Kalná voda po založení akvária



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod Patrik Kucha » 19 Jan 2016 18:16 pm

Zdravím mám 100L akvárium s klasickým technickým vybavením ohrievač vody filter aquael fan 2 plus no a CO2 vlastnej výroby.
V akváriu je spodný substrát JBL AquaBasis Plus, vychný je JBL MANADO, a na prednej časti kde nie su zasadené rastlinky je okrasný biely štrk no a pár štiepaných kamenov na okrasu. Na kraji je velký koreň kupovany v akvaristickom obchode ktorý som premýval týždeň a čistil som ho tak aby už nepúšťal farbu i keď mi je jasne že púšťať bude vždy trochu farby. Rastliniek tam mám pomerne dosť 7ks balení čo po rostrihaní znamená že mám polku akvária rozsadeného raztlinami.
-problém v tomto akváriu je že voda je sfarbená do hneda/kalná (asi z koreňa) a vo vode je biely povlak ktorý som si myslel že je zo štartovacieho prípravku SERA Bio Nitrivec no len ten by mal o pár dňoch zmyznúť ale nestalo sa tak
-akvárium je založené od 15.1.2016 a stéle sa to len zhoršuje. Všetko čo som do toho akvária dával bolo viac krát premyté.
-dal som aj na prípravok na úpravu vody aby tam nebol chlór TetraAqua SafeStart, potom aj tekuté hnojivo pre rastlinky TetrePlant PlantMin
-CO2 dávam iba cez deň
-svetlo v akváriu je zdruba 10h
-ryby som do akvária ešte radšej nedal
V prílohe posielam fotku akvária. Prosím poradte mi aby akvarium bolo čisté.
Prílohy
received_10204017218349435.jpeg
Patrik Kucha
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 19 Jan 2016 17:46 pm

Reklama

Re: Kalná voda

Odoslaťod Sunkafit » 19 Jan 2016 19:03 pm

Men týžden kazde 3 dni polovicu vody....osvetlenie si daj max 6 hodin prvy tyzden-dva...a prejde to same
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kalná voda

Odoslaťod Patrik Kucha » 19 Jan 2016 19:21 pm

Takže myslíš že to bude osvetlením? Lebo mám pocit že ten filter nestačí takúto vodu čistiť keď je to každým dňom horšie a horšie.
No tak to skúsim a napíšem či to pomohlo.
Patrik Kucha
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 19 Jan 2016 17:46 pm

Re: Kalná voda

Odoslaťod vajlander » 19 Jan 2016 19:24 pm

Mam rovnaký problem s 280l akvariumom všetko juwell co2 akvarium je zdrave rybky rastlinky prosperuju a voda mi zacala dostavat dymový nadych niečo medzi mliečnym a zelenomliecnym...

stači ta výmena vody každe 3 dni zatienit od slnka a svietit minimalne?
vajlander
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Jan 2016 18:53 pm

Re: Kalná voda

Odoslaťod Patrik Kucha » 19 Jan 2016 19:29 pm

No len podla mňa nieje vhodné stále meniť vodu lebo sa nebude mať kedy vytvoriť správny biotop vo vode a tomu sa ja chcem vyhýbať meneniu vody.
Patrik Kucha
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 19 Jan 2016 17:46 pm

Re: Kalná voda

Odoslaťod vajlander » 19 Jan 2016 19:36 pm

z čoho sa robi ta kalna voda? moje akva ma už 5 rokov a mal som raz takýto problem..bohuzial si nepametam ako som to vyriesil vtedy a teraz s tým mam problem už druhy týžden
vajlander
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Jan 2016 18:53 pm

Re: Kalná voda

Odoslaťod Patrik Kucha » 19 Jan 2016 19:42 pm

Tak pri mojom akváriu je toho vela z čoho sa to môže robiť od koreňa súbstrátu až po chemikálie. U teba záleži, že čo tam máš.
Patrik Kucha
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 19 Jan 2016 17:46 pm

Re: Kalná voda

Odoslaťod petriik » 19 Jan 2016 19:54 pm

Pri zakladaní akvária je dôležite meniť vodu častejšie. je tu o tom x tém. je to nálevník. Alebo bio nitrivec. Ak sa preženie dávkovanie voda ostane mliečna.

Vajlander máš akva už 5 rokov napustené alebo 5 rokov ho vlastníš a teraz si ho prerábal?
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Kalná voda

Odoslaťod Patrik Kucha » 19 Jan 2016 20:00 pm

Aha no dobre tak vyberiem vodu kolko taku slabu polovicu ?
Patrik Kucha
 
Príspevky: 5
Obrázky: 0
Založený: 19 Jan 2016 17:46 pm

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod marekkl » 20 Jan 2016 10:08 am

patrik v prvom rade si nastuduj co znamena slovo biotop :) ty si pravdepodobne myslel vytvorenie biologickej rovnovahy, este nepridavaj hnovija vymenou vody nic nepokazis prave naopak rob tak ako ti bolo radene
Obrázok používateľa
marekkl
 
Príspevky: 249
Obrázky: 16
Založený: 09 Sep 2006 08:53 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod casper » 20 Jan 2016 23:32 pm

na nalevniky pomaha UV lampa ale zmiznu aj sami ryby nedavaj krmenim by sa to este zhorsilo
Obrázok používateľa
casper
 
Príspevky: 82
Obrázky: 6
Založený: 21 Jan 2012 02:44 am
Bydlisko: pezinok

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod vajlander » 22 Jan 2016 19:03 pm

Petrík akva mam 5 rokov ale ani som neprerabal ani nemenil vodu jedine co som urobil bolo po premnoženi rastlin ich strihanim rozmnožil mlade posadil a stare korene par vzal do ineho akva...od založenia velke zmeny nerobim ale voda mi je stale dymovejsie a dymovejsie....pred 6 dnami som vypustil pol nadrže vody a dolial odstatu vodu zabehnetu z druheho akvaria a zatienil na tri dni...nepomohlo...po troch dnoch na to som zredukoval rastliny na asi 10 korenov ( bolo ich asi 30 a hustých krasnych rastlin) a vymenil pol nadrže za čistu čiru točkovu vodu...nepomohlo...stale viac a viac je voda šeda so zelenkastym nádychom...nadrž ma všetko čo ma mat a nie a nie z tou vodou zviesť boj...
vajlander
 
Príspevky: 3
Založený: 14 Jan 2016 18:53 pm

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod s3030150 » 15 Nov 2016 14:53 pm

caute, skusim to tu.
nove 45l akvarium v sete s filtrom a ohrievacom, kupil som k tomu bielu kamennu drt v akvaristike, vyrobca je Sportcarp Vápeník a Šaravec (link na produkt: http://www.akva-tera.sk/akvaristika/akv ... -10kg.html). Drt som premyval snad 10x, furt z toho sla kalna voda. nakoniec som to ako-tak premyl a dal do akvaria. Filter siel nonstop 48h, ale voda je stale jemne zakalena. Po prehrabnuti drte sa samozrejme zakali o nieco viac

biologicky povod zakalu vylucujem, pretoze v akvariu je iba drt, cerstva (2dnova) voda z vodovodu. Jeden znamy mi povedal, ze je uvolnujuci sa vapenec z drte, co muti vodu. Kazal mi aj hodit trochu do octu, ci bude reagovat a je to tak - v octe kamienky bublali. Vraj kamene, ktore reaguju s kyselinami, nie su vhodne pre akvaria, pretoze uvolnujuci sa vapenec muti vodu.

Kedze ide o strk kupeny v akvaristike, nechce sa mi verit, ze by predavali veci nevhodne do akvarii...

Existuje nejaky tip, ako poriadne premyt drt, resp. dostat to do normalneho stavu?
s3030150
 
Príspevky: 2
Založený: 15 Nov 2016 14:41 pm

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Nov 2016 22:43 pm

Toto je chyba nás dôverčivých zákazníkov. Áno môžeš veriť tomu, že predavači ti predajú hocičo. Za prvé preto, lebo môžu byť platení od tržby, za druhé preto, lebo je to majiteľ predajne a chce zarobiť za každú cenu a za tretie preto, lebo chudák predavač tomu nerozumie, k tomu má minimálnu mzdu a tým pádom ani chuť niečo robiť, či vysvetľovať navyše.
Mám pre teba ešte horšiu správu. (Dá sa to však napraviť). Tovar, ktorý zo "známych" príčin nejde predať a stojí dlho na sklade, (filtre, ohrievače, nekvalitné trubice) nasúkajú do setov a set sa oveľa, ale oveľa ľahšie predá. Žiaľ. Dôverčivý zákazník si myslí pravý opak a to, že výrobca poskladá set preto, aby uľahčil kupujúcemu prácu a čo je v sete od výrobcu, to predsa nemôže byť zle.
Opak je pravdou, opakujem, žiaľ.
Takže, ak plánuješ do akvária i rastlinky, tak tú drť niekomu podaruj do skálky. Vápenec je pre ne nevhodný, ba až škodlivý. Ak budeš kupovať niečo iné, tak pogoogli a nájdi si teramol a potom liapor.
Takže premývaním by si ešte viac stratil ako získal
Takéto štrky, kamienky majú ešte jednú nevýhodu, sú ostré. No a skoro som zabúdol, nikdy neostanú bielé. Buď zozelenajú, alebo sčernejú.
Hlavu hore, poradíme!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod s3030150 » 15 Nov 2016 22:54 pm

Ta drt v sete nebola, tu istu drt predavaju vo vsetkych akvaristickych predajniach v KE, ktore som navstivil. Je to lacna drt, mali tam aj omnoho drahsie, ja som si kupil tuto a nikto ma na nic nenahovaral.

teda by som sa chcel opytat, ako zistim, ci je to vapenec a ako je mozne, ze v akvaristike predavaju taketo skodlive veci a nenahovaraju nikoho na drahe (na ktorych by zarobili viac, ak im ide o biznis)?

dnes som bol v tej predajni kde som kupil tu drt, povedali, ze sa to da do poriadku same, rybam to nevadi a aby som to uz dalej necistil, je to zbytocna praca. treba to nechat a ono sa to vycisti samo

o vapenci, drti, ani o tom ze je to skodlive, som na tomto fore nic nenasiel, preto ma trochu prekvapuje, ze je to prezentovana ako jasna skodliva vec a zase chcel predavac len zarobit
s3030150
 
Príspevky: 2
Založený: 15 Nov 2016 14:41 pm

Re: Kalná voda po založení akvária

Odoslaťod I.P. Pavlov » 15 Nov 2016 23:10 pm

Ja nepíšem nič o tom, že ťa niekto nahováral, ja píšem o tom, že ťa nik neodhováral od tohoto. Väčšina zákazníkov na drahé akva substráty nemá prostriedky, alebo nechce veľa investovať a práve toto predajcovia pochopili. O vápenci je tu toho dosť:
strk-v-akvarku-t151.html
rastlinky-vs-vapenec-t6613.html
koraly-a-sladkovodne-akvarium-t7502.html
........

Keďže túto tému zahlcujeme nesprávnými prispevkami, tak poď do správnej témy a pred tým si prečítaj určite ešte toto
predavaci-a-predavacky-v-akvaristickych-obchodoch-t14304.html
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.