180l výber rýb



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 23 Jan 2016 22:51 pm

Zdravým všetkých, pred pár dnami som si založil moju 180-ku ale mám menší problém s výberom rýb. preto by som potreboval trochu poradiť alebo usmerniť. ale teraz k akvárium
Rozmery: d90 x š40 x v50
Dno akvária sa skladá s cca 2 cm vrstvy starého substrátu s predošlého akvária, na to som dal 2cm vrstvu výživného substrátu agro aquaplant a na to 5 cm vrstvu prepraného substrátu zrnitosti 2-4mm.
Hlavnú dekoráciu interiéru akva tvoria dva magrovníkové korene.
rastliny v akváriu:
Ceratopteris cornuta
Cryptocoryne wendtii
Hygrophila corymbosa
Hygrophila Corymbosa - Stricta
Hydrocotyle leucocephala
Hygrophila difformis
Ludwigia mini sp. super red
Ludwigia repens
Riccia fluitans
Rotala rotundifolia
Vallisneria spiralis 'Tiger'
Nymphoides sp.Taiwan
cryptocoryne petchii
cryptocoryne wendtii tropic
cryptocoryne walkeri
egeria densa (eloda)
vallisneria neotropicalis

filtráciu zatiaľ zabezpečuje straší filter Cobra 130 s prietokom 270-540 L/H pred zakladaním akva nebol čistení aby som urýchlil zabehnutie. časom by som ho chcel vymeniť za externý ale na to musím ešte trochu pošetriť.
Osvetlenie je homemade a tvorí ho 2 x 34 led 6500K, 0,35w na ledku, 35lumen
sú to dva samostatné okruhy takže si intenzitu viem upravovať.
CO2 budú zabezpečovať kvasnice, a nakoľko som predtým pracoval s rôznou vzduchotechnikou mám doma peknú zbierku rôznych komponentov tak výroba určite nebude problém. pri tomto uvažujem o cca 10 plastových fľašiach s kvasnicami a pomocou homemade kompresora odsať s fliaš co2 a natlačiť ho do oceľovej fľaše a následná distribúcia do akva. je to možno prácnejšie ale ako pre koho. jediné čo by som musel kúpiť by bola voda, cukor, a kvasnice.
ešte by som potreboval na zadnú stenu nalepiť čiernu (nie lesklú) fóliu alebo tapetu

ale teraz k veci, osádku akvária zatiaľ tvorí asi 5 ancistrusov, uvažujem o nasledovnej osádke
Gurama modrá - rozmýšľam o 1 alebo 2 pároch / alebo jeden pár modrej a druhý par perleťovej
Tetra kráľovská - takých huf o zhruba 20 až 30 kusov
pancierniček škvrnitý alebo pancierniček panda - 5 ks
Parmička čiernopruhá - 4-5kusov
Black molly 6 až 10ks
ancistrusy (prísavník obyčajný) - 5ks

tetru kráľovskú by som možno nahradil Tetrou neónovou nech tam pribudne aj trochu červenej
ešte by som možno black molly vynechal nakoľko by s čiernym pozadiam splívali
zatial ohladom osádky len zbieram informácie, nakupovať budem o mesiac alebo dva, pravdaže všetko záleží aj od dostupnosti jednotlivých rýb.
bola by toto správna kombinácia?

foto mojej nádrže

https://drive.google.com/file/d/0B0Ue42UfKVBGTmIyMHNTMWo4STg/view?usp=sharing
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm

Reklama

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod vilo » 24 Jan 2016 22:23 pm

black molly by som tam nedával vôbec, z gurám skús jeden druh, ale kúp viac kusov než pár... ak by si mal možnosť, radšej 1 samec + 2-4 samice, pretože v páre je často slabšia ryba (väčšinou samica) terorizovaná, najmä u "modrých" gurám mám také skúsenosti. K nim trebárs húf cca 10 neóniek.
Príde mi zbytočné dávať 5 ancistrusov, ale ak ich už máš, tak to nechaj tak.

180 l akvárium zase nie je moc veľké na takú zmesku rýb. Reálne v ňom bude len okolo 140-150 l vody, možno aj menej. Rozvážil by som tie mrenky čiernopruhé (možno 1 kus ?), aj pancierníčky. Resp. zavrhol by som aj guramy a k húfu neóniek dal radšej skupinu nejakých Corydorasov. Alebo dal guramy (cca 5-6 ks) a pancierníčky (podobný počet) bez tetier. Ak budeš akvárko dotovať CO2-čkom, voľ radšej ryby so schopnosťou prijímať aj kyslík zo vzduchu (čo sú guramy, pancierníčky, aj ancistrusy).
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod ASCARI » 25 Jan 2016 17:46 pm

Ak si začiatočník tak by som tie guramy nedával.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 25 Jan 2016 21:26 pm

čo som si prechádzal atlasy tak odporúčali jeden pár gurám na 100L a na väčšine stránok odporúčali kombinovať modré a perleťovými aby neboli také teritoriálne. pôvodne som chcel skaláre ale nakolko mám len 180l akva tak som radšej zvoli tie guramy. K ancitrusom, tie som mal s predošlého (Malawi) akva a niektoré už majú okolo 15-20cm a dalšie 4 kusy mám v menšom akva kde som si do teraz rozmnožoval rastliny. boli to moje prvé uspešne rozmnožené ancíki (asi 15ks som popredával a ostali mi už len tieto) tak k nim mám akési puto. Mrenky čiernopruhé sú vraj tiež hufové rybky a preto som zvolil cca 5ks, predtým som mal 3 dospelé a celkom sa im darilo ale ked som rušil malawi tak som ich predal spolu s rybkami. V menšej 54-ke sa mi rozrástla čierna riasa tak mi vtedy celkom pomáhali. v novom akva sa zatial nič s riasou nedeje ale dost tej čiernej riasy ostalo na anubiasoch tak sa bojím aby sa časom nerozmnožovali preto tie mrenky. tiež uvažujem že by som guramy a neonky vynechal a volil by som bude platy alebo mečune nakoľko sú farebne pestrejšie, ale všetko je to zatial len o uvahách.
budem sa musieť ešte po niečom v atlase pozrieť. ale osobne sa mi strašne páči modrá a červená, preto hladám niečo v týchto farbách
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm


Re: 180l výber rýb

Odoslaťod ASCARI » 26 Jan 2016 16:56 pm

Aha, takže nie si začiatočník. Takže guramy ok, môžeš dať.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod barky » 26 Jan 2016 18:16 pm

Osobne by som doporucoval nedavat black molly a dat aspon 10 kusov panciernikov, 5 ks je malo.

Prerybnenia by som sa neobaval, za predpokladu ze ryby tam budes pridavat postupne. Co sa tetier tyka - ak chces hufik tak mozes porozmyslat aj nad "cervenohlavou tetrou" dufam ze si dobre pamatam slovensky nazov
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod Hora » 26 Jan 2016 19:31 pm

[quote="swayscer"]
CO2 budú zabezpečovať kvasnice,pri tomto uvažujem o cca 10 plastových fľašiach s kvasnicami a pomocou homemade kompresora odsať s fliaš co2 a natlačiť ho do oceľovej fľaše a následná distribúcia do akva. je to možno prácnejšie ale ako pre koho. jediné čo by som musel kúpiť by bola voda, cukor, a kvasnice.
Ked mas tlakovu flasu,preco to robit takto komlikovane :?:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 26 Jan 2016 19:35 pm

Dnes som bol navštíviť akvaristiku za učelom dokupenia neakej rastlinky ale kedže som nič nenašiel odyšiel som domou s 5ks Pancierničkom škvrnitým. ako som ich neskôr vpustil do akva tak sa tam hned stratili tak možno ešte pár kuskov dokúpim. Je ťažke tam ísť a nič nekúpiť. Mno ale potreboval by som ešte poradiť, ak by som sa predsa len rozhodol pre guramy, tak by som pre ne potreboval aj neakú plávajúcu rastlinku, nepoznáte niečo čo by bolo pre ne vhodn?, či im bude stačiť aj tie čo mám. vallisneria, egeria, Nymphoides, Hydrocotyle leucocephala (pravdaže časom ked rastliny podrastú). celkom sa mi v akvaristike pozdávali aj niektoré tetry tak musím ešte poštudovať, pekný hufik tetier by tiež potešil. už mám s toho hlavu na prasknutie, chcem si všetko najprv presne naštudovať (druh, znášanie, parametre vody, agresivyta, biotop, ....) a až potom sa do niečoho pustit.
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 26 Jan 2016 19:51 pm

Hora napísal:
swayscer napísal:CO2 budú zabezpečovať kvasnice,pri tomto uvažujem o cca 10 plastových fľašiach s kvasnicami a pomocou homemade kompresora odsať s fliaš co2 a natlačiť ho do oceľovej fľaše a následná distribúcia do akva. je to možno prácnejšie ale ako pre koho. jediné čo by som musel kúpiť by bola voda, cukor, a kvasnice.
Ked mas tlakovu flasu,preco to robit takto komlikovane :?:


keby som to robil jednoducho tak by som s vysledku nemal taký hrejiví pocit s dobre odrobenej prace.

tiež som si doma výrabal gril s pivového sudu, výroba ma stála cca 120€ , a prečo ho vyrábať ked v tescu si môžem kúpiť gril za 30€, alebo za 120€ kupiť taký jak lusk. Pretože mám doma unikát, možno jediný takýto na slovensku. (to len na margot vysvetlenia moje logiky)
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod barky » 27 Jan 2016 11:43 am

Co sa guram tyka a plavajucich rastlin - tak ich urcite nepotrebujes a vystacis si s tym co tam mas. V literature sa casto doporucuju plavajuce rastliny kvoli rozmnozovaniu, kedze si robia tzv. "plavajuce/penove hniezda". Pri odchove sa bezne pouziva kocka polystyrenu, ktora samcovi posluzi pri stavbe tohto hniezda.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod ASCARI » 27 Jan 2016 17:04 pm

ahoj, to co2 chceš ako praktizovať? Je to taký hodne odvážny nápad (nechcem rovno napísať k---tina). Rozumiem ti ako si to myslel s tým grilom atd., aj ja sa teším keď si niečo sám vyrobím, ale toto si neviem predstaviť ako by sa to prakticky dalo urobiť.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 27 Jan 2016 17:37 pm

Zatial som len v teoretickej rovine.
S prace si viem zadovazit cca 5litrove kanistre, a hodne, ale zatial bude stacit 10. Zamiesam necham kvasit, nasiel som recept na rychly proces. S prce si donesiem velke asi 5m dlhe a 3m siroke igelitove vrece do ktoreho privediem privod od vsetkych kanistrou. Nasledne na druhy ci treti den plyn odsajem. Alebo dalsia moznost. Taktiez si viem zadovazit velky cca 200 zasobnik s vlecky traktora do ktoreho namiesam kvasnice, cca 100l a budem odsavat, zapojenie vsetkeho nieje problem. Spojky prepojky, tlakove regulatory, spinace. Ak by som to riesil cez ten 200l zasobnik tak by som to cele s automatizoval aby som nemusel sledovat tlak.......


Sorry za pravopis. (Mobil)
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod I.P. Pavlov » 27 Jan 2016 23:28 pm

Ja len skromne, ak by si vedel, čo ťa s tým kvasením čaká, tak by si od toho upustil. No som zvedavý na realizáciu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod puzzo88 » 28 Jan 2016 11:49 am

a s tym vrecom si koledujes prinajmenej o otravu celej domacnosti alebo kde to akvarko bude
puzzo88
 
Príspevky: 50
Založený: 10 Jan 2014 18:19 pm
Bydlisko: pezinok - okolie

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod hooopy » 28 Jan 2016 12:12 pm

Swayscer... neviem, ci je to tak dobry vtip, alebo tak vtipna myslienka. Tiez som kutil, ale asi by si doma plnil vreco co2kou, alebo tahal do bytu zasobnik z traktora....kupoval tony cukru a dychal smrad z kvasnic....
ak je tvojou metou zabavit sa, nemam nic proti, uz v starovekom rime povedali " dajte im chlieb a hry", ale ak ti ide o co2....rozhodne by som siel jednoduchsou a hlavne stabilnou cestou.
Kazdopadne, ak to zacnes realizovat, postupne nas informuj a fotodokumentuj, nech to mam ako zabavny serial na vecer. Naozaj nic v zlom, ale pride mi to...ako tu uz niekto napisal, prinajmensom ako velmi odvazna myslienka.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod Hora » 28 Jan 2016 13:38 pm

Myslim,ze si lave ucho skrabes pravou rukou cez hlavu,ani si to neuvedomujes.
daj fotku toho unikatneho grilu,mozno pochopim tvoju tvorivu horlivost,v dobrom
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod vincent van gogh » 28 Jan 2016 15:00 pm

Ak je témou "výber rýb do 180l " a pozerám na tvoju nádrž,tak za mna Tetry.Nejaké 2-3 druhy,k tomu tie Pancierníčky a je to v richtigu.T.královská je dobrý nápad.Niečo "červené" k tomu isto nájdeš. :)

tiež ked pozerám na skladbu rastlín,tak podla mna, ked už zvýšenú dávku C, tak kludne postačí napr. EasyCarbo a primeraná doba svietenia.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod Loki12 » 28 Jan 2016 15:44 pm

hooopy napísal:Swayscer... neviem, ci je to tak dobry vtip, alebo tak vtipna myslienka. Tiez som kutil, ale asi by si doma plnil vreco co2kou, alebo tahal do bytu zasobnik z traktora....kupoval tony cukru a dychal smrad z kvasnic....
ak je tvojou metou zabavit sa, nemam nic proti, uz v starovekom rime povedali " dajte im chlieb a hry", ale ak ti ide o co2....rozhodne by som siel jednoduchsou a hlavne stabilnou cestou.
Kazdopadne, ak to zacnes realizovat, postupne nas informuj a fotodokumentuj, nech to mam ako zabavny serial na vecer. Naozaj nic v zlom, ale pride mi to...ako tu uz niekto napisal, prinajmensom ako velmi odvazna myslienka.

Skusim aj ja zareagovat.

Nikto o swayscer nic nevie. Preto opatrne. Mozno trpi dlhovekostou (Highlander?) a potrebuje sa zabavit. Ja podporujem tieto kutilske "sialenosti" - Vzdy si spomeniem na stary cesty film - Gulovy Blesk ako pan Smoljak ukazuje navstevnikom jeho "udelatka"

Je fakt ze predstava 200 sudu, nafukujuceho sa vaku, precerpavania CO2 cez tlakovu pumpu do flase a potom to pustat do akvaria, je fakt neuveritelna. A ozaj by som to chcel vidiet. Aj kvoli zvedavosti, aj kvoli uzasu a aj zabave.
Urcite obdivujem swajscerovych spolubyvajucich, lebo u mna by len myslienka na toto bola potlacena patricnou davkou Valia/Diazepam, pobytom na studenom vzduchu a fotografiami zvieracej kazajky.
Ale aj o Stefanovi Banicovi si mysleli ze je blazon.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod hooopy » 28 Jan 2016 16:04 pm

Lenze banic nevymyslel nieco co uz sa vtedy dalo kupit v obchode.... ( smoljak? "Tím ja plaším veverky", vlak z vizovic, antisepticky sklouzek.... jojo, dobry film...

tapatalk
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod Loki12 » 28 Jan 2016 16:27 pm

Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 28 Jan 2016 19:51 pm

Za prve. Nikde som nehovoril ze to bud vyrabat. Je to len v teoretickej rovine.
Za druhe: byvam v dome a moja dielna ma rozlohu 24m2 takze susedia urcite frflat nebudu. A priestoru je dostatok. Vsteko by som pripravoval tam a pri akva by som mal len malu flasu(6kg)
Za tretie: prvy napad bol plnenie plastoveho vreca ( u nas tomu v praci nadavame rukav) a s tohoto vreca odsatie vzduchu pomocou kompresora(povodne chladnicka) do tlakovej flase ktorab by sluzila na distribuciu. Druha varianta bola zarobit si recept do tlakovej nadoby (zasobnik s vlecky traktora) a s tohoto plnenie do dalsej mensej tlakovej flase. Pri aktualnim plneni s 5l bandasky sa bojim o takzvany vybuch (recept mam pre 3l) a elektriku mam hned vedla. Inde miesto na to nemam.

Dneska som nad tym zase uvazoval, a problem bude pravdepodobne hned na zaciatku kedze viacero ludi co si doma robili kompresor s chladnicky udavali max. Tlak ktory takyto kompresor zvladne 10bar co asi nebude postacovat. Este by sa to dalo vyriesit zapozicanim kompresora od svagra (lakernicky) presne parametre newiem. Ale tiez je otazne ako ho ku mne prepravit a ako casto. Dalej by som problem v udrzani rovnakeho tlaku pri davkovani do akva nevidel ako tu niekto spominal. Ako mensie nadobu by som pozil 6kg flasu s hasiaceho pristroja, v dielni sa mi povaluje asi 7 roznych regulatorov tlaku a dokonca asi aj ihlickovy ventil ale este som ho nepozeral.

Ako som vravel zatial som len v teoretickej rovine, nic sa zatial nevyrabam a pravdepodobne sa do toho pustim az cez leto nakolko mam pripravene 22 kubikove jazierko ktore nemam dokoncene (zatial len jama)

Za dalsie toto forum citam uz dlsie mno nie len toto, ale kedze si vzdy radsej toho nastudujem viacej nemam potrebu sa pytat na veci ktore boli casto preberane alebo s nimi mam skusenosti a rady s prvej ruky. Mozno tym nastartujem dalsiu debatu ale na dno som daval vyzivny raselinny substrat pre jazierkove rastliny. Preberalo sa to aj tu aj na inych forach a mam to s prvej ruky ze to rastlinam len prospieva a kamarat co ho ma v akva pristrihava rastliny kazdy vykend a co2 nedavkuje.

Do ..... Vycerpavajuce pisanie a sorry za pravopis a za chyby. Nieje to moja silna stranka a este to pisem aj na mobile.

https://drive.google.com/folder/d/0B0Ue ... M2bjA/edit

Dufam ze vam to pojde otvorit, foto grilu, aj kompresora, plus stolik pod akva pre svokra, plus spominane jazierko.
Mam pridat aj stavbu altanku, stavbu dielne, vymena tlmicov na aute, striekanie interieru 2 aut, zvaranie narasnika pro zrazke srnky, vymena podsvietenia na autach, rekonstrukcia hojdacky, zapajanie zosilovaca na subik do serieveho autoradia .......... Napada ma este kopa dalsich ale nie vsetko mam s fotene tak by ma tu mozno niekto zacal obvinovat ze si vymyslam.


Vdaka za ten napad s tetrami, uvazujem ze kupim hejno 15-20ks tetier a nasledne sa az potom rozhodnem ci kupit aj guramy alebo radsej nie. Uvidime oodla spravania tetier a od volneho priestoru ktore mozno ostane mozno nie.

Tiez som narazil v akvaristike na akva s takzvanym difuzorom. Bol spominany aj v tejto teme hned na zaciatku. V praci by som si to vedel nechat vyrobit s plexiskla. Chlapik v akvaristike to tam mal perfektne nastavene ze bublinky sa stihli vtrebat do vody kim presli celim systemom ale to budem preberat v inej teme.
http://www.akva.sk/co2-difuzor-a-led-osvetlenie-t14157.html


Dalej by som timto chcel vsetkych poprosit aby moj napad s CO2 uz neriesili. Ak to bude aktualne zalozim temu v touto problematikou kde sa to budem ked to bude aktualne riesit. Nazov temy su ryby do akva nie co2
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod swayscer » 28 Jan 2016 20:09 pm

Este mali dotaz ku mne, byvam v dedinka (to je nazov) a na fora pisem minimalne, niekedy aj pod menom Sway alebo Swayscer. Odkial by ste ma chceli poznat. Nemam foto v popise ani na ziadnych inych kontach na roznych inych forach.
Este k mojmu kutilstvu, tiez som si chcel vyrobit veternu elektraren ale po dlhom studovani pocitani nakladov a samotnej realizacie som dospel k zaveru ze ak si ju objednam s madarska tak ma vyde lacnejsie ako kupa materialu u nas + moje zvaracske schopnosti su o nicom. Ale tiez to ostalo len ako plan na kolko je okrem toho este kopu vybavovaciek ale mozno sa k tomu zase vratim kedze to chcu neako v zakonne osetrit a dat na to aj dotacie. Uvidime .
prosim nekomentovat to len na obhajobu mojho kutilstva a moznemu skoncenie mojho projektu s co2, nakolko prave kvoli tomu o tom zatial len teoretizujem a nie hned vyrabam
swayscer
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 01 Jan 2016 13:28 pm

Re: 180l výber rýb

Odoslaťod Hora » 28 Jan 2016 20:31 pm

klobuk dole,gril dobry,ked ho vypalis zmizne aj ten zeleny pas,realizuj svoje myslienky
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.