Crosswood (co do temy nepatrilo)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Crosswood (co do temy nepatrilo)

Odoslaťod hooopy » 10 Jan 2016 02:17 am

Martin_s...naozaj chces, aby sa tu na to kazdy vyprdol? . Mnohí z tych, ktorí tu mohli inych ucit, tu uz nie su a mozno aj prave kvoli pristupu s akym sa tu stretavali. .

urcite robis pre toto forum vela prace, ale obcas by si mohol popremyslat, ci je naozaj nutne robit kroky tak ako ich robis. Nevysvetluj si pravidla diskusie po svojom a nehraj sa tu na boha prosim ta. Mas pocit, ze text, ktory tu bol sa tvaril ako inzerat? (bod č. 17) Naozaj bol dovod tie prispevky mazat? alebo si mal na to iny dovod? Ak ano, mohol by si mi prosim ta ten dovod objasnit ?

a podla akeho bodu zmazes tento prispevok?

EDIT:
Za tymto prispevkom uzivatela hooopy nasledovalo:
larix napísal:hooopy prepáč za spam ale rovnako sa prihováram za trochu rešpektu k návštevníkom týchto stránok. Obávam sa, že za posledné roky išla kvalita akva.sk výrazne dolu a jednou z hlavných príčin je nepriateľské a agresívne správanie moderátorov, ktoré má za následok odchod skúsených aj menej skúsených akvaristov, ktorí dávali tomuto portálu život a v podstate ho vytvárali. Jedna vec je snaha o dodržiavanie pravidiel ale bez aktívnych registrovaných používateľov celé stránky strácajú zmysel. Viem, že podobný názor tu má množstvo ľudí len o tom asi nemajú potrebu písať. Ja sám som tunajšiu aktivitu zredukoval o 90% z vyššie uvedených dôvodov (a poznám niekoľko ďalších) a presťahoval som sa na rybicky, keďže na Slovensku lepší portál ako tento nemáme. Keď sa situácia zmení, rád sa sem opäť naplno vrátim. No to by sa najprv museli zmeniť myšlienkové algoritmy v niektorých hlavách.

Inak akvárko ako vždy super - jednoduché, krásne a zdravé :pivo:

hooopy napísal:Nepovazujem to za spam. S touto "tematickou odchylkou" som tu zacal ja a citil som potrebu to napisat verejne. Teda aspon tak verejne ako to moja tema umoznuje. Len mi je luto, ze moja reakcia je teraz, po zmazani prispevkov , len akymsi vystrelom do prazdna bez moznosti konfrontacie s uz vymazanou skutocnostou. A dakujem za nazor. Naozaj jen fajn citit ze existuje niekto, kto vnima iste veci podobne.
Suhlasim s tym, ze lepsi akvaportal na slovensku nemame. Mal som akvu velmi rad, a moj terajsi vztah je asi uz len nejaka zotrvacnost s malou iskrou. Vidim tu ludi, ktori tu zacinali ako ja a teraz su z nich sikovni akvaristi, ktori uz mozu posuvat vedomosti dalej. Dokazuju to svojimi akvariami. A to je ta iskra, ze snad to bude zase fajn a "tí noví" tu najdu zazemie a skvely start pre rozvoj svojho konicka.
Ako vies, na rybickach som aj ja. Porovnavat s akvou sa to neda, je to trosku ina liga. A zaroven sa nechcem vyjadrovat nijak kriticky k zakladatelom tohoto fora. Mne dalo velmi vela a som za neho vdacny. Nasiel som tu skvelych ludi, s ktorymi sa priebezne kontaktujem a myslim, ze vzhladom na skutocnost, ze tato domena nikoho extra zvlast nezivi, a ti co za tym stoja, to robia popri svojich zamestnaniach, je portal este na slusnej urovni.

A k teme. Dik za pochvalu. Akvarko mi robi radost tym, ze je zdrave. Je to pre mna obrovska skusenost. Pomaly tiez prichadzam na to, ze nie vzdy je watt na liter nutne aditivum k prosperujucemu akvariu. Ba skor naopak. S intenziitou osvetlenia sa ztensuje lad, na ktorom sa akvarista hybe, a pokial to neukorculuje svojimi poznatkami, dopada to zle. V najblizsich dnoch ma caka zmena layoutu, nakolko blyxa uz je mimo kontrolu. Chcem si ju nechat, lebo ma tato rastlina nesmierne bavi, len musim vymysliet v akej forme ju budem dalej "prevadzkovat". A uvazujem nad zamenou alternantheri rein.purple za nieco ine, mozno zelene. Najprv mi napadlo HM-ko, mam skusenost, ze sa s nim daju tvarovat nadherne kricky, ale vzhladom na umiestnenie kde by malo byt, neviem ci bude odolavat prudeniu a zachova si kompaktny vzhlad.
Dik za zastavenie.

Tieto prispevky neboli presunute nakolko nie je mozne prispevky kopirovat a cast z nich sa tykala temy.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Crosswood (co do temy nepatrilo)

Odoslaťod Viktor » 10 Jan 2016 09:25 am

Caute pani.
Plne s Vami suhlasim co sa tyka kvality fora. Vela skusenych akvaristov odtialto poodchadzalo. Sam sem chodim uz velmi malo. Velmi mi chyba aj moznosti pridavania fotiek. Fotka ktora musi mat menej ako 300kb. :-( No je tu viacej minus. Radsej keby bolo forum spoplatnovane, len nech stoji zato.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Crosswood

Odoslaťod Loki12 » 10 Jan 2016 10:35 am

Tych napadov tu uz bolo a...
Nic. Mavam dni kedy pisem o dusu a potom mesiac dva ticho. Ale tiez uz len zotrvacnikujem.
Lebo sa to tu vobec neposuva. Zakaznici ziadaju funkcie, ale "veduci-popri-zamestnani" len povedia, ze to nebude fungovat a basta fidly.

Moj kolega zodpovedny za manazersky rozvoj mi raz povedal ze ziaden clovek sa nezmeni pokial neciti potrebu alebo ohrozenie. Kym bude akva.sk len vedlajsia kolaj majitelov, adminov a moderatorov, tak ochota menis sa bude limitne nulova. Mozno keby zazili par mesiacov diety v pohobe odchodu starych a aktivnych clenov, tak by sme videli ako im zalezi na nas, co tvoria obsah a zivot tohto fora.

Zmena je zivot sa hovori.
Evolucia je nevyhnutnost.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 10 Jan 2016 12:19 pm

hooopy napísal:Martin_s...naozaj chces, aby sa tu na to kazdy vyprdol? . Mnohí z tych, ktorí tu mohli inych ucit, tu uz nie su a mozno aj prave kvoli pristupu s akym sa tu stretavali. .

urcite robis pre toto forum vela prace, ale obcas by si mohol popremyslat, ci je naozaj nutne robit kroky tak ako ich robis. Nevysvetluj si pravidla diskusie po svojom a nehraj sa tu na boha prosim ta. Mas pocit, ze text, ktory tu bol sa tvaril ako inzerat? (bod č. 17) Naozaj bol dovod tie prispevky mazat? alebo si mal na to iny dovod? Ak ano, mohol by si mi prosim ta ten dovod objasnit ?

a podla akeho bodu zmazes tento prispevok?

Bol si cez ss slusne poziadany riesit podobne veci dalej cez spravy. Debata uz zacala mat inzertny charakter a aj na temy v sekcii "Vase akvaria" sa vztahuju pravidla ako na ostatne temy. Vela uzivatelov si myli pojmy "moja tema" a "tema o mojom akvariu"...
To ze tu vela ludi nechodi je sposobene tym ze sa na fore neustale iba opakuju dokola stale tie iste otazky lebo uzivatelia su lenivy si neco hladat. Nove veci sa tu takmer prestali objavovat, vsetci riesia iba to co je tu uz dopodrobna opisane len inymi slovami, casto sa tu objavuju akurat nazory/prispevky uzivatelov (ako odpoved na dany problem) pochadzajuci nie z vlastnych skusenosti ale iba z toho co si prave nasli na googli len aby mohli odpovedat... A tieto informacie mam prave z rozhovorov s tymi co sem uz prestali chodit, pripadne chodia ale neprispievaju (do tejto skupiny sa uz radim aj ja - tiez ma uz nebavi odpovedat stale na tie iste otazky)...
Zaujimave je ze vzdy najviac reci maju prave ti co maju problem s dodrziavanim stanovenych pravidiel... Mozno dobra sprava pre nich - tiez uz zacinam mat toho dost (neustale narastajuci pocet uzivatelov nerespektujucich pravidla ktori maju pocit ze ich sa netykaju a maju plno reci aki su moderatori na nich zli ked im nieco vymazu, zamknu a nebodaj ich upozornia) a zvazujem ze sa zaradim iba medzi tich co sem iba obcas nahliadnu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 10 Jan 2016 12:25 pm

Loki, portal nikoho neuzivi. Nie je to zarobkova cinnost a tak sa by sa ani nemal vnimat. Za tym vsetkym co tu je, je kopa prace a ochoty. Tym ludom co to zalozili, treba vzdat uctu. Casom vznikol z maleho fora obrovsky kolotoc, ktory urcite pomohol aj tebe. Je to velke mnoztvo informacii, z ktorych sa da cerpat a tie informacie tu niekto dal. Ja osobne citim akusi malu dlzobu a pokial sa to da a ma to hlavu a patu, splatit ju aspon malou mierou prave pisanim do tem, pomahanim menej skusenym. Ono je to take slovenske, vziat si, brat to ako automatiku, ale nemat potrebu aj davat. A to nehovorim konkretne o tebe, pokial vidim, si aktivnym uzivatelom fora a prispievas, radis. Proste tak vseobecne. A na spoplatnenie portalu tiez nevidim priestor. Nechodil by tu uz vobec nikto. A par ludi co by mali zaujem tu ostat by casom nemali co medzi sebou riesit. Navyse, ak pytam za nieco peniaze, musim to vyvazit sluzbami. Problem je, ze tie peniaze by neboli adekvatne tomu, aby sa x ludi z toho uzivilo a aby sa im to oplatilo. Zazil som dve fora, dobre fora, ktore sa spoplatnili. Bol to zaciatok konca a da sa povedat, ze do mesiaca zanikli.
Moj povodny prispevok bol k martinovi_s, ktory je tu dlhodobo jedinym moderatorom, odvadza tu kopec prace, len s niektorymi krokmi, ktore podnikol voci mne, uplne nesuhlasim nerozumiem im. Nebyt jeho, urcite by bolo forum zatrepane temami, ktore sa tu zakladaju neopodstatnene v roznych podobach. A stale dookola. Takze, ano, ten clovek tu maka, a ja mu to neberiem.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Loki12 » 10 Jan 2016 13:27 pm

Ja som nepisal o spoplatneni a ani o tom ze to niekoho zivi.

Ja som len poukazal na ochotu menit veci a funkcie pre potreby "zakaznikov".

Ja som sa tu vela naucil, Martina si vazim a nezavidim mu jeho moderovanie. A preto obcas "uradujem" aj ja. Pisem, odpovedam, vraciam spat co som sa naucil.

Tato tema je o tvojom akva, takze tu uz koncim. Ale na zaver by som napisal uz len toto: Zaujimalo by ma ake move funkcie, moznosti sa za posledny rok spriatupnili, co sa zmenilo na fungovani systemu a co by chceli uzivatelia dalej?
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 10 Jan 2016 15:42 pm

Martin a presne o tom pisem....,si si stanovil, co je a co nie je inzertny charakter? Argument, ze to zacalo ma inzertny charakter je chaby a trapny. Daj tie prispevky spat , nech sa na ten inzertny charakter pozru aj ini. Ano, poslal si ss, so slusnou poziadavkou o riesenie "tohto inzertneho charakteru" cez sukromne spravy, ale skor, nez si ziskal moju odpoved, si prispevky ktore sa ti nepacili, vymazal. Obaja ucastnici vieme , co sme napisali a co si vymazal, a ked sa niekto bude zaujimat, prepisem tych par viet znova. Ale to by bolo ako v skolke. A na to som ja uz stary. Poviem to rovno ako to vnimam, mazes aj to co nemusis. Ako som pisal vyssie, robis tu kopu neocenenej prace, ale obcas prehanas. Nemozem sa ubranit pocitu, ze vkladas do svojich rozhodnuti subjektivne postoje. A ci pindaju najviac ti, ktori porusuju pravidla, to nech si vysvetli kto chce ako chce.

A ked si mi pisal do ss, ze ak si myslim, ze si do svojej temy budem pisat co chcem, ze sa myslim, opakujem to znova. Do svojej temy si budem pisat co chcem, ak to neporusuje slusne spravanie, pravidla, zakladne chapanie a principy tohoto fora. Ak si tie pravidla vysvetlujes po svojom, konaj ako uznas za vhodne, ci uz ako moderator, alebo bezny uzivatel fora. Kym je co mazat, konaj tak. Kym je co.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 10 Jan 2016 21:09 pm

Nie som povinny konzultovat s tebou alebo inimi uzivatelmi svoje rozhodnutia a vyhodnotenia. To robievam tak max. s administratormi ked mam pochybnosti a urobil som to tak vela krat. Samozrejme to co sa deje na pozadi chodu a udrzby fora uzivatelia nevidia... A ty ako uzivatel sa mozes samozrejme na cinnost moderatorov tiez stazovat administratorom (o com uz samozrejme vies kedze si to uz raz urobil a dokonca ti bolo vyhovene napriek tomu ze islo o duplicitu a to tiez skor ako som sa k danej veci stihol administratorovi vyjadrit a dokazat ze islo o duplicitu a podobne temy tu uz davno existuju... Nemam s tym absolutne ziadny problem...) Dokonca sa mozte ozvat aj viaceri a poziadat o to aby som bol odvolany z funkcie moderatora...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod astro » 10 Jan 2016 21:34 pm

Taaaakže, pokúsim sa byť stručný (i keď to nie je práve moja najsilnejšia stránka :roll: ) s mojim uhlom pohľadu:
Keď sa martin_s stal moderátorom začal robiť niečo, na čo toto fórum nikdy nemalo ambície (ak áno opravte ma marlo a salik) - byť odborným fórom. A úprimne, toto fórum na to ani nikdy nemalo. Čo vôbec, ale vôbec nie je zlé pretože to je to čo ma tomto fóre bavilo - bolo také rodinné, také naše. Moderátorský prístup martina sa postupne menil tak, že každý príspevok začal v momente porovnávať s pravidlami fóra. Akoby na ľavej strane monitora bol otvorený príspevok a na pravej pravidlá a check vetu za vetou či je kóšer. Pri tomto si žiaľ zabudol na jednu veľmi dôležitú vec (alebo si to robil náročky?): prestal si byť sociálny, rodinný. Akákoľvek maličká odchýlka od pravidiel, akýkoľvek náznak familiárnosti si okamžite potieral a správal si sa (a stále sa tak správaš) ako bezduchý stroj. A to isté chceš aj po nás, po ostatných užívateľoch fóra. Všimol si si, že v pravidlách diskusie je aj bod 2?
Mne si v mojej téme, och, prepáč, v téme o mojom akvárku urobil to isté čo hoopy-mu. Zmazal si info v mojom príspevku, že ruším rastliny a budú na predaj. A pridal som link na inzerát na burza.akva.sk. A to si zmazal. Ale to nie je inzercia, to si si vysvetlil akosi po svojom. Prečo by sme do príspevkov nemohli pridávať linky? Nemal som už chuť to vtedy s Tebou riešiť a s prepáčením vys*al som sa na to a aj na tento portál. To bol posledný klinček do truhličky a môjmu "odchodu" z fóra. Napriek tomu, že sme boli kamaráti. (Slovo odchod je v úvodzovkách, lebo som nikdy neodišiel len som prestal prispievať tak ako dovtedy). Nepovažujem sa za žiadneho lúmena ani odborníka a moje príspevky za nijako odborné ale možno by občas niekoho zaujímali. Riskovať však, že dostanem ss s „upozornením“ alebo mi rovno zmažeš príspevok a ani bu ani be (aj to si urobil), prípadne si pred kliknutím na „Odoslať“ prekontrolovať Pravidlá a hlboko sa zamyslieť čo by Ti tak asi ešte mohlo nad ich rámec vadiť to ma naozaj nebaví. Tieto Vianoce som už ani nemal chuť cvaknúť vyzdobené akvárko tak ako každý rok a popriať všetkým šťastné a veselé a šťastný nový rok. Nemal som chuť...
Ozývam sa preto, lebo je mi ľúto, že hoopymu robíš to isté. V jeho téme, pardón v takej skvelej téme o jeho akvárku, z ktorej sa mnohí môžu veľa naučiť. Nič neurobil zle, videl som príspevok, ktorý si zmazal a nemyslím si, že si urobil dobre.
Či chceme alebo nie, fórum takéhoto charakteru má vždy aj sociálny rozmer. Opakujem sa ale toto fórum nemá na to aby sa stalo fórom odborným. Bolo priateľským, rodinným a myslím si, že aj to priťahuje nových členov a stálych drží.
Na záver samozrejme oceňujem prácu, ktorú si urobil, je tu toho dosť čo treba koordinovať, riešiť nováčikovské výkričníky, veľké písmená, duplicitné otázky a pod. To rob, to treba. A ak si to dočítal až sem, počkaj chvíľu kým niečo odpovieš, nechaj si to prejsť hlavou a potom som zvedavý na Tvoju reakciu. A nielen tú v písmenkách. Zatiaľ Ťa prosím, aby si túto debatu presunul tam, kde patrí a kde nebude zasie*ať túto skvelú tému a skvelom hoopy-ho akvárku.
Howgh!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 10 Jan 2016 22:20 pm

Uz som napisal administratorom kvoli zvazeniu odvolania z moderatorskej funkcie. Predpokladam ze novym moderatorom bude hooopy ktory bol podla the-team.html tiez pridany medzi moderatorov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod astro » 10 Jan 2016 22:24 pm

Hodit flintu do žita vie každý ale ostať "na bojisku" robí chlapa. Ak si dobre čítal musel si vidieť, že som nikde nepísal aby si prestal robiť mod-a. Konieckoncov, prečo by musel byť len jeden...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 10 Jan 2016 22:31 pm

Bojoval som dost dlho, takze to nie je hadzanie flinty do zita. Bud veci robim riadne (a nie len tie casti ktore niekomu vyhovuju) alebo vobec. A zjavne to riadne nie je dobre, tak je nacase aby to niekto robil lepsie... Moj pohar uz pretiekol... To kolko je moderatorov nie je na mojom rozodnuti a ani doteraz som nebol moderator iba ja...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod astro » 10 Jan 2016 22:34 pm

No nič, tak si tu poupratuj sam hoopy ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 10 Jan 2016 22:35 pm

S upratovanim poprosim chvilu pockat
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod marlo » 10 Jan 2016 23:06 pm

Napisaneho tu bolo dost.
Ja musim len zopakovat tak ako som to uz myslim niekde na fore spominal ze za moderovanim martina_s si stojim a ma plnu podporu a doveru.
Svoju pracu moderatora robi lepsie ako administrator ktory ma tiez moderatorske prava.

To ze niekdy niekomu nemusi vyhovovat jeho nazor,postoj reakcia a nasledne zmaznanie,presunutie prispevku atd je len dosledok toho ze bud dotycny necital pravidla alebo jeho konanie na fore bolo vyhodnotene moderatorom/adminom ako nevhodne.

Moze sa stat ze niekedy ide o subjektivny pocit a rozhodnutie moderatora a mozno niekdy by sa dalo nad niecim prizmurit oko ale to je presne to cim by sa hranica posuvala inde a nakoniec by sa pravidla mohli zrusit uplne .

Hooopy je momentalne druhy moderator ,ktorý by mal pomoct martinovi a aj tomuto foru.
S funkciou a fungovanim sa este zoznamuje tak to chce trocha casu.
Verim v spravne fungovanie moderatorskeho teamu.

Loki : za posledny rok sa nepridali ziadne funkcie. Iba sa asi 3x navysoval limit pre fotky a nejake veci na pozadi fungovania.

tento rok bude akva.sk funkcna 14 rokov. A je pravda ze posledne roky stagnujeme. Za tych 14 rokov ked to zacalo a mali sme vela casu to vsetko islo rychlejsie.

Teraz si osobne myslim ze by to chcelo nejaky novy impluz nastartovanie a niekoho technicky schopneho tieto zmeny zrealizovat.
Cize nejakeho IT odbornika na phpBB a pododne systemy .
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Crosswood

Odoslaťod Loki12 » 10 Jan 2016 23:38 pm

Marlo dik za reakciu.
Zial odbornik na phpBB nie som, I ak by som velmi rad pomohol.
A dik za uprimnost, ze nie je viac casu a ze aj ty citis potrebu pohnut sa kusok dalej.
Samozrejme ak najdeme ako mozem pomoct, tak sa hlasim.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Crosswood

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Jan 2016 01:05 am

Skôr,než to tu bude poupratované,dovolím si pridať názor.
Je jasné,že jeden moderátor ,myslím martin_s ,musí byť po čase vyhorený,unavený,možno znechutený, a tak podobne.
Môže byť objektívny? Tažko. Žial,nemožné.

Takže pre fórum je len dobre,ked pribudne pomocník, další moderátor. Iked hoopy sa uviedol pomerne sofistikovane.... :wink:
hoopy,takže odteraz budeš reagovať na každú otázku a problematiku na fóre? :mrgreen: - žart.

Prečo na fórum už mnoho ludí neprispieva,.......to je na inú debatu.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Crosswood

Odoslaťod larix » 11 Jan 2016 01:14 am

Už som si naivne začínal myslieť, že táto "diskusia" niekam povedie a veci sa začnú zlepšovať. Ale skončila presne tak, ako zvyknú diskusie na Slovensku končiť, teda bez diskusie. Takže ani nemá zmysel písať niečo ďalšie...
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 11 Jan 2016 01:37 am

vincent van gogh napísal:Skôr,než to tu bude poupratované,dovolím si pridať názor.
Je jasné,že jeden moderátor ,myslím martin_s ,musí byť po čase vyhorený,unavený,možno znechutený, a tak podobne.
Môže byť objektívny? Tažko. Žial,nemožné...

Vyhoreny? Mozno ano, pripustam tu moznost.
Unaveny? Detto.
Znechuteny? Castokrat ano. Skor by som povedal vsak demotivovany - za cele takmer 6 rocne posobenie ako moderator som sa stretol so vselicim od nesuhlasu cez nadavky az po vyhrazanie sa... Navyse akokolvek pristupujes nema to efekt - ked si beries samotne zamykanie tem: najprv sme davali pri zamykani linky na prislusne temy (niekedy aj na 10 tem), ktore sme vyhladali. To viedlo k tomu ze nas zacali pouzivat ako automaticke vyhladavace. Tak sme prestali davat linky, co viedlo k vyhovorkam o tom ze je vyhladavanie nepouzitelne... Napisal som navod na efektivnejsie pouzivanie vyhladavania a ani to nestacilo, tentoraz je ten zly moderator (uzivatelia urcite nie samozrejme)... Pritom predtym nez temu zamknem si VZDY overim vyhladavanim ze to tu uz existuje... Taka jedna reakcia (podobne dostavam casto) pri odkazani na hladanie a citanie:
anonymizovane napísal:Sorry ale snad odomna nechces aby som cital 66 stran ?!
...

A to je len jeden maly priklad jedneho z problemov ktore si uzivatelia nepripustia, ved chyba a vina je vzdy len a len na strane spravcov...

Ale neobjektivny??? V com? V akom zmysle? To mi skus prosim viac opisat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Jan 2016 12:59 pm

martin_s napísal:Ale neobjektivny??? V com? V akom zmysle? To mi skus prosim viac opisat...

Tak skúsim....
Iked,nechcem hodnoiť tvoju prácu ako moderátora.Na to som tu príliš krátko,nemám ju s čím porovnať a akvaristike rozumiem len v rámcových základoch.

Jeden príklad ale je hned tu,o pár príspevkov vyššie.Tvrdíš : "To,že tu vela ludí nechodí,je spôsobené tým,že sa na fóre neustále iba opakujú dookola stále tie isté otázky..."
Ako overiť túto informáciu?Meral si to,robil prieskum,pýtal sa ? Iné dôvody nie sú? ..... Je to tvoj subjektívny názor,nie objektívna skutočnosť,čím netvrdím,že je nepravdivá.

-Tvoja oblúbená formulácia,že....." načo CO2? Videl snád už niekto pri jazere,rieke pristavené tlakové flaše s CO2 a hadicami smerujúcimi do vody?Ja teda nie..."
Od moderátora by som očakával objektívnu informáciu.Teda aj s dodatkom,že áno,...ale v prírode sa vyskytujú rieky a jazerá bohaté na CO2,alebo že sú akváriá,ktoré si skrátka vyžadujú umelo pridávať CO2.A opäť, netvrdím,že nemáš pravdu,len mi to príde nefér.Akoby povedal V.Klaus : falešní slůvka. :mrgreen:

-Niektorých nováčikov/začiatočníkov po položení otázky ihned zamkneš.Nech používajú vyhladávanie a body 9.,10....atd.
Ale niektorých nie a dokonca vedieš diskusiu.Akým klúčom to rozdelenie? Prečo niekto nie,napriek slušne a zdvorilo položenej otázke a niekto áno,napriek evidentnej nesnahe si niečo prečítať. Lebo je to subjektívne... Ja by som v žiadnom prípade nemohol a ani nechcel zastávať podobnú funkciu,lebo budem rozhodovať,selektovať,konať,prípadne nekonať......napriek snahe o objektívnosť ,subjektívne.
To je logické už z podstaty veci. Preto som toho názoru,že zachovať objektivitu je jednoducho nemožné.

Ale toto sú len tiež také.......ako mi povedala jedna šikovná akvaristka z Ostravy,...takové plky........ :pivo:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Crosswood

Odoslaťod Loki12 » 11 Jan 2016 13:17 pm

Objektivita/objektivnost = sebaklam jednotlivca alebo skupiny ludi, ze ich nazor je spravny. Je to len vyhovorka, pre slabu argumentaciu faktami.

Kazde hodnotenie je subjektivne, vztahujuce sa na hodnotitela/hodnotitelov, ktore bude vzdy v priamom protiklade s tym co oponuje.

Prosim uz sme velki chlapci. Nazyvajme to spravne je to: Martinove hodnotenie, je to Lokiho rozhodnutie, je to Vincentov opis, je to Hoopyho pravda.

Kazdy robime rozhodnutia, kazdy den. A nie su ani zle a ani dobre, su to LEN rozhodnutia. Niekdy nas ovplynvi to a niekedy zas ine.

Ja od moderatora nechcem any nerozhodoval ako stroj, vzdy rovnako. Chciet to je moja naivita. Naschval pisem moja naivita. Nie nikoho ineho. Len moja.

Tak ak mozem, zabudnime na objetivne. Nic take nie je. Co ale ocakavam, je ze Martin bude viac diskutovat s nami, uzivatelmi. Ak sa rozhodne urobit nieco, tak musi vediet relevantne zdovodnit svoje rozhodnutie. Chapem, ze si to vyzaduje cas a chut. Preto rozsirit pool moderatorov je v tomto pripade dobry krok.

Dik za precitanie.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Crosswood

Odoslaťod Loki12 » 11 Jan 2016 13:35 pm

Doplnok, lebo uz nemoze doeditovat vlastny prispevok:
....
Tak ak mozem, zabudnime na objetivne. Nic take nie je. Co ale ocakavam, je ze Martin bude viac diskutovat s nami, uzivatelmi. Ak sa rozhodne urobit nieco, tak musi vediet relevantne zdovodnit svoje rozhodnutie. Nie len oznamit porusil si pravidla. Pravidla si niekto vymyslel a daju sa vzdy menit. Nie je to vytesane do kamena. Tak ako vzdy musim schvalit EULA tak musim schvalit aj pravidla na akva.sk. Ale aj zakon pozna pojem a situaciu kedy zakaznik podpise zjavne nevyhodnu zmluvu. A potom je v prave zakaznik. Preto chcem aby sme viac komunikovali. Chapem, ze si to vyzaduje cas a chut. Preto rozsirit pool moderatorov je v tomto pripade dobry krok.

Martin, prosim vies toto fakt prehodit do inej temy? Fakt tu za..... temu. Nasledne by som sa vedel vyjadrit o moznych navrhoch ako posuvat akva.sk dalej.

Dik za precitanie.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Crosswood

Odoslaťod martin_s » 11 Jan 2016 14:08 pm

vincent van gogh napísal:Ako overiť túto informáciu?Meral si to,robil prieskum,pýtal sa ? Iné dôvody nie sú? ..... Je to tvoj subjektívny názor,nie objektívna skutočnosť,čím netvrdím,že je nepravdivá.

Ak by si cital pozorne tak som to tam napisal akym sposobom som tuto informaciu ziskal:
martin_s napísal:To ze tu vela ludi nechodi je sposobene tym ze sa na fore neustale iba opakuju dokola stale tie iste otazky lebo uzivatelia su lenivy si neco hladat. Nove veci sa tu takmer prestali objavovat, vsetci riesia iba to co je tu uz dopodrobna opisane len inymi slovami, casto sa tu objavuju akurat nazory/prispevky uzivatelov (ako odpoved na dany problem) pochadzajuci nie z vlastnych skusenosti ale iba z toho co si prave nasli na googli len aby mohli odpovedat... A tieto informacie mam prave z rozhovorov s tymi co sem uz prestali chodit, pripadne chodia ale neprispievaju (do tejto skupiny sa uz radim aj ja - tiez ma uz nebavi odpovedat stale na tie iste otazky)...


vincent van gogh napísal:Od moderátora by som očakával objektívnu informáciu.Teda aj s dodatkom,že áno,...ale v prírode sa vyskytujú rieky a jazerá bohaté na CO2,alebo že sú akváriá,ktoré si skrátka vyžadujú umelo pridávať CO2.A opäť, netvrdím,že nemáš pravdu,len mi to príde nefér.Akoby povedal V.Klaus : falešní slůvka. :mrgreen:
Toto som celkom nepochopil (opät)... A zda sa mi to vytrhnute z kontextu pretoze pred uvedenym prikladom ti chyba aj sucast textu ktory som pisal a to ze si nemyslim ze umele pridavanie CO2 je takou nevyhnutnostou ako je tu casto prezentovane... Navyse to s tym ci som alebo nie som moderator nema absolutne nic spolocne.

vincent van gogh napísal:-Niektorých nováčikov/začiatočníkov po položení otázky ihned zamkneš.Nech používajú vyhladávanie a body 9.,10....atd.
Ale niektorých nie a dokonca vedieš diskusiu.Akým klúčom to rozdelenie? Prečo niekto nie,napriek slušne a zdvorilo položenej otázke a niekto áno,napriek evidentnej nesnahe si niečo prečítať. Lebo je to subjektívne...

To preco niekoho zamknem hned, niekoho neskor (napr. po doplneni udajov, otazok a pod.), alebo nezamknem vobec zavisi vzdy od konkretneho pripadu (rozhodne nie konkretneho uzivatela), textu, otazky, oblasti... Neda sa to zovseobecnit. Napr. ak je evidentna nesnaha si nieco precitat tak bud je zamknuta tema hned (ak je to novo zalozena) alebo ak si dal aspon namahu ze otazku napisal do uz existujucej temy tak je upozorneny na pravidla a vyhladavanie (alebo mam radsej hned zamknut rozsiahlejsiu temu lebo niekto tam pridal prispevok na ktory tu uz odpoved existuje?). To je len jeden priklad. Nad tym co urobim dlhsie rozmyslam (samozrejme nad niektorymi pripadmi ani rozmyslat netreba, napr. ked niekto zalozi temu s nazvom "POMOOOOOC" a text prveho prispevku je "ako rozoznam samca gupky od samice?", pripadne napise nieco ako "viem ze to tu uz niekde je ale nechce sa mi hladat, radsej sa opytam takto...")

vincent van gogh napísal:To je logické už z podstaty veci. Preto som toho názoru,že zachovať objektivitu je jednoducho nemožné.
Isteze, ale tvoje tvrdenia potom popieraju existenciu objektivnosti ako takej vzdy a vsade.

Loki12 napísal:Co ale ocakavam, je ze Martin bude viac diskutovat s nami, uzivatelmi. Ak sa rozhodne urobit nieco, tak musi vediet relevantne zdovodnit svoje rozhodnutie. Nie len oznamit porusil si pravidla.
Svoje rozhodnutie zdovodnujem prave aj tym ze upresnim konkretne body v pravidlach ktore boli porusene... Alebo mas pocit ze si ma moderator zakazdym vypytat suhlas uzivatelov s krokom ktory chce urobit (zamknutie, presunutie, vymazanie)? To tu uz naozaj potom ziadny moderator byt nemusi...

Loki12 napísal:Pravidla si niekto vymyslel a daju sa vzdy menit. Nie je to vytesane do kamena. Tak ako vzdy musim schvalit EULA tak musim schvalit aj pravidla na akva.sk. Ale aj zakon pozna pojem a situaciu kedy zakaznik podpise zjavne nevyhodnu zmluvu. A potom je v prave zakaznik.
Pravidla si stanovili majitelia fora, co je prirodzene. A samozrejme ich aj mozu zmenit. Ale mozu ich zmenit iba oni, nie svojvolne si ich uzivatelia prisposobovat... Svojou registraciou suhlasis ze ich budes dodrziavat (ci si ich aj precitas je uz na tebe). Nikto ti vsak nedrzi noz pod krkom aby si sa registroval. A ak zistis ze pravidla su pre teba nevyhodne, nic ti nebrani poziadat o zrusenie registracie - nie su tam ziadne sankcie ani nic podobne.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Crosswood

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Jan 2016 14:17 pm

Jasné,aha....tak potom nič...... :lol: :lol:

koniec hlasenia.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.