axolotl hrča na hlave



Akvarijné ryby - choroby, liečba

axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 07 Feb 2016 20:59 pm

chcel by som sa spýtať či niekto nemá podobnú skúsenosť
jeden z mojich axolotlov ma akúsi hrču na hlave ... neviete čo to môže byť?
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Reklama

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2016 11:57 am

Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 08 Feb 2016 13:36 pm

neviem vyzera to ako pluzgier ...bol som mimo par dni a ked som sa vratil tak uz to mal na hlave
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2016 15:20 pm

moj pes (ratlik) ma tiez na tele par hrciek a netusim z coho su, avsak kym to veterinar neuvidi a nebude vediet viac informacii ohladom prostredia, zradla a podobne, tak mi nebude vediet nic povedat ...

myslis, ze tvoju hrcku vie niekdo identifikovat bez toho, aby si dal viac informacii (aky je stary, co jedava, akych ma spoluobyvatelov, ake velke ma akvarium, aku tam mas techniku, co vsetko je v akva, ako a ako casto robis udrzbu atd atd) ???
a fotka velmi velmi pomoze ... nikdo z nas nema bozie vseviduce oko ... prepac ...

neber to ako urazanie ta ci hlupu odpoved ... ber to ako upozornenie na malo informacii a ziadost o zazrak
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod hooopy » 08 Feb 2016 16:59 pm

Mikino1, vitaj na akve.sk
isto si si všimol, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity tu bude, tým komplikovanejšie bude aj získavanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená.

Mikino1. definuj tvoj problem presnejsie, len chaby text s opisom nepomoze. Chce to minimálne fotku. , ta napovie najviac a predbehne akykolvek opis. Daj ostatnym uzivatelom sancu ti pomoct. ako pise hryzo. je nutne podat kompletnu informaciu o prevadzke akvaria, kde ryby chovas. Nikto to tu z teba nebude tahat ako z chlpatej deky. Rada do buducna, cim lepsie polozena otazka a cim viac informacii, tym lepsia odpoved.

Ak nebude tvoj pristup k otazke zodpovedny, nemozes ocakavat ochotu a zodpovednost od ostatnych.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 08 Feb 2016 21:54 pm

no mam 60L akvárium vodu mením malo skôr iba odsávam a dolievam ...mam tam malý filter ktorý mi poradili v akvaristike ale podla mňa ide slabo lebo sem tam sa spraví taky škaredý bieli povlak ... dávam do vody iba prípravok proti tvrdej vode tak mi poradili v akvaristike .... jest im dávam iba patentky....mam dvoch mlokov tak isto starých ale hrča sa spravila iba jednému ...teraz som dal z akvarka všetok štrk aj všetko co tam bolo preč lebo pan co mi predával mlokov mi povedal ze to je zbytočne
mloci maju tak pol roka
Prílohy
20160208_204200.jpg
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod Hryzo » 08 Feb 2016 22:33 pm

1. menim mal - ako casto?
2. maly filter, ktory ide podla teba slabo - tak preco nevymenis za lepsi? urcite ti tu na fore ludia poradia, ak ti nejde o krasu, kludne by som dal 2-ramenny molitan na vzduch
3. mas tam rastlinky?
4. strk je mozno pre mlokov zbytocny, ale nie pre rovnovahu v akva - podla mna si ho tam mal nechat, pretoze v dne je velmi vela dobrych bakterii, ktore pomahaju rozkladat vsetok ten bordel, co tvoje mloky narobia
5. asi by si mal mat na tychto mlokov vacsie akva :/

...rady/pripomienky boli len na zlepsenie podmienok, ale s hrcou ti neporadim, mne osobne to nic nehovori
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 09 Feb 2016 09:39 am

Mením tak raz za mesiac
zbehnem kupit taký filter
Rastliny tam nemám dam tam nieco teda naposledy ked som tam mal tak mi ich vytrhali ale ok dam tam čosi
A dam aj naspäť strk
Co znamená väčšie akvarko ?
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 09 Feb 2016 09:40 am

A jake prípravky mam používať do vody ked tam budú aj rastliny a všetko tak ako ma byt ?
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod Hryzo » 09 Feb 2016 10:41 am

mikino1 napísal:Mením tak raz za mesiac
zbehnem kupit taký filter
Rastliny tam nemám dam tam nieco teda naposledy ked som tam mal tak mi ich vytrhali ale ok dam tam čosi
A dam aj naspäť strk
Co znamená väčšie akvarko ?


menil by som castejsie aspon 2x mesacne (su to dvaja mloci, urcite naspinia dost)

nehovorim, ze tam mas rastliny davat, len sa pytam ci tam nejake mas ... ked, tak by som tam mozno skusil dat plavajuce, najlepsie rozkatec https://rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum, nesadi sa a je to rychlorastuca rastlina co spotrebuva vela zivin

strk nas5 odporucam, tam niet co dodat

vacsie akvarko ... hmmm ... dorasta 25-35cm http://rybicky.net/atlasostatnich/axolotl_mexicky, vies si ich predstavit v tvojom akva takych velkych? a aby si nekupoval kazde 2 roky vacsie, pretoze narastli, myslim, ze akvarium s dnom 80x40xXY by na chvylu mohlo stacit

stale a vsak nezistila ta hrca ... musis cakat na niekoho, kdo ma s tym skusenosti
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 09 Feb 2016 13:15 pm

Nemal som rastliny žiadne ... Ok akvarko 80-40-40 som uz kúpil idem zohnať aj tie rastliny a strk ... Uvidím ci sa nieco zmení ked tam budú mat lepšie prostredie ... Rozmýšľal som ci nemôže ta hrča byt spôsobená aj tým ze oni ked su v klude a jeden cez druhého sem tam prejdu tak sa zľaknú a brutálne rýchlo vyštartujú buď hore alebo na dno alebo do bočného skla ... ci sa niekde neomlatil ? ( ale takýmto živočíchom asi hrče z narazenia nerastú .. Ci?)
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod Hryzo » 09 Feb 2016 21:10 pm

pokial sa lakaju a vystreluju roznymi smermi vratane priamo do skla, moze byt hrca sposobena aj narazom (ci je to typel alebo nejaka podkozna navrenina je asi jedno, pokial na to nema umriet) ... vacsi priestor im urcite poskytne lepsie podmienky, nezabudni vsakna nejaky ten zabeh noveho akvaria a nedavaj ich tam hned po napusteni ... vyuzi kal z uz fungujuceho akvaria, tak isto vodu odtial, men pravidelne castejsie vodu v ramci zabehu, nechaj to akvarium bezat tak 2 tyzdne a az potom ich tam prelov ... aby si neriskoval, ze sa im nieco z toho stane ... zabeh akvaria si si uz urcite aspon letmo cital ...

ako vybavenie akvaria by som pri nich urcite zvolil aj nejake drievko, nielen ze dreva posobia v akvariu pekne, zivocichy ich tak isto pouzivaju ako ukryt a tak isto drevo vylucuje latky, ktore vodnym zivocichom prospievaju. s mlokmi by si sa mohol uberat s akvariom smerom k blackwater alebo niecomu obdobnemu
tu mas par inspiracii:
https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... MwgxKBEwEQ
https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... MwgeKAEwAQ
https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... MwgsKA8wDw
https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... MwhFKCAwIA
https://www.google.sk/imgres?imgurl=htt ... MwhMKCcwJw
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod mikino1 » 09 Feb 2016 21:53 pm

Dakujem velmi pekne za rady spravim to tak ako si pisal uz len by som chcel vediet ake drevo pouzit? Ci mozem najst nejake vonku opucovat ho a dat do vody alebo radcej kupit nejake?
mikino1
 
Príspevky: 7
Založený: 07 Feb 2016 20:52 pm

Re: axolotl hrča na hlave

Odoslaťod Hryzo » 09 Feb 2016 22:22 pm

dreva-samorasty-v-akvariu-t189-1416.html ... tu mas inspiracie az az ... ja osobne som zatial vsetky co mam kupoval
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.