Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod matus.galan » 10 Nov 2015 01:09 am

Preco sa jej nedari? Vyzera byt v pohode,aknnema dosť zivin,skusil by som Dennerle gukicky do substratu ku rastlinke. Mne nechcel rast dobre Ludwigia repens,zacala stagnovat a necervenala,pridal som svetlo a hnojivo do pôdy a nestihal som strihat :) o mesiac uz som mal 4 nove nasadene vyhonky.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 10 Nov 2015 11:12 am

Mne sa zdaju jej lístky take všelijake...Trošku zvednute ale možno že to je v poriadku. :) Dnes hodim detail
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod mitzi » 10 Nov 2015 11:50 am

Osobna skusenost je ze b.monieri je sice nenarocna ale je jednou z mala rastlin co rastie o trochu lepsie v tvrdej vode. co by mohol byt dovod ked pozriem na tvoje hodnoty KH, GH. Druhy dovod by mohol byt ten ze kedze ma pomalsi rast ako ostatne rastliny v akva tak jej tie odoberaju ziviny. synergicky efekt. tu by pomohli tie gulicky ku korenom. Mal som rovnaky problem so stagnujucou b.monieri v miniakvariu. Ale ona je naozaj nenarocna, porastie ti tak ci onak, treba jej dat cas.
mitzi
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 02 Apr 2013 14:10 pm

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 10 Nov 2015 13:48 pm

Tak vyskúšam tie guľky :) uvidim čo to spraví...ale Glossostigma pôjde von,veľmi naročna rastlinka premňa.. :( na jej miesto pojde EA ktorej sa celkom darí :)

A inak čo si myslite o tvrdosti ? Mám sa pokušať znižovať ? Ph,Gh ?
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod mitzi » 10 Nov 2015 14:48 pm

KH GH mas v pohode a s PH a koncentraciou CO2 neurobis aj tak nic, kym nebudes pridavat CO2. Takze maximalne co by si mohol skusit je pridat do filtra nieco na baze raseliny, to by mohlo trochu ph znizit. Urcite nerozmyslaj na pridavani nejakych tekutych pripravkov na znizovanie KH, GH, PH. Z dlhodobeho hladiska je to slepa cesta a vyhodene peniaze. Ak nechces pridavat co2 tak to nechaj tak, tie rastliny co tam mas nie su narocne, preziju. . Vravim to s vlastnej skusenosti, tiez som pri svojom prvom mini stale nieco meral, nalieval, prelieval, opat meral a akvarium zacalo uspesne fungovat az ked som s tym prestal. btw: ak chces namiesto glossostigmy nieco podobne vyskusaj micranthenum "monte carlo" to ti porastie celkom pekne pri tom osvetleni co mas aj bez co2. Ale hlavne uz sa v tom viac nevrtaj! mas to pekne tak ako je, len tomu treba dat cas 2-3 mesiace, nech sa potencial rastlin plne prejavi, filter zabehne, cely system zastabilizuje....
mitzi
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 02 Apr 2013 14:10 pm

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 10 Nov 2015 15:13 pm

Možno by som vyskušal niečo s tou rašelinou.Externe pridavať Co2 nechem, kedže to chcem skôr low-tech.Kebyže mam na to akvárko viac času,viac času trávim doma tak by som rozmyšlal.

Momentalne svietim okolo 5 hodín denne,vtedy ked to akvarko vidim,rano ked vstanem a večer ked idem spať :D

Dik za tip čo namiesto Glossostigmy :)
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 10 Nov 2015 23:53 pm

Glossostigma už nie je :( a foto...Celého aj Bacopi.
Prílohy
rsz_11dsc_0408.jpg
rsz_dsc_0429.jpg
rsz_dsc_0447.jpg
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod matus.galan » 11 Nov 2015 00:02 am

Mne sa zacnevadi das tam nieco ine :) ja osobne by som tam asi ani nic nedaval celkom sa mi to paci, mozno zopar mensich kamienkov ooproti tomu co tam mas a medzi to tu travicku.

Inac pozeram,ze nana na koncoch zacina hnednut? Skracoval si ju? Pozeram tiez riasu na anubiase mas? Nieco take machovite to je ale je to nove akva takze v pohode by to malo casom zmiznut.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod hooopy » 23 Nov 2015 00:55 am

sendy , mas to pekne. aspon podla foto, akva je ciste, vyzera dobre. Pekna prva dvadsiatka ( aj ked mna by uz "dvadsiatka" nebavila, uz mam viac rokov).
vela zdaru.

za mna poznamka,
Z tvrdosti by som si hlavu nerobil je v pohode. bezne sa vyskytuju v akvarkach aj cisla okolo 12-15-18... nemas tam nic speci narocne, co by sa malo u teba zle citit.
Mna skor zaujal rezim svietenia. pises 5hodin. co je podla mna sice malo, ale na druhej strane mas to pod kontrolou a nemas tam zbytocne riasy. Chces to low-tech, bez CO2, takze takto to sedi. Mas mozno stastie, ze ti ten rezim vyhovuje, nakolko si pri akva rano a vecer, ale zaujimalo by ma, ako presne to mas? kolko rano a kolko vecer? pretoze sa mi to zda ako rarita. rastlinky potrebuju nejaku dobu na zareagovanie na svetlo. mozno aj tie dve hodinky. neviem ( moje nerozpravaju). takze je to iste zaujimavy rezim svietenia, no .. u teba funguje. kazde akva je ine. svata pravda.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 23 Nov 2015 12:26 pm

Hooopy,ďakujem za komentár.

Tak k tomu sveteniu.Svietim 5 hodín-2 hod rano a 3 večer.Pravdupovediac, zdá sa mi to malinko ale zatiaľ to takto funguje.Tak si to osledúvam ako sa to správa a podobne.Dĺžku svetla možem už len zvyšovať ak to bude potrebne.

A neviem prečo ale robil som si s PH starosti.Tak som výskušal rašelinové granule od Sery.Ph kleslo na hodnotu 6,5-7,0+mierne zažltutie vody.Uvidím či to takto nechám alebo si s tvrdostou vody a Ph hlavu lámať nebudem.

Čo sa týka akvária tak odišla Bacopa ktorej sa možno nepačila ta dĺžka osvetlenia.Neviem.

Prikládam foto :)
Prílohy
rsz_dsc_0466.jpg
rsz_dsc_0474.jpg
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod vincent van gogh » 23 Nov 2015 13:25 pm

Tak čo Sendy, je to lepšie bez toho bieleho piesku?
Tá Vallisneria nana dodáva tomu akvarku tú správnu ležérnu eleganciu,...pozerám,že tam máš aj Vallisn.spiralis?

Už len kábliky poskrývať,nech tam nerobia tú rušivú kulisu,strihať Eleocharis a je to.... :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 23 Nov 2015 13:41 pm

Vincent, asi aj hej. :)
A áno je tam V.spiralis.Tu mám z burzy kde som išiel pôvodne kupiť V.nana ale pripadala mi pridlha(mohla mať 60cm keď nie viac).Môžem skúsiť aj takúto dlhu ? Neni pridlhá ?
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod matus.galan » 23 Nov 2015 17:30 pm

Myslim, ze spiralis das potom vonku alebo budes musiet tie dlhe stonky potom strihat pri koreni lebo ti to prerastie velmi. Nana je v tomto pripade v poriadku a nebude az tak dlha a ak by aj nahodou tak zastrihnes pri koreni postupne a zacnu rast dalsie takze len to bude treba prestrihavat aby ti to nepokrylo celu hladinu.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod kocur_82 » 25 Nov 2015 06:52 am

mne sa toto mini akva zatiaľ páči, bez toho piesku je to jednoznačne lepšie, ten eleocharis bez co2 funguje v pohode?
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Moja prvá "dvadsiatka" 20l Dennerle

Odoslaťod Sendy » 22 Feb 2016 01:19 am

Ahoj,po dlhšej dobe nové info..:) Akva funguje aj keď s problémami ( riasy, pomaly rást rastlín ). Moje vedomosti čo sa týka akva a pod. stúpajú.
Čo sa týka akva tak je to drina.Chce to pravidelnú údržbu lebo ak sa na to čo i len zabudne je tu problém napríklad so spomínanými riasami.
Ak by som si dnes vyberal akva tak vyberiem si väčšie pre tú údržbu,rovnováhu ekosystemu a pod.
Tak či tak radosť mi robí aj to momentálne ;)
Prílohy
rsz_20160221_204752.jpg
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.