Zmeny a vylepšenia akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod marlo » 11 Jan 2016 15:00 pm

Množia sa tu hlasy volajúce po zmenách a vylepšniach na fore a stranke akva.sk

Preto by som bol rád aby každý kto má nejaku myšlienku a myslí si ,že je to konštruktívne pre ďalšie fungovanie tejto stránky ju sem napísal.

Teba písať jasne a zroumietelne . Očakávam ,že sa tu rozvinie konštruktívna diskusia a nie hádky .
po neakej dobe by som tie napady zhrnul a dal o nich hlasovat a potom by sa pristupilo k nejakym zmenám.

??
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod chnuro » 11 Jan 2016 15:34 pm

Tak ja sa hlásim za sticky vlákna, ktoré by boli veľmi silno moderované. Niečo podobné je na reef.sk. Vo vlákne ostávajú iba fakty, ktoré sa považujú za axiomy, otázky k veci a odpovede, ktoré nie sú vyhľadané z internetu, ale písané zo skúseností užívateľov. Asi vieš, čo tým myslím.

Vďaka týmto vláknam je nový zvedavec veľmi rýchlo nasmerovaný a dozvie sa prvé informácie bez pýtania.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod radorado » 11 Jan 2016 16:24 pm

Osobne by som prijal tlacitko dakujem/like/.. Proste tlacitko, ktorym podakujem konkretnemu prispevku, ked mam pocit ze mi dobre odpovedal, alebo ten prispevok mal pre mna nejaku hodnotu. Odpadne vela zbytocnych prispevkov typu dikes/vdaka... Ale hlavne hned uvidim ktory prispevok ma nejaku oblubenost, vahu atd... No proste funkcia, ktora je dnes bezna napriec celym svetom na vsetkych kvalitnych forach.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod chnuro » 11 Jan 2016 16:27 pm

ak ešte môžem... :-)

z akva.sk sa stala pomerne veľká komunita a nemôžeme vedieť o každom všetko. Prihováram sa za niečo ako "karmu" používateľov / príspevkov. Už sa to tu riešilo, ale do tejto témy to patrí. Ich hodnotenie by sme vytvárali sami napríklad podľa hodnotenia príspevkov, alebo priamo užívateľov. Niečo podobné funguje na ephoto.sk (minimálne to hodnotenie príspevkov). Občas sa to tam zneužíva a užívatelia si robia naschvály, ale v princípe to hodnotím pozitívne.
Cieľom by bolo zmeniť váhu rady skúsených užívateľov v pomere niektorých presudoradcov, ktorí radia iba z toho, čo si načítali a akvaristike sa venujú 3 mesiace. Pritom v diskusii sa skúsenejším nechce hádať s niekým, kto len bombarduje príspevkami. Stačilo by hodnotenie príspevkov a témy by boli časom prehľadnejšie.

Neviem, aké sú za tým hardverove obmedzenia, o IT nemám veľa vedomostí, ale 100 správ v schránke mi nestačí. Niektoré plodné diskusie som viedol s veľmi skúsenými akvaristami v SS a s limitom 100 správ som si niektoré informácie nechtiac vymazal.

Z podobného súdka je limit 3 obrázky na príspevok a 300kB / obrázok (a viem, že je to už o niečo viac, lebo som riešil problém pridávania mojej excel kalkulačky). Veľká časť PC je dnes už vybavená full HD monotorom, ktorý je pri 300kB nevyužitý. Za adekvátny považujem limit 500kB limit pre obrázky.
Marlo mi hovoril, že súčasný stav fóra nevie zmeniť kvótu pre rôzny druh súboru.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod brano31 » 11 Jan 2016 17:48 pm

zdravíčko ak môžem postreh ja som tu relatívne dosť dlho ale nebol som aktívny až na posledné 2mesiace ale čo som si všimol stále aj keď niekto nový chce niečo napísať tak hľadá kde v akej téme sa ma ozvať nedá sa spraviť také niečo ako mini chat aspoň na skúšku online je tu stále niekto verím že sa niekto ozve a poradí tam môžu káčat o všetkom a nebudú sa zachovať témy stalo sa mi x krát že som niečo hľadal len téma mala 14stran a to čo som chcel bolo popísane až na konci. Ten /like/alebo páčik je super
brano31
 
Príspevky: 88
Obrázky: 7
Založený: 18 Jún 2008 21:05 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod noiz » 11 Jan 2016 19:45 pm

Uz davno som premyslal nad tym, ze tomuto foru by pomohli sticky vlakna, v ktorych by prvych par prispevkov bol "suhrn" danej temy.

Napr. ked som nedavno zacinal s krevetkami, bol som "nuteny" precitat 170+ stran doslova hluposti (bez urazky), pretoze vela veci tam bolo neaktualnych, pripadne to boli zle informacie, ci zbytocny offtopic... uzitocnych informacii tam bolo tak mozno na 3-4 strany... zabralo mi to skoro dva tyzdne (v praci, par stran za den)...

No a dost ma irituje sposob moderovania (viem, ze martin_s sa snazi to robit co najlepsie, ale myslim si, ze by to slo aj inak). Napr. ked niekto novy vytvori novu temu, kde sa spyta na casto opakovane veci, vlakno je zavrete s klaskym konstatovanim: nastuduj si pravidla 9,10,..... a pritom sa casto stava, ze v tej teme ludia danemu cloveku ochotne poradia. Tak preco zatvarat taketo vlakna? Nedala by sa spravit tema "duplicita", do ktorej by sa podobne vlakna presuvali, ale nechavali na ochote uzivatelov poradit? Pripadne ak by existovali sticky vlakna, odkazat na ne.
Absolutny novacik je casto zmateny a ani nevie, co ma hladat. A vidime to kazdy den,ludia si kupuju akvarium casto ako okrasu a myslia si, ze sup, rybicky do vody a pohoda, bez nastudovania si potrebnych informacii. Takze ked ho moderator "zrusi", mozno si o tom "zabehu", na ktory ho odkazal ani neprecita...

Takze asi je na mieste otazka, ci to ma byt forum pre vsetkych, alebo len pre hardcore akvaristov, scaperov a rastlinkarov-chemikov. Pretoze mne sa zda, ze ti hardcore akvaristi su casto pobureni nevedomostou a elementarnymi otazkami.
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod noiz » 11 Jan 2016 20:07 pm

jo a editacia len tych par minut... tiez IMO blbost, preco tam nemoze byt neobmezene editovanie, ked pri editacii prispevku by sa zobrazilo upozornenie, napr.: prispevok bol editovany dna 11.1. 2016 o 19:07
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod matus.galan » 11 Jan 2016 20:58 pm

Pridam sa aj ja:

1. jednoznacne editacia prispevkov, stane sa ze pridavam odkaz z externeho zdroja a zdroj alebo lokacia sa zmeni a potom su odkazi na fotky neexistujuce a chcem to opravit no uz to nejde. Pripadne chcem nieco este pridat alebo upravit prvy prispevok ktory mozem updatovat a pridavat zakladne info.

2. ohladne moderovanie - to uplne chapem, niekolko rokov som moderoval automobilove forum a je to naozaj tazke. Niekedy je to pri velkom mnozstve dupl. prispevkov sialene stale niekomu pisat to iste znova a znova, takze chapem stale to pridavanie pravidla 9,10. Skor by som navrhol zmenu pristupu. Odporucil by som najprv moznost prehladat forum, ak nic uzitocne nenajde tak ak vieme o niecom tak hodit link a odporucit dalsiu komunikaciu v konkretnom najvhodnejsom vlakne a tuto potom temu neskor vymazat. Jednoznacne musi byt pristup viac v pohode ak chcete aby tu ludia dosli znova. Aj ja som mal uzamknutu a vymazanu temu :) chapem preco, komentoval som to potom k prislusnej teme ale obcas je tu naozaj problem najst jednu konkretnut temu ked ich najde niekolko 10tok rozne starych. Trosku ohladuplnost :)

3. taktiez by pomohlo precistenie a pripadne zlucenie tem, napr Led osvetlenie su tam teraz dve, jedna velka hlavne vlakno a potom dalsie mensie temy...mozno v teme ako Technika by sa mohlo urobit pod sekcia: Filtracia, Ohrievace, CO2, Osvetlenie...tym padom to nebude cele zmixovane :) ale to je navrh

4. Like button je super, zatial funguje len cez Tapatalk. Vela krat rad podakujem za slusnu odpoved a pomoc.

Dakujem
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod hooopy » 11 Jan 2016 21:42 pm

noiz... editacia nemoze byt vecna, pretoze na prispevok sa viazu odpovede. kazdopadne by som tu dobu predlzil. x-krat sa mi stalo, ze som chcel este nieco dodat, a uz sa nedalo.
Suhlasim s chnurom, ked pisal o karme. Zaroven to splna zahrna aj myslienku od radorado. Odpovedí dakujem, dik a pod je tu vela. Mne samemu neda nepodakovat za dorbu radu. Foru to samozrejme neprospieva. Namiesto toho by sa uzivatelovi mohla dat zvysit karma. Ziskaval by na vierohodnosti a vyhli by sme sa tak radam typu " google".
Ak by bolo hlupe tieto dve fukncie zlucovat, tak sa urcite priklanam aj k moznosti o akej pisal radorado. proste palec hore uzivatelovi. alebo nejaka "like" ikona.

mne osobne tu chyba prehlad vlastneho profilu. jednym klikom by som si klikol na dostupne informacie o mojich prezentovanych akvariach, fotkach, prispevkoch, sledovanych temach, SS, ci priateloch.
taKtiez suhlasim o potrebe zvysit minimalne limity na vlozenie foto. Pracujem sice s photoshopom, daju sa dodrzat aj teraz stanovene limity, ale skutocne, trpi tym kvalita a rozlisenie fotiek.

s moderovanim a novacikmi. jedno je jasne. spravanie novacikov je typicke, a az na male vynimky velmi podobne. Sposob ako sa s tymto vyrovnat nie je jasny ani mne a neviem ako to robia ine fora. Odpalkovat zrusenim prispevku. presunutim temy, odkazanim na ine linky, neviem. Sam som s tym nikdy ako novacik nemal problem, alebo si aspon nespominam a to som byval aktivny na viacerych forach, ale mozno je to tym, ze som clovek, ktory rad cita a hlada informacie sam. Neviem , ci existtuje niekde nejake riesenie, ktore by novo prichodzich nejako limitovalo vstupovat do vsetkych tem. Dajme tomu, po mesiaci, by moderatori schvalili "povysenie" dotycneho, a mohol by sa zapajat do vsetkych tem a aktivne ich vyuzivat. Dovtedy by malmoznost prispevat len v temach pre zaciatocnikov, kde by mohol davat otazky. otatne temy by sice mohol citat, ale nemohol,by do nich prispevat. Nezahltilo by sa vlakno radoby radami, alebo vecne sa opakujucimi otazkami. Je to len rychly a zbrkly napad, snad to pomoze a niekoho to nakopne k dalsiemu rieseniu, alebo si spomenie, ze niekde inde to videl takto fungovat.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod chnuro » 11 Jan 2016 21:44 pm

Neobmedzená editácia príspevkov by mohla vážne narušiť kontinuitu vlákna. Buď som v minulsoti o úpravu poprosil martina (nikdy mi nepovedal nie), alebo som to nechal tak. Nemožnbosť neskoršej editácie príspevku by mala každeho nútiť zamyslieť sa nad jeho obsahom, či sa zaň v budúcnosti nebude hambiť.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod zano » 11 Jan 2016 21:46 pm

Navrh:
Nemohli by sme spravit sumar z niektorych hlavnych tem, a aj podkategorie spravit? Ano viem, je tu search, ale napr tema "osveltenie" ma uz 170 stran, co je uz nepouzitelne.

Myslel som nieco taketo:
osvetlenie - hotove riesenie ( len obchody)
osvetlenie - trubicove T5 T8 predradniky
osvetlenie - DIY LED
osvetlenie - LED pas.

co2 - hotove riesenie
co2 - DiY - tibi
co2 - DIY - burciak
co2 - DIY - kyselina citronova / soda bikarbona

Tieto by boli zamknute temy kde by sa len linkovali prispevky, obrazky, kto co uz spravil, co ma, co sa oplati precitat.
existovali by aj otvorene temy s rovnakym nazvom +otazky, tym padom netreba citat bludy.

Ja napriklad mam rad obrazky, kto co ako zbastlil, a inspirovat sa, zialbohu toto najdem jedine v teme vase akvaria.
Rad by som pridal aj sekciu "vlastna vyroba/Moje bastlenie"
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 11 Jan 2016 21:52 pm

ahoj

tieto veci co tu pisem som zazil na inych forach, tak verim, ze to pojde aj tu

1. pouvazovat nad inym rozdelenim tem v ramci fora - viac strukturovat, tak ako napisal Matus

2. obrovske temy, tie super dlhe uzatvorit, vytvorit nove vlakno, ktore si otvori sam moderator danej sekcie a bude davat pozor na vyvoj celeho vlakna.

3. vytvorit viac moderatorov - nie je mozne aby to bolo cele, aktualne, na dvoch ludoch. Nech je teraz Rado (hooopy) akokolvek nadseny, nevydrzi to vecne. A moderatorske pivo, ples, by urcite pomohol pri mentalnej cistote :-)

4. zaviest ranking - gubka -> mecun -> tetra -> skalar -> .... nieco uz odhlasujeme ale hlavne to nastavit nie na pocet postov (post huntering) ale na pridelovanie ranku moderatorom. Zaroven na toto zavesit funkciu:
gubka - nemoze postovat, len citam
mecun - post musi byt autoritovany moderatorom (preto je nutnost mat viac modov), ale len do existujucej temy (po schvaleni prveho postu, moze postovat dalsie bez autorizacie, ale nemoze zalozit vlakno)
tetra - moznost zakladat vlastne vlakna
skalar - ocenenovany prispievatel, je vseobecne uznavanou autoritou
diskus - uznavana autorita moderatormi a adminom, dlhorocny skuseny akvarista, kapacita,...
moderator - klasika
admin - klasika

5. mrtve temy - 2 roky bez prispevku, po schvaleni a dohode moderatorov presun do kosa/zmazanie (system sa domysli)

6. editacia prveho postu dolezitych tem, toto ma na starosti moderator, drzi ochrannu ruku nad aktualnostou (toto som ozaj zazil na viacerych forach a velmi, velmi to pomahalo odstranovat duplicity, samotny uzivatelia oznacovali info co ma byt presunute do prveho postu). S tymto bodom suvisi (ano, je to moja oblubena tema) moznost pre autora v casti Vase akvaria, editovat prvy post do nekonecna, vytvorilo by sa nieco taketo http://rybicky.net/nadrze/10001
Prvy post - aktualizacia
Druhy post - zmeny
Treti a dalsi post - diskusia, fotky....
Mozno to phpBB nevie, ale editacia prveho postu mi ozaj dava zmysel.

7. Zjemnit pravidlo o postovani inzercie - Ak v casti Vase akvaria si do vlakna uvediem - Budem mat prebytky, kto by chcel? Tak toto sa nebude povazovat za inzerciu. Ozaj nechapem preco je take dolezite to mat len na subsajte burza, ale v poste to nemoze byt. Toto pravidlo by sa ozaj tykalo len a len Vase akvaria. Inak si myslim, ze clovek ktory uvedie, ze preda/kupi nejaku vec tykajuca sa jeho vlastneho akvaria a neda to AJ/LEN do Burzy si vyrazne znizuje dosah uvedenej informacie na pripadnych zaujemcov. Paradoxne som sa stredol, ze niekto uviedol inzerat ale nasledne do neho dal link na svoje akvarium, aby ludia videli v akych podmienkach rastlina/ryba/kreveta bola. Preto mi fakt nedava zmysel, takto striktne bazirovat na tomto pravidle.

8. Zacat pouzivat Sticky post pre dolezite vlakna vo vacsej miere

9. Zaviedol by som sekciu (ano, viem, prosim len to fakt predychjte, specialne Martin :-)) POOMMMOOOOCCC!!!!
V nej by existovali Sticky - kde by boli najcastejsie postupy ako postupovat "Ak....". Tieto temy by sme spolocne vytvorili. Zaroven by tam bola Sticky "Ako napisat post ked chcem pomoc s akvariom" - bola by tam sablona, ktoru musi clovek vyplnit, ked chce pomoct. Kedze bude existovat ranking - a pravidlo pre posty, tak moderator schvali/neschvali takto napisny post. Jeho uloha nebude odpovedat. Len skontroluje, cize je post napisany v ramci pravidiel. Tieto vlakna by automaticky po mesiaci boli vymazane. Odstrani sa tym neuveritelne mnozstvo duplicit, ktore vstupuju do vyhladavania. Ak potrebujete nejakeho magora, ktory toto vlakno spracoval/spravoval tak sa kludne prihlasim. Lexaurin si zozeniem, Persen uz mam. Opakujem. Uloha moderatora nebude odpovedat na post, on len skontroluje ci je spravne vyplnena sablona a schvali. Ak bude chciet potom aj odpovedat, kludne moze.

10. Zaviest, ak uz nie je, moderatorsko/adminsku sekciu (bezne neviditelnu), kde sa bude viest diskusia, ktore temy spajat, presuvat, mazat,... proste cela ta organizacia okolo.

Na zaver:
Uprimne si priznajme. Aj my sme nejako zacinali. Aj my sme potrebovali pomoc. Su medzi nami ludia, ktory vedia vsetko pochopit zadkom (sedia na zadku a citaju a citaju a ono to do nich nejako vlezie) ale je nas vela (a aj ja som taky), ktory potrebuju aj zrejmu a jasnu vec este pozut s niekym. A existuju mraky ludi, co su lenivi, frustrovani, povrchni,... ale to neznamena, ze sa nemozu zmenit. Neviem kto mi to raz povedal, alebo som to niekde cital:
"Neukazuj ludom aki su idioti, ale ukaz im ako nim nebyt vlastnymi skutkami a prikladom. Idioti to nepochopia tak ci tak, ale ty si ostal sam sebou a rano v zrkadle ti ten idiot nebude hovorit Dobre rano."

Verim, ozaj verim, ze aspon daco sa pohne.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod radorado » 11 Jan 2016 21:52 pm

nejaka ta karma by mala byt zvlast a tlacitko dakujem tiez. Je to jednoduche. Pridat modul karma, ktory sa ukazuje pod Nickom uzivatela. A tlacidlo dakujem pod kazdym prispevkom. Tam sa ukazuje ako pocet dakujucich, tak aj nick dakujucich. Je to o pridani dvoch modulov, ci extensions. Uz nemam prehlad, mozno existuje jeden modul,ktory ma obe tieto moznosti a aj viac.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 11 Jan 2016 22:00 pm

uplne typicky priklad, preco nedavat novo registrovanemu hned moznost pisat, ale posty najskor schvalovat. Mozno aj prvych 10. Neverim, ze tu mame denne 20 novych uzivatelov grafomanov, ze to modi nedokazu ustriehnut.
bojovnica-pestra-t231-1464.html#p311248
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod noiz » 11 Jan 2016 23:14 pm

hm, odsuhlasovanie postov moderatorom sa mne osobne nepaci :dead: a povazujem to za zbytocnu komplikaciu, ktora mi je vrcholne nesympaticka... zakazovanie nemam rad, sloboda je lepsia :) Mna osobne by velmi odradovalo forum s takymto pristupom, kde musim cakat na "oddobrenie"
Ale budis, je to jedno z rieseni... kazdopadne by som to neviazal na pocet prispevkov, ale mozno na uplynuty cas od registracie? (s tym, ze by to muselo byt viditelne vysvetlene tomu cloveku, ktory sa snazi odoslat svoj prispevok a "nejde" mu to), pretoze je kopec ludi, ktori forum sice citaju a maju kvantum skusenosti, ale neprispievaju tak casto.

@"vecna" editacia - preco nie? vsak ked je v tom poste systemom dopisane "prispevok bol editovany uzivatelom xyz, datum, cas", je jasne, ze bud ide o doplnenie (dobrym zvykom byva to oznacit v prispevku), opravu, alebo - ak nadvazujuce odpovede nedavaju zmysel, o prepisanie prispevku. Nevidim dovod na paniku v ani jednom pripade.
a ziadat admina, alebo moderatora o zmenu, 99% ludi to proste nespravi (a podla mna je to nezmysel ist takym smerom)

@matus.galan: Tapatalk nema nic spolocne s forom, to, ze tam niekomu podakujes nema absolutne ziadny vyznam, kedze na fore to nikto neuvidi (zrejme okrem uzivatelov tejto fičurky)

@Loki12: bod c. 9.: absolutne suhlasim, skvele
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod martin_s » 11 Jan 2016 23:31 pm

Loki12 na pravidle preco ziadnu inzerciu v ziadnej teme sa baziruje z jednoduchého dovodu - by si sa divil ako vedia ti komu zmazes inzerciu zrazu zazracne rychlo pouzivat vyhladavanie a poukazovat na akekolvek stopy naznaku inzercie nech je kdekolvek a akokolvek stara (hlavne v starych prispevkov z dob ked inzercia bola este sucastou fora, pripadne prehliadnutu co sa tiez moze stat kedze nie je mozne prezriet kazdy jeden príspevok)... A to robi potom problem... Preto sme sa dohodli ze radsej vôbec ziadna.

Co sa tyka editacie - uz som to tu niekolko krat myslim spominal a aj marlo to uz pisal - v minulosti to tak bolo a neosvedcilo sa to. Temy stracali kontinuitu, niekto nieco napisal, niekto reagoval, ten co napisal povodny príspevok nasledne zistil ze sa mylil a zmenil príspevok aby vyzeral ze sa nemyli a uz bol chaos... To ze ti vypise ze príspevok bol editovany nema ziadnu vypovednu hodnotu, kedze ti nezobrazi ake boli urobene upravy... A bolo to tu dost caste, preto sa pristupilo k casovemu limitu.

V karme nejaky vyznam nevidim... Vypoveda to len o tom ako mas snazivych kamaratov... Ranking by nemusel byt zly, len neviem kto by to hodnotil... Skor ranking v style ako je napr. na dogfore - rankom su oznaceni veterinari, chovatelia, cvicitelia atd.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod zippi » 11 Jan 2016 23:47 pm

ja by som bol za zmenu ohladom editacie vlastnych prispevkov:
ak je moj prispevok posledny v teme, mohol by byt neomedzene modifikovatelny, ak za nim nieco pribudne, potom sa zamkne
taktiez prvy prispevok v teme - hlavne sa tyka kategorie "Vase akvaria" - tam by moje prve prispevky mohli byt nonstop upravovatelne aby tam uzivatel mohol stale aktualizovat stav akvaria, taktiez v tejto teme moznost pridat viac foto - potom by som vlozil prvy prispevok, dalsie 3-4 si nechal prazdne na dalsie editovanie/pridavanie foto - a vsetko podstatne by sa dalo najst na prvej stranke temy
zippi
 
Príspevky: 59
Založený: 10 Jún 2015 16:17 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod noiz » 11 Jan 2016 23:58 pm

martin_s napísal:Co sa tyka editacie - uz som to tu niekolko krat myslim spominal a aj marlo to uz pisal - v minulosti to tak bolo a neosvedcilo sa to. Temy stracali kontinuitu, niekto nieco napisal, niekto reagoval, ten co napisal povodny príspevok nasledne zistil ze sa mylil a zmenil príspevok aby vyzeral ze sa nemyli a uz bol chaos... To ze ti vypise ze príspevok bol editovany nema ziadnu vypovednu hodnotu, kedze ti nezobrazi ake boli urobene upravy... A bolo to tu dost caste, preto sa pristupilo k casovemu limitu.


takze chceme zachovat dokaz na to, ze sa niekto mylil a nezniesol pocit, ze to niekto iny bude o nom vediet? :dead:
vskutku zaujimave a s takymto niecim som sa este na forach, ktore navstevujem nestretol :) (resp. o tom neviem)

@zippi: len prvy prispevok by si nechal editovatelny, ale spravil by si si tam 3-4 dalsie prazdne naco? ved tie by sa uz editovat nedali :lol:
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 12 Jan 2016 00:08 am

martin_s napísal:Loki12 na pravidle preco ziadnu inzerciu v ziadnej teme sa baziruje z jednoduchého dovodu - by si sa divil ako vedia ti komu zmazes inzerciu zrazu zazracne rychlo pouzivat vyhladavanie a poukazovat na akekolvek stopy naznaku inzercie nech je kdekolvek a akokolvek stara (hlavne v starych prispevkov z dob ked inzercia bola este sucastou fora, pripadne prehliadnutu co sa tiez moze stat kedze nie je mozne prezriet kazdy jeden príspevok)... A to robi potom problem... Preto sme sa dohodli ze radsej vôbec ziadna.

Tomuto co si napisal ozaj nerozumiem. Cize dovod je ten, ze sa vo fore strati ta inzercia?
Je to strasne dlhe suvetie co si napisal a este tam je aj zatvorka. Ano aj ja to robievam, ale toto mi fakt uz nejako nezapadlo do kognitivnej casti mozgu.

Skusim to teraz rozsekat:
Loki12 na pravidle preco ziadnu inzerciu v ziadnej teme sa baziruje z jednoduchého dovodu
- toto je len oslovenie a priprava ze mi to vysvetlis
by si sa divil ako vedia ti komu zmazes inzerciu zrazu zazracne rychlo pouzivat vyhladavanie a poukazovat na akekolvek stopy naznaku inzercie nech je kdekolvek a akokolvek stara
- tu opisujes situaciu ked niekomu mazes inzerciu, ze vie najst stare inzertne posty
(hlavne v starych prispevkov z dob ked inzercia bola este sucastou fora, pripadne prehliadnutu co sa tiez moze stat kedze nie je mozne prezriet kazdy jeden príspevok)
- tato cela zatvorka mi ale pride nejaka divna,
1. cast je o opise prastarej doby ked inzercia bola esto vo fore - tomu rozumiem, a je to logicke, kedze sa nic vo fore nepremazava, tak to ostava pre pripadny search. A tym padom to rypaci vedia pouzit. Uznavam, ze uplne tupou formou a tymto argujemtova moze len absolutny tlk. Ale verim, ze taki ludia su.
2. za ciarkou opisujes situaciu s prehliadnutim - ale neviem to nalinkovat na ktoru predchadzajucu vetu sa to vztahuje
A to robi potom problem... Preto sme sa dohodli ze radsej vôbec ziadna.
- a toto je zhrnutie preco sa na tom baziruje, ale ozaj neviem preco.

Cize este raz dovod je? lebo sa pripadna inzercia straca medzi postami?

Ja navrhujem, mat "zjemnene" pravidlo v sekcii Vase, akvaria. Nikde inde nebude ziadna inzercia. Je mi proste divne, a hranici to az z buzeraciou, ze nemozem do svojej sekcie napisat - "Prestihal som akvarko, mam toho kybel. Chce niekto?". Alebo z opacnej strany vidim, ze niekto sa trapi s nastavovanim CO2 a ja mam doma 5 DC, ktore som uz za pol roka 3x inzeroval. Tak mu rovno napisem: "Mam doma volne DC, chces?". To vazne ocakvas(te), ze len kvoli tomuto zalozim/ z aktualizujem cely inzerat, len aby som to tam mal a potom budem cakat, ze si to vsnimne ako novy post na burze? Ved toto uz je fakt divne. Vies velmi dobre, ze pri existencii tohto pravidla to robim, tak ze dotycnemu napisem SS a tym obidem cely ten system tak ci tak. A toto je zelany stav?
Hadam obaja vieme rozlisit - ked si niekto vyraba opakovany inzerat na predaj rastlin, kreviet, ryb (chovna) a post jednotlivca, ktory ponukne rastlinu po prestrihu.

A dnes uz fakt posledna veta.
Toto tu co marlo zavesil beriem ako brainstorming napadov. Je jedno absolutne pravidlo pri brainstormingu. Ze do urciteho casu je strikne zakazane reagovat/hodnotit/oponovat/rozporovat akykolvek napad. Pretoze to potom dalsich ludi odradi od prezentovania napadov, lebo sa boja verejnej konfrontacie. A mozeme prist o napad, ktorym nam nanapadol
Ak toto ma mat zmysel, prosim respektuj(me) to. Po zozbierani napadov da marlo priestor a mozeme sa o tom bavit, diskutovat. Za svoj zivot som ustutocnil/viedol desiatky brainstormingov a zazil som vela situacii, aj s velkymi panmi manazermi. Je to len o pochopeni, ze ci chceme daco vyriesit alebo nie. Ak sa chceme niekam dostat, tak je urcity proces nevyhnutny.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod zippi » 12 Jan 2016 00:11 am

@noiz: asi som mal pit menej piva :)
pre temu vase akvaria, jednoznacne nonstop editovanie prveho sprispevku, idealne este dalsie 3-4 ktore by si tam uzivatel hned po zalozeni temy rezervoval preseba a postupne tam doplnal info.. nieco ako pisal @Loki12 v bode 6. a ako novacik sa velmi priklanam aj k jeho bodu 9.
dobru skusenost mam z ineho auto fora kde prezentacia aut bola takto riesena, uzivatel si hned na uvod urobil 3-4 prazdne prispevky a tam pridaval aktualne info
zippi
 
Príspevky: 59
Založený: 10 Jún 2015 16:17 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod martin_s » 12 Jan 2016 00:44 am

Noiz to bol iba jeden priklad. Boli aj ine pripady - niekto na niekoho utocil a po reakcii svoj príspevok jednoducho upravil a tvaril sa ako nevinna obet (aj to je len jeden z mnohých prikladov)... Ale nechat editovatelny posledny príspevok kym nepribudne dalsi by slo, teda ak to system umoznuje.

Loki12 vysvetlim ti to teda jednoduchsie. Povolenie inzercie na jednom mieste by vyvolalo protesty ze preco moze byt inzercia na jednom mieste a na inom nie... A v com je rozdiel, preco niekto moze, iny nie a pod. Za tych par rokov s tym mam svoju skusenost...
Co sa tyka tvojho prikladu s DC... Co tak ponuknut konkrétnemu uzivatelovi cez SS? Co ti v tom brani?

Viem velmi dobre co je brainstorming (dokonca som to mal tusim aj jednu z otázok na nejakej skuske). Marlo tu vsak pisal o diskusii, preto tuto temu nepovazujem za brainstorming (ci skor brainwriting?) aspon nie v pravom slova zmysle s jeho pravidlami.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 12 Jan 2016 08:26 am

Martin preco tak urputnes bojus s kazdym?
Kde je napisane ze nemoze vzniknut veta v pravidlach: "Inzercia je povolena len v teme Vase akvaria a inzercia sa musi tyka uvedeneho akvaria."

Opakujem, ze stale si nedal relevantny priklad preco Tu inzercia nemoze byt. Ale pomozem ti. Asi kvoli tomu ze ten inzerat vstupuje do vyhladavania. Tomuto by som porozumel. Spochybnujem vsak prinos toho riesenia na riesenie problemu s nepeehladnym vysledkom vyhladavania.Na to je kopec inych rieseni - Pravidelne mazanie starych postov.

Tvoja reakcia na to, ze to mam poslat cez SS mi indikuje, ze si nedas ani len namahu any sisi poriadne precital, co ti partner v diskusii napisal. Zacinam byt viac a viac sklamanejsi vyvojom tejto diskusie.

A tvoj argument o brainstormingu je ako by si pornohrercovi povedal, ze vies co je to sex lebo si o tom cital v skiptach.
Fakt zacinam chapat starsich akva navstevnikov, ty dokazes tak cloveka znechutit. A zacinam chapat aj to ze ta Marlo obhajuje ako moderatora - si systematicky, presny, zasadovy, konzervativny, prisny, vyzadujuci,... Keby som mal forum tak ta za tieto vlastnoati chcem tiez. Ale prejavy ludskosti, priatelstva, pochopenia pre druheho, filantropia, velkorysost, ocenenie druheho su u teba na tomto fore ako safranu.
A forum je o ludoch. Forum nie je databaza presnych udajov. Forum je o komunite, zdielani sa, priatelstve. A nie zmes prispevko ludi s titulmi pred a za menom bez socialnych zrucnosti.

Motto na uplny zaver: Kto chce hlada sposoby (marlo), kto nechce hlada dovody(Martin).
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod marlo » 12 Jan 2016 08:39 am

Chlapi poprosim vas zatial davajte napady... nerieste nenapadajte sa. Po nejakej dobe sa spravi sumar napadov a kazdy jeden o ktorom si budeme mysliet ze to pomoze a je to technicky realizovatelne mozeme prediskutovat. Par dobrych tu zaznelo. Ak niekto ma aj link na nejake forum kde ten jeho napad funguhe..dajte ho nech si to vieme lepsie predstavit. Vďaka

Odoslané z GT-I8190 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 12 Jan 2016 08:51 am

Dakujem Maros.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.