Mate s nim niekto skusenosti?

Este chcem dokupit tieto testy, mate s tym niekto skusenosti, alebo mi viete poradit nieco lepsie/lacnejsie
http://akvaland.sk/3266-jbl-test-combi-set-nh4.html

Obrázok
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod ferro » 16 Nov 2015 22:35 pm

Ahoj, dovolím si len pár postrehov na veci s ktorými už mám skúsenosti:

Koreň / stromček - dúfam, že si si ho dobre ukotvil ;). Ja som to podcenil a pri prvej výmene vody mi spadol. Odvtedy používam pomôcku, ktorou ho podopriem (pri výmene vody). Písal si, že mach ešte neskôr pridáš. Ako ho budeš potom viazať na koreň? Priamo v akva či vyberieš celý koreň?

Utricularia graminifolia - tak táto rastlinka dá zabrať. Veľmi ťažko ju udržať v nezabehnutom akva. Sledoval som viacero akva aj u zahraničných scaperov a všetci ju nakoniec vymenili za inú. Obtiažna na údržbu - mne sa pri strihaní často uvoľnila a vyplávala. Som zvedavý ako sa jej bude u teba dariť a či sa ti znej podarí nejaký koberček. Písal si, že máš silné svetlo to je dobre, zaujíma či sa bude rozrastať do šírky. Mne sa ťahala skôr hore, veľmi pomaly do strán.

K JBL test setu - Myslím, že PH test čo tam je je ti zbytočný - ma veľký rozsah. JBL má ešte jeden 6.0-7.6 ten ti skôr treba. CO2 test je ti asi tiež na nič ak budeš mať drop checker. NH4 som si kúpil aj ja ale nikdy som žiadny nenameral ;). Ja by som poradil len samostatne kúpiť NO2/NO3/PH/KH a neskôr kvôli hnojeniu možno PO4 a Fe.

Želám veľa zdaru nech sa to pekne rozrastie! :D
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 16 Nov 2015 23:04 pm

Dakujem pekne :)

S tou travou si ma vystrasil, ale budem bojovat do posledneho stebla! :D Bojim sa ale, ze pri mlokovi, ktory tam bude, asi neprezije

Koren je prilepeny akvaristickym silikonom priamo na plochom kameni (stoji na nom) a spoj je zakryty tym uzsim kamenom. Silikon prezil vriacu vodu (2 litre tieklo po koreni). Vyzeral, ze drzi pevne, tak snad to tak aj ostane :)

Aku kobercovku okrem HC by si mi odporucil, resp. ktora sa dobre zakoreni? Za ktoru ju nahradili ti scaperi?

Asi mas pravdu, len N testy, KH mi mozno staci aj z pruzkoveho. Merac co2 mam, ale vo vedlajsiom akva, ten je este zasobovany plynom. Neviem, kedy mam zacat cockovat uz na novom, moj plan je po 2 tyzdnoch. Zatial davam easy carbo
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod ferro » 16 Nov 2015 23:33 pm

Presne tak, koreň prichytený o kameň v substráte, tak to som mal aj ja urobiť :-)

Čo sa týka kobercovky "vhodnej k mlokovi". V mlokoch sa nevyznám, ale myslím, že hocičo väčšie ako krevetka, čo chodí po dne UG rozhádže na cucky. Dúfaj, že sa mýlim :-)

Ja som zatiaľ stále len začiatočník, odporúčam len to s čím mam doteraz skúsenosti. Koberček je krásny z HC (môj favorit na koberec), ale lepšie drží Eleocharis Pusilla alebo Marsilea Hirsuta (čo možno nieje vyslovene kobercovka ale u mňa, tiež mám Amazoniu, tvorí krásny hustý a pri dobrom svetle aj nízky porast ).
ferro
 
Príspevky: 124
Založený: 12 Jan 2013 19:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod Stewie » 17 Nov 2015 09:59 am

existpierre napísal:Tak ako to byva, realita uplne ina ako je plan :D

ŠKODA, k pôvodnému zámeru si sa skutočne ani nepriblížil ale v prípade že si z výsledkom spokojný je to v poriadku.
Píšeš že ti ostalo 6l amazonie, kludne si ju mohol použiť v zadnej časti a vytvoriť nejaký svah.
Výber osadenstva by som určite zvážil ku kobercom to nie vhodné a neviem či to pri tom mlokovi udržíš zasadené.
CO2 dávkovať možeš v začiatkoch sú na amazonii potrebné hlavne časté výmeny 50% vody, žiadne hnojivo a pridávaj len draslík.
Držím palce ale ako som písal pri tom mlokovi :?: .
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod vincent van gogh » 17 Nov 2015 13:49 pm

existpierre napísal:Layout
Moja predstava je velmi priblizne takato.

obrázok
:...

Tak už viem,čo je to velmi približná predstava. :) Na toho mloka -velmi zaujímavý zver,by som volil úúplne iný typ akva.Ale nič v zlom,je to tvoje,mňa do toho nič.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 17 Nov 2015 16:34 pm

Nemal som odvahu na tu cestu, cital som ze su s tym problemy, chcel som tam aj svah. Mal som tam vsetko nasypane. Ked som videl, kolko toho z akva substrat zabral, som si to rozmyslel. Hned som to dal nazad do sacku a riadne zatvoril, aby sa tam nedostal vzduch a nevyschlo to.

Mlok az tak velmi nerozrypava dno, co som prekvapeny. Ale aj tak mam obavy, co bude vo vacsiom stvarat.

Mam v plane kazde dva dni vymenit 40L vody (viac kyblov nemam :D), ale tak vody je tam cisto asi 80L tak to mozno aj sedi. Snad taky interval a objem bude stacit
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 17 Nov 2015 19:29 pm

Takto som vyriesil osvetlenie. Este si idem spravit nejaky vysoky L profil alebo nejaky stvornohy stojan na kryt, ktory v pripade udrzby dam za/na akva a nan polozim toto osvetlenie. aby som to mal dobre osvetlene aj pri praci

Uchytenie list
Obrázok

Zachytenie v kryte
Obrázok

V akva
Obrázok

Tu vidiet intenzitu
Obrázok
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 21 Nov 2015 22:38 pm

Par dni po zabehu voda belsia a na utricularii sa zacala objavovat biela riasa. Neviem ci to ta rastlina zvladne. Asi som urobil chybu ze som ten gel na nej poriadne neocistil, ani sa mi velmi nedalo a bal som sa ze sa mi uplne rozpadne a nezasadim nic.

Na koreni biely povlak.

Kazde dva dni menim asi 40L vody. Do akvaria som dal 3ml profita, 5ml carba a dost draslika. Dal som trosku krmiva naprazdno, ale to asi na amazonii ani nemusim robit, ked uvolnuje zo zaciatku amoniak.

Pondelok mi pride JBL direct atomizer, takze od pondelka COckujem a takisto stmievac, svetlo sa mi zda zo zaciatku prisilne, aj ked vidim, ze na ludwige zacinaju listky cerveniet.

Pre rychlejsi zabeh som zo stareho akva dal do kosickov hygrophiliu polyspermu a este ludwigu. Ludwiga potom pojde ku kamaratke dozadu

Zajtra budem odkalovat stare akva, tak asi aj bordel dam do akva. Staci ho dat priamo do vody, alebo mam naockovat priamo do externeho filtra ?

Pohlad na 3 akvaria:

Obrázok

Riasa

Obrázok

Povlak

Obrázok
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod hooopy » 21 Nov 2015 23:26 pm

ten biely sliz na dreve je stadard na zabeh. mal som ho na koreni, ked som robil trigon. sam casom zmizol. trvalo to prve tyzdne.
Zo stareho akva by som urcite nic nedaval do noveho. Maximalne tak vyzmychal nieco do noveho filtra zo stareho, pripadne, ak mas zabehnuty filter dost velky, cast filtracneho materialu daj do noveho filtra. Nech sa zaočkuje. S tymi kosickami si to urobil dobre, pretoze tam mas podla mna na zabeh malo rastlin ( ked si odmyslis dekoraciu, tak to sam zbadas), takze fajn. Ak svietis 5hod. tak to je myslim v pohode.
Vymeny vody rob kludne aj viac. Moj nazor je 50% minimalne. Ja som teraz zakladal s ada amazoniou a prvy tyzden som menil kazdy den, druhy tyzden kazde dva dni, treti tyzden kazde tri dni ( resp 2x tyzdene). Viac menej ma to obislo bez riasy. Nieco malo bolo, ale na zalozenie akvaria velmi malo. Vid moja tema a foto, crosswood. Teraz ma moje akva 6tyznov a az teraz som nabehol na vymenu vody 1x tyzdenne, cca 40%.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 21 Nov 2015 23:54 pm

No zo stareho mam jeden dekor s microsoriou a bucefalandru. Myslis, ze si prenesiem nejaku riasu do noveho? Stare akva sa mi pekne vycistilo od riasy, tak som sa preto rozhodol ze tam tieto rastliny a dekor dam (spory asi na nich este budu). Ale ak sa postaram o dobru hygienu, nemal by to byt problem nie?

Vody menim podla toho kolko kyblov mam :D starat sa o 3 akva je celkom sranda. ale tak nie je to vzdy 40, vzdy je to o trosku menej ako je polka vysky vodneho stlpca. Tak aspon budem castejsie, ako vravis. ak zozeniem estes par kosickov, tak tych rastlin bude viac, Tento layout urcite nie je finalny, casom sa to bude menit, zriet. Nemam totiz tu schopnost si planovat dizajn dopredu (nemam skusenosti), takze vsetko riesim ad-hoc :roll:

Akvarium sledujem, velmi sa mi paci. Ako sa inak pls vola ta rastlina, ktoru mas v predu? nevyzera zle :)
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 22 Nov 2015 00:14 am

Aha, staurogyne repens, asi som sa poplietol v navrhu, lebo tuto mam vzadu za kamenom, asi pojde dopredu :)
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod hooopy » 22 Nov 2015 00:19 am

no.. ok. s tou vodou, snaz sa teda castejsie. a uvidis. ja si myslim, ze tym nic nepokazis. skor naopak. vyhnes sa vacsim katastrofam a urobis si ten zabeh prijemnejsim na oko.
co sa tyka prenasania rastlin z jedneho akva do druheho, myslim, ze principialne to problem nie je, pokial si veris, ze su rastliny ok. Nakoniec, rastliny z predajne, ci od inych uzivatelov maju tiez neznamy povod. Takze mas aspon svoje.
Spory riasy su vsade, aj vo vzduchu a urcite aj v novom , ci tom najcistejsom akva. Ide len o to, ci maju sancu "zbujniet do krasy". ( pre zaujimavost, spory rias sa nasli aj v vesmire, v mrazoch kde nic nezije, v kozmickom ziareni a bez vzduchu. Riasa je neskotocne odolna).

a neviem. ktoru rastlinu mas na mysli v mojom akva, ak stred akva, tak to je staurogyne repens.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod hooopy » 22 Nov 2015 00:40 am

ano, vzadu ti bude na prd, ......vie sa tahat aj do vysky, cca 10cm, ale to je uz barbarstvo. jej caro je v inom. ( google obrazky pomozu)
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 22 Nov 2015 17:53 pm

Oki pri najblizsiej vymene to prehodim dopredu

Dnes som sa pohral s konzolou pre uchyt LED svetla

Obrázok
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod existpierre » 24 Nov 2015 23:45 pm

Dnes sa zadarilo. Pokus o nahodenie CO2 neúspešný, vyfučala mi totižto do rána fľaša. Asi som zle zmontoval elm ventil, alebo som dal zle nejakú hadičku. Celé som to znovu rozobral a zložil. Zajtra má čaká cesta do hastex.

Mám zapojenú novinku JBL Pro Flora direct. Celkom sa mi to páči, že je tam integrované počítadlo bublín. Uvidíme keď budem mať co2. Možno sa mi podarilo spojazdniť aj ihlový ventil. Skúsil som ho dat naopak, ci sa bude lepšie regulovať.
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: 100L by existpierre

Odoslaťod hooopy » 25 Nov 2015 00:24 am

hm... uvidis. ja som vzdy po zlozeni CO2 setu robil kontrolu mydlovou vodou. teda "jarovou". Napenil som vsetko co sa len dalo, najma vsetky spoje, napojenie reukcaku na flasu, EMGventil, , ihlovy ventil, no vsade kde by bol predpoklad uniku. ( co najviac peny, co najmenej kvapaliny, idealne husta pena). a mas istotu ze nikde nic neunika. teda aspon vo velkom. ak bude unik, uvidis ze ti pena bublinkuje.

na JBL pro flora som zevdavy, ako sa zabehne v praxi. Ak sa nemylim, vnutri je keramika...
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.