Everdream - Juwel Rio 125l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 25 Dec 2015 21:52 pm

Zdravim tak som si na vianoce zalozil akvarium ktore planujem uz od leta. Akvarium je set od Juwel Rio 125l.

Rastlinky mam zatial:
Cryptocoryne wendtii green
Microsorum pteropus
Limnophila sessiliflora

Fotky su tak hodinku po napusteni a zasadeni. Dal som im davku hnojiva Easy Life Profito. Dufam ze sa rastlinky pozbieraju pretoze boli dva tyzdne v pohari na parapete. Akvarium je dost netredicne umiestnene kedy sa nanho da pozerat z obydvoch stran.
IMG_6571.JPG

IMG_6572.JPG

IMG_6573.JPG
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Reklama

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Zero » 25 Dec 2015 23:25 pm

Hrůza. Jako obvykle do očí bijící začátečnické chyby, kterých je minimálně 5 . Zase příklad nedostatečné studijní přípravy. A nejhorší budou ty následné otázky, na něž odpovídat má neunavené nervy málokdo, já určitě ne. Nepíšu to, abych naštval, ale pobídl k odstranění nedostatků a vyvarování se zklamání.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 26 Dec 2015 00:14 am

Tak podobnu odpoved som cakal. Ale aj preto som to sem dal aby ste mi to povadali ake chyby som spravil. Mozete aspon v bodoch napisat ake chyby tam su? Pokusim sa najst ako ich odstranit. Co sem chodit tak som sa naucil ze pravidlo cislo jedna je nepytat sa ale hladat.
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod spider30 » 26 Dec 2015 01:49 am

Tak napriklad: microsorum by som nesadil. Radsej ho uviaz na ten koren.
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Snoopy » 26 Dec 2015 02:21 am

Ten "strk" vyzera dost neprirodzene, teplomerom by som si sledoval teplotu len par dni a dal ho prec (za predpokladu ze mas vo filtri vyhrievacie teleso) a na filter by som nasadil ten "komin" a nasmeroval ho tak, aby ti prud vody ceril hladinu
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod marlo » 26 Dec 2015 19:18 pm

chcelo by to hned na zaciatok viacej rastlin.
Tak ako tu spominali to Microsorium u viazat o koren alebo o kamen alebo ich dat medzi kamen a koren.

Mne osobne ale to uz je vec nazoru by sa viac paclo keby tie kamene boli niekde dalej od korena vlavo ...

problem je ze je to akvarium pohladove z oboch stran takze je to potrebne mat z oboch stran pohladne pre oci :D
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 26 Dec 2015 23:40 pm

Dakujem za pripomienky. Na filter som nasadil koleno a nasmeroval na hladinu, Ta je pokryta akoby prachom a takym bordelom, dufam ze sa to vo filtry vycisti. Miscrosorum priviazem zajtra o kamienok. Teplotu este ladim aby som dosiahol 25 stupnov. Preco ho ale odstranit teplomer, okrem estetickeho hladiska?

Koren ktory som uz tri tyzdne macal vo vode sa uz zacina pokryvat hnedymi chumacikmi rias. Hnede riasy sa podla clankov objavuju v novych akvariach a mali ustupit.

Na akvaland som mal este objednane Sagittaria subulata ale dodavatel nemal dostupne. Urcite ale este dokupim a teda dufam ze sa rozrastu. Este k tomu hnojeniu, mam potravinarsky KNO3. To easy life neobsahuje dusicnany a kedze zatial nemam rybicky ci by som nemal prihnojit.
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Jozef I. » 27 Dec 2015 00:36 am

Zero napísal:Hrůza. Jako obvykle do očí bijící začátečnické chyby, kterých je minimálně 5 . Zase příklad nedostatečné studijní přípravy. A nejhorší budou ty následné otázky, na něž odpovídat má neunavené nervy málokdo, já určitě ne. Nepíšu to, abych naštval, ale pobídl k odstranění nedostatků a vyvarování se zklamání.

Si nejaky chytrý sa mi zdá. ja osobne tam vidím len problem s nenaštudovaním si poradne info o rastlinach. všetko ostatné je už vec vkusu. A aquascaper sa s nikoho nestane po prvom založeni akva. na to treba prac a skusenosti. A pokiaľ nechceš poradiť a pomôcť tak si svoju kritiku nechaj pre seba. lebo len kritizovať to dokaže každý. howk... :)

Ja oceňujem že tam nie su žiadne giče a´la lebky, hrady, lode a ine somariny a tiež to, že tam nedal ešte žiadne ryby. Čierno-biely substrát nie je zrovna ideálny ale tiež to nie je žiadny prehrešok proti ľudskosti.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Zero » 27 Dec 2015 04:46 am

Pro Jozef I - není to sen, skutečně mám ty schopnosti a zkušenosti, určitě větší, než Vy pane Josef. Poslat dvakrát komentář, že je v podstatě vše OK a přitom nevidět několik zásadních chyb, není ukázkou moudrosti. Nastavil jsem zrcadlo všem a nemýlil se.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod BubaGamp » 27 Dec 2015 10:16 am

Tak sa so svojimi skusenostami bud podel alebo ako hovorite vy Cesi : jdi do pr.... . Vobec to nie je taky zly zaciatok, ako si to pomenoval ty - hruza. Velka arogancia a povisenost to asi vidis kolego v tom zrcadle ked sa tam pozres. Ospravedlnujem sa za OT, ale nevedel som si pomoct... Nou nech sa dari, a nie vsetko sa da nastudovat, vsak ze ?
BubaGamp
 
Príspevky: 32
Založený: 30 Máj 2013 13:15 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod igor38 » 27 Dec 2015 11:13 am

Zero ukáž svoju prácu a potom hodnoť nových kolegov.
Obrázok používateľa
igor38
 
Príspevky: 199
Obrázky: 93
Založený: 13 Mar 2010 17:34 pm
Bydlisko: Galanta

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod grello » 27 Dec 2015 16:25 pm

@nou

Začiatok je v poriadku, nejaké chyby tam sú, ale nič to, aj my sme niekedy začínali. Tak hlavne:

Také Microsorum alebo Anubias... väčšinou nesadíme. Skús priviazať na kameň alebo koreň, tak ako radia kolegovia. Ak máš rybárska vlasec, použi ho, je pevný a nebude opticky kaziť dojem.

K hnojeniu. zo začiatku opatrne, snáď len K. Vravíš, že máš potravinárske KNO3? V tomto sa ti ja osobne neodvážim poradiť, čo namiešať a koľko dávať, ale s Profitom počkaj. Máš tam rastlinky len deň, ešte sa musia spamätať. Do substrátu si niečo dával, alebo máš výživné dno či nič?

Celkovo, treba viac info. Pozri si nejakú inú tému od kohokoľvek skúseného a zistíš, čo všetko treba uviesť. Potom budeme všetci múdrejší. Držím drápy.

@Zero

Som dosť pobúrený tvojou reakciou. Takýchto týpkov mám fakt najradšej. Len "bu, bu, bu" ale konštruktívne nič. Myslím, že si si to mohol odpustiť, a keď už, tak si mal aj pridať rady hodné "skúseného" akvaristu. Zrkadlo si nastavil akúrat sebe, a tebepodobným "profíkom".

Tiež sa musím zastať Jozefa. To, že vyzdvihne aj pozitíva akvária nie je v ničom hlúposť a odoslať dvakrát komentár je banalita, ktorá nemá nič ukážkou múdrosti.

Nepíšu to, abych naštval, ale pobídl k odstranění nedostatků a vyvarování se zklamání.


Tak teraz ukáž aký si chlap. Poraď, porieš, pomôž. Nie len kritika a prázdne reči.

P.S.: Tiež som veľmi zvedavý na tvoje skúsenosti, tak sa kľudne pochváľ.
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 27 Dec 2015 18:54 pm

Dakujem za rady. Microsorum som vytiahol a priviazal na matku s rybarskym vlascom a polozil na dno. Substrat je len kremicita drvina zmiesana s este cadicovou drvinou 2-4mm. Na zaciatok jednu davku 12ml profit (uvadzane davkovanie je 1ml/l za tyzden).

Akvarium je set Juwel Rio 125 filter je Bioflow 3.0 s prietokom 600l/h do v ktorom je 2x jemna 2x hruba 1x nitrax spongia a 1x keramicka cirax. Ohrievac je 100W zabudovany.

Osvetlenie je 2x28W T5 trubice daylight, dokupene reflektory. Svietim 12 hodin.

Rozbor vody nie je priamo z nasej obce ale mal by to byt ten isty vodovod. Aj podla testu vychadza ze vo vodovodnej vode mam 10-15mg/l NO3.

To potravinarske KNO3 by podla etikety malo byt min 99% cistota. Nebudem to tam ale zatial pridavat.

Dufam ze ta raketovo rastuca riasa je normalna v novom akvariu.
Prílohy
IMG_6584.JPG
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod spider30 » 27 Dec 2015 23:18 pm

Ja som zvedavy ci sa bude v tom cadicovom dne darit rastlinkam. Mne po nasypani stagnovali rastlinky :( Teraz mam dunajsky strk a rastie to ako z vody :)
Obrázok používateľa
spider30
 
Príspevky: 469
Obrázky: 12
Založený: 07 Feb 2012 12:21 pm
Bydlisko: okr.Spisska Nova Ves

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Vlado21 » 28 Dec 2015 15:51 pm

Drt nesedi napr. echinacom, som zvedavy ako sadne kryptokorynam. Osobne tiez uprednostnujem "natural" substraty. Tieto farebne, resp. ciernobiele drte mi do akva nepasuju ani z estetickeho hladiska, skor tak na vysypanie zahradneho chodnika, ale nic proti vkusu. Hlavne aby dno sadlo rastlinam a rybam (dufam ziadne panciernicky, snekace a pod.! :wink: )...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Jozef I. » 28 Dec 2015 16:06 pm

Veru, veru. Si ešte len v zábehu, tak ak máš možnosť vymeň to dno za jemnejší hagen štrk alebo utekaj niekde k potoku :). časom to budeš chcieť aj tak vymeniť a už to bude o dosť náročnejšie. pokiaľ máš microsorko a koreň tak ho neuvezuj na matku, ale upevni na koreň nech využiješ potenciál rastlinky.
Skús tam nabuchať nejake stonkovky. Vzhladom na to, že máš akva pohľadovo obojstranne tak by som ich dal asi do pravej strany. no každopadne viac rastlín to chce, ale nie sadiť ich postupne ale naraz aby si zakaždým nerozryl dno.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 28 Dec 2015 20:29 pm

Spravil som test na NO3 a mam 25mg/l takze ziadne KNO3 nebudem pridavat.

Tak izba kde je akvarium sa planuje v lete kompletne prerobit. Takze bude ho treba vypustit a presunut inam. Dovtedy teda snad nazbieram skusenosti a prerobim ho potom.
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Vlado21 » 28 Dec 2015 21:10 pm

Merat si ani nemusel. Novozalozene akva, malo rastlin a "raketovo rastuca riasa" ti napovedaju, ze ziadne KNO3 pridavat nemusis (a pokial nebude rastlin aspon 2-3x tolko ako je teraz, takyto stav aj potrva).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 02 Jan 2016 18:14 pm

Takze update po tyzdni od zalozenia. Spravil som vymenu 20l vody. Vlozil som do akvaria dva kusy rastlinky Anubias ktoru mi podaroval kamarat. Nevie ale aky presne druh to je. Mne sa zda ze to je nejaka variacia Anubias barteri
IMG_6595.JPG
Anubias ??

Test na NO2 ukazuje 0.3mg/l takze sa rozbehla premena amoniaku na dusitany. Tiez Limnophila sessiliflora odhnili spodne stonky (prilis dlho boli zavrene v tom kelimku) ale vrcholky sa pozbierali a pekne rastu. Pustaju korienky a teraz neviem neviem ci ich zasadit ale bojim sa ze im tie jemne korienky len odlomim.
IMG_6594.JPG
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Jozef I. » 02 Jan 2016 21:02 pm

To je Anubias barteri var. barteri. A čo sa tyka tej stonkovky tak by som vyčistil zravé časti od tých hnilých a zasadil nanovo tie zdrave. S tým hnilým už nič nespravíš a šetriť to v akva nemá zmysel.

BTW: máš tam veľký dominantný koreň tak nechápem prečo rastlinky ktore maju rásť na koreňoch, kameňoch a inej dekorácií sadíš do štrku. je to zbytočná škoda.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Zero » 03 Jan 2016 09:07 am

Pro nou :

Co je to za vykotlanou horninu, která tam v podobě kamenů je umístěna ? - Viz první foto na začátku tématu.

Neutrální křemen to nebude. Pazourek, nebo vápenec ?

Na té Tvé fotce, co jsem tu opětně překopíroval, je názorně vidět, v jaké je nepřirozené poloze na stojáka a blízko skla ten šutr, takže brání pohledu do akvária a čištění vnitřní strany skla.

Substrát se měl svažovat ke všem třem pohledovým stranám, což znamená, že nejvyšší vrstva měla být uprostřed směrem ke čtvrté kryté zadní části .

Na to se hodí stabilnější těžší hrubší přírodní štěrk (kamínky) prosypaný jemnějším pískem, něco jako dno potoka - třeba tady v druhé půlce videa : https://www.youtube.com/watch?v=KsqJirX ... detailpage , a od jiného autora : https://www.youtube.com/watch?v=OIWvbWA ... detailpage . Doporučuji podívat se na všechna jejich díla kliknutím na majitele.

Kořen měl být víc uprostřed a otočen tou na dně ležící tenčí "větví" nahoru a hrubá část zaklíněna mezi nestejně po boku položenými říčními valouny, tak, aby řezná plocha kořene směřovala do substrátu a nebyla vidět. Nejdřív však se na hrubší díl kořene připevní kapradiny a anubias na kámen - valoun.

S tím hnojením to je rozsáhlá kapitola a ne každé doporučení "sedne". http://rostlinna-akvaria.cz/rasy .

Na prvotní osázení jsou ideální mohutnější, jak sólo rostliny, tak i pokryvné trsy, co předtím nestrádaly v nevyhovujícím prostředí. Tomu se přizpůsobí doba nákupu do, již připravené nádrže.

Pokud by se napustila odvětraná - odstátá voda - netvoří se na všem bublinky , nebo i "oživená" z přírodního zdroje o patřičné teplotě a všechna technika je funkční, tak se nemusí čekat a menší množství ryb, co nebudou rýt a vytahovat zasazené kytky, se mohou při rozumném krmení do akvárka vypustit hned po založení.

Ohřívání vody bych zapínal a vypínal spolu se světlem, aby při svícení se dosáhlo nastavené výše při plné asimilaci a po zhasnutí při opačném procesu "dýchání" rostlin došlo k mírnému snižování teploty, která ve vytápěném obývacím pokoji pod plus dvacet stupňů celsia neklesne. Teploměr se většinou dodává s přísavkou a přichytí se do střední výšky - hloubky na viditelném, ale pohledu nepřekážejícím místě .

Že se nedá vše nastudovat, když se tohle všechno nesčetně krát na mnoha fórech probíralo a je možnost pročíst si mnoho článků o akvaristice, pobavit se na pořádaných akcích a prohlédnout si na webech tisíce různých akvárií na fotkách i videích, je samozřejmě totální nesmysl.

https://www.youtube.com/watch?v=wZDexLMZFrU

Celkový počáteční stav akvária a uvažování tvůrce, směřovalo k problémům a bylo to na novou realizaci, k čemuž nakonec stejně dojde. Proto jsem použil označení hrůza. Přitom ten přístup a pohled ze tří stran je kladem a ne nevýhodou. Nádrž se dá vkusně zařídit.

Na rovinu, zcela otevřeně jsem uvedl, že dávám upozornění na nevyhovující skutečnosti, jenž budou mít tragický průběh událostí, ale osobně se do řešení nechci zapojit, což dalo prostor ostatním zúčastněným diskutujícím .

Byl jsem si naprosto vědom, co bude následovat. Početní "znalci" místo věcné rady si vůči mně neodpustili bez racionální úvahy vylévat své nahromaděné emoční pocity kázáním o morálce .

Tady se zrcadlí jejich pravá odbornost a charakter, kteréžto vlastnosti se odvažují srovnávat. :?: :!:
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Nou - touto větou, hned po těch mi položených otázkách - // Co sem chodit tak som sa naucil ze pravidlo cislo jedna je nepytat sa ale hladat.// - sis poněkud protiřečil. A pokud Ti chlapi napíšou, aby jsi microsorium uvázal na kořen a Ty ho uvážeš k matici a položíš na písek, docela hodně napoví o smyslu, jestli Ti nějaké rady vůbec poskytovat. Víc se mi to nechce rozvádět.
Jen mne ještě napadlo, pokud na tu řasu plánuješ dát do akvária plže, tak pro začátek raději pouze snadno dostupnou neritinu, která sice občas taky ryje, ale dá se to ustát a nehrozí od ní více dalších ryzik, až na úhyn.

Já je osobně v akva, taky mám a začátkem týdne jsem podnikl expediční průzkumnou cestu za těmi, co se místy a většinou vzácně vyskytují sem tam i v řekách mírného pásma.
Umožnilo mi to pracovní volno a v tomto období nehrozí v neudržovaném terénu napadání nebezpečnými klíšťaty a krvelačnými muchničkami s komáry. Navíc je v krajině víc liduprázdno a klid, takže nikdo neobtěžuje. Stejně jsem si tvrdě "užil" překonání velkých dopravě nepřístupných vzdáleností, prodírání pralesovitými porosty, sestupy po strmých zvěří rozrytých rozbahněných březích řek a broděním v ledové vodě, hledaje na dně ony tajemné, pohledné a zajímavé plže.

Ovšem o tom, co jsem zjistil se více zmiňovat nebudu. Odeberu se tam, kam mně poslal BubaGamp, ať tady více nepobuřuji uživatele grello a jemu podobné. Už nemám chuť se víc na fóru angažovat.
Prílohy
IMG_6573[1].JPG
Je tohle pěkný pohled ?
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod Vlado21 » 03 Jan 2016 12:10 pm

Zero, super (suhrnny) post, ako obvykle! Nielen pre "nou", ale aj pre inych navstevnikov fora, ktori sa chcu nieco naucit. Vyser sa na osobne spory, a pis tu dalej nazory skuseneho akvaristu! Vela ludi si ich tu rado precita, to mi ver! :pivo:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod nou » 03 Jan 2016 16:12 pm

Zero: Akvaskaping nie je vobec mojou prioritou. Najprv sa vobec potrebujem naucit ako sa starat o akvarium aby mi prosperovalo.

Toto by mali byt tie kamene http://www.zooplus.co.uk/shop/fish/deco ... cks/317309
The dragon stones are pH neutral and do not have an effect on the water in your aquarium. It is therefore usually not necessary to add softer water to your aquarium when adding the stones.


Ten kamen je cez 2cm od skla takze sa zanho skrabka bez problemov dostane. Pri vymene vody som ciastocne odsal aj tu riasu. Jej rast sa zastavil alebo aspon spomalil. Teplota mi kolisa pocas dna o jeden stupen. Rano mam 24.5 a vecer zase 25.5 stupna. Ten Anubias som uz pripevnil o ten koren.
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Everdream - Juwel Rio 125l

Odoslaťod grello » 03 Jan 2016 18:43 pm

Nou, o tie kamene by som sa vôbec nebál, tie sú úplne v poriadku. Ak sú to klasické dragony, tak to je v podstate ílovita spečená hornina, viac o dragonoch, nazývaných aj Ohko-stone bežné používaných v aquascapingu:
http://redcherryshrimp.net/information/hardscape/ohko-stone/

Co sa týka toho rozloženia dekorácií tak Zero vymyslel pekné rozloženie, mam pocit, že mu nešlo o ten scaping
ako si to nazval ale skôr len ti poradiť, aby akva vyzeralo viac prírodne a prirodzene... Každý máme ale iné chute a priority takže to ze to máš takto nie je to problém. Ak sa ti to páči a ide ti to čistiť, tak proti gustu žiaden...

Zero, vďaka za odpoveď, aj pekný opis výpravy, ale stále si myslím, že aj napriek tomu, že si v mnohých ohľadoch skúsený a znalý, určite v mnohých ohľadoch aj viac ako ja, správaš sa príliš arogantne, povýšenecky. Pre mňa osobne je veľký rozdiel povedať takto to má byť - kde dávaš sebe a ostatným nulovú toleranciu na omyl, a výrazom - mohlo by to tak byť... Napríklad viď tvoje rady na otočenie koreňa...

Ja som sa nenahneval kvôli obsahu, naopak, s tým so do veľkej miery súhlasil. Problém mám s tvojou formou podania '' rád''. Mam skrátka pocit, že nech si akokoľvek skúsený, chýba ti pokora. Nevieš všetko a preto ani nemáš právo všetko súdiť. Trochu súcitu, pokory a pochopenia do tvojich príspevkov, najmä k začiatočníkom, by som naozaj veľmi ocenil. Nehovoriac o tom, že takýmto prístupom môžeš veľmi ľahko odradiť začínajúcich akvaristov.

O tvojich skúsenostiach nepochybujem, ale tiež sa netreba hneď porovnávať a povyšovať nad iných. To je len feedback ktorý som ti chcel dať, nemusíš na to nič odpisovať.. M
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.