Crosswood



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 26 Jan 2016 22:11 pm

ani jedna foto nema polarizak...

-prva foto je fotena s bleskom umiestnenym v krabicke o velkosti 25-15cm cez difuzny papier (jedna stena krabicky) vo vyske asi 40cm nad akvarkom ( polozenej na inej krabicke, aby som ziskal vzdialenost od akvaria kvoli rozptylu svetla na celu hladinu)

-druha fotka je za beznej prevadzky nasvietena povodnym akva svetlom 2x24W.
vyvazenie bielej a ostrost som extra neriesil ani na jednej foto, vsetko automatika. (navyse su fotky len barbarsky zmensene bez akehokolvek doostrenia a inych uprav)

jednalo sa mi len o charakter svetla. a bol som zvedavy na reakcie. jedna foto je kontrastna , s tvrdymi tienmi. druha je vlacna, makka, presne podla povahy svetla.
Prílohy
IMG_3776 resize.jpg
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Reklama

Re: Crosswood

Odoslaťod chnuro » 27 Jan 2016 12:19 pm

Uz som sa zlakol, ze si ma dostal. Takze predsa sa osvedcilo ostrejšie svetlo viac, ako difúzor cez celé akvárium.
Ako si s výsledkom spokojný ty?
____________________
EDIT:
to "niečo" je teda nakoniec blesk. Svetlo je naozaj lepšie na prvej fotke.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 27 Jan 2016 15:06 pm

Ja som presvedceny ,ze je to otazka vkusu. Kazde svetlo ma pre a proti. Navyse, myslim ze nasvietit skvarium o dlzke 80cm a viac je uz s jednym bleskom nemozne a ak ano, musi to byt z velkej vysky, alebo cez nasadeny difuzor na blesku, co trosku straca na povodnej myslienke. Taktiez som prisiel k myslienke, ze je velky rozdiel fotit holandana, a nejake ten korenovy scape. Na ploche sceny s krikmi v roznych vyskach bude vhodnejsie ploche svetlo, na relief bohaty na rozne vystupky bude vhodnejsi blesk, ktory vytvori hru tienov. Budem este robit nejake testovacie zabery, som zvedavy ako ma to prekvapi. Mam prichystane este dva druhy svetla, len to chce cas.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Figaro » 27 Jan 2016 15:33 pm

Čaves
veľmi pekné akva a krásne nafotené :wink:
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 27 Jan 2016 17:09 pm

Figaro, vitaj! Ty sa kde flakas? Mas akva pauzu? Alebo vari este akvárčiš?
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Figaro » 27 Jan 2016 21:55 pm

Veľké akva mi na rastlinnú akvaristiku rozmermi nevyhovovalo z dôvodu ktorého som ho predal aj so stojanom a obložením. Komplet technika mi ostala a čaká na nové akva, ktoré sa už lepí, bude to cca. 620 l. Bol by som to zrealizoval aj skôr ale narodila sa mi dcérka a časovo som nestíhal... :kiss:
Tvoj nový výtvor je podarený, ale prečo si nešiel do väčšieho objemu...
Obrázok používateľa
Figaro
 
Príspevky: 345
Obrázky: 118
Založený: 08 Máj 2011 08:01 am
Bydlisko: Krásnohorské Podhradie

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 28 Jan 2016 23:52 pm

hot2.jpg
hot3.jpg
hot1.jpg


tak . Az sa citim blbo, ze tu stale vkladam nove foto a pri tom sa to moze zdat , ze akva je stale bez zmeny. Z nudy som otocil pozadie a spravil z neho biele. Ale bielo sa teda netvari. Navyse som zmenil trubice, opat z nudy za 4000K, co sa mi paci omnoho viac. Zelena ziskala na zelenej, ale zanikla cervena. Az toho budem mat dost, mam tam nejaku fialovu trubicu, nejaky special plant pro, "či kí fras", ktora bola povodne v telese.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Pštros » 29 Jan 2016 00:11 am

Ale preco blbo...
Na pekne akvarko sa stale dobre pozera.
Len tak dalej

Odoslané z LG-D855
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 30 Mar 2016 20:10 pm

No..po dlhsej dobe........akvarko stale caka na prestahovanie autom...tak nemam chut zatial robit ziadne velke zmeny. Vincent mi uz pomohol s nejakym navrhom na novy, krajsi layout..ale to si este pocka.
Akvarko malo par faz, kedy sa mu darilo menej. Bol som dva tyzdne mimo a co to malo sa pokazilo. Stale zavzdusnujuci sa filter eheim 2215 ma uz zoziera, neviem tomu prist na klb. Ten sposobil znizenie prietoku, a hned nabehla stetinka. Ako pisem, nebol som dva tyzdne pri akvarku, kolegovia si to nevsimli, a ako aj mohli, ked nie su akvaristi. Ale uz sa to dava dokopy. Nadalej honjim tropicou, profitom a kh2po4.

Tak foto len narychlo. Aby to nevyzeralo, ze som zaspal.
Prílohy
20160323_093746.jpg
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod vincent van gogh » 31 Mar 2016 12:52 pm

hooopy napísal:...Bol som dva tyzdne mimo a co to malo sa pokazilo....

...ale "zachránil" si to mimoriadne dobre.
Hádam to vyzerá ešte lepšie ,ako pred tým. :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Crosswood

Odoslaťod Hora » 31 Mar 2016 13:28 pm

vela zalezi aj na kvalite fotky,ta posledna ma menej zive farby ako tie predosle
mopani tam chyba aspon mne,ale ta blixa je super,ja som ju skusal na 2x a nejde to :( a podmienky na nu mam
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Crosswood

Odoslaťod chnuro » 31 Mar 2016 14:12 pm

@hooopy - máš z toho holanďana ;-)
@Hora - to bude u teba tým WD-čkom ;-) (ja len rýpem, ale nedalo mi to)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 31 Mar 2016 14:23 pm

Hm..ano. urcite je to aj o fotke. Cez den mam v kancelarii kopec slnka , v skle su vsetky mozne aj nemozne odrazy. Polarizak velmi nezabera a za tmy sa k akvarku nedostanem. Tak som foto robil len tabletom, kedze som si do prace nebral svoj fotak a stativ. Ale chybu napravim a zverejnim lepsie foto.
Vincent dik za pochvalne slova. Potesi.
Koren, ci bez, vsetko subjektivne. Niekomu tak, inemu tak. Ja som tiez za drevo v akvarku, ale ako pisem, jeho absencia ma svoje dovody. Na stahovanie akvarka potrebujem co najviac vypustit vodu a potom polozit na hladinu akusi pokryvku z polystyrenu a hermeticky to uzavriet, nech sa pri prevoze nerobia na hladine vlny. Snad to akvarko vydrzi. Korene by len zavadzali a nemohol by som odpustit tolko vody.
Mimochodom, predposledna fotka je s bielym pozadim, to hodne ovplyvnilo farebne podanie blyxy, ako aj zeleny nadych na pozadi ( odraz blyxy). Stauro vpredu mi pride podobne.



Chnuro..ano..holandana.....tiez mi to napadlo, ked som sa po dvoch tyzdnoch vratil k akvarku. A ozaj, blyxa nema rada WDčko. No omnoho lepsie rastie pri lekarskej vazeline. :):)
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Hora » 31 Mar 2016 14:43 pm

chnuro,hooopy,venujte sa Crosswoodu :roll:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 31 Mar 2016 14:48 pm

Hora napísal:chnuro,hooopy,venujte sa Crosswoodu :roll:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :pivo:
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 01 Apr 2016 23:56 pm

vkladam fotky bez uprav...fotene do JPEG-u.
A kedze nemam co skryvat, na podrobnejsich fotkach je mozne vidiet pozostatky stetinky, ktorej sa este zbavujem. Najhorsi stav odfoteny nemam, nebol cas na fotenie.... :-(
Prílohy
IMG_5036.JPG
staurogyne repens BBA
IMG_5033.JPG
staurogyne repens BBA
IMG_5027.JPG
celkovy pohlad 1
IMG_5021.JPG
celkovy pohlad 2
IMG_5019.JPG
ludwigia sp mini super red
IMG_5018.JPG
staurogyne repens
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 02 Apr 2016 00:05 am

este pre porovnanie.
vyhodil som korene, popresadzal rastlinky krizom krazom a na dva tyzdne odisiel. Jeden z dovodov pre stetinku bolo aj narusenie substratu. Ostatne som pisal vyssie.
Prílohy
porovnanie.jpg
porovnanie
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Hora » 02 Apr 2016 21:48 pm

Je to len fotkovy klam alebo behom toho mesiaca ludwigia chytila cervensiu farbu,ale aj po mesiaci este nemusis zahradkarit s noznicami.K blyxe sa uz odmietam pozitivne vyjadrovat. :wink:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 02 Apr 2016 22:03 pm

Ludwigia bola emerzna......pomaly chytala farbu. Ta zmena sla od zelenej. Myslim ze na fotke ma realnu farbu.....tak nejak aj vyzera. Urobim aj nejake video.....tam to snad bude zretelnejsie. Dik.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Hora » 03 Apr 2016 00:18 am

hooopy napísal: Blyxa je velmi ziva rastlina, ja ju mam rad, a budem premyslat ako s nou nalozim dalej.

Dam ti adresu?
Prepac,ale aj ja som musel :angel:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 03 Apr 2016 08:40 am

Naposledy som vyhodil doslova pol vedra blyxy. Doslova pol vedra. Inzerat mam, neozyva sa nikto a v mojom okoli nebol nikto , kto by ju chcel. Postou sa posiela velmi zle, blyxa je hakliva na podmieky v sacku.. uz mam x skusenosti, ze blyxa vytiahnuta po dvoch dnoch zo sacku je na rozpadnutie, a ked nie hned, tak neskor v akvariu. Asi zalezi, v akych podmienkach bola pestovana. Mam dojem, ze ked v bavlnke, o to tazsie znasa bojove podmienky v sacku.

Takze so slazmi v ociach, ale sla do kosa.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod hooopy » 05 Mar 2017 21:14 pm

oficialne som ukoncil prevadzku tohto akvaria. posledny polrok som sa mu nevenoval. Pracovne povinnosti mi nedovolili sa s nim ani stretavat, vidaval som akva raz za dva tyzdne. Dolial som vodu a "zivil" aspon filter, aby bol na nove akvarium pripraveny. ale ani to nove teraz nie je vo vyhlaadke.
takze doslo k rozhodnutiu to cele vypustit. bola tam kopa rias, a rastliny sice rastli, ale esteticky to nestalo za nic.

skusenost, ktoru si z tohoto akva odnasam je, ze sa zase vratim k strku hagen, vyzivove dno nebudem pouzivat tak ako doteraz. Skor skusim lokalne umiestnit tablety. Tá amazonia nebola zla, ale mam za to, ze je to substrat sity na ADA styl ( ako inak, ze? ) .. presnejsie povedane, zalozit, nehybat, nechat vyrast a po pol roku zrusit. Viem, ze dokaze byt ziva dlho, chnuro je toho prikladom. Ma vynikajuce buffer schopnosti ( odborne pufracne? ), a naozaj dokaze odpustit kopu omylov v hnojeni.

tak zatial ostavam ako akvarista vo vysluzbe. Ale nezabudajte... velky brat sa pozera:-)
Prílohy
Fotografia1292.jpg
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Crosswood

Odoslaťod Pštros » 05 Mar 2017 22:21 pm

R.I.P., krasne akva, z ktoreho mam stale blyxu a tiez z nej raz za 2 mesiace vyhadzujem pol vedra...
Ked sa veci v zivote utrasu, budeme sa tesit na dalsie, este paradnejsie.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Crosswood

Odoslaťod 88MATo88 » 25 Okt 2017 16:36 pm

Hooopy, cista pravda s tou amazoniou a mam taky pocit, ze nie len s amazoniou ale vseobecne s akva. Teda, ze akva vydrzi perfektne tak 2 r max a potom sa len trapis s riasami a cim dalej tym to ide viac dolu vodou.
Ja mam zase taku skusenost, ze dno a substrat zacne pracovat'hnit' dostane sa sinica medzi substrat a celne sklo po 1,5 roku. (v oboch mojich akvach). Potom akvarista marne kuzli ale ked je raz 'chory' substrat hnojivom to moc nezachranis a rastliny stagnuju.
Bojovat s tou sinicou v substrate nevies, lebo akonahle som tam zacal sprtat s easy carbo tak sa dostala do vodneho stlpca a na skla dookola.

Je pravda ze asi pol roka som sa nestaral vzorne o svoje akva ( okolnosti to nedovolovali) ale momentalne bojujem so zelenou riasou vlaknitou. Vsetok detrit sa na nej zachytava. Sinicu som uz verim zazehnal, no v substrate je stale.

Hooopy tvoje akva bolo krasne. Dost ma inspirovalo:) verim, ze raz nastanu priaznive okolnosti a mi sa budeme opat tesit z tvojho akva :) :)
88MATo88
 
Príspevky: 389
Založený: 16 Jan 2010 15:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.