MATT - Fluval Edge 46



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 10 Nov 2015 12:55 pm

Sendy napísal:Super, len sa chcem opýtať ake maš Ph či Gh vody ? :) Ako dlho svietiš ?


Ahoj Sandy,

Gh mam podla Jbl papierikoveho testu >7d co je presne v strede hodnoty OK.
Ph mam niekde okolo hodnoty 7,5 ale ako pisem zafarbenie papierika je tak 7-8ph
Kh je medI 6-10
No3 sa pohybuje od 0-10
No2 je 0
Cl2 je 0

V akva sa dari rybkam aj krevetam. Zatial jedine co vidim je jedna panda vobec nerastie. Nie je extremne ziva ale potravu prijima a plave len nejako nerastie, aj farbu ma Ok aj ked nie je taka hnedasta ako dalsie ale cital som ze to je OK,ze mozu byt odrody ktore niesu bielo cierne ale take jemne hnedaste ako.

Svietim 8 hodin a rozdelene to mam na 2 casove intervaly. Rano ked som doma od 10-14tej a potom ked sa vecer od 19:00 do 23:00 to uz som doma z prace tak aby som si ich uzil.

Mam zapnute origo Fluval osvetlenie ktore je dodavane s akva a na vrch som si este dorobil osvetlovaciu led rampu s profesionalnym led pasom a k tomu som si dal stmievac aby som si nastavil potrebne mnozstvo svetla aby som osvetlil cele akva kedze to fluval je umistnene v strede a nedostane vsede. Ked som mal led rampu na max zacala sa mi robit riasa, tak som dal na stmievac, nastavil silu a uz je to OK.

Kazdy den popri tom pridavam easy carbo.
Ludwigia krasne rastie a cervena, anubiasy to iste, rastu rychlo, Valisneria nana sa rozrasta a to nemam ziaden substrat pre rastliny no davam dennerle gulicky ku rastlinkam do dna, pomaha to.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 10 Nov 2015 12:58 pm

Stewie napísal:tie šutre tomu dali daleko lepší vzhľad, osobne sa mi to viac pozdávalo na začiatku s tým veľkým kamienkom ale ani toto nie je zlé


Dakujem Stewie, teraz je tam este vacsi suter ten na sikmo len to tak s rastlinami nie je vidiet. Rastliny este trosku popresuvam, chcem pridat Phoenix moos na koren len ho tazko zohnat, pride aj microsorum trident ktory by som dal spilu s Windelom nech sa to v strede pekne rozrasta. Ludwigia mozno pojde prec ale bolo mi luto ju vybodit tak som ju presunul docasne na bok, paci jej farba a cervena dodava inu farbu pri tom,zelenom, uvazujem este nieco do predu male cervene, pripadne do zadu miesto ludwigie nieco hustejsie cervene pred tu valisneriu nana.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod Stewie » 10 Nov 2015 13:26 pm

ja som ludwigiu zasadil medzi rotalu tá červená tomu dáva celkom zaujímavý vzhľad, machy tie konáre učite oživia a ak zvažuješ aj trident tak ten by som skúsil naviazať do toho machu na konáre, dosť dlho mi trvalo kým sa rozbehol a ani teraz mi nerastie celkom podľa predstáv ale trident je zaujímavá rastlinka a stojí za to ju vyskúšať
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod Sendy » 10 Nov 2015 18:36 pm

matus.galan napísal:
Sendy napísal:Super, len sa chcem opýtať ake maš Ph či Gh vody ? :) Ako dlho svietiš ?


Ahoj Sandy,

Gh mam podla Jbl papierikoveho testu >7d co je presne v strede hodnoty OK.
Ph mam niekde okolo hodnoty 7,5 ale ako pisem zafarbenie papierika je tak 7-8ph
Kh je medI 6-10
No3 sa pohybuje od 0-10
No2 je 0
Cl2 je 0

V akva sa dari rybkam aj krevetam. Zatial jedine co vidim je jedna panda vobec nerastie. Nie je extremne ziva ale potravu prijima a plave len nejako nerastie, aj farbu ma Ok aj ked nie je taka hnedasta ako dalsie ale cital som ze to je OK,ze mozu byt odrody ktore niesu bielo cierne ale take jemne hnedaste ako.

Svietim 8 hodin a rozdelene to mam na 2 casove intervaly. Rano ked som doma od 10-14tej a potom ked sa vecer od 19:00 do 23:00 to uz som doma z prace tak aby som si ich uzil.

Mam zapnute origo Fluval osvetlenie ktore je dodavane s akva a na vrch som si este dorobil osvetlovaciu led rampu s profesionalnym led pasom a k tomu som si dal stmievac aby som si nastavil potrebne mnozstvo svetla aby som osvetlil cele akva kedze to fluval je umistnene v strede a nedostane vsede. Ked som mal led rampu na max zacala sa mi robit riasa, tak som dal na stmievac, nastavil silu a uz je to OK.

Kazdy den popri tom pridavam easy carbo.
Ludwigia krasne rastie a cervena, anubiasy to iste, rastu rychlo, Valisneria nana sa rozrasta a to nemam ziaden substrat pre rastliny no davam dennerle gulicky ku rastlinkam do dna, pomaha to.


Skomolil si mi prezývku :D ale to je jedno.Akvárium pači a aspoň poznam info o tvojom systéme.
Budem sledovať,čerpať inšpiráciu a podobne,takže to nepokaz.
A skoro podobne hnojíme,ja mam namiesto EC, Rataj Co2 + profito, čo som čital že máš tiež ale akurat menej svietim.cca 5 hodín denne.
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 10 Nov 2015 20:13 pm

Jj Profito davam raz tyzdenne a prepac za nick :D
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 10 Nov 2015 21:04 pm

Dnes som teda objednal nove rastlinky do akva, Phoenix mach, Microsorum trident a HYDROCOTYLE tripartita ("JAPAN"). Ta sa mi velmi pacila a skor ju pouzijem na zakrytie zopar miest tak uvidime.

Taktiez tam mam 4x anubias nana ten sa rozrasta tak asi dam jeden kusok prec niekomu :) kto bude mat zaujem nech sa ozve.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 14 Nov 2015 21:03 pm

Ahojte, pridavam novy update, kedze dnes som mal cas pustil som sa do poslednej upravy akva a do toho ako bude finalne vyzerat. Pridal som dalsie kamene,rozlozil rastlinky a vsetko upravil tak aby bol priestor na tie co dojdu. Prikladám zopar foto:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod Sendy » 16 Nov 2015 10:01 am

Ja si myslím ze finálna podoba to nebude :D aspoň tak sa mi zdá,,stale doňho rypeš...:D a ináč som zvedavý na ten "finálny" stav :)
Sendy
 
Príspevky: 41
Obrázky: 1
Založený: 24 Apr 2012 21:14 pm
Bydlisko: Praha

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 16 Nov 2015 12:19 pm

Nieee uz kamene ani korene posuvat urcite nebudem, tu som ich len trosku poposuval a pridal dalsie ale uz ziadne presuvania, uz len cakam na to kedy dojdu rastlinky, zasadim a koniec :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 07 Dec 2015 15:04 pm

Ahojte takze po case zasa nejaky mensi update :)

rozhodol som sa po dlhom uvazovani, ze prejdem na poriadnu filtraciu.
Objednal som skrinku pre aqua Eheim Scubacube 64 pekne na to moje akva sadne a do buducna to bude zaklad pre moj plan co je vymena za Cube 40x40 tak uvidime :)

Skrinka pride niekedy zaciatkom roka lebo nie je skladom, filter som vybral Eheim 2213 ktory by som chcel poskladat ako tu uz bolo video z youtube ze na spodok pojdu molitany 3x(hruby, stredny a jemny) a na to pojde 3L Eheim Pro tak uvidime. Kedze bude vsetko presuvat tak budem musiet vybrat vsetko z akva a prebehne trosku zmenou...dufam,ze ryby to tych par hod docasne mimo akva zvladnu.

Pribudli aj dve rastlinky Microsorum trident a HYDROCOTYLE tripartita. Zatial vyzera trident v pohode. Uvidime ako pojde hydrocortyla. Po presunuti akva pojde na spokod Tropica substrat takze by to mohlo pomoct rastlinam v miestach kde nemam osadene hnojivove gulicky. Microsorum Windelov sa v akva drzi velmi dobre, uz ma dost vela mladych vyhonkov ktore sa postupne zacnu oddelovat. Ak by niekto chcel vramci KE podarujem :) Taktiez nana a ostatne rastlinu rastu bez problemov.

K osadenstvu,
tu mi uz odisli 3pandy, posledna varka co som kupil, jednoducho z nicoho nic po case kazda odisla, nerastli vobec takze podla vsetkeho to vyzeralo na nejaku vnutornu vyrozu. Moje prve dva kusky su krasne velke a nic im od zaciatku nie je tak uvidime. Chcel by som tam pridat zopar kuskov Corrydoreas Habrosus tento tyzden len cakam kym sa v akvaristike trosku zdrzia a pridem ich zopar zobrat.

Tetra amandae sa stale krasne drzia. Ukazalo sa, ze mam len 2samicky a 8samcekov :) z coho som trosku sklamany je ich spravanie. Drzia sa vacsinou v dolnej alebo strednej casti, dost malo sa pohybuju po celom akva a tak som sa rozhodol pridat nieco dalsie male. Zakupil som 10x microrasbora kubotai :) a musim povedat, ze je to uzasna rybka. Ziva, krasna farba, plavu po celom akva, doslova zozeru vsetko co im dam nie ako amandae ktore su fakt dost vyberave. Nahanaju sa a v akva to zije. Odkedy su tam mam pocit, ze aj amandae sa viac rozplavali po akva a snazia sa zgrupovat.

Smutny som bol ale ze jeden kusok kubotai zdochol do 48hod od pridania do akva :( a dalsia mala bud to krupicku alebo pliesen na papuli. Tak som okamzite zacal liecbu produktom Voogle po dobu 5dni podla davkovania a musim povedat, ze to zmizlo postupne pomaly prec. Po 5dnoch uz tam nic nemala tak som sa potesil.

Krevetky ziju stale pocet nezmeneny, samicky sa stale mnozia len skoda, ze z toho potomstva nic nebude no na rozmnozovanie som ich nekupil.

Helenky, to je moja radost momentalne, tie sa mnozia ako na beziacom pase :D vsade v akva vidim nove a mlade kusky. niektore uz budu musiet ist pomaly von z akva takze ak by niekto chcel rad podarujem.

Otikovia stale v pocte 2, malo kedy ich je vidiet, vacsinu casu pri zapnutom svetle su schovane a ukazu sa az ked sa svetlo vypne.

Fotky pridam vecer, uvidime ako to pojde dalej a premyslam o tom ako akva prestaviam po presune a ci z toho neurobim nieco jednoduchsie.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 08 Dec 2015 00:07 am

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod Hryzo » 08 Dec 2015 10:47 am

matus.galan napísal:K osadenstvu,
---
Tetra amandae ... z coho som trosku sklamany je ich spravanie. Drzia sa vacsinou v dolnej alebo strednej casti, dost malo sa pohybuju po celom akva ... Odkedy su tam mam pocit, ze aj amandae sa viac rozplavali po akva a snazia sa zgrupovat.
...
Otikovia stale v pocte 2, malo kedy ich je vidiet, vacsinu casu pri zapnutom svetle su schovane a ukazu sa az ked sa svetlo vypne


tetry ohnive su malicke rybky avsak ak by si trosku viac pocital, potrebuju vacsie akvarium ako mas ty na kvalitny a ten ozajstny zivot ... mozno ani nie vacsie, ako dlhsie ... su podobne ako neonky, zda sa, ze im staci menej, avsak opak je pravdou, dokonca sa mi mari, ze trochu prudu je pre nich plus .. az potom sa krasne ukazu a ty si zivym prikladom :)

otikovia, no tam je malo co pvoedat, staci napisat, ze je to hufova rybka a uz vies o com ... zvys pocet aspon na 4 ...
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 08 Dec 2015 11:20 am

Pravdu mas, nie je teda uplne pravda vsade co sa pise. Uvidime ako sa budu spravat ked tam pojde novy filter s riztrekovacou rampou zatial. Este stale silno uvazujem kupit 40x40x45 cube :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 08 Dec 2015 15:21 pm

Alebo 40x40x40 kedze budem mat skrinku eheim scubacube tak cakam na cenu a asi to cele zlozim nanovo lebo toto akva je fajn ale obmedzuje ma v predstavivosti a to co tam chcem mat.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Dec 2015 10:05 am

matus.galan napísal:....lebo toto akva je fajn ale obmedzuje ma v predstavivosti a to co tam chcem mat.

Obmedzuje v predstavivosti? ....Jak obmedzuje? :D nerozumiem,ak by si napísal,že obmedzuje v prístupe a že sa tam dosť špatne vopchá ledva jedna ruka a tým pádom vôbec niečo robí,tak to je jasné.
Ale to je holt Fluval Edge......to sa dalo čakať.Keby tu bol aktívny jeden starý člen - škoda,že nie je ,- tak by možno poznamenal: "Jj,njn,....čo si čakal ,krémeše?"

Tetra ohnivá...objem je úplne v poriadku.Avšak.V curriculim vitae ma v kolonke pôvod Južná Amerika,Amazonkas.Ja si to predstavujem tak,že sú to samé tmavé,čierne vody,kde je tisííííc skrýš v rastlinách a spleti korenov a šutrov ,skrátka v tmavých a tienistých miestach,......kedže kôli svojej žiarivej farbe je lahký terč.
Takže ja byť Tetrou ohnivou v tvojom vysvietenom akva (ešte aj ten piesok to znásobuje ) s minimom úkrytov,tak som asi trochu nesvoj.
Na druhej strane určite mnoho ludí ju má v podobných ,alebo horších podmienkach a.....žiadny problém.Takže to neguje to,čo tvrdím vyššie.Čiže .......akvaristika. :mrgreen:

Tie malé razbory kubotai sú perfektné.To je dobrý ťah...
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 10 Dec 2015 11:21 am

Ano Vincent mas uplnu pravdu, nechal som sa inspirovat tym,ze skoro v kazdom akvascape tych peknych su tetri ohnive a nemaju tam ziadne miesto velmi na ukryt. V mojom pripade som nechal miesto zo zadu akvaria, tam je medzera, nie je to vsetko natlacene na stenu a su tam miesta na skryvanie no aj tak sa viac drzia v tovorenom priestore a ako uz bolo napisane prud ide z hora rovno dole a to moze byt problem.

Preto bude novy eheim nahodeny, ten dosiel dnes a k tomu bud rampu alebo lilly pipe tak uvidime a tym padom vytvorim prirodzeny prud vody ak sa nerozhodne ,ze kupim nove aqua a zacnem na ovo.

Ano ten otvor je naozaj limitujuci a celkovo aj problem cistit akva pri tom usporiadani. Este som zvazoval vyhodit korene a urobil len Iwagumi s kamenmi aby som mal lepsi pristup do akva aj na cistenie. Vzhladom k tomu vsetkemu ale riesit ze by som kupil 40x40x45 akva a cele to zlozil nanovo a s lepsim pristupom, viac miesta a vacsi objem.

Ked som kupoval fluval edge tak som netusil,ze to bude az takto limitujuce :) a asi celkovo som netusil,ze az tak budem chciet to cele vyskladat.

Odporucate teda radsej 40x40x40 alebo 40x40x45? Chcem optiwhite tak si ho musim dat urobit lebo taky rozmer nemaju nikde hotovy.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod puzzo88 » 10 Dec 2015 11:31 am

puzzo88
 
Príspevky: 50
Založený: 10 Jan 2014 18:19 pm
Bydlisko: pezinok - okolie

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod vincent van gogh » 10 Dec 2015 13:53 pm

matus.galan napísal:Odporucate teda radsej 40x40x40 alebo 40x40x45?
Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk

Ono je najlepšie si ujasniť,že čo vlastne za akva chcem vo finále......(aby si za rok nepredával,lebo ani tá kocka "nie je ono"..) Ale to je niekedy probém.Poznám :)

Ale beriem to tak,že skrinka 40x40 je holý fakt a hotovo.Na tej výške až tak nezáleží.Každá má svoje plus,rsp. mínus v závislosti na tom "ujasnení",...... svetle,rastlinách a tak.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 10 Dec 2015 15:41 pm

To mas pravdu Vincent ale je to stale lepsie ako to co mam kde aj ta hlbka akva nie je nic moc takze cube by bola lepsia varianta.
Taktiez nemam miesto pre dlhsie akva inac by som si zobral nejaku 60tku a momentalne miesto je pre max sirku nejakych 45 takze 40x40 je najlepsie riesenie a tym, ze bude otvorene z vrchu nebude problem ani v pripade korena trciaceho z akva a taktiez sadenim, scapingom a celkovou udrzbou akva.

Dennerle nie je zle len neviem ci sa mi velmi pacia tie oble kraje na kocke.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 14 Dec 2015 16:18 pm

Takze novy update,
dnes som objednal nove akva :D ClearVision cube 41x41x41 na rozmer skrinky Eheim Scubacube 64.
Vsetko by malo dojst zaciatkom noveho roka, takze to bude novorocny darcek.
Filter Eheim 2213 pripraveny uz len dokupit biomedia a vyskladat.

Budem mat teda pekne case nove akva pripravit, vyskladat scape, napustit, zabehnut a potom presunut osadenstvo do noveho akva a Fluval edge posunut niekomu dalej.

Uz sa neviem dockat. jedine co mi este chyba je zakupit Led osvetlenie. Premyslam ci prerobit svoju rampu na nove akva alebo zakupit kompletne riesenie. Videl som vela moznosti na ebay, ali a taktiez nasich shopov tak neviem ktoru variantu zvolit.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 17 Dec 2015 23:51 pm

Pridavam dnesne foto, tesim sa vsetko leze, rastie, plava :)

http://s988.photobucket.com/user/matus23/Akva/story album tu pre pripad zleho zobrazenia

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 31 Dec 2015 12:52 pm

Zopar foto po zoatrihu Ludvigie a uprave korena v zadu.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Akva stale funguje, rias vela.nie je. Snazim sa nastavit svetlo na co najlepsiu hodnotu. Dlzka stale rovnaka 4+4 hod.

Uz to ale dlho nepotrva a dojde nove akva :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod smartphone » 10 Sep 2016 16:03 pm

Zdravim chalani chcem si kupit presne tento typ akvarka ale Fluval Edge 46 neviem nikde najst je mozne ze sa uz neponuka?
viete mi poslat daky link kde by som si ho mohol objednat na internete je len 23l verzia ale to to mi presne bude pasovat
Dakujem za info... ;)
smartphone
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Sep 2016 16:01 pm

Re: MATT - Fluval Edge 46

Odoslaťod matus.galan » 11 Sep 2016 00:39 am

Toto je moje akva, kupoval som ho cez zoohit minuly rok ale uz tusim nemaju a nic ine som nevidel ale ak mozem odporucit daj si urobit kava ine. Udrzba a zariadzovanie je narocne. Ja som svoje predal dva tyzdne dozadu.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.