vankyho 180l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 28 Dec 2015 21:09 pm

cele akva 12_2015_upravene.jpg
Cele akva
Ahojte,

dňa 29.11.2015 som založil akvárium.

Technika:
Nádrž 180l (juwel vision)
Filtrácia- JUWEL filtračný systém : Bioflow 3.0 prietok 600l/hod.
Ohrievač mam, nie je zapojený teplota vody 26-27 stupňov.
svetlo T5 trubice 2x35W + reflexna folia nad trubicami
CO2 burčiak, difúzor filter z cigarety, bublinky smerujú pred výstup z filtra ktorý ich fúka do akvária.
Dropchecker zatial nemam dokupim v priebehu tyždňa

Substrat ADA aquasoil amazonia 18l
3 ks dragonstone
2ks koreň z akvaristického obchodu
pozadie čierna fólia

Rastliny:
Ludwiga palustris
Egeria densa
Hygrophila angustifolia
Echinodorus amazonicus
Ceratophyllum demersum
Anubias barteri var. nana (priviazaný na koreni)
Cabomba californiana
Microsorum pteropus (priviazaný na koreni v zadnej časti akva)
Cryptocoryne affinis
Cryptocoryne wendtii
Eleocharis parvula

mach

Ryby:
4ks Pterophyllum scalare
10ks Paracheirodon axelrodi
10ks Paracheirodon innesi

Svietim 12hodin denne (spinacie hodiny)
Pravidelne menim 1/2 vody 2x tyždenne.

Parametre vody:
NO3 25mg/l
NO2 0mg/l
GH 15-20 °d
KH 6°d
pH 7

Po založení akvária som zasadil rastliny, nechal zabehnúť dva týždne bez rýb, potom som dal 10ks neoniek, po ďalšom týždni prikúpil 10ks neoniek a 4 skalarov.

Prosím Vás o radu: na eleocharis parvula ale aj na ostatných rastlinách napr. cabomba alebo aj mach sa mi chytá akýsi hnedý povlak. Čo je jeho príčinou? Ďalej na Echinodoruse sa chytá asi vláknitá riasa. Prečo? a ako sa jej môžem zbaviť? Celkovo sa echinodorusu nedarí. Cryptocoryny som priniesol zo starého akvária od otca ktorý vobec nemení vodu ani nič. Tam sa im darilo ale keďže u mňa sú úplne iné podmienky asi to neprežijú, listy blednú a odumierajú (cryptocorynova choroba). Microsorum pteropus tiež sa mu moc nedarí... listy síce bublinkujú ale zdá sa mi že korene mu tiež pokrýva ten hnedý povlak a ničí ho.
Po posledných dvoch výmenách vody som skúsil pridať ferropol dávku podľa návodu 10ml na 40l vymenenej vody, ale výsledok iba vznik zelenej riasy na skle a dreve a koreni.

Prosím o radu čo s tým hnedým povlakom?
Dá sa niečo robiť s riasou na Echinodoruse?
Da sa pomôcť cryptocorynam?
Ako by som zlepšil rast rastlin? Viac hnojiť, viac svetla?
Chcel by som ešte do akva Heteranthera zosterifolia. Darilo by sa jej či potrebuje viac svetla?
Uvítam každú radu na zlepšenie môjho pokusu o rastlinné akva :)

Ďakujem
Prílohy
echinodorus_upravene.jpg
Echinodorus
eleocharis parvula_upravene.jpg
Eleocharis parvula povlak
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Reklama

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 28 Dec 2015 22:48 pm

Ahoj, urcite ti tunajsi odbornici poradia, ja len k svieteniu.Mam to iste akvarko a svietim 6 hodin. Mas este cerstvo zalozene akvarium a svietis podla mna velmi vela. Kedze mas nepomer ziviny, svetlo, co2, predpokladam ze preto sa ti tvori riasa. Filter by som vymenil za externy, to som urobil aj ja. Burciak by som vymenil za setovy co2, ale to asi zalezi na financnej situacii. Ryby si dal skoro, mal si pockat este aspon 2 tyzdne. Tu na fore mas popisane, ake procesy a kedy prebiehaju pocas zabehu. Tolko odomna. Zelam nech akvarko prosperuje.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod jozefmotyl » 30 Dec 2015 05:36 am

Ahoj. Presne tak. Je to veľmi dlhým svietenim a nemen tak často vodu. Stačí tretina za týždeň. Musi sa ti to tam ustáliť. Veľa šťastia.
jozefmotyl
 
Príspevky: 130
Obrázky: 2
Založený: 05 Máj 2015 23:27 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Vlado21 » 30 Dec 2015 11:17 am

to co si nafotil, vyzera skor na staghorn. Tiez som ho mal po zalozeni, ale postupne (asi po 3 mesiacoch) vymizol. Ja by som ti tiez poradil znizit svietenie (8 hod. staci, mozes rozlozit na rano a vecer) a skontrolovat CO2 (mozes aj nepriamo cez odmeranie pH a KH a Tillmanovu tabulku). Ak by bolo prilis nizke, alebo volatilne pocas dna, zvazil by som stabilnejsi prisun (flasa s EM-ventilom). Este co sa tyka svetla, mne sa osvedcila vymena jednej high-light trubice za colourku od juwelu, ale to uz je "nice-to-have" riesenie co sa tyka riasy. Takze to chce hlavne trpezlivost (znizit dobu svietenia) a neprerybnovat/neprekrmovat. Ked sa rastliny rozbehnu, zostane potom minimum zivin pre riasy...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 30 Dec 2015 23:35 pm

Okej dikes priatelia. Riasa bude Staghorn. Skúsim svietiť 8 hodin denne. Vodu budem meniť 1/3 tyždenne. Objednal som JBL Test Set CO2 pH permanent a aj difúzor JBL ProFlora Taifun P NANO a uvidime ako sa to prejaví v akvariu. Filter zatial necham ten co mam, dva krat sa mi ho nechce vyrezavat. Uvidime casom, co2 flasa s elektromag. ventilom uvidim zatial necham burciak. Ked ma prestane bavit ten burciak zarabat kupim co2 set :)
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod hooopy » 30 Dec 2015 23:48 pm

Tillmanova tabulka je v tomto pripade na prd. Amazonia tak silno ovplyvnuje tvrdost vody, ze tillman by zlyhal na plnej ciare. V tomto pripade bude jediny dobry indikator nasytenia vody co2-kou permanentny test. JBL bola dobra volba. Predpokladam, ze budes sklamany, burciak na taky objem stacit nebude. Nebojim sa povedat, ze nasytenie je z pohladu ucinnosti takmer nulove. Stastie pre teba, nemas az tolko svetla, aby si to vyzadovalo vela co2, respektive ci vobec nejake. Mal som podobne akvarium, najdes to v mojich temach(trigon) a pokial budes svietit tym co tam mas, bude to podla mna stacit aj na prevadzku bez co2, za predpokladu, ze akva bude plne nenarocnych rastlin, a budes dodavat uhlik napriklad esay carbom.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 31 Dec 2015 00:46 am

Hooopy ma pravdu, ale ten filter mi neda nespomenut. Mal som ho cca rok a poviem ti, ze na tvoju osadku si myslim je slaby. Skalare su vyslovene spindiri, nebude postacovat. Mas s nim asi rok skusenost a s podobnou osadkou. Po vymene za externy som videl citelny rozdiel aj co sa tyka rias. Vyrezanie nie az taky problem, da sa to za par min. aj v zabehnutom akva. Ale na to asi prides po case sam.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 07 Jan 2016 20:08 pm

Ahojte skratil som dobu svietenia na 8 hodin denne. Svietim od 14:00 do 21:00 , vodu mením 1/3 raz týždenne ale stav v akvriu sa moc nezlepšuje práve naopak začala sa mi tam šíriť riasa na dreve a skalách a aj na rastlinách. Posielam foto. Kúpil som 3ks SAE ale tie to nezachránia. Neviem čo je príčinou tej riasy... možno veľa živín z amazonie? Treba častejšie meniť vodu?
Prílohy
cele akva.jpg
cele akva
riasa 1.jpg
riasa na kameni
riasa 2.jpg
riasa na dreve
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 07 Jan 2016 21:06 pm

Vanky, ja by som svietenie skratil na 6 hod. a menil vodu castejsie a polovicu.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod jozefmotyl » 08 Jan 2016 07:23 am

Vydrž to. Ja som to musel urobiť až na dva dni uplne zhasnúť a zakrit.
jozefmotyl
 
Príspevky: 130
Obrázky: 2
Založený: 05 Máj 2015 23:27 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 09:33 am

Citame>
http://www.rostlinna-akvaria.cz/staghorn-74
http://www.rostlinna-akvaria.cz/problemy-s-rasami-12

Odbornik nie som, ale uz som co to preskakal. A ako som sa pred nedavnom bavil s jednym clenom akva.sk, predavam skusenosti dalej:
1. ten burciak je ZDROJ problemu - je to proste kolisavy, nestabilny a zdroj CO2. Kludne sa tu do mna pustite, ale za tymto si stojim. Pri tomto setupe co mas radsej bez CO2 ako toto.
Zpravidla se vyskytuje v akváriích s nadměrným osvětlením a nedosttkem rozpuštěného CO2 ve vodě.

2. Svetlo daj na 5 hodin maximalne - rastlinam to neuskodi ale riasa zacne reagovat rychlejsie. Pocitaj tak tyzden, dva kym ty zacnes daco pozorovat.
3. Vymeny 50% 2x tyzdenne je tiez pruser, zbytocne stale nerusujes rovnovahu. Aj pri Est.Index metode sa robi LEN 1x 50%, lebo rovnovaha a to po vymene tam rovno nalejes hnojenie. U teba by som menil - kym neprejde pohroma - 10-20% kazdy 3ti den.
4. Teraz ziadne prilievanie vodiciek. Mas cerstve akvarium, nechaj ho "zabehnut" (tu vidis, ze stale nie je) a potom pomalicky zacnes hnojit - dovtedy si nastudujes aka metoda ti bude vyhovovat.
5. Prehodnot rastliny - kombinujes svetlo narocne a svetlo menej narocne. Ak chces tie svetlo narocne, tak si priprav poriadny CO2 set a nie tento "minac-pekarenskeho-drozdia", poriadne nastuduj hnojenie, a priprav sa na cestu chemika, osvetlovaca, hydrodynamika,...
6. Precitaj si:
http://e-akvarium.cz/minule-cislo/ - clanok na strane 34. a dalej
http://e-akvarium.cz/minule-cislo/ - clanok strana 29.
http://e-akvarium.cz/casopis/akvarium28.pdf - clanok strana 42.

Urcite mozeme polemizovat o jednotlivych krokoch. Za tymto si vsak stojim a toto by som urobil ja. Este si precitaj co to a rozhodni sa. Toto nie je cievna chirurgia a ani akutna mozgova prihoda. Den-dva mas na premyslanie. :-)
Drzim palec.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod jozefmotyl » 08 Jan 2016 11:19 am

S tým burčiakom a výmenou vody plne súhlasím . Pri tak častej výmene vody sa ti nebude mat čo zabehnúť. A ten burčiak som skúšal aj ja a zla skusenost. Radšej hornbach a za 9 eur masacne to nieje tak zle a mas od dennerle startovaci set na 30 dni uplne v pohode. Ja na tom fachcim pol roka a úplná paráda.
jozefmotyl
 
Príspevky: 130
Obrázky: 2
Založený: 05 Máj 2015 23:27 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 08 Jan 2016 12:22 pm

Loki12: nie som tiez odbornik, v podstate s tebou suhlasim, len na tu vynenu vody mam iny nazor. Nemyslim si, ze by castejsou vymenou polovicu vody narusil rovnovahu.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 13:13 pm

http://issuu.com/e-akvarium/docs/akvarium29/0 - clanok, strana 20.
nie je to tam uplne explicitne napisane, ale castejsie a mensie davky su pre stabilitu lepsie.

Preberalo sa to tu v nejakej teme. napr. tu:
denna-alebo-tyzdenna-vymena-vody-t16020-24.html

Masivne vymeny (50% a viac, castejsie) su dobre ak potrebujem urobit urgent vymenu - hlavne znizit hladinu skodlivych latok - napr.: NO2 (myslim, ze to ma byt NO2-, cize dusitany(alebo tak nejak), aby ma martin_s nenahanal s palicou :-) )

http://issuu.com/e-akvarium/docs/akvarium29/0 clanok na strane 34, odsek
"Zopár tipov, na čo treba myslieť pri „upratovaní“ akvária"
Pravidelná týždenná výmena 50 % vody zriedi v ideálnom prípade všetky látky na 50 % pôvodnej koncentrácie. Ideálny stav znamená použitie vody z reverznej osmózy alebo z demineralizačnej kolóny, ktorá sa najviac približuje k čistej H2O. Výmenou vody sa odstránia z časti riasové spóry, odpadné látky rýb, ale aj hnojivá, zafarbenie vody, jednoducho všetko, čo vo vode bolo. Výmenu 50 % vody považujem za zá klad prevencie výskytu rias, ale aj za silný nástroj v boji proti riasam.

Po výmene vody v akváriách už v daný deň nesvietim. Preto to robievam vždy večer. Dôvodom je možné zvírenie usadenín z machov, z dna, okamžité nedostatočné nasýtenie CO2 a tým aj iné pH ako to, pri ktorom sa bežne svieti. Po výmene vody pridávam hneď makroprvky. Ráno, resp. pred rozsvietením svetiel mikroprvky. Zabezpečí sa tým pri najbližšom svietení dostatok všetkých živín, CO2 a stabilné pH. Je to stav, na ktorý sú adaptované rastliny, ktoré ak prosperujú, riasy nemajú šancu.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 08 Jan 2016 15:03 pm

Loki, ka som to cital, ja pisem zo svojej skusenosti, po zalozeni akva takeho isteho ako ma vanky

Vanky, skratenie svietenia na 5-6 hod. ti na 100% pomoze, ale nie samozrejme hned. Takze pocuvni vsetky rady co si tu dostal a uvidis casom, ze akva sa ustabilizuje a budes mat z neho radost.



Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Loki12 » 08 Jan 2016 15:19 pm

marko65 napísal:Loki, ka som to cital, ja pisem zo svojej skusenosti, po zalozeni akva takeho isteho ako ma vanky

Neber to ako trolling alebo chytanie za slovicka. Len pre vyhladavanie a buduce citanie:
Zalozenie akva != (nerovna sa) prevadzka akva

Ak si myslel, ze po zalozeni prve tyzdne si menil 50% vody a viac, tak je to pochopitelne. Prave kvoli zabehu je to dobre. Nitrifikacne este nepracuju tak ako maju, tak ze tu je to na mieste. Potom sa vsak tento rytmus spomaluje az do vysledneho prevazdkoveho rezimu.

Ak si myslel, ze si takto fungoval pri beznej prevadzke (tzn: 50% vody kazdy 3-ti den), tak potom napisem len vseobecnu formulku ked mi dojdu argumenty :-): "Kazde akvarium je ine, takze aplikovanim mojich postupov na tvoje akvarium nezuci ze tvoje akvarium bude fungovat ako moje!" :-) :angel: :angel: :angel: :angel:
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 08 Jan 2016 15:39 pm

Loki, mas pravdu, nechcem sa hadat. Je to na nom ako sa rozhodne. Vanky ho ma nedavno v novembri zalozene, mal som podobne problemy ako on ked som zalozil akva. Písal som o podobnosti akva preto, ze mam tiez juwel 180, takze to iste svetlo, ak ho nevymenil, podobnu skladbu rastlin a podobnu osadku.Ale samozrejme nestoja na rovnakom mieste nie je rovnaka teplota, rovnaka filtracia a pod.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod snajprik » 10 Jan 2016 15:56 pm

Trosku prilejem olej do diskusie :o Mne pred 2 tyzdnami tiez vznikol problem s tou riasou, ked som pridal easycarbo+zivini zanedbane odkalenie dna s odumretych rastlin, vyriesil som to tym ze som zdvojnasobil osvetlenie pred tym led 3000lm za nove led 8000lm a predlzil cas na 16 hodin dene, zredukoval osadenstvo. Vznikajuca riasa sa mi z dekoracie vytratila, este ostala na par listkoch koberca. Riasa vznika pri nedostatku zivin a pri prebitku zivin. Podla toho co pises ze sa ti to nezlepsuje skus rychlorastuce rastliny a posviet si na to tym odceras ziviny :pivo: K tej vymene vody ja menim 1/3 2x do mesiaca. Ja ale idem na LOW akva, menej svetla menej zivin, aj ked koberce mi idu pekne aj ked vyrazne pomalsie ako u hig.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 10 Jan 2016 16:57 pm

Ahojte. Ďakujem za vaše príspevky. Vyskúšam nasledovný postup:

1. Odstránil som burčiak
2. Dobu svietenia som skrátil na 4,5 hodiny denne
3. Výmena vody 2x za týždeň 1/3
3. Rastliny, ktoré neprežijú vyhodím a budem dokupovať nenáročné rastliny ako cryptocoriny, echinodorusy atď.

Dám tomu čas tak 2-3 týždne v tomto režime a uvidíme aký bude stav v akváriu. Snáď riasy ustúpia. Dám vedieť.

Diky :)
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod Loki12 » 10 Jan 2016 17:13 pm

1. konecne :-)
2. zas to neprehanaj, je potrebne aby rastliny co to "zjedli" aspon 5,5
3. to bude fajn, ked sa to zacne zlepsovat prejdi na tyzdenny "PatrikVrbovky"
4. ak hniju, prec. ak nie, tak nechaj, mozno sa spamataju. hnitie ti znecistuje vodu, preto prec.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod marko65 » 10 Jan 2016 17:15 pm

Urcite ti tieto opatrenia zaberu, o dva ryzdne uvidis rozdiel

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: vankyho 180l

Odoslaťod jozefmotyl » 10 Jan 2016 20:18 pm

Držím palce. Určite to pomôže.
jozefmotyl
 
Príspevky: 130
Obrázky: 2
Založený: 05 Máj 2015 23:27 pm

Re: vankyho 180l

Odoslaťod hooopy » 12 Jan 2016 21:44 pm

snajprik napísal:Riasa vznika pri nedostatku zivin a pri prebitku zivin. .


Dovolim si nesuhlasit. Tak jednoduche to nie je. Rias je niekolko druhov, skupin a mozu mat rozne priciny vzniku. Rozhodne je ale zaklad pravdy ten, ze riasa vznika v nerovnovahe..svetlo:ziviny:uhlik. Pre zjednodusene by som mohol ten uhlik vynechat. Ale prebytok zivin nie je problem. Pokial maju rastliny dostatok svetla, uhlik pre stavbu, tak zivin moze byt prebytok, nedeje sa nic. Je na tom dokonca zalozena metoda hnojenia.

Vseobecne sa tvrdi, ze zelena riasa je problem stagnujucich rastlin a vela svetla, ( chybaju im ziviny, pripadne uhlik, v pomere k svetlu ktore maju), hnede riasy mozu znamenat, bud to co zelene, alebo naopak, malo svetla, nehygiena v akvariu, v silne osvetlenych nadrziach absencia CO2.) Vela ludi prevazdkuje akvaria so svetlom 12hodin viac, co je istym sposobom nezmysel. Rastliny aj tak nie su schopne tak dlho "prijimat" svetlo. Na druhej strane, je kopa akvarii uplne bez riasy, s krasnymi zdravymi rastlinami v celom objeme akvaria a svieti sa na ne 7-8 hod denne.

kazdopadne lokiho rady zneju rozumne. suhlasim v plnom zneni. a som zvedavy na vysledok.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: vankyho 180l

Odoslaťod vanky » 03 Feb 2016 17:53 pm

Zdravím Vás akva priatelia,

posielam aktuálnu fotku akvária:

http://imageshack.cz/images/2016/02/03/celeakva.jpg

Staghorn takmer úplne zmyzol, sem tam ešte sú pozostatky ale je biely, priesvitný a postupne sa rozpadá. Viditeľne ustupujú aj ostatné druhy rias či už z filtra kde bol zelený povlak, alebo z listov anubiasu kde bol hrubý zelený povlak. Postupne riasy miznú.

Dokonca mi anubias kvitne :)

http://imageshack.cz/images/2016/02/03/anubiaskvet.jpg

Svietim 6 hodín denne, ako zdroj uhlíku teraz používam CO2plus od výrobcu tetra. Keď miniem prejdem na Easy Carbo. Už som ho objednal na skúšku pol litra.

Z rastlín som vyhodil Cabombu- mala malo svetla začala sa rozpadať. Ale zasa pekne začal rásť echinodorus, rastie Egeria densa, aj Ludwiga palustris. Do prednej časti pribudla cryptocoryne parva tak som zvedavy ci sa jej bude darit. A chcel by som este pridat LUDWIGIA SP. 'MINI SUPER RED . Cervenoliste rastliny su narocne na svetlo... tak neviem ale asi ju skusim.

Treba aj pridavat nejake hnojivo ci pri sucasnom svieteni a prevadzke takmer bez co2 ani nie je treba? Ada substrat ma zivin dost?
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.