Under the Stump



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Under the Stump

Odoslaťod Viktor » 18 Sep 2014 19:32 pm

Peter velmi pekne, toto tvoje mini sa mi paci stale viac a viac. Obdivujem tvoj cit a schopnost udrzat tak maly objem v takomto stave. 3x nadhera.
Aky to je typ anubiasu co tam mas?
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Reklama

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 18 Sep 2014 20:24 pm

No mne sa toto male prave teraz az tolko nepaci. Premyslal som co s akvarkom dalej a skusil by som tu v budúcnosti iwagumi. Len sa mi do toho nechce, ked to este funguje.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Viktor » 18 Sep 2014 21:09 pm

No to uz si mi spominal a priznam sa, ze som velmi zvedavy na tvoje iwagui. :-) Mas ale pravdu, skoda to rozbit, ked to funguje.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 09 Nov 2014 00:46 am

Caute, trosku som akvarko prerobil. Hlavne mi tam vadila Cryptocoryne Flamingo a priveľa sa rozrástlo Staurogyne Repens. Fotografie sú z 19.10.2014. V tej dobe som mal požičaný aj objektív Nikkor 105mm f/2,8 micro a mal som ožnosť sa vyblázniť aj so systémovými bleskami.

viac podarených fotiek je tu:
http://chnuro.rajce.idnes.cz/Makro_v_mojich_akvariach

DSC_5862.jpg
DSC_5872.jpg
DSC_5867.jpg
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod Stewie » 09 Nov 2014 11:17 am

Krásne čisté, zdravé akva a k tomu ostré zábery, nemá chybu


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Under the Stump

Odoslaťod Viktor » 10 Nov 2014 21:53 pm

Fuuuu Peter. Týmito fotkami si nasadil velmi vysoko latku fotenia. Normalne som zostal v nemom uzase. Viem ako tazko sa foti akvarko. Je tam jasne vidiet, co dokazu blesky. Este raz parada.

Akvarko je velmi pekne. Take ostrihane/upravene taketo sa mi to paci. Nadhera Peter.
Obrázok používateľa
Viktor
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 69
Založený: 18 Okt 2009 23:00 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 24 Jan 2016 23:40 pm

Ahojte,

aby bola prezentácia nádrže kompletná, tak chcem doplniť info, že nádrž Under the Stump bola zrušená 13.1.2016.
Akvárium nám robilo radosť v spálni asi 3 aj 3/4 roka, fungovalo len ako krevetárko.

Poslednú prezentácie hodnú fotku mám z 21.7.2015:
DSC_1009.jpg

Bolo pekné aj neskôr, ale nenašiel som fotky. Toto akvárium som fotil veľmi málo. Tá štetinka v popredí striedavo odchádzala a prichádzala.
Jedným z najväčších problémov v akváriu bola kombinácia Eleocharis a machu Fisidens Fontanus mini. Mach tak prerastal trávnik, že ho nešlo vyťahovať bez poškodenia súvislosti trávinika. Bolo treba mať nervy zo železa.

Akvárium je na jednom videu:
under-the-stump-t14082-144.html#p295730

Vyslovene TOP stav nemám vybratý. V téme je niekoľko fotografií, kde dominovala vždy skôr rozmanitosť v tak malom objeme a práve to mi robilo radosť.
Neskôr, hlavne v lete 2015 sa vyššie teploty značne podpísali na stave akvária. Vtedy som prišiel aj o väčšinu kreviet rovnako, ako v druhom akváriu. Osudná sa akvárku stala posledná prerábka, kde som chcel zriediť anubiasy a pri ich vyťahovaní som natoľko porušil dno, že som už nemal chuť akvárium dávať znova dokopy.
Prispel tomu aj stav trávnika, ktorý by bolo už treba zasadiť nanovo - veľa starých koreňov bránilo rastu nových rastlín.

Keďže toto akvárium bolo v spálni tak trošku na želanie mojej drahej, nechal som jej vybrať, ako by chcela, aby vyzeral ďalší layout. Ukázala na iwagumi. Po Vianociach som zorganizoval nákup šutrov (vďaka Marlo ;-) ), s Vincentom niečo na sucho poskladal a momentálne je nové iwagumi už v zábehu. Akvárium zverejním keď bude "hotové" - nech to má ten správny woow efekt.... Zatiaľ dovidenia ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod larix » 25 Jan 2016 00:16 am

Toto akvárko som sledoval takmer od začiatku. Musím povedať, že ho bude škoda. No na druhej strane predpokladám, že si sa pri jeho prevádzke už skúsenosťami posunul niekde inde a očakávania v súvislosti s tvojim novým iwagumi sú väčšie než veľké :-) Teším sa naň a držím palce.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Under the Stump

Odoslaťod Jozef I. » 25 Jan 2016 21:41 pm

Peťo to znamená, že teraz už nemáš nič? Ak by si mal akva absťáky požičiam ti to moje mini :D.

Pozeral som si tvoju temu od začiatku a je veľmi veľka škoda že už nemáš aktívne obrazky.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 25 Jan 2016 23:37 pm

Mám mini, ktoré je založené od 14.1. a je to na dobrej ceste. Ale ako som písal vyššie, dám tomu čas a odprezentujem hotovú nádrž. Je to Amazonia, tak to bude rýchlovka ;-)

Tie obrázky ma mrzia. Už som sa poučil a dlhšie už ani nepoužívam externé obrázkové servery.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod chnuro » 25 Jan 2016 23:39 pm

larix napísal:Toto akvárko som sledoval takmer od začiatku. Musím povedať, že ho bude škoda. No na druhej strane predpokladám, že si sa pri jeho prevádzke už skúsenosťami posunul niekde inde a očakávania v súvislosti s tvojim novým iwagumi sú väčšie než veľké :-) Teším sa naň a držím palce.

Ďakujem za pochvalu ;-)

Iwagumi je náročné na začiatku - pri plánovaní, potom sa toho už nesmieš chytať. Zrovna toto je plánované ako jednoduché akvárko, aby som mal čas a energiu na pripravované väčšie. Tam by som tých skúseností chcel sústrediť najviac.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Under the Stump

Odoslaťod fazyl » 26 Jan 2016 09:07 am

fuuuuu iwagumi? mnam...neviem sa dockat :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.