malé moře



Všetko okolo morskej akvaristiky

Moderátor: Roman

malé moře

Odoslaťod jencek » 01 Dec 2015 23:54 pm

Ahoj předem se omlouvám protože je mi jasné že dotazů jako je ten můj můsíte mít už pné zuby ale nemůžu si pomoct . Akvaristice se věnuju už asi 5 let, doma mám 3 sladkovodní akvárka a už dlouho uvažuju nad tím že jedno zruším a udělám z něj mořské. Bohužel prví problém je že je jen 60 litrové větší si prostě dovolit nemůžu doma mám málo místa.Nečekam nic velkýho spokojil bych se s pár rybkama a nějakým korálem , ale bez toho bych se asi i obešel už tak to bude náročné na údržbu vody a korály jsou přece asi jen náročnejší. Prosím o radu jestli je možné takové akvárko zařídit a jestli má někdo s takovým akvárkem zkušenosi.Pokud ano jakou technikou budu muset akvárko vybavit ? A na co všechno si mam dát pozor. Předem děkuji za odpovědi a doufám že se tu najde alespoň něko ochotný pomoci českému kolegovi :)
jencek
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Dec 2015 23:33 pm

Reklama

Re: malé moře

Odoslaťod matus.galan » 02 Dec 2015 00:30 am

Ahoj, ja len malu poznamku s velkostou akva..ak si kuknes fluval edge 48l tak v zahranici ho vela ludi pouziva ako morske akva. Staci niekolko uprav a nic nie je nemozne. Takze to,ze mas 60l problem nie je, skor ide o to aky ma rozmer. Vela ludi pouziva skor kocku pre morske akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: malé moře

Odoslaťod Raviolka » 02 Dec 2015 20:51 pm

Pokud to myslíš vážně (a ovládáš nějaký cizí jazyk), tak si kup knížku - o mořských nanoakváriích jich vyšlo za posledních 10 let několik, je to velmi rozšířený trend (takže to JDE :-)). Jenom tě varuju, že po prolistování a prostudování se pak ta myšlenka už jen těžko z hlavy vyhání :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: malé moře

Odoslaťod marlo » 03 Dec 2015 15:03 pm

urcite to ide.Prevadzkoval som doma cca 1rok 31litrové morské akvárium.
Tak ako Raviolka spomenula najprv je potrebné si čo to naštudovať a potom sa do toho pustiť netreba sa báť.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: malé moře

Odoslaťod jencek » 03 Dec 2015 18:42 pm

všem děkuji už jsem si pořídil potřebnou literaturu a jde se studovat
jencek
 
Príspevky: 2
Založený: 01 Dec 2015 23:33 pm

Re: malé moře

Odoslaťod Dusky » 03 Dec 2015 19:55 pm

pozri forum reef.sk tam najdes vsetko,ale pri morskom akvarii je lepsie ist fakt do vacsich objemoch
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm


Naspäť na Morská akvaristika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.