Harmony 80p



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Harmony 80p

Odoslaťod Phantom » 01 Jan 2016 23:46 pm

Založené 29.9. 2015

Akvárium: 80X35X40 cm, 112 l (optiwhite)
Skrinka: 80X35X80 cm (ADA style)
Osvetlenie: 4AQUA 4X24W T5 (zavesené 33 cm nad hranou akvária), trubice Giesemann Aquaflora a Giesemann Midday
Filtrácia: Eheim 2324 thermofilter
CO2: 4 kg set s elektromagnetickým ventilom, externý atomizér

Substrát:
ADA Tourmaline BC
ADA Bacter 100
ADA Penac W
ADA Penac P
ADA Clear super
ADA Power sand S
ADA Amazonia

Hnojenie:
(zabezpečené s dávkovacími čerpadlami Ruwal PD 2001)
ADA Brighty K (8 ml denne)
ADA Brighty series (8 ml denne)
ADA Green gain
ADA Bacter
ADA ECA

Rastliny:
Micranthemum "Monte Carlo"
Ranunculus inundatus
Microsorum pteropus "Narrow"
Hydrocotyle tripartita
Fissidens fontanus-Phoenix moss
Vesicularia ferriei "Weeping moss"
Gratiola viscidula

Obrázok
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Reklama

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Phantom » 02 Jan 2016 00:40 am

Začiatky:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Phantom » 02 Jan 2016 00:42 am

Súčasnosť:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Phantom » 02 Jan 2016 00:43 am

Technika:

Obrázok
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Jofre » 02 Jan 2016 00:52 am

Progress presne podľa môjho gusta :)

Takýchto setupov tu chcem vidieť viac :pivo:
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Harmony 80p

Odoslaťod matus.galan » 02 Jan 2016 01:22 am

Parada, fakt super sa na to pozera, palec hore :)


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Harmony 80p

Odoslaťod hooopy » 02 Jan 2016 02:03 am

Tak vela zdaru. Vyzera to slubne. Mne na oko vadi ta stredova kompozicia. Dva vyrazne prvky, no bohuzial sumerne umiestnene, delia akvarium na dve polovicky a nevytvaraju tak z neho jeden kompaktny celok. Inak prijemna foto bez techniky, ta prva.

Taktiez ma zaujima, aky postup si dodrzal pri zabehu, ci si siel podla krokov ady, ale svojou metodou. Sprevadzali zabeh bezne neduhy?
drzim palce. Budem sledovat (okrem ineho aj udrzatelnost koberceka)
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Harmony 80p

Odoslaťod grello » 02 Jan 2016 20:57 pm

Super. Pekná prezentácia a všetko, len ozaj ten scape nie je to co by mohol byť. Úplne súhlasím s hoopym, lepšie by som to nenapísal. Vystihol všetky estetické s prepáčením `chyby` ktoré tam vidím. Inak super, budem sledovať a držím drapy... :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Phantom » 02 Jan 2016 21:40 pm

Zábeh bol podľa ADA + vlastné skúsenosti + fóra.

Prvé 4 týždne výmena vody každý deň 10 l (z toho prvý týždeň voda vyššej tvrdosti, potom už požadovanej). 5. a 6. týždeň výmena každý druhý deň. Potom už 1X týždenne 20 l.

Filtrácia, štandardná náplň Eheim-u (ehfimech, substrat pro, biela a modrá vložka).
Prvých 20 dní namiesto substrat pro, aktívne uhlie (výmena vždy po 10 dňoch).

Hnojenie, prvé 3 týždne len Brighty K. Potom sa objavili prvé príznaky nedostatku živín, pridanie Brighty Step 1, ECA. Postupné navyšovanie dávok, teraz 8 ml denne Brighty series (8 kvapiek ECA každý deň). Bacter som pri zábehu nemal, teraz ho dávam len tak pre chuť pri výmenách vody, Green gain vždy po ostrihaní.

Osvetlenie, prvý mesiac 5,5 hodiny, potom každý týždeň predlžovanie o pol hodiny až na 8 hodín denne. Výška svetla bez zmeny, 33 cm nad hranou.

CO2 vždy držané v zelenom rozsahu.


Neboli tradičné problémy, žiadna sinica, riasa.

Mal som Bacopu sp. compact, tá ale do mesiaca odišla, spočiatku pekný rast, potom zo dňa na deň sa "spálila", hniloba od dna.
Teraz mi robí problémy Ranunculus, zareagoval na nedostatok živín, ktorý nastal poddimenzovaním hnojenia na začiatku. Prišli dierky, deformita listov, zakrpatenie. Teraz po navýšení sledujem ako sa spamätá. Bolbitis rovnako dal nové listy nižšej kvality.

Čo sa týka koberčeka, tak ten prosperuje. teraz podstúpil prvé veľké strihanie, ale od začiatku bol krásne hustý. Tento mesiac kupujem rybičky, tak som zvedavý čo to urobí s ním, keďže vznikne "kal". Rovnako neprerastá mi cez neho mach, vždy sa kúsky pozbierajú (čo je neuveriteľná "prplačka").

Čo ma dosť sklamalo, tak som kupoval ADA moss cotton, pre mňa veľké sklamanie. Pomerne rýchlo sa rozpadá (3 týždne) a za túto dobu sa mi nestihne mach prichytiť, tak pravidelne ho na novo viažem, niektoré konce koreňov sa mi takto odkryli. Rovnako má ale za sebou mach prvé strihanie, tak som zvedavý ako sa bude správať.

Takže ak to zhrniem, poučenie:

Prvé týždne by som CO2 znížil na minimum (1 bubl./sek.). Myslím si, že Bacopa negatívne zareagovala na nízke pH. U ADA substrátu dochádza k výraznému poklesu pH na začiatku (uvolní kyseliny) + pridanie CO2 tento pokles ešte znásobí.

Posledne som čítal doporučenie radikálne ostrihať Bolbitis pri zakladaní. Ja som tento úkon neurobil, v základe mám kvalitu listov nižšiu, "odhnívanie" krajov, ale nemyslím si, že to nebol emerz. Do budúcnosti by som ho zostrihal a chcel by som mať len nové výhony + nekupoval by som materský.

ADA moss cotton by som už nekúpil.


Dlho som hľadal kompozíciu, nakoniec pre mňa najlepšie vyšla táto. Osobne nie som teraz spätne spokojný s usporiadaním skál, chcelo by ich viac. Samozrejme vieme ako to je, sme limitovaný materiálom. :-(

Je to akvárium založené po veľa ročnej pauze, takže je sa ešte čo učiť. ;-)
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Harmony 80p

Odoslaťod vincent van gogh » 03 Jan 2016 13:39 pm

Phantom napísal:
..... Samozrejme vieme ako to je, sme limitovaný materiálom. :-(...

Svätá pravda.
ADA materiálom ale vidím,že - ako obyčajne - nešetríš.Fotky taktiež podarené. :wink:

Vôbec nepochybujem o Tvojich akva znalostiach a vedomostiach,(však sa tomu venuješ od 9-tich rokov? a na fóre si 12 rokov :mrgreen: ),ale tento vzhlad akvária,alebo tzv layout ,mi príde ako velmi neistý,(aj ked sa časom rozrastie stred.)
Ale vieme,ako to je: o čo lahšie sa nám to pripomienkuje od stola za PC,o to tažšie je to v praxi nad akvárkom.

Podobný koncept : http://showcase.aquatic-gardeners.org/2015/show393.html
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Harmony 80p

Odoslaťod matus.galan » 03 Jan 2016 22:02 pm

Ja mam tiez rovnaku skusenost s Microsorum Windelov ako ty s Bolbits. Moj bol ale priamo z akva velky kus urcite nie pestovany emerzne. Ked som ho dal do akva zacali velke kusi pomaly odhnivat jeden za druhym az sa to jedneho dna zastavilo, niekolko velkych kusov zostalo, na nich teraz rastie kopec novych a tie odhnite nahradili nove mlade vyhonky.

Do buducna by som tiez ostrihal lebo podla vsetkeho sa stare vyhonky tazsie prisposobuju novym podmienkam.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Stewie » 06 Jan 2016 14:58 pm

Layout je z môjho pohľadu nadpriemerný a akva v podobnom štýle je na fóre ako šafránu :pivo:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Harmony 80p

Odoslaťod Viktor » 06 Jan 2016 22:44 pm

Pekna pracicka. :-)
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.