Dno pre cichlidy?



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Rusalka » 15 Mar 2005 15:07 pm

No.....mam tu dve protichodne odpovede a som tam, kde som bola- na zaciatku. Pravdupovediac si neviem predstavit ani ja ako by som vymienala dno za spoluprace rybiek, ale tato varianta sa mi viac paci:-)
Co ja viem...vcul babo rad:-)) :idea:
Rusalka
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Mar 2005 10:59 am
Bydlisko: Bratislava-Raca

Reklama

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod skala » 15 Mar 2005 15:14 pm

Rusalka, x krat som robil cosi podobne. Naposledy tuto nedelu. Neviem co je na tom nepredstavitelne.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod sako » 15 Mar 2005 15:28 pm

Skala, to takto menis komplet cele dno :?: hmmm, no budiz.

Rusalka, ber radsej Skalove doporucenie, co sa tyka cichlid, tak on ma myslim bohate skusenosti.
sako
 
Príspevky: 53
Založený: 07 Sep 2004 09:21 am
Bydlisko: Martin

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Rusalka » 15 Mar 2005 15:37 pm

to:Skala. Normalne pekne s rukou docistadocista to vyberies a je to v poho?No snad to skusim, ved keby mi tam aj zopar kamienkou z toho strku ostalo, tak sa to v tom piesku strati. Aj tak ho este nemam vybrany. A kolko vody si tam nechal? 1/2? alebo moze byt aj 1/3?To je asi malo,ze?
Este si niekde nastudujem na fore aky piesok je vhodny...
Rusalka
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Mar 2005 10:59 am
Bydlisko: Bratislava-Raca

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod skala » 15 Mar 2005 15:39 pm

nie sako, nemenim. napisal som cosi podobne. kompletne som ho v nedelu bagroval - aby som ho riadne odkalil. nevidim vacsi dovod naco ryby prenasat, prenasal by som ich asi, ak by som mal v dne rastliny. ale ani to nie je nevyhnutne. je vsak pravda, ze ak to budes rusalka robit za pochodu, tak najma na konci to bude trochu nesikovne. ale strk von ti pojde lahsie, ako keby si chcela docista dopucovat piesok. a voda ti este pomoze nahrnut strk niekde do kuta
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Rusalka » 15 Mar 2005 15:40 pm

dakujem aj tebe sako, ze si sa unuval mi odpovedat.
Rusalka
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Mar 2005 10:59 am
Bydlisko: Bratislava-Raca

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod skala » 15 Mar 2005 15:43 pm

rusalka, uz som aj odpovedal trochu. a male kamienky keby ostalo - mas uplnu pravdu. a aky piesok? no hrubsi by bol lepsi. na akve neviem celkom ci to zistis, mozno. ja pouzivam uplne obycajny z pieskoviska. ak ziskas biely, alebo belsi, vedz, ze sa ti aj tak casom sfarbi na tmavso
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod sako » 15 Mar 2005 15:52 pm

este raz sa zapojim.
taky maly technicky detail: je lepsie ten piesok pred vlozenim do akva namocit, aby rychlejsie klesol alebo je to jedno?
sako
 
Príspevky: 53
Založený: 07 Sep 2004 09:21 am
Bydlisko: Martin

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod mafo » 15 Mar 2005 16:10 pm

Ja som kupoval hrubsi piesok v Hornbachu (ale stoji peniaze), je dost svetly a aj po rokoch je stale rovnaky a bez rias, pozri napr http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=3857

Piesok odporucam v kazdom pripade pred pouzitim dobre preplachnut. Ja som raz vyberal z mensieho akva piesok presne rovnakym sposobom ako odkalujem - hadicou. Ak mate dostatocne jemny strk, ktory nasaje hadica, tak by to mohlo ist tiez.
mafo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 11
Založený: 02 Nov 2004 16:47 pm
Bydlisko: Ch.Grob (BA)

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod skala » 15 Mar 2005 17:10 pm

sako, je dobre ho namocit, ale nie kvoli tomu, aby sadol. skus si dat do jednej ruky vedro piesku, a do druhej vodu. piesok ma tusim 1.7 vyssiu hustotu ako voda.

ale premyt ho ako spomina mafo je vhodne. varit, sterilizovat netreba, leda ak je zdroj ozaj pochybny. inak je skoda zabit mikroby v nom.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Rusalka » 19 Mar 2005 18:09 pm

Ahojte.
Tak som dnes vymenila to dno. Mala som farebny strk dost hruby. Povodne som chcela piesok no nakoniec som sa TVRDOHLAVO rozhodla pre biely strk. Neuvedomuuc si, ze je to zrejme ten isty, co vyhodila slauka. No nicto. Komu niet rady, tomu niet pomoci. Zatial nemam skusenosti s riasami. Uvidime. Uz mam v tom vymienani prax a ked nebude dobre vymenim za par mesiacov. Inak vymena prebehla v pohode, aj cichlidky to znasali hrdinsky. Nechala som im tam koren, ktory som iba prenasala z jednej strany na druhu aby sa mohli skryvat. Snad to preziju v zdravi a bez ujmy. Inak ten vodny kamen som nakoniec jemne zoskrabkala z nozikom.
dakujem za rady.
Rusalka
 
Príspevky: 18
Založený: 15 Mar 2005 10:59 am
Bydlisko: Bratislava-Raca

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod nurofen » 25 Mar 2005 19:52 pm

Ja mam biely piesok 0,8 a ma to jednu velku nevyhodu, pri cichlidach sa jednoducho vytvarovat dno podla predstav neda, pretoze piesok neustale premiestnuju. Aj ked to ma vela vyhod ako napriklad pri krmeni vsetko co popada na dno si ryby pekne vyzbieraju /nepopada medzi kamienky/ a cistenie je jednoduche tak isto lebo vsetok bordel sa neprepada ale drzi na vrchu a pekne ho fiter stiahne a pri stiahnuti vody piesok iba poriadne prehrabem pretoze pri rozkladan sa vnom vytvaraju bubliny ktore pri takejto zrnitosti jednoducho nevyplavu, tak by som ho aj tak menil za raz taky rozmer.
nurofen
 
Príspevky: 24
Založený: 05 Mar 2005 16:54 pm
Bydlisko: Senec

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slauka » 08 Apr 2005 13:08 pm

caute, citam si to tu a pozeram, ze ma spomina rusalka :)
tiez som menila strk za piesok takym ,,drzym" sposobom, ze som rybky nechala pozerat sa, co im robim s pribytkom. prezili to f poriadku. aj ja :)
este raz dik za radu
Obrázok používateľa
slauka
 
Príspevky: 27
Obrázky: 6
Založený: 16 Feb 2005 14:42 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod MaximusSk » 22 Jan 2011 00:30 am

Ahojte potrebujem radu odbornika a hlavne cloveka ktory ma skusenosti s velkymi americkymi cichlidami. V poslednej dobe sa mi zapacil biotop amerika a preto planujem prerobit svoje rastlinne akva na tento biotop. Mam na vas otazku ake dno by ste zvolili ku Akare potocnej a cichlide pavej plus by som chcel doplnit este jeden kus nejakej cichlidy do 30cm. Akva budu tvorit korene a kamene len sem tam nejaka vallisneria. Ide o to ze tieto ryby rozburaju takmer cokolvek hlavne ocelatusi. Docela sa mi paci ked sa voda zafarbi na cajovu farbu od korenov a dno bude biely piesok, ale ma to jeden hacik kedze tieto velke ryby pomerne rychlo spinia vodu nerad by som aby ten piesok bol hned spinavy od ryb, alebo mam pouzit radsej aquaclay ground zmiesany s filtusom cca 0,6mm hruby ktory mam teraz v akvariu?? co je pre tieto velke ryby vhodnejsie jemne pieskovite dno alebo hrubsie??. Za odpovede vopred dakujem
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod dodofix » 22 Jan 2011 10:35 am

presne ti neporadim, ale aspon k tomu spineniu - mam dno jemny piesok (0.4-0.8 vacsina, sem tam pomiesane trochu vacsie zrnitost), su tam akary hnede, platy - celkom slusne spinia - treba castejsie odkalovat, ale piesok aj tak po case strati bielu farbu - ciastocne sa nom usadi aj riasa ... cize podla mna piesok biely aj tak nebude dlho ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod MaximusSk » 22 Jan 2011 22:40 pm

dodofix napísal:presne ti neporadim, ale aspon k tomu spineniu - mam dno jemny piesok (0.4-0.8 vacsina, sem tam pomiesane trochu vacsie zrnitost), su tam akary hnede, platy - celkom slusne spinia - treba castejsie odkalovat, ale piesok aj tak po case strati bielu farbu - ciastocne sa nom usadi aj riasa ... cize podla mna piesok biely aj tak nebude dlho ...


chlapce sorry ale asi nevies o com je vobec rec..je rozdiel plata a ocellatus dalej sa k tomu nevyjadrujem...
ale aj tak dik za radu..
a na tvojom mieste tie platy od tych akar by som dal prec..
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod dodofix » 22 Jan 2011 22:55 pm

takto - tie ryby nie su podstate, podstatne su ze spinia - v kombinacii s bielym pieskom je vysledok jasny - riesis spinu a biely piesok, tak k tomu bolo vyjadrenie, zober si z toho co chces ...
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Giftzahn » 23 Jan 2011 09:27 am

MaximusSk napísal:Ahojte potrebujem radu odbornika a hlavne cloveka ktory ma skusenosti s velkymi americkymi cichlidami. V poslednej dobe sa mi zapacil biotop amerika a preto planujem prerobit svoje rastlinne akva na tento biotop. Mam na vas otazku ake dno by ste zvolili ku Akare potocnej a cichlide pavej plus by som chcel doplnit este jeden kus nejakej cichlidy do 30cm. Akva budu tvorit korene a kamene len sem tam nejaka vallisneria. Ide o to ze tieto ryby rozburaju takmer cokolvek hlavne ocelatusi. Docela sa mi paci ked sa voda zafarbi na cajovu farbu od korenov a dno bude biely piesok, ale ma to jeden hacik kedze tieto velke ryby pomerne rychlo spinia vodu nerad by som aby ten piesok bol hned spinavy od ryb, alebo mam pouzit radsej aquaclay ground zmiesany s filtusom cca 0,6mm hruby ktory mam teraz v akvariu?? co je pre tieto velke ryby vhodnejsie jemne pieskovite dno alebo hrubsie??. Za odpovede vopred dakujem


no pokial pouzijes biely piesok ten casom zmeni farbu, bude tam riasa atd. a je jedno ake rybky tam budu ... pokial sa ti to zafarbenie casom nebude pacit budes mat plne ruky prace .... cize budes musiet piesok odsavat a menit tak aby bol vzdy "cisty" ... :wink: samozrejme je otazka ci chces aby rybky "bagrovali" piesok presuvali proste sa prirodzene spravali ak im nieco taketo chces dopriat je piesok dobra volba ... znecisteny piesok odsajes a dosypes novy a je poriesene
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Imrich Fuljer » 13 Feb 2011 23:44 pm

Tak ako pise Giftzahn ale pre tvoje rybky je najlepsi prirodzeny piesok ten co najdes aj v nasich riekach.
Nie je biely ale tvojim rybym bude chutit najviac, ked ho budu jest !
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 24 Aug 2013 08:46 am

nazdar , potreboval by som poradit , mam 240 litrove akva s cychlidami hlavne malawi , ale najdu sa aj ine africke , a dno mam z dunajskeho štrku, mam do preto lebo som neplanoval africke cichlidy , no ale nakolko ich uz mam asi 5 mesiacov robim zmenu v akavarku , vyhodil som velky koren ktory sa mi pačil , dodaval akvarku taky šmrnc , no ale stale farbyl vodu do zlta , tak uz je von teraz sa mi to tam zda take prazdne...... ale chcem čistu vodu , a este chcem vymenit ten štrk za piesok , prosim upozornite ma načo si mam dat pozor ..... nevybehne mi potom zase hneda riasa ??? dakujem
Prílohy
Snapshot_20130602.JPG
DSC01217.jpg
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 25 Aug 2013 09:46 am

slof2 napísal:nazdar , potreboval by som poradit , mam 240 litrove akva s cychlidami hlavne malawi , ale najdu sa aj ine africke , a dno mam z dunajskeho štrku, mam do preto lebo som neplanoval africke cichlidy , no ale nakolko ich uz mam asi 5 mesiacov robim zmenu v akavarku , vyhodil som velky koren ktory sa mi pačil , dodaval akvarku taky šmrnc , no ale stale farbyl vodu do zlta , tak uz je von teraz sa mi to tam zda take prazdne...... ale chcem čistu vodu , a este chcem vymenit ten štrk za piesok , prosim upozornite ma načo si mam dat pozor ..... nevybehne mi potom zase hneda riasa ??? dakujem
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 30 Aug 2013 11:44 am

to mi tu nik neodpiše ani nič neporadi ????? je to tu uboheeee
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod Milan666 » 30 Aug 2013 14:34 pm

No musím sa zastať týchto stránok, teda tohto fóra. Najprv by som ti poradil používať vyhľadavač a naštudovať si, čo potrebuješ a ver mi, určite je to tu.
Úbohé je, že si tu dáš otázku a čakáš odpoveď ako na tácke. Ak by sa aj niekto chcel zaoberať tvojou otázkou, tak ver, že nikto nemá kryštáľovú guľu a teda nikto veštiť nechce. Máš tam umelé rastliny, fúúúúj! Nespomínaš filter, filtráciu, výmenu vody, prípadne parametre vody. NO2?, NO3?, možno aj NO4, nie som cihlidár, no umelým rastlinám by som sa vyhýbal, určite by mi nevadilo zafarbovanie vody koreňom, to nieje na škodu a raz to určite prestane. Hnedá riasa sa objaví v tvrdej vode a zlej hygiene.
Teda meniť 1/3 vody častejšie a filter??, no neviem o aký sa jedná.
Záverom, myslím, že pre každého z nás je už úbohé sa tu opakovať dookola ako papagáji, tak hľadaj.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dno pre cichlidy?

Odoslaťod slof2 » 31 Aug 2013 00:58 am

no stačilo mi ze niesi cichlidar , hnedu riasu som mal len pri zalozeni akvaria asi 3 mesiace potom zmizla .... umele rastliny ?? neviem čo je na nich fuuuj, a čo je dobre na zltej vode ? len ma zaujmalo či ked vyprazdnim cele akvarko a vymenim dno či zas bude ta riasa ako na začiatku ...vodu menim asi raz mesačne asi polovicu ale je to zbytočne , stači pri odkalovani asi 20l vody , dolejem 20l novej, ale diki za ochotu .... a ze či som to tu nehladal ?? ten vyhladavač na tomto fore je na hovno !!!
slof2
 
Príspevky: 37
Obrázky: 7
Založený: 22 Jan 2013 17:01 pm
Bydlisko: namestovo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.