Crosswood



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 22 Dec 2015 20:59 pm

Ahoj. Ano, hnojim aj tropicou. Plus pridavam externe fosfor a zelezo. A hnojim denne. Teda...ak bolo treba vynechat, dal som davku na pocet dni dopredu. Vymienam 30-40% vody a planujem vymenu tak, aby som po vymene uz nesvietil. Nahnojim az dalsi den pred rozsvietenim, a to davku na cely objem. Neriesim zostatok a kolko bolo a je. Proste predpokladam, ze davky hnojiva sa aj tak spotrebuju. Cize vzdy len dodam to, zo vo vode chyba. Ale .....nerobim z toho vedu. To akvarko ide na zvlastnom rezime, kombinacia EI hnojenia a aditiv , haha. , testy nerobim, len predpokladam a pozorujem rastliny. Teraz napriklad budem pri akvarku asi kazdy treti stvrty den ( som mimo) a nahnojim vzdy dopredu. Snazim sa to akvarko drzat pri zivote vo filozofii limitneho svetla. Aj teraz, ked viem, ze nemozem byt pri akva denno denne, dvihol som svetlo vyssie a 2-3cm ( mam zavesne), vo viere, ze rastlinky to za tie tri tyzdne pochopia, a hnojit budem sporadicky ale v davkach zodpovedajucich doterajsim hodnotam.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: Crosswood

Odoslaťod marko65 » 23 Dec 2015 11:02 am

hooopy: dik, za vycerpavajucu odpoved:-)

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 24 Dec 2015 18:57 pm

https://youtu.be/Zin-ED1Tjps

po presadeni alternanthery, zbaveni sa rotaly, a zastrihu staura.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 31 Dec 2015 22:24 pm

hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 04 Jan 2016 21:55 pm

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 04 Jan 2016 22:03 pm

Tak blyxa pomaly prerasta na stol, stauro uz caka druhy prestrih. akva zatial bez vykyvov, riasa minimalna, takmer ziadna. udrzba len vymena vody a hygiena. Akva je teraz uz treti tyzden bez dozoru, len sa mu dostava vymeny vody a dvakrat tyzdenne hnojenie.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod chnuro » 04 Jan 2016 23:08 pm

No čau. Pôvodne som chcel napísať provokačne "môže byť", ale máš z toho veľmi kukateľné akvárko. Tá prerastená blyxa už nie je ono, ale žiadne akva nevyzerá stále rovnako.

S Amazoniou je zo začiatku fakt radosť. Keď sa vyčerpá, treba vedieť, kedy to zabaliť. Mne to vydržalo asi 3,5 roka - bez aditív. S nimi to ide údajne aj dlhšie. Držim palce a som zvedavý ako sa to bude vyvíjať.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 04 Jan 2016 23:35 pm

no vies...uz so to niekde spominal. nie som ten typ co dokaze ADA layouty. Ja na to nemam hlavu. Neostava mi nic ine, len sa tesit z kopy flory v jednej sklenenej kocke. Na viac asi uz nemam. aspon je to zdrave:-)
Blyxa je velmi ziva rastlina, ja ju mam rad, a budem premyslat ako s nou nalozim dalej. Asi si vymyslim maleho holandana:-), kedze s tym jednym korenom tam nejaky ten scape aj tak neurobim:-) Mozno mi napadne nieco nove, mozno nie.

Dik za pochvalu, aj to "moze byt" potesilo:-)
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod chnuro » 05 Jan 2016 01:45 am

hooopy napísal:...Neostava mi nic ine, len sa tesit z kopy flory v jednej sklenenej kocke. Na viac asi uz nemam. aspon je to zdrave:-)...

Počuj, ty toho teraz veľa doma nenaspíš, že? :-D
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 05 Jan 2016 03:14 am

:-) aj tento príspevok je toho dôkazom.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 05 Jan 2016 14:08 pm

Ups..,vidim, ze odkazy na fotky nefunguju. Zeby bolo treba pre fastimages.eu nejake speci povolenie? Registraciu? No.potom kaslem na nich.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod matus.galan » 05 Jan 2016 14:22 pm

Nejde pristup je mozne, ze mas bloknuty pristup na fotky okrem seba, skus pozriet ci tam nie je moznost nastavit alebum alebo foto verejnymi.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 05 Jan 2016 14:59 pm

cela domena mi nejde otvorit.. skusim to cez iny server
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Caiman » 05 Jan 2016 17:06 pm

moc pekna dzungla 8) radost pozerat

Este by to chcelo aby ta alternathera trosku zakrpatrela lebo je voci ostatnym rastlinam na moj vkus moc velka,pyta si to trosku mensie listy.
Tu blyxu uz asi bude treba strihnut az na "prve poschodie". Uz by som sa obaval aby tie uplne spodne - povodne sadene korene nezacali odchadzat koli nedostatku svetla a aj prudenie tam bude samozrejme slabsie.
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 05 Jan 2016 18:51 pm

blyxu to caka buduci tyzden. pohladom sa zdaju byt aj spodne rastlinky ok, aj ked..ony uz aj tak nie su v substrate. je tam cca7cm medzera. Az to dostanem von, uvidim ako to vyzera. skor sa obavam bordelu pod tym vsetkym, ktory budem musiet jemne! odsat (amazonia).
tie alternanthery si tam dva druhy... v pozadu je purple v popredi mini. Dufam, ze to miničko pojde este do mensieho vzrastu az ju prestriham, A co spravim s tou zadnou, neviem.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Caiman » 05 Jan 2016 19:05 pm

no rotalu si vyhodil ze nechces :) tak este moznost za alternantheru napriklad ludwigia palustris,farbou sa mi tahala ku cervenej a listy som mal cca 1 -max2cm dlhe
ta mini je v pohode,len ta purple mi tam nesedi
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 05 Jan 2016 19:20 pm

a kolko svetla potrebuje aby bola cervena?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod chnuro » 06 Jan 2016 14:06 pm

Cauko, kedysi som dával tiež obrázky na externé servery, ale vytrestalo ma to. Témy sú potom nesúvislé a nie z každej lokácie som mal povolené obrázkové servery. Napr. z práce vidím tvoju tému iba ako kopu textu. Máme blokované stránky so sociálnym a zdieľaným mediálnym obsahom. Do toho patrí aj youtube, facebook, googe plus, dokonca mi blokli najnovsie aj e-photo a nejdu takmer žiadne obrázkové servery. Nešlo by aj kvôli ostatným, kto by bol na tom podobne nahrávať obrázky aj na akvu? Tá mi zatiaľ ide. Dík ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Crosswood

Odoslaťod Stewie » 06 Jan 2016 14:36 pm

blyxa je krásna rastlina a určite stojí za to použit ju v layoute v tvojom podaní je jednou z najrajších aké som na akva videl, aj ked si spomínam ešte na jeden layout ktorý bol veľmi chrumkavý ale to akva je už myslím zrušené
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Crosswood

Odoslaťod Caiman » 06 Jan 2016 16:01 pm

rado, svetlo som mal necely watt na liter hrubeho objemu takze myslim ze by to slo aj u Teba
kukni tu v zlozke flora je aj foto
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 06 Jan 2016 17:25 pm

Peto. Externy server mozno skryva rizika, plus komplikacie pre inych, ale na akvu mi to uz fotky neberie. Pise mi to, ze mozem vlozit iba 80 fotografii a tie uz mam vlozene. A pravdu povediac, nerozumiem systemu aky tu vladne. Za tie roky som nepochopil ako si tu vytvorim niekolko svojim foto albumov a mal k nim dobry pristup, nerozumiem, ako a hlavne preco su tu verejne fotografie a sukromne. Takisto server akva presiel zmenami, ale opat nevidim moznost sa hned po prihlaseni dostat do mojich tem, ktore som zalozil, respektive by stacilo do prezentacii vlastnych nadrzi.
Ak si hned po prihlaseni kliknem na odkaz "zobrazit vase obrazky", ukaze mi moje obrazky, ale aby tam bola moznost vlozit nove, to uz tam nemam. Uprimne, nie som sice ziadny majster sveta co sa tyka fór a socialnych sieti, ale akva mi pride najkomplikovanejsia a najmenej user friendly ake som kedy videl. Viem ze toto vlakno nie je o serveri ako takom, ale asi som sa musel vykecat.

Stiewe, ta blyxa sa paci aj mne, a nerad by som sa jej vzdal, takze s nou ratam aj do buducnosti.
Maťo, no..wat na liter je vela, to by som uz nemal svetlo limitne a do takych hodnot sa mi ist nechce, kazdopadne, ak by som sa k takej rastlinke dostal, mozem to skusit.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod chnuro » 07 Jan 2016 12:04 pm

To, že akva má ďaleko do user-friendly rozhrania je všeobecne známe :-)
Takže aj ty si narazil na limity obrazkoveho servera. Kedysi mi to hovoril v mojej teme asi Caiman a tiez som sa musel o tom presvedcit sam.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Crosswood

Odoslaťod 88MATo88 » 08 Jan 2016 00:02 am

Zajtra kupujem 2x24 watt :D :D srandujem. Akva mas prekrasne :) :) :) nech sa dari. :pivo:
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

Re: Crosswood

Odoslaťod marlo » 08 Jan 2016 01:19 am

off topic.

Prepac hoopy ze spamujem tvoju temu.
Len sa musim k tomu vyjadrit co sa tyka akvy.

Samozrejme ze ma nejake limity.
K dnesnemu dnu je na servery akva.sk 6.4GiB obrázkov ,databaza ma 0,6GB a v galerii je 30136 obrazkov.
Niekde som nenasiel ze limit na uzvitela je 80 obrazkov takze si myslim ze asi nie.Limitom je bud velkost alebo rozmer obrazku alebo celkovy pocet obrazkov v albume a ten je v tisicoch.

Co sa tyka user friendly niekomu to mozno sedi niekomu nie to je skor na diskusiu.
Ale je pravda ze dlhsiu dobu sa tu neinovovalo alebo nemenilo nic tak niektore veci/sluzby su uz asi aj oldies.

Ak je tu clovek/programator ktory ma pod palcom system phpBB3 nech sa mi ozve mozeme nieco vymysliet.

Prosim neodpisovat v tejto teme aby sme to hoopymu nekazili mozeme pokracovat Nova akva informacie
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.