chov rybiek



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

chov rybiek

Odoslaťod misa.turska » 22 Feb 2016 13:40 pm

Zdravim,
Bola som na burze v Ziline a v Ostrave a dostali sa mi pod ruky rybycky... Tak som si kupila pavie ocka rakov modrych, cervenych a nie prisavnikov ale im podobnym s tym rozdielom ze mi plavu po piesku a nie po skle akvaria len si bohuzial nevspominam na nazov a druh tychto rybiek.. Mam taku blondatu otazku..Chcela som sa spytat ci mozem vsetky tieto rybky a rakov chovat spolocne.. Mam ich zatial v spolocnom akvariu zatial sa nestalo nic agresivne ale ked uz som si ich kupila tak o ne nechcem prist tak by ma zaujimalo ze ci robim vsetko spravne.. dakujem za odpoved
misa.turska
 
Príspevky: 1
Založený: 22 Feb 2016 13:35 pm

Reklama

Re: chov rybiek

Odoslaťod migra.martin » 22 Feb 2016 14:16 pm

Myslím že ti tu nikto neodpovie na tvoje otázky


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
migra.martin
 
Príspevky: 41
Založený: 04 Aug 2015 15:41 pm

Re: chov rybiek

Odoslaťod Loki12 » 22 Feb 2016 14:57 pm

Ahoj a vitaj na akva.sk

My by sme aj radi poradili, ale z uvedeneho je to vestenie z gumeneho potapaca stojaceho vedla bublinkujuceho umeleho pokladu.

Tema bude zrejme zamknuta, lebo toto fakt na ine riesenie ani nevidim. Ale ak chces ozaj radu, tak:
- ked nevies meno zivocicha, pomoze ked ho odfotis - ale musi to byt kvalitna fotka, aspon taka aku by si zavesina na Fejsbuk. A ak je to kvalitna fotka, tak ti aj Google pomoze vyhladat podla fotky.
- prosim nepouzivaj formulaciu - "blondata otazka". Ak je tvoja otazka tak blba, ze aj ty o nej uvazujes ako o blbej, tak prosim nezatazuj ani nase hlavky. Alebo potom ocakavaj blbu - blondatu odpoved. Otazka ma byt bud polozena alebo nepolozena. (aj ked neviem preco stale pouzivame zovseobecnenie o hlupych plavovlaskach ked sa to este nikdy nedokazalo)
- nevieme nic o tvojom akvariu - aj v podstate agresivnejsie druhy zivocichov su mozne chovat v jednej nadrzi ak maju dost priestoru. Narok na priestor si mozes pozriet v atlase na rybicky.net. Vo vseobcenosti sa raky odporuca chovat bez ryb.
- A ci robis vsetko spravne? Co ti ja viem, ci vsetko? Nepoznam ta, nezijeme v jednej domacnosti. Ak sa ale pytas na to ci robis spravne veci ohladom akvaristiky, tak odpoved je: "Nie!". Najskor kupit a potom sa pytat, je fakt presne opacny smer. Najskor treba citat (internet, knihy, casopisy), potom sa pytat (konkretne otazky) a potom kupovat.

Takze sup sup, citat, studovat, preukazat trochu tej samostatnosti, zodpovednosti a ochoty robit veci navyse - ked uz sa chces starat o zive tvory.

PS: To ze tykam, je medzi nami taka normalka. To ze som priamy, je tiez normalka - ide predsa o zivot. No nie? :-)
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: chov rybiek

Odoslaťod astro » 22 Feb 2016 15:09 pm

Loki12 napísal:PS: To ze tykam, je medzi nami taka normalka. To ze som priamy, je tiez normalka - ide predsa o zivot. No nie? :-)

Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti po XIII. sjezdu KSČ? :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: chov rybiek

Odoslaťod hooopy » 22 Feb 2016 22:08 pm

Vitaj na akve.sk
určite si si všimla, že tu máme nejaké pravidla.
clanky/pravidla_diskusie.php

Ich dodržiavanie pomôže každému a napomáha väčšej prehľadnosti tém a zjednodušuje vyhľadávanie.

V budúcnosti Ti veľmi pomôže tento odkaz. je v ňom postup, ako efektívne vyhľádavať informácie vo fóre.
pouzivanie-vyhladavania-vo-fore-akva-sk-t15945.html
Snažíme sa nedupľovať témy, ktoré tu sú už miliónkrát rozoberané. Áno, treba veľa čítať, ale čím viac duplicity, tým komplikovanejšie získanie informácií pre ostatných.
Ak nenájdeš odpovede na tvoje otázky, napíš do príslušnej témy, ktorá už je vytvorená a obsahovo sa zhoduje s tvojou otázkou. Dalej, si vsimni v pravidlach, akym sposobom sa vtvaraju nazvy tem. tvoj nazov temy nepomoze nikomu. chov rybiek, je tak vseobecny pojem, ze ak bude chciet nejaka ina dievcina vyhladat problem ako mas ty, podla napisu jej urcite nedojde, ze sa jedna o identicky problem.

ak ocakavas serioznu radu, skus pristupit k svojej otazke zodpovedne, inak bude tato tema zamknuta a pojde do koša. Vzdy treba mysliet na to, ze tvoja otazka a odpovede na nu mozu neskor pomoct iným. necakaj, ze niekto bude minat cas na to, aby z teba tahal nutne informacie ako z chlaptej deky. na serioznu odpoved, je nutne mat konkretne fakty. nie len " nejake rybky v nejakej nadrzi"

Pockam na tvoju reakciu, a ak bude stat za to, necham temu este chvilu otvorenu, nech maju ochotní akvaristi moznost odpovedat. Ak ostane tema mrtva, pojde do kosa a budes to musiet skusit inak a v inej teme.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.