lepenie veľkých objemov transparentným silikónom (684L)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

lepenie veľkých objemov transparentným silikónom (684L)

Odoslaťod oshko61 » 27 Jan 2016 16:49 pm

Čaute,
som tu nový, prosím skúsených borcov, čo majú skúsenosti s väčšími nádržami a transparentným silikónom vhodným pre ne.

Chcem si dať urobiť nádrž 160 X 75 x 57 Výška, číre sklo, transparentný silikón. Poraďte prosím hrúbku skla a značku transparentného silikónu.

V starších diskusiách Arowana písal, že pri väčších nádržiach nad 500l po svojich skúsenostiach už nepoužíva Soudal ani braven, ale GE 1200.. nepísal však konkrétne o aké skúsenosti ide. Výrobcovia, s ktorými som v kontakte používajú iba Soudal a stále riešia drobné bublinky v transp. silikóne. Neviem,či sa boja použiť iný silikón.



Písal som správu arowanovi, ale mi ju vykazuje ako nedoručenú, neviem prečo. Nemáte prosím niekto kontakt na neho?

Srdečná vďaka OSHKO
oshko61
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Jan 2016 00:42 am

Reklama

Re: 684L číre sklo, transparentný silikón

Odoslaťod Dzumigar » 27 Jan 2016 17:10 pm

Ahoj.
Bez rozmyslania silikon od Siky. Nic lepsie na svete neexistuje. Ale najst firmu ktora pouziva technologiu Sika na slovensku, asi neni.
Vsetci platime v kazdom odvetvi zivota na slovensku dan podla hesla: " Dobre I tak. "
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: 684L číre sklo, transparentný silikón

Odoslaťod Dzumigar » 27 Jan 2016 17:11 pm

V bauhase maju dobry sortiment od Siky. Vedia objednat :)
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silkónom (684L)

Odoslaťod marlo » 27 Jan 2016 18:35 pm

Nerozumiem ked si chces dat zlepit akvarium firme tak naco riesis hrubku skla a znacku silikonu. Firma presne vie aku hrubku ma pouzit iba ze by si chcel hrubsie ako ti navrhli. A silikon maju overeny tak nebudu menit za neoverený. Tak ako lepia predsa poskytuju zaruku tak hadam vedia co robia :)
Bubliniek by som sa nebal .


Odoslané z GT-I8190 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silkónom (684L)

Odoslaťod Dzumigar » 27 Jan 2016 20:41 pm

Marlo, ja by.som chcel vediet. Ved ja platim. To mas ako s domom. Aky material pouzity taky dom.
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silkónom (684L)

Odoslaťod marlo » 27 Jan 2016 21:51 pm

Samozrejme nemam nic proti tomu ze chce niekto vediet tuto informaciu.
Ale ak mu pan co lepi akvaria povie ze to robi silikonom XY a zo skla napr 10mm od vyrobcu XY ...tak ty ako zakaznik ho nepresvedcis aby to lepil s inym silikonom s ktorym nema ziadne skusensoti alebo mozno ma a nie su dobre.
to som tym chcel naznacit.

Ak chces hrubsie sklo ako ti ponukne firma ktora ti lepi akvarium nie je problem .
Ale ak by si trval na tensom ako ti oni navrhli tak ti to podla mna nezlepia...alebo zlepia ale bez zaruky.

Oni maju na to tabulky od vyrobcov skiel a vedia kedy aku hrubku treba pouzit aby to bolo pevne a bezpecne.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silikónom (684L)

Odoslaťod oshko61 » 28 Jan 2016 01:09 am

Vďaka chalani za rady aj názory,

čo sa týka hrúbky skla, chcel som len váš odhad, lebo rôzne firmy navrhujú rôzne hrúbky a napr. firma Brilant odmieta lepiť transparentným silikónom hrubšie sklo ako 12cm, vraj s tým majú dlhoročné skúsenosti, vraj kvôli tým bublinkám. Tiež spomínali prerastanie riasy, ale to je tiež asi hypotetická otázka, najmä pri pravidelnej údržbe, ale chrobáka vám trocha nasadia.

Takže, som uvažoval, ak by som zvolil 15ku, tak by som mal väčšiu istotu, a tiež by som nemusel použiť asi spojovaciu H-lištu, som za čistý dizajn.
Dzumigar vďaka za typ Sica silikón, poštudujem si čo to o ňom, tiež mario má asi pravdu, že nebude ľahké ich presvedčiť aby zamenili typ silikónu za iný, než používajú. Sám to lepiť nebudem, takže asi toho veľa sám neporiešim. Ak by som býval v dome, tak z toho vôbec nerobím problém, ale som na 7.poshodí a lištovanie sa mi protiví, teda znesiem ešte pozd'lžne lišty na čelnej a zadnej strane.
Sám som zvedavý čo sa z toho vyvŕbi, už sklo Optiwhite (Pilkington )tu nikto nerobí, takže kompromis Glaverbel a asi teda v zmysle " slovenských daňových poplatníkov aký materiál taký dom, gate dole hore zvon! I tak dobre"
oshko61
 
Príspevky: 2
Založený: 27 Jan 2016 00:42 am

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silikónom (684L)

Odoslaťod Dzumigar » 28 Jan 2016 03:10 am

Nie Sica, ale Sika. Firma zacala na tejto stavbe Gotthardský železničny tunel prvy prisli s tmeli a patentmi na ich vyrobu.
Teoreticky, ak nie ich tak vo svajci behaju s teren kozou po stitoch do teraz :)
Jeden z mnoha. Sikasil GS-621

Pokial uvazujes o optiwhite. Skus kuk tu: http://www.akvarium-pavlica.cz/ Tam sa dohodnes isto. Je to prvovyroba.
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silkónom (684L)

Odoslaťod Dzumigar » 28 Jan 2016 03:21 am

marlo napísal:Ale ak mu pan co lepi akvaria povie ze to robi silikonom XY a zo skla napr 10mm od vyrobcu XY ...tak ty ako zakaznik ho nepresvedcis aby to lepil s inym silikonom s ktorym nema ziadne skusensoti alebo mozno ma a nie su dobre.
to som tym chcel naznacit.

S tym suhlasim cvik robi majstra, ale nie technologa. O tom som sa uz par krat presvedcil. Tie tkz. rodinne firmi su preto,
teda mali by byt uplne na spici a poznat o kazdom produkte vsetko pre svoju pracu, ktoru potrebuju k vytuzenemu vysledku.
Zial u nas to este neni vzite. Stale mam pocit akoby sa hambili za to ze z coho to robia a tak podobne.
Nie je tu ochota spolupracovat s zakaznikom, len co najskor urobit kseft. Sorry za spam. Nedalo mi :)
Ale lepsi sa to v kazdom spektre zivota.
Dzumigar
 
Príspevky: 208
Obrázky: 0
Založený: 18 Júl 2011 21:00 pm
Bydlisko: Sládkovičovo

Re: lepenie veľkých objemov transparentným silikónom (684L)

Odoslaťod zippi » 30 Jan 2016 00:14 am

ja som si dal robit nadrz na mieru cez http://www.akva-tera.cz/ celne sklo mam optiwhite, priplatok zan nebol maly, ale ziaden masaker :) lepene to mam ciernym silikonom, ci robia transparentny, netusim
zippi
 
Príspevky: 59
Založený: 10 Jún 2015 16:17 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.