Stojan pre akvarium



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod Dominick » 15 Okt 2015 17:31 pm

nakoniec som to trocha vyrovnal plieškom (1mm a 2mm som prilepil silikonom), na to dal styrodur 3mm a bukovu dosku 30mm a potom len 15cm široké pásy 2cm hrubého polystyrénu pod akva
Dominick
 
Príspevky: 4
Založený: 23 Sep 2015 19:37 pm

Reklama

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod nou » 06 Nov 2015 15:32 pm

Pre svoje planovane 125 litrove akvarium som vyrobil nasledovny stolik. Rozmery su 81x36x59cm z 18mm drevotriesky. Celkova cena je 30€.
IMG_5966.JPG
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod hooopy » 06 Nov 2015 18:32 pm

pre mna je zaujimava informacia..kde si nechaval rezat DTD a ako si spajal jednotlive strany. dakujem.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod nou » 06 Nov 2015 19:27 pm

Dosky su narezane v Hornbachu (myslim ze teraz narezu aj v Bauhaus). Spojene to je drevenymi kolikmi s lepidlom a tiez skrutky 5x80. Na boku su dva koliky a tri skrutky na obydvoch stranach. Zvrchu a zospodu je sest kolikov a sedem skrutiek. Policku drzia koliky. Postup na spojenie je prilozit dosky k sebe. Nasledne narvtat dieru pre kolik. Vstreknut lepidlo a vtlct tam kolik. Pri skrtuke je to podobne, predvrtat dieru, vystruzit zahlbene aby bola skrutka zapustena a nasledne zosrobovat.
nou
 
Príspevky: 36
Obrázky: 0
Založený: 14 Jún 2015 17:33 pm

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod tweaty » 08 Nov 2015 01:11 am

ja som robil stolík pod 360l a dosky som spájal týmto http://www.techmat-sk.eu/obchod/cid/126 ... rmat.xhtml , nedával som žiadne kolíky a lep len tieto skrutky v dosť veľkom množstve. Toto mi odporučil i stolár, ktorý mi tie dosky rezal.
tweaty
 
Príspevky: 9
Obrázky: 8
Založený: 30 Jún 2010 20:47 pm

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2016 16:49 pm

Chalani, mam otazku a potrebujem poradit kedze k teme sa mi nikto neozval na par veci.
Riesim skrinku na nove akva lebo Eheim ma problem dodat scuba cube 64 skrinku tak idem dat robit jednu u stolara.

Vsetko mam navrhnute len riesim otvor na privod pre predlzovacku a otvor na hadice.
Akva je 41x41x41 takze kocka. Otvor som chcel na zadnej strane iba, jeden dole na kable vpravo alebo vlavo a jeden hore na hadice ale momentalne sa neviem rozhodnut ci nie radsej dva mensie jeden vpravo a jeden vlavo (privod a odvod.) nechcem hadice z boku akva.

Tu je navrh.
Dakujem za reakcie.
Prílohy
22.jpg
alebo jeden vpravo a jeden vlavo?
.jpg
Jeden hore a jeden dole?
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2016 20:21 pm

Skuste niekto poradit najlepsie riesenie chalani. Dik
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod casper » 01 Feb 2016 20:23 pm

ja to mam cez jeden otvor obidve hadice ale premyslam že to prerobím na dva otvory ked chcem vytiahnuť iba jednu hadicu tak sa mi to tam furt šprajcuje ale mam to dosť blízko steny. na tvojom mieste by som nerobil dopredu ziadne otvory a ked to budes mat na mieste tak uvidíš čo ti viac vyhovuje predsa len ked upevníš nejakú tu techniku tak ti to same ukáže kde daš otvory
Obrázok používateľa
casper
 
Príspevky: 82
Obrázky: 6
Založený: 21 Jan 2012 02:44 am
Bydlisko: pezinok

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2016 20:33 pm

Dakujem pekne, ved to ze este riesim kde presne dam co, podla vsetkeho ale doprava do zadu pojde vypust zatial rampa a nalavo do zadu pojde nasavanie spat do filtra a preto sa mi zdalo lepsie riesenie dat dva otvory jeden vpravo a jeden vlavo ako to tahat cez jeden, bude to pri stene v rohu takze zo zadu bude miesta dost len som nechcel taha hadice po bokoch ako to ma Ada a chcel vsetko schovat do zadu.

Myslim, ze dva mensie otvory bude lepsie riesenie.
Dole bude filter Eheim 2213 s kohutmi takze nebude problem s odpajanim ak bude treba cistit.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod casper » 01 Feb 2016 20:43 pm

len pozor maš tu skrinku dost malú ked tam daš filter možno co2 mozno zdroj na led rampu ph controler nejake zasuvky časovače atd. aby ti tie hadice nezavadzali . čím lepšia manipulacia s technikou tým lachšia udržba :pivo:
Obrázok používateľa
casper
 
Príspevky: 82
Obrázky: 6
Založený: 21 Jan 2012 02:44 am
Bydlisko: pezinok

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2016 20:47 pm

To mi je jasne, CO 2 tam nebude ani nic dalsie, zdroj na osvetlenie je malytakze to tiez nie je problem akurat co tam pride je externy ohrievac. zatial tam polica nebude ta sa prida neskor podla priestoru. Vyska 750 sa mi zdala Ok + 410 akva. Nechcel som to extra vysoko aby som na to vedel v pohode zo sedacky pozerat.

Filter ma asi 35cm skrinka 75 to by nemal byt extra problem, jedine ze by som ju urobil hlbsiu a nechal urobit vyrez na hornej doske jeden vpravo a jeden vlavo a vybavene.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod astro » 01 Feb 2016 20:58 pm

matus.galan napísal:externy ohrievac. .

Hydor?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2016 20:58 pm

astro napísal:
matus.galan napísal:externy ohrievac. .

Hydor?


Ano, rychlo ma nenapadol nazov :)
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod astro » 01 Feb 2016 21:01 pm

Vcera som bol u predajcu, musi byt vertikalne, inak sa kazi. Je to uz aj na krabicke uvadzane. Tak na to mysli ked budes riesit rozlozenie techniky.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 01 Feb 2016 21:06 pm

Dakujem za info Astro, na to som myslel ide len o to ci ho dam od vypustu hned hore alebo potiahnem hadicu dole a potom pripojim vertikalne ohrievac. Videl som ho takto no neviem ci je to dobre riesenie no verim, ze by nemal byt problem ho tam vopchat aj s filtrom na tu vysku 75cm tak preto este uvazujem, ze urobit hlbsiu skrinku a dva polkruhy hore miesto kruhov na zadnej strane by to vyriesil cele.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 02 Feb 2016 01:08 am

Takze dnes som meral vysku skrinky a vyzera to,ze pojdem vyssie :) aspon na 90 lebo sa mi to zdalo fakt nizko. 90 bude tak ok na pozera ie z gauca a tiez na miesto v akva.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod brano31 » 03 Feb 2016 21:33 pm

matus.galan napísal:Skuste niekto poradit najlepsie riesenie chalani. Dik

ak môžem nevidím tam žiadnu aretáciu na nerovnosť podlahy a otvor na priechodku sa dáva cca62 mm dostáť na to také krytky tam ti zástrčka preje + ak môžeš daj si to spraviť z mdf a nie dtd drevotrieska . mdf je pevnejšia ale o čosi drahšia ak chceš aretačne nožičky môžem ti doniesť keď budem mat cestu do KE u nás sa to váľa v sklade
brano31
 
Príspevky: 88
Obrázky: 7
Založený: 18 Jún 2008 21:05 pm

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 03 Feb 2016 21:40 pm

Dakujem Brano,

byvam v novostavbe a mam rovnu drevenu podlahu takze s tym problem nebude ale riesim to cez svojho stolara tak tie nozicky tam budu len som im posielal rychlo navrh aby som vedel co to bude stat a jasne bude to z kvalitnej MDF.

Inac to som presne nevedel tie priechodky ake velke dat a to som riesil lebo viem, ze na to su tie krytky mame aj v praci na kable pre PC podobne nieco. Tak aspon viem aku velkost teraz dat. Asi dam urobit jednu dole na zastrcku a dalsie dve hore jednu vpravo a jednu v lavo na hadice. pripadne mensie.

Dakujem
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod brano31 » 03 Feb 2016 21:46 pm

je viac tipov tých krytiek ale štandard je 62mm a 80mm na tie rozmery istotne dostaneš kúpiť tie priechodové krytky v akomkoľvek obchode zo stolárskym kovaním
brano31
 
Príspevky: 88
Obrázky: 7
Založený: 18 Jún 2008 21:05 pm

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod puzzo88 » 04 Feb 2016 14:17 pm

ja mam podobnu len trochu vacsiu skrinku, a ja som nechal celu zadnu stranu 15 cm zhora volnu, tak je to podla mna idealne
puzzo88
 
Príspevky: 50
Založený: 10 Jan 2014 18:19 pm
Bydlisko: pezinok - okolie

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod vincent van gogh » 05 Feb 2016 09:06 am

puzzo88 napísal:.... a ja som nechal celu zadnu stranu 15 cm zhora volnu...

Tiež si myslím,že takto je to dobré...

(ja mám síce celkom inú skrinku,ale časť na techniku mám úplne bez zadnej časti)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod Stewie » 05 Feb 2016 10:43 am

Volny vyrez v zadnej stene je urcite prakticky aj ked jeho absenciu som doteraz nepocitil.
Skriku mi robili podla prilohy na foto a z umiestnenim otvorov som spokojny.
V tomto navrhu ta chcem upozornit hlavne na prvok F, v pripade volneho otvoru v zadnej stene ti môže s prednej strany ta medzera medzi dvierkami a hornou listou svietit takze je dobre tam podobnu vystuhu umiestnit.
Samotny rozmer a umiestnenie otvorov je na poziadavke majitela a je dany velkostou akva ale bocne otvory na hadice by som tam dal, ale v tvojom pripade budu lily vzhladom na tvar nadrze umiestnene zrejme na zadnej strane.
Centrovacie nozicky su nutnosť, a aj niekolko milimetrovu nerovnost je potrebne vyrovnať.
Prílohy
image.jpeg
image.jpeg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod matus.galan » 05 Feb 2016 17:43 pm

Dakujem chalani za reakcie,

Akva pojde do praveho roha a bude to kocka tak preto som chcel umiestnit privod a odvod na zadnu stranu aby mi hadice netrcali na boku alva a nemusel na nich pozerat. Ak by to bolo na inom mieste dal by som z boku ale tak tu to bude lepsie zo zadu mat cele a dam len kruhove vyrezi jaden vpravo a jedn vlavo hore na jednu hadicu, chcem eliminovat co najviac pripadny zvuk z filtra ak by nejaky bol do priestoru a tak nechcem otvarat zadnu cast aj ked aj nadtym som uvazoval.

Rektifikacne nozicky tam budu, uz som to poriesil so stolarom. Robil nam cely byt takze poznam jeho robotku a viem,ze sa nemusim bat...skor sa bojim,ze by mi vytieklo na drevenu podlahu...to by bol vacsi pruser (este ze akva je v poistke) skrinku chcem jednoduchu, nechcem riesit aby to bolo top ako ada ale aby to jednoducho vyzeralo a splnalo svoj ucel. Dufam,ze bude coskoro hotova a potom hodim foto.

Dakujem


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Stojan pre akvarium

Odoslaťod tastyshrimp » 11 Feb 2016 02:11 am

nou napísal:Pre svoje planovane 125 litrove akvarium som vyrobil nasledovny stolik. Rozmery su 81x36x59cm z 18mm drevotriesky. Celkova cena je 30€.
Príloha IMG_5966.JPG už nie je dostupná.

prosim Ta, a toto fakt bez problemov urdzi 125l akva?? Tiez planujem este zalozit jedno akva, bude 120l, ale vela kamenov, takze ratam takych 170-180kg. "navrhol" som si nieco taketo...

Rozmery - aj ked to tak nevyzera, na obrazku su zle pomery stran - su 100cm x 70vyska x 35 hlbka. Teraz rozmyslam, ze by mi stacila len jedna priecka vo vnutri namiesto dvoch...Vsetko je 18mm, len vrch je 36mm, predbezne to vychadza na 75eur len za dosky a 2mm abs hrany niekde..
Prílohy
akva.jpg
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.