Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Jak (ne)uvažovat při zakládání akvária

Odoslaťod Jirka Scobak » 25 Feb 2016 22:59 pm

Hora napísal:Jirko,zrusis dve velke vazy a mas preplnene,pri tvojom mnozstve to ani nespoznas. :wink:


Konečně mi ve váze vyrostla shinnersia až na hladinu a teď to mám ničit?
:(

Seriózně: Popřemýšlím.
Nemáte někdo v BA volnou Ludwigii repens? Není tak velká, jako shinnersia, hodila by se mi víc.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Jak (ne)uvažovat při zakládání akvária

Odoslaťod hooopy » 25 Feb 2016 22:59 pm

Nazov som zmenil podla vasho vyberu (aj ked si myslim, ze taky nazov vyhladavaniu nepomoze). A bez urazky, temu presuniem do kategorie "Volna diskusia". V tomto nedam na demokraticky pristup a moznost volby ci hlasovania. Tema "Zacinam s akvaristikou" je urcena pre zaciatocnikov, kde je priestor na konkretne otazky, pri konkretnych nejasnostiach.

V pripade, ze by ste mali este nejaky napad, kontaktujte ma.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Akvaristická Old School

Odoslaťod larix » 25 Feb 2016 23:24 pm

Len poznámka (nepresviedčam) - podľa mňa najpresnejšie túto diskusiu vystihoval tebou navrhovaný názov "Prírodné akváriá bez techniky". Pod aktuálnym názvom sa môže skrývať naozaj všeličo.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Old-timer

Odoslaťod larix » 25 Feb 2016 23:42 pm

Pre mňa je dno v prvom rade bioreaktor. Z toho vyplýva, že je zdrojom stability akvária. Je hlavným zdrojom koreňovej a čiastočne aj listovej výživy rastlín, zdrojom CO2, substrátom pre užitočné mikroorganizmy a medzi nimi hlavne pre nitrifikačné baktérie, čo je v akváriu bez techniky a so živočíchmi mimoriadne dôležité.
Jirko, písal si, že máš obavu, aby tam nič nehnilo. No na druhej strane máš na dne hrubú vrstvu detritu. To mi nedáva zmysel. Ak je dno vhodnej zrnitosti a prekorenené rastlinami zaručene tam nič hniť nebude :-) Navyše pri použití organického substrátu pod štrkom chceme, aby živiny toho substrátu ostali v dne a do vody sa uvoľňovali čo najmenej - väčšina rastlín (mimo druhov z rýchlo tečúcich vôd) totiž uprednostňuje koreňovú výživu a taktiež nechceme, aby živiny zo substrátu zbytočne živili riasy a škodili živočíchom. Toto všetko dokáže zabezpečiť iba dostatočne vysoké dno.

PS: hooopy, prosím ťa, presuň príspevky od "25 Feb 2016 01:26 am" do nejakej vhodnejšej témy. Ďakujem.
Obrázok používateľa
larix
 
Príspevky: 705
Obrázky: 3
Založený: 01 Dec 2009 13:53 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Old-timer

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Feb 2016 01:08 am

Přečetl jsem si několikrát, co píšete. Možná bych doopravdy mohl dno využívat víc a protože to nedělám, musím pak řešit některé problémy, které bych s vyšším dnem neměl.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Jak (ne)uvažovat při zakládání akvária

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Feb 2016 01:12 am

hooopy napísal:A bez urazky, temu presuniem do kategorie "Volna diskusia". V tomto nedam na demokraticky pristup a moznost volby ci hlasovania. Tema "Zacinam s akvaristikou" je urcena pre zaciatocnikov, kde je priestor na konkretne otazky, pri konkretnych nejasnostiach.


Nenamítám :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod vincent van gogh » 26 Feb 2016 13:01 pm

Nemal som to v úmysle ,ale nakoniec si dovolím pár postrehov:
-Pôvodný názov témy ( vs obsah článku na blogu denníka N) ,nebol najštastnejší,z čoho pamenila aj následná diskusia. Téma mala mať názov : Jak Jirka Scobák (ne)uvažuje při zakládaní akvária (akvárií)...alebo tak nejako.

Momentálny názov témy a jej zaradenie do sekcii volná diskusia je určite lepšie riešenie,ale keby to bolo na mne,tak by som to nazval,trebárs : Naturalistické akváriá bez techniky....,prípadne s dodatkom : Všade možne po byte...
____________________________________________________________________________________________________
Ja sa síce za akvaristu nepovažujem,ale inak som dosť jasný old school,takže s tým termínom opatrne..... :mrgreen:

v každom prípade ,nech sa pánovi Jiřímu darí. :wink:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Zero » 27 Feb 2016 23:18 pm

Pro Jirka Scobak, který napsal -

cituji : Upřímně, jak tomu rozumím. Znám jednoho člověka, co dělá něco podobného. Vysoká inteligence. Baví se pozorováním ostatních. Hrami. Píchnutím do vosího hnízda a sledováním, co se bude dít. Myslí, že on je velmi chytrý a ti ostatní méně chytří. Není to nic vyloženě příjemného a ani pozitivního. Z tohoto tvého vyjádření mám podobný pocit.
P.S. Zero:
Promiň, vrtá mi hlavou. Já tvůj komentář na fóru registroval na půl oka, neřešil, nezabýval se jím, ale pokud ti to fungovalo, jak jsi myslel, pak jsi udělal blbce z ostatních a teď tu o tom hovoříš a ještě jim dáváš link, aby se sem zašli podívat. Myslíš, že to je dobrý nápad?
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
No dobře, udělám to pro Tebe a vysvětlím, protože jsi opravdu neporozuměl, což mne mrzí, protože Ti ve Tvé snaze bez projevu okázalostí fandím.

Nebavím se tím. Moje vyjádření je i přes občasný nádech humoru myšleno zcela vážně k soustředění pozornosti na základ, z nějž se odvíjí probírané téma. Zároveň může někdy mít podobu lehkého "hlavolamu", kterým se v myšlenkách málokdo zabývá a výsledkem je chybný úsudek.

Lidé ze sebe dělají blbce sami a o to mi vůbec nešlo. Sám jsem ze sebe blbce udělal tím, že jsem porušil vlastní zásadu nemíchat se do "uzavřené společnosti".

Stačí se v tom konkrétním případu podívat na všechny profily těch, co se do oné debaty zapojili a podle toho, kdo má jejich prezentace v oblíbených, jak se spolu celkově baví a koho mají v přátelích a td., je vše jasně definovatelné.

Pak je nejlepším řešením dané situace své "rozumy" beze stopy odstranit, další nepřidávat a "zábava" je rázně ukončena.

Osobní čas věnovat na vlastní rozvoj a striktně "nepomáhat" tam, kde o to není člověk přímo požádán.

Napsal jsem to dost srozumitelně ?


Aby to nebylo ode mě jen negativně pojato, přidám své foto z dob dávno minulých.
Prílohy
Takto  vypadala moje akvária v minulosti.  [1] (2).jpg
Moje akvária před ix lety v jídelně.
Moje minulost. Ložnice č. 1. P3080006.JPG
Historické foto. Akvária v ložnici - prostorově.
Moje minulost. Ložnice č. 2. P3080003.JPG
Historie. Akvária v ložnici - detailně.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Feb 2016 00:01 am

Škoda, že sa opäť dobre mienená téma uberá iným smerom :(
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 28 Feb 2016 00:53 am

Zero napísal:Aby to nebylo ode mě jen negativně pojato, přidám své foto z dob dávno minulých.


Udělejme čáru. Souhlasíš?
___________________________

Otázky k obrázkům: Jak jsou to asi staré fotografie a jak jsi v té době "akvaristicky uvažoval"? To jedno akvárium bylo bez filtrace, že ano?
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod snajprik » 28 Feb 2016 21:24 pm

Jirko už si dosypal štrk na 5cm a vysadil viac rastlín do akvária? Či zatiaľ funguješ ako pri cichlidach?
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 29 Feb 2016 00:35 am

snajprik napísal:Jirko už si dosypal štrk na 5cm a vysadil viac rastlín do akvária? Či zatiaľ funguješ ako pri cichlidach?


Štěrk jsem nedosypal a zatím neplánuji. S jednou výjimkou - v pátek jsem přidal nějaké rostliny a k některým jsem přisypával.
3x Cryptocoryne affinis
1x Cryptocoryne cordata
1x Cryptocoryne crispatula var. tonkinensis
1x Cryptocoryne spec. 'Flamingo'
6x Cryptocoryne spiralis
1x Cryptocoryne usteriana
4x Cryptocoryne walkeri
2x Cryptocoryne wendtii var. 'Mi Oya'
2x Microsorum pteropus var. 'Mini'
5x Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' (plus několik mladých rostlin)

Chtěl jsem zahustit, ale nechtěl jsem zásadně měnit druhovou skladbu. Nymphoides by měl splňovat požadavek na rychle rostoucí rostlinu.
Děkuji Larixovi, Ivanu Vyslužilovi a Hare Krišna Bratislava.

Až se to trochu uchytí, dám obrázek.

P.S. Taky jsem upravil světlo (pauza ve svícení).
P.P.S. Popostrčil jsi mě ty. Porovnal jsem s obrázky, cos dal a dospěl k názoru, že pokud chci džungli, která utáhne nádrž bez filtrace, musím přidat. Jen po mě, už, prosím, nechtěj, ať dám ještě víc rostlin - nedá se porovnávat akvárium po x letech s akváriem po třech měsících. Rostliny potřebují trochu prostoru pro růst a některé, které v akváriu mám se do toho (co se jejich maximální možné velikosti týče) ještě nepustily.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Luke58 » 29 Feb 2016 01:27 am

Pred 3-4 dnami som sadil tiez Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' a najlepsie sa ujala, vyhana mlade listy uz zacinam chapat preco rychlo rastuca :).

Dnes som zasadil
5x Hydrophila corymbosa stricta
5x Valisneria tiger
Uz to akvarium vyzera ovela lepsie. Dakujem Hora :)
Obrázok používateľa
Luke58
 
Príspevky: 92
Obrázky: 5
Založený: 23 Feb 2016 14:19 pm
Bydlisko: Košice - KVP

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 29 Feb 2016 02:00 am

Luke58 napísal:Pred 3-4 dnami som sadil tiez Nymphoides hydrophylla 'Taiwan' a najlepsie sa ujala, vyhana mlade listy uz zacinam chapat preco rychlo rastuca :).


Když jsem ho viděl u tebe a psal, že ti závidím, netušil jsem, že o něj sám taky v blízké době zakopnu :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod snajprik » 29 Feb 2016 09:42 am

Rastlinky tiež sadím len vzorky, ktorým sa dary, pekne sa rozrastú, ktoré nie tak nie. Tých 150L rastlín s ktorých už som cca 100L zostrihal, začínali ako 0,3L vzorková nádobka riedko rozsadená po dne.
To akvárium som zabehával cez pol roka, kopec rýb dobre živených. Tých 35 tetier mam dodnes s ktorými som začal pred ¾ rokom už mi zabehávajú ďalšie akva, ale populačný bum som mal u gubiek s 4ks na 30ks a prisačníky s 2ks na 120ks.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 03 Mar 2016 00:40 am

Po doplnění rostlin vypadá akvárium bez filtrace 100x50x50 takto: http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekc ... 8&s=0&sl=0
Doplnění jsem realizoval v pátek. Nymphoides 'Taiwan'je skrytý vzadu.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod j » 03 Mar 2016 09:20 am

Jirko: keď sa tie "krypty" rozrastú, tak to bude riadna džungla. Trochu mi tam chýba pozadie, osobne tieto bezpozaďové akvárka moc nemusím, samozrejme že aj tu sa nájdu výnimky. Zaujala ma aj celkom slušná vrstva "bordelu" na dne. Ja by som už mal silné nutkanie odkaliť. :)

P.S. - Inak to tu bola celkom zaujímavá diskusia. Keby som sa za seba pokúsil vyjadriť pocity z nej, tak by to zhrnul pod heslo "nech si každý ide svojou cestou". S niečim som súhlasil bez výhrad, z niečim menej a ak si dobre pamätám tak tu niekto tvrdil že bez HITECH sa nedá spáchať pekné akvárium - tak s tým tvrdením nesúhlasím absulútne a myslím že sa tu nájde kopa akvárií ktoré mi dávajú za pravdu.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 03 Mar 2016 14:22 pm

j napísal:Zaujala ma aj celkom slušná vrstva "bordelu" na dne. Ja by som už mal silné nutkanie odkaliť. :)


Vnímám to, že bordel je součástí biotopu. V tomto případě je ho tam tolik, protože jsem ho před pár dny doplnil z jiného akvária (a následně čekal, až se vyčistí voda).

Se svým stylem akvaristiky budu mít asi těžko nějaké citlivé ryby. Na druhou stranu je dost živočichů, kterým toto vyhovuje víc, než vyčistěná nádrž. Koukni na toto jiné mé akvárium gallery/jirka-scobak-a610/akvarium-v-koupeln-p47444.html Ok. Řasy. Vyřeším :). Neřešte :). Nicméně budu chtít, aby v tom řasy vždy do jisté míry byly. CPO jsem dostal menší, než vidíte. Na řasách se vyloženě pasou. V detritu se přehrabují. Vyšlapali si (doslova) chodníček v detritu kolem celého obvodu akvária. Když se cítí ohroženi, do detritu se zahrabávají. Aktuálně řeším, jestli tam dát pár ryb nebo nechat akvárium jen ráčkům. Mám pocit, že v tuto chvíli je to pro ně dost fajn biotop.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod snajprik » 03 Mar 2016 20:57 pm

Vyzerá to podstatne lepšie aj keď je čo zlepšovať. Riasu nerieš, skôr porieš riasožrutov, mne tie neocaridini vybielili akva :mrgreen: Na riasu a dno by som kúpil neocaridina krevetky (červene, zelene, žlte, modré, čierne...) Veľmi šikovná pracovná čata, ktorá ti dno i riasu da pene do poriadku. Rastlinky máš pekne, len to chce trošku ich naaranžovať, ale to je už vec estetického cítenia. Rybky s vlastnej skúsenosti by som ti odporučil rázborky, mrňavá do 2cm pekná živa rybka a ani malých krevetiek si nevšíma.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 04 Mar 2016 01:24 am

snajprik napísal:Riasu nerieš, skôr porieš riasožrutov, mne tie neocaridini vybielili akva :mrgreen: Na riasu a dno by som kúpil neocaridina krevetky (červene, zelene, žlte, modré, čierne...) Veľmi šikovná pracovná čata, ktorá ti dno i riasu da pene do poriadku. Rastlinky máš pekne, len to chce trošku ich naaranžovať, ale to je už vec estetického cítenia. Rybky s vlastnej skúsenosti by som ti odporučil rázborky, mrňavá do 2cm pekná živa rybka a ani malých krevetiek si nevšíma.


Jsem dohodnutý s Milanom Murkom, že za ním přijdu a vezmu nějaké divoké živorodky (mělo to být už tuto neděli, ale onemocněl). O řasách jsem komunikovali (mám představu, ale nechám si poradit). Napíšu, jak to dopadlo.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 07 Mar 2016 13:04 pm

http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekc ... &s=13&sl=0
Včera jsem byl u Milana a mimo jiného si od něj donesl 20 Skiffia francesae. Už pár hodin po vložení do akvária se začaly zajímat o řasy. Aktuálně proplouvají akváriem a průběžně škubou. Dělí čas mezi vzájemné interakce, průzkum, škubání řas a občasný zájem, když jim dám něco k žrádlu. Vidím to optimisticky a myslím, že řasy v tomto akváriu jsou dlouhodobě vyřešeny (jejich přístup k řasám je velmi podobný, co jsem před lety žažil u Skiffia multipunctata). Velký dík Milanovi Murkovi!

Obecně si ale myslím, že skiffie potřebují druhové akvárium a proto nejsou obecným řešením proti řasám. Já měl kliku, že jsem měl vpodstatě akvárium bez ryb (3 elegansky nepočítám), které může být jejich.

Objevila se dvě mláďata. V době, kdy jsem skiffie vložil, bylo akvárium neosvětlené. Odhaduji, že je to důsledek relativního klidu a nového prostředí (změny teploty - u Milana byly v chladnější nádrži).
Taky mám pocit, že dvacet skiffií docela slušně mísí vodu.

P.S. Objevil jsem fórum Akvária bez filtrace: ako-na-akva-bez-filtracie-t1167.html. Neregistroval jsem, protože bylo založeno v době, kdy jsem tu ještě nebyl a pak bylo aktivní v čase, kdy jsem tu už zase nebyl.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Old-timer

Odoslaťod Jozef I. » 07 Mar 2016 23:00 pm

grello napísal:Áno, u teba kryptá rastú v 2,5 cm štrku a majú korienky voľne vyrastajúce z dna do výšky až 5cm a vychvaluješ to, aké je to fajn. Korene však majú pre rastlinu určitú funkciu, preto vyzerajú tak ako vyzerajú a nie ako listy atď.. Ono sú to vlastne kapiláry ktoré majú pomocť dopravovať živiny z dna do rastlinných buniek v celej rastline. Na konci sú najtenšie, pretože za A) idú najhlbšie, z čoho vychádza, že živiny musia dopraviť vyššie, preto tenšia kapilára, za B) pretože sú skrátka mladé, ešte nezhrubnuté. A u teba sa deje to, že chudák koreň nemôže ísť dalej do substrátu a tak ide kam len kam môže, čiže hore.

Skús zasadiť kryptu do 10 cm štrku a pozoruj. Garantujem, že vačšina korienkov bude po čase hlllllboko v substráte. Ťahal si niekedy kryptu z pekne vyhnojeného dna čo má aspoň 6-7cm? Asi nie, inak by si ich nesadil do 2 cm. Tvoja metóda funguje preto, že chudák koreň neplní svoju funkciu v substráte a tak ide nad zem a snaží absorbovať živiny aspoň tam. Dá sa to, pretože sme vo vode, a živiny sú aj vo vodnom stĺpci. Lenže kryptá v prírode nerastú len submerzne ale aj emerzne, a na vzduchu je taký koreň nanič. Ty týmto vlasne balamutíš prírodu. "Life always finds a way", ako sa hovorí a presne to, a len to, pozorujem u tvojich nádrží.



Grello trochu by som ťa doplnil, poopravil. Kryptam rastu korienky aj nad substrat a umyselne. neviem či je to pri kryptach bežne, lebo napriklad pri parve som si to nevšimol, ale pri takej affiniske alebo lucens, či wendi kryptošiek sa to pozorovať dá. kedy okolo trsu vyrastaju korienky z dna kolmo hore. Su to v podstate len take vlasy a ich ulohou je zachytavať bordel v prúde vody. čo je vlastne ďalší spôsob ziskavania živín. Ale inak suhlasím so všetkým čo si napísal a pestovať krypta v 205cm substrate je nepripustné.
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Pštros » 07 Mar 2016 23:35 pm

Jozef, prečo myslíš?
Skôr by to bolo v akvarku technicky ťažko realizovatelné... :wink:
Akvarko s dnom vysokým 205cm, to už by bol riadny kus...
:pivo: :pivo: :pivo:

Edit: Konečne som mal čím prispieť do tejto osemetnezacpocatej téme... :kiss:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2016 00:09 am

Lebo tam malo byť 2,5cm :). Maťko, pls. ;)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 15 hostí.