Aquael shrimp smart 30l vs Diversa nano led 30l



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Aquael shrimp smart 30l vs Diversa nano led 30l

Odoslaťod placebo » 05 Okt 2015 16:05 pm

Ahojte, chcel by som si zariadiť minicko s krevetkami a k nim zopar endleriek. Na nete som nasiel za prijateľnú cenu (do 60€) dva 30 litrové sety a to od Aquaelu a od Diversi. Chcem sa spýtať či niekto z vás nemá skúsenosti s týmito setmi. Popripade nejake ine odporúčania...
Ďakujem
placebo
 
Príspevky: 47
Obrázky: 25
Založený: 18 Sep 2007 09:54 am
Bydlisko: nove zamky

Reklama

Re: Aquael shrimp smart 30l vs Diversa nano led 30l

Odoslaťod mitzi » 05 Okt 2015 17:37 pm

Ahoj, mám skúsenosti s oboma, ale v menšom 10l variante.
Takže: každý jeden komponent ma svoje plusy a mínusy.
1. Aká bude spracovanie samotnej nádrže to je asi loteria
tak iba k technike:
2. aquael dizajnovo lepšie prevedené a pri danej watáži silnejšie svetlo. Ale ak tam chceš aj niečo náročnejšie pestovať na 30l nebude stačiť asi ani to.
3. Topitko aquael kompaktnejšie ale slabšie, neregulovateľné, plastove. Diversa kvalitnejšie sklenené, regulovateľné, no trochu predimenzované výkonom aj rozmerom. Dôležité si zodpovedať otázku či topítko naozaj potrebuješ.
4. Filter je problém u oboch. Slabý sa mi zdal už na 10l, pri 30 si to ani neviem predstaviť. (obvzlašť ak budú aj ryby).
Tzn. za najdôležitejší aspekt rozhodovania by som považoval filtraciu. Alternatíva setu by bola
a) dennerle nano cube. Ale to by vyšlo asi o 20-30eur viac.
b) do 60eur by sa este niekde dal najst set od fy Blau.
c) Alebo si potom vyskladať sám miničko. Do 70-80 eur by sa dalo vopchať aj externým filtrom.
mitzi
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 02 Apr 2013 14:10 pm

Re: Aquael shrimp smart 30l vs Diversa nano led 30l

Odoslaťod robeno27 » 05 Okt 2015 22:25 pm

Ja som mal od aquaelu Shrimp set 20 l. Svetlo bolo akurát 11 W, ohrievač som nepoužíval a filter som nikdy nepúšťal naplno lebo robilo dosť vír. Teraz by som sety už nekupoval. Radšej si vyskladaj.
Obrázok používateľa
robeno27
 
Príspevky: 117
Obrázky: 10
Založený: 26 Máj 2011 21:45 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Aquael shrimp smart 30l vs Diversa nano led 30l

Odoslaťod kuban0408 » 29 Nov 2015 23:09 pm

mam diversu, myslim ze aquel si necha priplatit za znacku, ohrievac cenovo az taka zanedbatelna vec nieje kedze novy najlacnejsi skleneny s termostatom stoji min 10 eur. ale zbytocny v 80% je. k diverze mozes vychytat aj 3D pozadie zdarma. zistil som ale ze je to blbost lebo filter za to vopchas len tazko a ak tak ti nerobi ziadny prud do vody kedze to pozadie zavadzia. takze 3D pozadie som vyhodil prec z mojho akvarka. je to pekne ale neprakticke. Filter claro 300 totalny SHIT ! neviem ci mne sa hned na 3. den pokazil ale huci ako vrtulnik hned som ho vymenil za aquael FAN MINI plus .. ci som urobil dobre neviem, chcel som dennerle ale zdal sa mi pridrahy, ako je to s porovnanim hlucnosti neviem ale ani pat mini plus nejde najtihsie ( mam akvarko hned nad hlavou ked spim ). MINI-PAT by mal byt ale vpohode takze keby som mal kupovat teraz asi by som skor kupil aquel zlakalo ma to 3D pozadie a skleneny ohrievac s termostatom. Ale pozor LED ma diversa 7,2 W a aquael 6W. neviem aky to bude rozdiel ale nemyslim ze nejaky obrovsky.
kuban0408
 
Príspevky: 13
Založený: 16 Nov 2015 23:14 pm


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.