Loki 30 litrov - Cube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 07 Jan 2016 15:50 pm

Zalozenie: marec.2015
Update layoutu: oktober 2015

Technika
Akva: 30 litrov set Dennerle NanoCube
Filtracia: Eheim 2211 + dvojkohuty + Eheim BioMech + Eheim modry molitan
Osvetlenie: DYI LED 6x3W PowerLed (12:00-21:00)+MoonLight
Ohrev: 15W BlauNanoHeater - 25st
Voda: mestsky vodovod

Flora
Substrat: Dennerle kamienky, cierne a zlte + Dennerle Depot
Machy: JavaMoss
Rastliny: Anubias barteri "Petite", Cryptocoryne parva, Cryptocoryne lutea var. hobbit, Cryptocoryne balansae, Bucephalandram, Vallisneria americana (asi :-))
Hladina: Limnobium

Fauna
Krevetka: Neocaridina heteropoda-Red Cherry + Wild (neznamy pocet)
Slimaky: Kotulky (neznamy pocet)
Prílohy
celyPohlad_30L_jan2016.jpg
front_30L_jan2016_800px.jpg
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Jozef I. » 07 Jan 2016 20:57 pm

Loki sledujem, že na čierno šlté kamienky máš slabosť... :) Ale inak pekne a keď sa to rozrastie tak to bude super. No než sa ti parva rozrastie, tak to chvíľku potrvá... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 07 Jan 2016 21:38 pm

Jozef I. napísal:Loki sledujem, že na čierno šlté kamienky máš slabosť... :) Ale inak pekne a keď sa to rozrastie tak to bude super. No než sa ti parva rozrastie, tak to chvíľku potrvá... :)

dik za reakciu

kamienky - neuveris, ale to je stale ten mix Dennerle kamienkov cierneho a hnedeho (Sulawesi a Sumatra). V povodnom baleni bola Sumatra a potom som dokupil cierny mysliac si ze to stmavim. A kukaj ho ako sa to prejavuje. Uprimne. Az tak ma to nevyrusuje a nechcem davat peniaze za nove balenie, mozno niekedy nabuduce. Ved to takto mam uz aspon 2 roky, vzdy pri prerabke len recyklujem :-)

Inak naschval som isiel do tychto pomalobeznikov. Jedine balansae tam vlastne fici. Este aj ta valisneria je taka pomalsia. Aspon to nemusim neustale prestrihavat. To bol aj zamysel. Po tych nozickovych orgiach je toto taka skor oddychovecka. A kedze krevety nemaju radi hnojiva, tak mi to takto uplne vyhovuje.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Jan 2016 12:42 pm

Čau Loki.
To svetlo ma zaujalo.Myslím ako je konštrukčne,materiálovo,ako je zavesené,či sa dá regulovať výška a tak podobne...
Nemohol by si niečo o tom?....aj s fotkami? Popri tom by si si mohol kludene spropagovať aj tie domácke pipiny.

Dík.
P.S.
Do akvárka - kôli známemu svetelnému oparu - príliš nevidím,ale žlto-čierne záluba môže indikovať aj Ineristu-nostalgika. :mrgreen:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 13:26 pm

vincent van gogh napísal:Čau Loki.
To svetlo ma zaujalo.Myslím ako je konštrukčne,materiálovo,ako je zavesené,či sa dá regulovať výška a tak podobne...
Nemohol by si niečo o tom?....aj s fotkami?

Cez vikend by som sa k tomu mohol dostat. Mal som to v plane. Popisem, pofotim,...
vincent van gogh napísal:Popri tom by si si mohol kludene spropagovať aj tie domácke pipiny.

detto, skusim, co to da :-)
vincent van gogh napísal:Do akvárka - kôli známemu svetelnému oparu - príliš nevidím,

Skusim si pozicat lepsi fotak tu z roboty, ocitim skla (ved to vsetci vidite tu zelenu prachovku na skle:-)), postavim stativ a skusim si urobit pred chnurom a tebou esteticko-fotograficku hanbu. :angel: :o :D
vincent van gogh napísal:ale žlto-čierne záluba môže indikovať aj Ineristu-nostalgika. :mrgreen:

e? kto? čo? komu? čomu? s kým spím? s čím štím? :lol:
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Jan 2016 14:34 pm

Nuže,....... dobrá,dobrá. 8) :wink:
----------------------------------------------
(Tá poznámka sa týkala teda skôr narodených,ako si ty.......Inter Bratislav,žlto-čierny.Staré časy.Nostalgia,míting PTS..... a tak :mrgreen: )
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 15:00 pm

vincent van gogh napísal:Nuže,....... dobrá,dobrá. 8) :wink:
----------------------------------------------
(Tá poznámka sa týkala teda skôr narodených,ako si ty.......Inter Bratislav,žlto-čierny.Staré časy.Nostalgia,míting PTS..... a tak :mrgreen: )

ahaaa. In-T-eristu (Slovanisti vs. Interisti). Mas tam preklep napisal si IN-ERISTU. Ja ze je to nejaky spanielsky avantgardny-neoklasicisticky-humanisticko-kubisticko-kulturisticky fotograf z Portugalska. :-)

PS: dik za to "skor narodenych" - tym ze som pochopil, tak som zistil, ze uz som evidentne stary :-(
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod vincent van gogh » 08 Jan 2016 15:22 pm

Ach táááák.....Zabudol som na "T" :lol: ,čím celá pointa je logicky v prde.i :? .....to bude tým mojím vekom.Ale akvaristka/akvarista je svojim spôsobom predsa vždy mlaďoch.

Ale späť k podstate. LED-kové svetlá majú budúcnosť- to si stále myslím. A to tvoje vyzerá dizajnovo zaujímavo! :pivo: Som zvedavý,možno potom pribudnú dalšie otázky... :roll:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Jozef I. » 08 Jan 2016 20:11 pm

Ale si tu pekne hutoríte. Vidno že máte kopu času... že menusíte bojovať s riasami, heh :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 22:26 pm

Posielam slubene, hadam lepsie, fotografie. V prispevku su len 100px fotecky, po kliknuti by sa mali otvorit na OneDrive v plnej velkosti.
KLIKNI TU
30_Cube_01_small.JPG
30_Cube_01_small.JPG (19.09 KiB) Zobrazená 6814 krát

KLIKNI TU
30_Cube_02_small.JPG
30_Cube_02_small.JPG (19.88 KiB) Zobrazená 6814 krát

KLIKNI TU
30_Cube_03_small.JPG
30_Cube_03_small.JPG (24.33 KiB) Zobrazená 6814 krát
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod janko!9983 » 08 Jan 2016 22:37 pm

aku rastlinu máš uviazanú na vrchole toho koreňa?ďakujem
Obrázok používateľa
janko!9983
 
Príspevky: 266
Obrázky: 14
Založený: 16 Dec 2007 19:46 pm

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod kilo18 » 08 Jan 2016 23:00 pm

pekne to mas jednoduche budem sledovat ako sa bude darit
Obrázok používateľa
kilo18
 
Príspevky: 306
Obrázky: 1
Založený: 30 Jan 2010 14:58 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 23:30 pm

na ziadost

Info o DYI LED svetle

Teleso svetla tvori tento chladic a tieto Power 3W LEDky - 6 kusov (zatial)
Cely hladic pride ako hotovy SET - tzn. chladic, srobiky, difuzor, L-profil na uchytenie,... proste vsetko
k tomu som kupil zdroj s konstantnym prudom, je tam nieco taketo - zdroj - to co mam ma tieto iste hodnoty, len to nie je Meanwell. LED su prichytene srobikmi co boli v baleni ale je to standardny rozmer, tak ze nie je problem dokupit. Pod kazdy LED chip som dal este termalnu pastu - toto poznam este z mojej PC ery, ked sme pretaktovavali CPU-cka.

Aktualne to prevadzkujem tak, ze som tam este prirobil, nalepil, dva modro svietiace pasiky - ako nocne osvetlenie. Ma to samostatny zdroj a samostnene spinacie hodinky. Toto beriem ako docasku, urcite to prerobim na klasicke modre LED chipy (star base)

Vnutro svetla budem este prerabat. Uvazujem nad sosovkami 45stupnove, jednou cervenou a modrou LED a prechodom na CREE chipy, ktore mam uz vyse roka doma. Urcite budem vnutro prerabat aj kvoli samotnej kabelaci medzi chipmi - aktualne kabliky su na moj vkus velmi hrube (v case montaze som ine nemal :pivo: )

Aby to vyzeralo ako na obrazku, tak som este v Hornbachu kupil hlinikovy pasovy profil - 1000mm x 30mm.
Doma odrezal na dlzku tak, aby profil zakryval tri strany (zadna je otvorena, kvoli vetraniu).
Ohol a navrtal diery pre uchytenie do profilu chladica (v chladici su diery uz pred vrtane, vyrobene aj so zavitom).
Bez tejto upravy svetlo s chipov "unikalo", svietilo, medzerou medzi chladicom a difuzorom. Pri pohlade na akvarium bolo svetlo tak intenzivne, ze clovek musel zmurit a co bolo dost neprijemne.

Konstrukcia nie je nic ine ako policovy nosnik 1000mm - opat Hornbach. Maju dvoj radove, ale pre estetiku som zobral jednoradovy a k tomu policovy drziak. Tym padom sa da drziak pohybovat hore a dolu v cca 5 cm intervaloch. Nosnik som priskrutkoval samorezkami do skrinky (komoda) na ktorej je akvarko upevne.

Samotne svetlo je s kontrukciou spojene pomocou ocelovych laniek - najtensie ake mali. Ukoncene oba konce kazdeho lanka su elektrikarskym ockom (pouziva sa do svorkovnic), dovod je ten, ze som si kupil dlhsie srobiky, ktorymi som prichytaval hlinikovy profil a skrutkovani som na to nasunul ocko oceloveho lanka. V presnom strede som urobil hacik - ohol som ocelove lanko a uchytil kovou svorkou (stlaci sa to kliestami) - toto este ale budem prerabat do estetiskejsieho dizajnu.

A to by malo byt vsetko. Keby nieco pytajte sa. Konkretne vami pozadovane detaily mozem ofotit a opisat. Pri poziadavke na hlbsie foto detaily musim svetlo odpojit, rozobrat a... az tak velmi sa mi to teraz nechlo :-)
30_Cube_04.JPG

30_Cube_05.JPG

30_Cube_05.JPG
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Loki 30 litrov - Cube

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 23:32 pm

janko!9983 napísal:aku rastlinu máš uviazanú na vrchole toho koreňa?ďakujem

Anubias barteri var. nana 'petite'
(pod tymto nazvom mi ju predal clovek na burze)
a medzi korene sa mi uchytil klasicky Javsky mach.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.