Zmeny a vylepšenia akva.sk



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod zano » 12 Jan 2016 10:01 am

na hlavnej stranke, posledne temy:
- pridal by som vsetky temy kde sa nieco dej.

napr akurat tato tema tam nie je. Chodim cez PC na forum a pozeram len sekciu "posledne temy", tym padom su veci o com ani neviem ze sa deje tu nieco
Obrázok používateľa
zano
 
Príspevky: 118
Obrázky: 7
Založený: 15 Júl 2013 13:39 pm

Reklama

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod existpierre » 12 Jan 2016 10:14 am

zano, som teraz na mobile, ale tusim sa to vola aktivne temy. Je to tam a splna to, co si myslim, ze pozadujes

Uz to tu bolo spomenute, len sa pridam. Mne osobne chyba like tlacidlo. Nerad pisem kazdemu do temy jedno slovo, ze pekne atd. Na druhej strane autor akvaria sa potesi, ked bude vediet, ze jeho dielo sa paci viacerym. Viem ze je to hlavne o tom ze jemu sa to musi pacit, ake aj v tomto clovek vidi motivaciu pokracovat, ked vie, ze potesi svojim akva aj ostatnych. Like ako dakujem detto
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod existpierre » 12 Jan 2016 13:08 pm

Este mi napadla jedna vec. Neviem ale, ci to phpbb podporuje. Pri pridavani novej otazky na portali stackoverflow.com mi system sam navrhne relevantne prispevky podla toho, co som napisal do nazvu temy. Tusim to ale funguje v kombinacii s tagovanim a to neviem, ci sa bude niekomu chciet stare/nove prispevky otagovat. Mozno by sa to dalo skombinovat len s textom v nazve temy
Urcite by to pomohlo mnohym zacinajucim a pred tym, ako vytvori temu, si vie pozriet ostatne prispevky, ktore mu naslo + kombinacia so sticky temami, kde by to hladalo prioritne
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod radorado » 12 Jan 2016 13:34 pm

to Marlo: suhlasim s lokim. Vcera som mal rozpisane v podstate to iste, ale nakoniec som to nepostol. To co loki pise nieje len diskusia, ale konkretny navrh na vylepsenie tohto fora. Zaviest(nainstalovat:) do tohto fora familiarnost, ludskost, priatelstvo tejto komunity. Na toto netreba nikde nic instalovat, je to zdarma. Alebo urobme toto forum roboticke, bezduche na sposob ako to funguje teraz " citaj, hladaj, uc sa, poloz odbornu otazku, daj odbornu odpoved". A mozu sa zrusit aj smajliky, lebo naco nimi vyjadrovat nejaky pocit v prispevku, ved sme tu len odborny navstevnici, ziadny kamosi, ktory si obcas chcu pomoct, podelit sa so zazitkami, uspechmi, vymenit si nejake rastlinky atd...
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 13:42 pm

radorado napísal:Zaviest(nainstalovat:) do tohto fora familiarnost, ludskost, priatelstvo tejto komunity. Na toto netreba nikde nic instalovat, je to zdarma.

Amen! A dávam Ti za to páčik :pivo:
garfield.jpeg

Súhlasím s pridaním páčikov a aj nepáčikov (nie každý príspevok má "hodnotu" a niekedy aj blbec napíše sprostosť alebo urážku tak si ten nepáčik zaslúži).
Karmu nie, ani hodnosti, načo sa kastovať? Sme tu všetci priatelia a komunita....si myslím. Dogforum sa mi nezdá ako relevantný vzor, je to "babinec"....v dobrom kočky ;)
Nechať túto tému živú stále a priebežne a pružne! reagovať na návrhy zlepšení, odstránenie problémov, nedostatkov a pod.
Zverejňovať štatistiky, aspoň ročne. Kedysi ich admini dávali sami od seba, potom na môj dotaz, potom už ani to.
Veľmi by ma potešilo keby fórum začalo znovu žiť.
Editácia príspevkov - nie. Stratí sa kontinuita nasledujúcich príspevkov. Jedine v prípade ako ktosi predo mnou písal - prvý (info príspevok o akvárku so základnými údajmi) v sekcii "Vaše akváriá".
Loki má veľmi dobré nápady (i keď ho z filmu poznám ako zlého :roll: ).
Rešpektovať pravidlo č.2!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 14:05 pm

Upresním: neobmedzená editácia príspevkov nie.
Posledný príspevok nechať editovateľný až do chvíle kým sa za ním neobjaví ďalší (preto píšem tu lebo ten môj predošlý už nemôžem upraviť a predpripravovať si príspevky vo worde mi príde divné).
Pokiaľ sa počas písania príspevku pridá ďalší príspevok upozorniť na to pri kliknutí na "Odoslať" (možno to už funguje, neviem).
V sekcii "Vaše akváriá" nechať neobmedzene editovateľný prvý príspevok so základnými informáciami o nádrži: názov, rozmery, objem, technika, rastliny, ryby, ostatní obyvatelia, hnojenie..blablabla. Na toto vyrobiť mustru, ktorá by sa záujemcovi o prezentáciu svojej nádrže automaticky zobrazila a bez jej vyplnenia nedovoliť kliknúť na "Odoslať".
edit: Jo a link na inzerát na burza.akva.sk alebo hocikde inde podľa mňa nie je inzercia. Ani zmienka o tom, že idem meniť filter a keď niekto chce tak starý je na predaj.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 12 Jan 2016 14:27 pm

astro napísal:Loki má veľmi dobré nápady (i keď ho z filmu poznám ako zlého :roll: ).
Rešpektovať pravidlo č.2!

Loki nie je zly, on je len nepochopeny. V podstate taka stratena dusa, bludiaca a hladajuca lasku. Len obcas na to pouzije nie velmi oblubene metody.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 14:29 pm

martin_s napísal:Loki12 na pravidle preco ziadnu inzerciu v ziadnej teme sa baziruje z jednoduchého dovodu - by si sa divil ako vedia ti komu zmazes inzerciu zrazu zazracne rychlo pouzivat vyhladavanie a poukazovat na akekolvek stopy naznaku inzercie nech je kdekolvek a akokolvek stara (hlavne v starych prispevkov z dob ked inzercia bola este sucastou fora, pripadne prehliadnutu co sa tiez moze stat kedze nie je mozne prezriet kazdy jeden príspevok)... A to robi potom problem... Preto sme sa dohodli ze radsej vôbec ziadna.

Mám len jednu vysokú školu a 43 rokov ale rovnako ako Loki ani ja som tomuto neporozumel. Žiaľ ani po vysvetlení.
edit: čo je však v tomto momente irelevantné lebo píšeme návrhy. No flame pls!
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 16:01 pm

Postupne mi napadajú veci tak sa tu asi ešte párkrát objavím :roll:
1. Uzamknúť hornú lištu s menu tak aby pri rolovaní dole zostávala na monitore
2. V menu vpravo zariadiť aby sa mi zobrazovali notifikácie ak pribudnú príspevky v témach, ktoré mám v záložkách a v sledovaniach. Buď flag alebo rovno číslo v zátvorke tak ako pri nových alebo "vašich" príspevkoch.
3. Odstrániť nefungujúce veci na portáli - irc? a viacero nastavení v profile užívateľa, napr. nastavenie "Štýlu fóra" má rozbaľovací formulár a v ňom jedinú možnosť výberu "prosilver"
4. Znovu povoliť podpis ale obmedziť ho na 1, max. 2 riadky ( ak nie tak zrušiť možnosť výberu zobrazovania podpisu v nastaveniach fóra)
Prílohy
akva.jpg
Naposledy upravil astro dňa 12 Jan 2016 16:08 pm, celkovo upravené 3 krát.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod vincent van gogh » 12 Jan 2016 16:03 pm

@Loki ,výraz "urputne" ...........to sedí.Presne to ma napadlo.Urputná defenzíva.
Načo ten výstražný tón,načo tá bojová nálada typu : martin,nedaj sa... Však sa vedie normálna diskusia. :)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Ako dobrý nápad mi príde ponechať možnosť editovať posledný príspevok až do doby nasledujúceho príspevku.
- Inzercia. Vystihuje to presne tá situácia (hooopy,Loki a blyxa),ktorá defacto naštartovala túto debatu. Ak by padla zmienka v téme "Vaše akváriá" ,že dotyčný autor témy a akvaria má nazvyš nejakú rastlinu,rybu,že daruje slimáka a nebolo by to okamžite zmazané,tak to by bolo ,myslím, fajn.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod martin_s » 12 Jan 2016 16:59 pm

astro napísal:Karmu nie, ani hodnosti, načo sa kastovať? Sme tu všetci priatelia a komunita....si myslím. Dogforum sa mi nezdá ako relevantný vzor, je to "babinec"....v dobrom kočky ;)

Pre upresnenie: nemal som na mysli kastovanie, iba umoznit (ak s tym konkretny uzivatel bude suhlasit) oznacit napr. chovatela, veterinara, biologa (botanika), ichtiologa, atd., ktory skutocne vykonava tuto profesiu/prax aby sa ostatni uzivatelia v pripade potreby vedeli obratit na konkretneho cloveka... Preto som uviedol dogforum, lebo viem ze okrem rankov (co je vlastne to "kastovanie") tam funguje aj oznacenie tychto realnych profesii.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod newsted » 12 Jan 2016 17:15 pm

noiz napísal:Uz davno som premyslal nad tym, ze tomuto foru by pomohli sticky vlakna, v ktorych by prvych par prispevkov bol "suhrn" danej temy.

Napr. ked som nedavno zacinal s krevetkami, bol som "nuteny" precitat 170+ stran doslova hluposti (bez urazky), pretoze vela veci tam bolo neaktualnych, pripadne to boli zle informacie, ci zbytocny offtopic... uzitocnych informacii tam bolo tak mozno na 3-4 strany... zabralo mi to skoro dva tyzdne (v praci, par stran za den)...

No a dost ma irituje sposob moderovania (viem, ze martin_s sa snazi to robit co najlepsie, ale myslim si, ze by to slo aj inak). Napr. ked niekto novy vytvori novu temu, kde sa spyta na casto opakovane veci, vlakno je zavrete s klaskym konstatovanim: nastuduj si pravidla 9,10,..... a pritom sa casto stava, ze v tej teme ludia danemu cloveku ochotne poradia. Tak preco zatvarat taketo vlakna? Nedala by sa spravit tema "duplicita", do ktorej by sa podobne vlakna presuvali, ale nechavali na ochote uzivatelov poradit? Pripadne ak by existovali sticky vlakna, odkazat na ne.
Absolutny novacik je casto zmateny a ani nevie, co ma hladat. A vidime to kazdy den,ludia si kupuju akvarium casto ako okrasu a myslia si, ze sup, rybicky do vody a pohoda, bez nastudovania si potrebnych informacii. Takze ked ho moderator "zrusi", mozno si o tom "zabehu", na ktory ho odkazal ani neprecita...

Takze asi je na mieste otazka, ci to ma byt forum pre vsetkych, alebo len pre hardcore akvaristov, scaperov a rastlinkarov-chemikov. Pretoze mne sa zda, ze ti hardcore akvaristi su casto pobureni nevedomostou a elementarnymi otazkami.


TOTO
Som za nezamykanie vlakien kde sa zaciatocnici pytaju tie iste otazky lebo vieme kto na to nakoniec doplati. Takyto clovek nebude citat xy stran, radsej odide na modry konik forum kde mu poradia vymenit vodu a umyt filter :dead:

martin_s napísal:Pre upresnenie: nemal som na mysli kastovanie, iba umoznit (ak s tym konkretny uzivatel bude suhlasit) oznacit napr. chovatela, veterinara, biologa (botanika), ichtiologa, atd., ktory skutocne vykonava tuto profesiu/prax aby sa ostatni uzivatelia v pripade potreby vedeli obratit na konkretneho cloveka... Preto som uviedol dogforum, lebo viem ze okrem rankov (co je vlastne to "kastovanie") tam funguje aj oznacenie tychto realnych profesii.

Super napad
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod newsted » 12 Jan 2016 17:38 pm

+ moznost prispiet na chod fora (paypal).
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod kocur_82 » 12 Jan 2016 19:27 pm

Rozhodol som sa tiež prispieť, podľa mňa možnosť nekonečnej editacie prvého príspevku v téme vaše akvaria nie je až taký dobrý nápad, za prvé akú majú hodnotu príspevky pod tým prvým keď sa ten už medzitým zmenil a za druhé sa mi na témach o vlastných akvariach páči sledovať ten vývoj v názoroch a znalostiach majiteľa akvaria, nikomu svoj názor ale nevnucujem.
Obrázok používateľa
kocur_82
 
Príspevky: 247
Založený: 16 Mar 2013 13:14 pm
Bydlisko: Komárno

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod marlo » 12 Jan 2016 19:33 pm

zatial len tak kratko.

co sa tyka penazi a prispevkov na chod to netreba riesit.
Peniaze sa nebudu zbierat ziadne prepokladam ...zatial si forum na seba zarobit vie.

ostatne citam rozmyslam .

Je tu par dobrych a myslim technicky realizovatelnych napadov.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 19:34 pm

Potešila by notifikácia keď ma niekto cituje. Nie mailom, opäť by stačil flag niekde v menu vpravo.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod marlo » 12 Jan 2016 20:05 pm

astro...prosim presne o akom menu vpravo hovoris...mas na mysli menu na uvodnej stranke ? portal.php
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 20:12 pm

Áno, na úvodnej stránke.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod chnuro » 12 Jan 2016 20:31 pm

astro napísal:Potešila by notifikácia keď ma niekto cituje. Nie mailom, opäť by stačil flag niekde v menu vpravo.

príklad pre flag: mtbiker.sk (astrov druhý domov ;-) )
Vpravo hore na obrázku je červené políčko, kde sa dá kliknúť a otvoria sa osobné notifikácie z fóra, bazáru, odkazy na nové články.

mtbiker.sk je dobrý príklad, vo fóre sú aj hodnotené príspevky, je tam aj prilepená lišta na horný okraj, keď sa skroluje - to, o čom hovoril astro.

mtbiker_crop.jpg
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 20:35 pm

Prezradil si odkiaľ beriem inšpiráciu a viacero napadov.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod hooopy » 12 Jan 2016 20:37 pm

mne chyba na akve bytostne jedna vec. uz som sa o tom vyjadril inde. Moznost obrazne jednym klikom navstivit svoje menu, kde by som mal moznost rozlikat moje prezentovane nadrze, moj fotoalbum ( plne editovatelny) , sukromne spravy, sledovane temy, oblubene nadrze, pripadne priatelov a nastavenie profilu. Mozno nahlad mojich doterajsich prispevkov ( to funguje aj teraz, aj ked to vyuzivam minimalne). Nieco podobne ako je na rybicky.net,
Osobne sa mi paci, ked je portal rozdeleny na tzv "moj" a "verejny". Ziskava na prehladnosti. Po prihlaseni sa jednym klikom rozhodnem , ci chcem editovat nieco v mojich temach ci albumoch, alebo ma zaujima verejna diskusia, nove clanky.

na terajsej akve pozitvne hodnotim "Zobrazit nove prispevky" nakolko sa casto v novych prispevkoch zobrazi nieco, k comu mam co povedat, ale pri tom nemam zaujem sledovat celu temu.

co tu napriklad nefunguje, je na uvodnej stranke Galeria, ( pod nou podnadpis Verejne; personalne albumy)
ked na to kliknem, ukaze mi to podtemy, kde si vyberiem aky tematicky okruh fotiek ma zaujima a v jednotlivych podtemach. po otvoreni napriklad podtemy akvaria sa mi zobrazi neprehladne mnozstvo vselijakych fotiek, vsetkych moznych akvarii. a tak sa to deje vo vsetkych podtemach.
je to neprehladne a uz vobec do nekoresponduje s hlavnym napisom na uvodnej stranke, ktory spomina nejake albumy. proste kopa fotiek, len tematicky v skupinkach. najst tam napriklad fotky, ktore by prinalezali akvariu jozka mrkvicky s nazvom "Moja 400ka" sa neda. Teda da..ak ma clovek chut sa cca 260 krat preklikat medzi fotkami v kategorii akvaria.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod Loki12 » 12 Jan 2016 21:07 pm

hooopy napísal:Moznost obrazne jednym klikom navstivit svoje menu, kde by som mal moznost rozlikat moje prezentovane nadrze, moj fotoalbum ( plne editovatelny) , sukromne spravy, sledovane temy, oblubene nadrze, pripadne priatelov a nastavenie profilu.

Ahoj toto by neriesilo, keby si ludia poriadne nastavili "Sledovanie".
Na hlavnej stranke je v menu cast Sledovanie - a tam mam oblubene vlakna - cize ked si tam nastavim prave tie svoje, plus dalsie ktore chcem, tak dosiahnem aspon nieco.

Mozno by to mohlo byt viac UserFriendly - ale netusim ci to phpBB umoznuje. Ale ked si kuknem cast: Ovladaci panel uzivatela
tak vidim:
Uvodna stranka - tu su nejake velmi dolezite vlakna, asi to teraz nastavuje mod/admin
Sprava sledovani - cize moje oblubene vlakna
Sprava zaloziek - to este neviem co robi, a ako to funguje
Sprava priloh - vsetky subory (fotky), ktore som kedy ulozil

A aj v Galerii co to vidim, asi to uz mas preluskane, tak nebudem nic pisat.

Opakujem viem si to predstavit lepsie grafiky, funkcne. Len ci to tento system dokaze. Ale aspon daco tu je.
Idem si to rovno ponastavovat. a potestovat.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod chnuro » 12 Jan 2016 22:43 pm

astro napísal:Prezradil si odkiaľ beriem inšpiráciu a viacero napadov.

snáď som ťa neurazil, vyššie tuším marlo spomínal, ak máme zdroj alebo príklad navrhovaných zlepšení, máme dať link. Chcel som pomôcť.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Zmeny a vylepšenia akva.sk

Odoslaťod astro » 12 Jan 2016 22:47 pm

Nie, nie, to je v pohode. Ten web funguje perfektne. Zabudol som dat do predchadzajuceho prispevku smajlika ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.