Jo´Scape



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Viktor » 19 Nov 2015 10:29 am

@Jofre mas to pekne, dobre to vyzera. No ako uz pise pstros, chcelo by to blizsiu a prednu fotku. Nech sa dari. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Reklama

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Stewie » 19 Nov 2015 20:51 pm

Ako by som to ..... :?: na parádu, toto je štýl akva ktorý sa mi páči a jediné čo môžem vytknúť je to že tému neaktualizuješ častejšie, dávam medzi obľúbené :pivo:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Jo´Scape

Odoslaťod j » 20 Nov 2015 09:05 am

Scape perfektný. Naozaj pekné akvárium. Ale nerozumiem tomu že keď si schopný vytvoriť takéto prírodne pôsobiace prostredie (naozaj klobúk dole), tak nemáš umiestnenú techniku tak aby nerušila. Nie je to iba tvoj prípad, vídam to dosť často. Ja v akváriách používam iba interné filtre (ktoré mnohý zavrhujú okrem iného aj z dôvodu že špatia v akváriu - že sa ťažko maskujú) ktoré vôbec, alebo takmer vôbec nevidno lebo sú za rastlinami a koreňmi. Nechce sa mi veriť že by nešlo tie nasávania a výpuste (+ ďalšiu techniku) umiestniť nenápadnejšie bez toho aby sa znížila ich funkčnosť. Takto celá piplačka s layoutom mi príde ako nedotiahnutá a mám z týchto akvárií pocit ako keď uprostred peknej prírody natrafím na nejakú čerpaciu stanicu v škaredej betónovej alebo plechovej búde.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Jo´Scape

Odoslaťod fazyl » 20 Nov 2015 11:02 am

krasne akvarko, chce to urcite viac foto.

@j tvoj pripevoch som akosi nepochopil. ved tam mam sklene lily a minimum techniky. popravde este som nevidel ziadne prirodne akva kde by nebolo vidno ziadnu techniku.... kazdy scaper vybera techniku pred fotenim ale po foteni maju vsetci nejaku techniku viditelnu. bez toho to nejde aby si zabezpecil spravne fungovanie akva
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 20 Nov 2015 11:08 am

Nebojte sa hoši, fotky budú :pivo: Aj foto z prvého dňa po napustení vody :)

Nj, ohrievač a twinstar trošku bijú na oko...
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod j » 20 Nov 2015 11:29 am

fazyl napísal:@j tvoj pripevoch som akosi nepochopil. ved tam mam sklene lily a minimum techniky. popravde este som nevidel ziadne prirodne akva kde by nebolo vidno ziadnu techniku.... kazdy scaper vybera techniku pred fotenim ale po foteni maju vsetci nejaku techniku viditelnu. bez toho to nejde aby si zabezpecil spravne fungovanie akva

Neviem čo je na tom nepochopitelné. Keď to mám zhrnúť - technika sa zamaskovať dá a nie je mi jasné prečo to majitelia takých pekných akvárií nerobia a dokonca ju musia kvôli foteniu vyberať. Toto mi proste rozum neberie. Nevidím v tom logiku.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Jo´Scape

Odoslaťod vincent van gogh » 20 Nov 2015 11:46 am

Jofre napísal:Nj, ohrievač a twinstar trošku bijú na oko...

Ale ohrievač frajerský...... :wink: ako celé akva.
Jasné,........foto,foto!
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 15 Dec 2015 18:46 pm

Change is coming... :)
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Stewie » 15 Dec 2015 19:02 pm

ajajááááááj :shock: to je škoda schovávať do skrinky takže predpokladám že do budúcna pribudne aj nejaký fešný cube cabinet poprípade ten nerezový garden stand :pivo:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 15 Dec 2015 19:06 pm

Stewie, to asi nie... :)
Aj keď Cube Cabinet sa mi páči. :roll:

Ešte jedna foto po rozbalení :wink:
Prílohy
1.jpg
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Stewie » 15 Dec 2015 19:23 pm

ono ten cube cabinet sa dá vyrobiť aj svojpomocne taký šikovný sklenár by to mohol zvládnuť za dobrú cenu, každopádne ten filter vyzerá veľmi dobre ale osobne by som to kúpil len v prípade keby som mal možnosť doviesť to priamo z japonska v eu za to pýtajú nenormálne veľa eurodukátov
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 15 Dec 2015 20:40 pm

jj, v Japonsku tento filter stojí 47000¥ - cca 353€
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod existpierre » 15 Dec 2015 21:08 pm

Možno blbá otázka, ale v com je tento filter výnimočný? Okrem ceny teda :D
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod hooopy » 15 Dec 2015 21:42 pm

no.. dle chuti kazdeho soudruha....
Je vidno, ze sa od zaciatku neprijimaju kompromisy, nech to stoji co to stoji. kto chce superjet..ma super jet... ale ja osobne tiez nevidim nic specialne na tomto filtry. Samozrejme...ak si chce clovek urobit radost a toto je prave to, co ho stastnym urobi, tak preco nie?
som zvedavy na info o prevadzke filtra.

no..a stale nam tu chyba čelná foto akvaria. to by ma zaujimalo vaioc, nez filter. ... :-(
Naposledy upravil hooopy dňa 15 Dec 2015 21:54 pm, celkovo upravené 1 krát.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 15 Dec 2015 21:44 pm

Výnimočný je už len samotným spracovaním :)
Mohol by som sa rozpísať viac, ale nechcem tu robiť reklamu a v akvárku fachá eštelen 4 dni...Chce to viac času na rozsiahlejšiu recenziu :)

Neboj Hooopy, foto akvárka budú...Vianočné :)
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod existpierre » 15 Dec 2015 21:50 pm

Nerobíš reklamu výrobcovi ale produktu a to sa tu hádam môže? Respektíve nejaký link. Určite ho kupovať nebudem, mám eheim, ale veľmi ma to zaujíma a možno to zaujme aj ostatných
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod hooopy » 15 Dec 2015 22:26 pm

spracovanim? .. no to je zaujimava vyzva. som naozaj zvedavy co o filtry napises.
A co sa tyka tej reklamy..obcas mi to pride az prehnane. tie obavy nie su namieste. Kedysi si pisal kto chcel co chcel, a teraz.ked na to mame zakon, ludia sa tvaria ako keby nemohli ani napisat, ci davaju do palaciniek hladku ci polohrubu muku. Cital si tu predsa na akve milionkrat rozne komentare , pokec ci dokonca hadky o roznych vyrobkoch, ich vlastnostiach, prevedeni atd. Uz len o filtroch kolko je tu popisane... a vidis. Su to velmi potrebne debaty. Predpoklada ze si neraz taku cital. Tak sa netoto... a sup sem s nejakymi info. :-)
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Jo´Scape

Odoslaťod marlo » 15 Dec 2015 22:54 pm

k reklame.

Ak popises filter a napises jeho vyrobcu to nie je reklama.
To je recenzia.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 16 Dec 2015 18:11 pm

Kvalitu foto berte s rezervou(mobil)...Bohužiaľ nemám poruke kvalitnejší aparát.
Prílohy
2.jpg
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod hooopy » 16 Dec 2015 20:44 pm

Fajn, pekna dzungla. Na moj vkus trosku vela vsetkeho a vsade,, ale vyzera to zdravo. Estetika je vec stvoritela a ma to ako sa jemu paci. Snad si touto fotkou uspokojil konecne viacerych.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Jo´Scape

Odoslaťod fazyl » 17 Dec 2015 10:18 am

prosto paradiscka. radost pozerat
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Stewie » 17 Dec 2015 12:56 pm

Parádne Nature akva bez kompromisov :pivo:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Jofre » 20 Dec 2015 01:27 am

Teší ma, že sa niektorím z vás páči...No aby som bol úprimný, cnie sa mi po iwagumi štýle :cry:

Čo sa týka nového filtra ADA ES-600, tak napíšem aspoň pár slov po týždňovom používaní :)

Už len samotné rozbalenie bolo pocitovo niečo výnimočné :)
Predsa filter za niekoľko stoviek za to stáť musí...no nie? :)

Po otvorení krabice je človek v rauši a čaká, že za vyššiu cenu dostane aj jedného z členov ADA tímu, ako osobného mentora :)

V balení sa okrem samotného filtra z nerezovej ocele nachádza :
- ADA Lily Pipe P-2
- ADA Lily Pipe V-3
- ADA Bio Cube 2 Litre
- ADA NA Carbon 4 litre
- stabilizačná podložka
- 2 ks sťahovacích svoriek
- čistiaci prášok
- manuál k filtru
- exkluzívny certifikát

Po povyberaní veškerého príslušenstva, zostal v krabici už len filter. Prekvapilo ma, aký je filter ťažký :) Áno, uvedomujem si, že ocel váži viac, ako plast...No aj tak ma váha zaskočila. Ale z časti za to môže aj NA Carbon uložený vo filtri.

Skrátka, spracovanie je fantastické...Kanister je podstivý "kus železa" :D . Nemusíte sa báť, že vám niekde niečo praskne alebo sa ulomí. Aj samotné klipy pre uchytenie vrchného krytu sú pevné a robustné. Čerpadlo značky Iwaki nevykazuje po týždni vôbec znížený prietok. Čo som si ale všimol, že samotné čerpadlo je na pocit teplé. Ale na teplotu vody v akváriu to nemá absolútne žiaden vplyv! Kanister z nerezovej ocele je naopak veľmi studený...

Doteraz som bol šťastným majiteľom filtra Eheim 2215, ktorý je naozaj super a pre 60cm akvárium je úplne ideálny.
Ale teraz som šťastnejším majiteľom filtra ADA ES-600...Možno si niektorí kladiete otázku typu, "Prečo by som mal utratiť niekoľko stoviek eur, keď za niekoľko násobne nižšiu cenu možem mať Eheim alebo JBL?

Moja odpoveď? Na to už musíte prísť sami...

Mimochodom, modrá filtračná pena určená pre Eheim 2215, pohodlne pasuje do filtra ADA ES-600... :D

Ak máte akékoľvek otázky, pošlite mi SS :)
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Jo´Scape

Odoslaťod Stewie » 20 Dec 2015 09:07 am

Keď sa na to pozeram z hladiska ceny tak je ten filter vlastne lacný. Každé 2r kupujem mobil za niekoľko 100e a keď k tomu priratam paušál tak mi je do plaču. Myslím že táto hračka vydrží trochu viac a vzhľadom na príslušenstvo k filtru mi začínajú tiecť sliny a ten nový mobil si tento rok zrejme odpustím :D
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.