Vybledli mi ryby, co sa stalo ?



Všetko okolo akvarijných rýb

Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod _daRK » 17 Mar 2005 13:57 pm

Prosim o surnu pomoc.

V nedelu som mal odist na sluzobnu cestu na niekolko dni. Mal som zabezpecene krmenie inou osobou, ale este v noci v sobotu som ich pre istotu skontroloval. Ostal som ale v soku - samicka ramirezky uplne stratila vsetku svoju farbu, vyzerala ako albin. Aj ostatne rybicky trochu stratili farbu, ale nie az tak moc. Ihned som vymenil 40% vody, odstavil Co2 (z kvasnic), zapol naplno vzduchovanie, skontroloval termostat(ok), nakvapkal trochu Sera Aquatan, Sera Nitrivec. Po prichode osoby, ktora ich mala nakrmit (a taky je aj terajsi stav), boli tetry aj samec ramirezky v poriadku, ale samicka ramirezky sice trochu farby (hlavne ciernej) chytila, ale je to skor taka seda. Neviete mi povedat, co sa mohlo stat ? Vraj to mohol byt stres, ale ze by rybicka uplne straila vsetok pigment v priebehu par hodin ? Par hodin predtym som ich este kontroloval a bolo vsetko OK. Den predtym so cistil filter, ale uz som to robil viac krat a nic sa nestalo, nepredpokladam, ze to bolo filtrom.

Moje akva: 60l, vnut.filter E-heim 2008, termostat, akva bezi uz asi 2-3 mesiace, ale kupil som ho uz zavedene aj s prislusenstvom a rastlinkami. Ryby- parik ramireziek,parik platy, 9 tetier neonovych,2 prisavniky. Rastlinky - Sagittaria subulata, egeria densa,valisneria,niekolko echidonorov a este zopar rastlin, ktore nepoznam. V poslednej dobe som mal vela slimakov kotuliek a tak ich pracne rucne vyberam a redukujem.
Naposledy upravil _daRK dňa 17 Mar 2005 14:52 pm, celkovo upravené 1 krát.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Reklama

Re: SURNE - vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod jacik » 17 Mar 2005 14:42 pm

ryby ked su vyrusene v noci zo spanku tak zblednu. v noci ich treba nechat spat a bude dobre.
na niekolko dni netreba ani vybavovat krmenie - dotycna osoba casto v dobrom umysle napacha viac skody ako uzitku

ps, nemusis pisat SURNE aj do nazvu temy. aj tak ti odpovieme :)
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: SURNE - vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod milop » 17 Mar 2005 14:43 pm

Kontroloval si ich v noci ? bolo zhasnuté a zapol si svetlo ?,
nechcem to zľahčovať, ale nie sú jasne podmienky
V noci väčšina ryb meni farbu - a potom to už mohol byť naozaj stres, skus sa vratiť k normalnej prevádzke , bez zbytočného rušenia. je to len jedna z možnosti, samozrejme to môže byť aj niečo važnejšieho
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: SURNE - vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod _daRK » 17 Mar 2005 14:52 pm

To jacik - Ok, nebudem uz pisat SURNE, ospravedlnujem sa - aj ked pre mna je to surny problem. O strese pri zapnuti svetla ak rybky spia som pocul, ale fakty su, ze vyblednutu som ju zbadal pri vypnutom svetle a tiez samicka ramirezky sa ani po 4 dnoch nevratila do "povodneho stavu" - cierne pruhy ostali sede a celkovo je taka "vyblednuta".

To milop: ano, bolo zhasnute svetlo a zasvietil som (zbadal som pri vypnutom svetle, ze je tam dost kotuliek a chcel ich povyberat a vyblednutu ramirezku som zbadal tiez este pri vypnutom svetle).
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod cherrye » 17 Mar 2005 16:04 pm

niekedy ked pridem domov z disco a rybicky uz spinkaju, samozrejme, ze pri zhasnutom svetle a rozsvietim iba tlmenu izbovu lampu tiez su vyblednute, dokonca su akokeby poukladane na zemi. niekedy to vyzera akokeby som mala iba prazne akva s niekolkymi rastlinkami...Ale podme k veci ja osobne si myslim, ze si v klude spinkali a ty si im necakane rozsvietil ostre svetlo a nasledne vystresoval cele akva necakanou nocnou vymenou vody. niekde som citala ze ak vecer vypiname akvariove svetlo mali by sme mat pri tom zapnute izbove svetlo aby si rybicky zvikli na tu zmenu a prisposobili sa. takze ako povedal milop vrat sa k beznej prevadzke a uvidis sam. akej farby mas dno?
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod _daRK » 17 Mar 2005 16:13 pm

Ako som uz napisal vyssie - zasvietil som prave preto, lebo som rybky skontroloval v tme a ramirezka bola ako albin a zlakol som sa. Takze zasvietenie, vymena vody a vsetko ostatne bolo az PO zbadani tohoto stavu.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod Raviolka » 17 Mar 2005 16:20 pm

Nejde o to, že by se ryby lekly při rozsvícení... ony prostě mění ve tmě barvu. Takže je naprosto normální, pokud se ti zdály vyblednuté ještě předtím, než jsi rozsvítil.
To že jedna ryba vypadá pořád divně je následkem té výměny vody + chemie (ta vážně nebyla nutná :wink:)... všechno ti už napsal milop. Nedělala bych si starosti, pokud ryba žere a chová se normálně. Cichlidy mění barvu podle nálady naprosto běžně.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod cherrye » 17 Mar 2005 16:22 pm

Ibaze ten stav bol podmieneny nocnym spankom. Ja mam ostriezikov purpurovych, a 3 druhy apistogram inak velmi farebne rybycky, ale v noci su aj z nich albini.A akej farby mas strk? Tmavy alebo biely.......?
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod _daRK » 17 Mar 2005 16:43 pm

Strk mam bielo zlty, taky klasicky ako ma skoro kazdy. Ako to s tym suvisi ?
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod stanislav » 17 Mar 2005 19:03 pm

farba ryb je velmi zavisla aj od svetla!
Obrázok používateľa
stanislav
 
Príspevky: 21
Obrázky: 21
Založený: 27 Jan 2005 23:03 pm
Bydlisko: velky saris

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod shark01 » 17 Mar 2005 21:44 pm

Ja som ostrieze purpurove preniesol do noveho akva pred tyzdnom a este stale su z toho stresu dake vyblednute.
shark01
 
Príspevky: 9
Založený: 25 Dec 2004 23:19 pm
Bydlisko: Nova Bana

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod milop » 18 Mar 2005 09:04 am

Len tak na okraj
tieto ryby a niektoré ďalšie majú intenzívnejšiu farbu pri tmavšom dne
aj v novozaloženom akva potrebujúryby ukryty - pred nami - behaním okolo akva, ale aj pred intenívným svetlom - rozrastené rastliny- tunely pod koreňom , jaskynky z kokosových orechov,...
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod _daRK » 18 Mar 2005 12:19 pm

Ramirezka to nerozchodila :( Vcera vecer som ju nasiel nore bruchom. Takze predpokladam, ze neslo o nahodu alebo o nieco nepodstatne. Ostatne rybicky su OK, ale mam z toho zly pocit, stale tvrdim, ze vybledla v priebehu 2-3 hodin a uz sa z toho nedostala.

Rybicky krmim roznymi krmivami - mrazenymi cervikmi, SERA Vipan, vlocky, Spirulina Tabs a v poslednej dobe hlavne granulami SAK mix(velkost 2) lebo toto jedine krmivo mi zeru vsetky rybicky v akvariu bez problemov.
_daRK
 
Príspevky: 80
Obrázky: 5
Založený: 11 Jan 2005 11:10 am
Bydlisko: Zilina

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod cherrye » 18 Mar 2005 14:03 pm

Pytas sa ako so zafarbenim ryb suvisi dno? No asi takto:aj ja som mala biele kamienky a rybky po prineseni z akvaristiky boli bledsie ako v akvaprodukte. Teraz mam biely zmiesany s ciernym a aj rybky su krajsie zafarbene su tmavsie. Inak je mi velmi luto tvojej ramirezky :cry:
cherrye
 
Príspevky: 36
Založený: 24 Feb 2005 23:31 pm
Bydlisko: Špa?ince

Odoslaťod zulu » 11 Apr 2008 14:23 pm

Mam zavojnatku-teleskopku. V zabehnutom akva plava s dalsimi dvoma. V pribehu niekolkych tyzdnov sa z jej zlatej farby stala biela, za posledne 3 dni uz obelela uplne. je ako albin. farba nebledla kontinualne, ale od brucha k chrbatiku. stale je ale ciperna, jest jej chuti, nahana sa s ostatnymi. jedina zmena, ktora nastala co ma napadla je, ze som im pridala krmino sera royal, predtym jedli sera goldy color a dake vlocky. v akvaristike, ktorej az tak velmi neverim mi povedali, ze je to plesen a ponukli mi sera baktopur direct. Co vy na to? ostatne ryby aj prisavniky su ok. trochu sa o nu bojim, tak prosim poradte.vdaka
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod maxxx01 » 11 Apr 2008 14:27 pm

To je u karasov úplne normálne, že menia farbu....čierny sa takýmto spôsobom časom zmení na zlatého a zlatý (oranžový) na bieleho. Zmena ide z dolnej časti tela postupne na hurné časti. Je to bežný jav počas ich vývoja a netreba si z toho robiť ťažkú hlavu. Ryba môže byť inak celkom zdravá a ďalej môže veselo fungovať.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod zulu » 11 Apr 2008 14:30 pm

fakt? takze ziadna choroba, plesne, bakterie, smutne konce? :o huraaa. dakujem
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod maxxx01 » 11 Apr 2008 14:38 pm

veď ak by mali ryby pleseň alebo niečo podobné, musela by si to vidieť. Ak nepozoruješ žiadne chorobné zmeny na povrchu rýb (okrem tej zmeny farby, čo však nie je v tomto prípade chorobný jav), tak nie je ani žiadúce pchať do vody liečivá. Hlavne, že akvaristika zarobila na bactopure, ale nič si z toho nerob, aj tak je dobré mať do rezervy poruke nejaké to liečivo. Ja tiež stále mám, hoci použiť ho musím len úplne výnimočne a zriedkavo:-)
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod remus1 » 18 Apr 2008 22:37 pm

Tak tak.
Neónky takisto. Keď v noci spia a zasvietiš na ne zboku malou baterkou, tak aby si nie do očí, aby sa moc nezlakla, tak je taká albínka tiež.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Odoslaťod VLADY » 19 Apr 2008 19:33 pm

Neonky?? keď som ich doniesol z obchodu domov a šupol do akva tak tiež s toho stresu boli jak po nočnom fláme (ani obraz ani zvuk)...a na druhý deň som sa nestačil diviť...jak malované :shock:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Odoslaťod remus1 » 19 Apr 2008 22:32 pm

Veď ale v noci.
Obrázok používateľa
remus1
 
Príspevky: 82
Obrázky: 15
Založený: 16 Jún 2007 20:59 pm

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod Rorie » 15 Okt 2013 23:13 pm

S tou tmou a svetlom je to pravda. Moje rybky tiež v noci sú bledé, dokonca perleťovej gurame úplne zmizne čierny pás, čo jej normálne ide cez celé telo. Prvýkrát som sa tiež zľakla, ale nechala som svetlo zapnuté hodinu a čierny pás sa jej znova vyfarbil. Ale nie je veľmi dobré pozorovať rybky v noci a zapínať svetlo v izbe, kde je akva (pokiaľ to nie je vyslovene nutné), lebo sa už dostávajú do kľudu, spia a zbytočne ich to ruší a stresuje. :wink:
Rorie
 
Príspevky: 16
Založený: 03 Okt 2013 14:03 pm

Re: Vybledli mi ryby, co sa stalo ?

Odoslaťod luko36 » 16 Okt 2013 07:30 am

blednutie ryb v tme je uplne prirodzena ochrana pred predátormi (aby ich v spanku tak lahko neobjavili a nespapali 8) )
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.