Chory karas



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod dedojozef » 30 Dec 2012 13:33 pm

Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod jiri sajar » 30 Dec 2012 13:36 pm

:evil: :cry: :twisted: :oops: :shock: nič iné sa na tvoju otázku nedá napísať
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod hofi » 30 Dec 2012 13:38 pm

tvoje závojnatky pomaly zomierajú na bakteriálnu infekciu.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod triscene » 30 Dec 2012 13:39 pm

podobny osud by som poprial tym ktori ti povolili tyrat jazierkovu rybu v 12litrovom vazeni.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Milan666 » 30 Dec 2012 14:19 pm

Tak toto je už hodné človeka, ktorému z krku vyrastá jebak a treba ho okamžite vytlačiť, fúúú sila
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod hofi » 30 Dec 2012 14:25 pm

Veľa ľudí si myslí,že tieto ryby tak majú žiť.Propagácia,zlý výklad predajcov je tomu najviac na vine.Zvyšné chyby robia následný majitelia týchto jazierkových rýb.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Milan666 » 30 Dec 2012 15:01 pm

Lenže je tragickosť to ako sa nám dievča takto verejne vyjadruje, potom aký vzťah to má k prírode, zvieratám a pod.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod esmee » 30 Dec 2012 15:12 pm

Tragickosť je doba, a nie dievča! Do každého chov produktu, a iných obchodov prídeš, a na každom akváriu, biorb, ale aj iné obyčajné akvária, máš nakreslené závojnatky.... a kedže i predávajúci povedia, že si ich tam môžu dať, tak si ich tam dajú. nejde o vzťaj k zvieratám, kedže má rybičky, tak asi má pozitívny vzťaj, len jej niekto zle poradil
esmee
 
Príspevky: 159
Obrázky: 0
Založený: 07 Okt 2012 15:55 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Sanny » 30 Dec 2012 15:22 pm

:/ niesom zlý človek nechcela osm im toto spraviť mam ešte 100 litrove akvarko a 300litrove pomôže ím ked ich dám tam??? alebo ako zierniť ich utrpenie nechcme sa pozerať ako zomierajú :/
Sanny
 
Príspevky: 2
Založený: 30 Dec 2012 12:48 pm

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Barbora =) » 30 Dec 2012 16:14 pm

No to závisí od toho, čo máš v tých väčších akváriách a ako ich máš zariadené. Závojnatka má iné nároky ako tropické rybky. Potrebuje chladnejšiu vodu, poriadnu filtráciu a rada ničí rastlinky. Takže ak ich silou mocou chceš a vedela by si im zriadiť povedzme tú 100-vku podľa ich potrieb, tak by sa určite zlepšil aj ich stav. http://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod jiri sajar » 30 Dec 2012 20:09 pm

nechcel som túto nezmyselnú tému rozširovať svojími príspevkami, no nechápem ako môžete dievčine, ktorá evidentne nemá ani poňatia aké potreby majú rôzne akvarijné ryby, svojimi "múdrymi" radami prakticky odsúhlasiť aby takto choré ryby pustila do ďalšieho akvária a odsúdila prípadné ďalšie ryby k trestu smrti.....
človeku, ktorý nemá absolútne poňatie o tom, čo s takými chorými rybami robiť a nepozná ani základné pravidlá hygieny v akva a karantény rýb, možno poradiť len čo najrýchlejšie a najhumánnejšie utratenie rýb, ktorým aj tak nevie pomôcť......

.. :twisted: :evil: :twisted: - ešte že ste jej neporadili aby jednu chorú rybu pustila do 100 litrovky a druhú do 300-vky
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Milan666 » 30 Dec 2012 20:09 pm

No teraz už bez ohľadu na zabehávanie, či niečo podobné ich daj hneď do toho veľkého a meniť 1/3 vody čo najčastejšie, použiť sera baktopur, a držím palce, aby sa z toho dostali a potom nájsť niekoho, čo im umožní žiť dôstojnejšie.

esmee, máš teda kusisko pravdy, no tu už by sme mohli začať u rodičov, ktorí majú povinnosť dať deťom pozitívny vzťah k prírode ako celku. Každý by ale mal mať svedomie a zodpovednosť a vedieť dopredu čo kto potrebuje, hlavne ak je to živé
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Milan666 » 30 Dec 2012 20:11 pm

Myslel som, že má druhé prázdne akvárium
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod Barbora =) » 30 Dec 2012 21:13 pm

jiri sajar napísal:nechcel som túto nezmyselnú tému rozširovať svojími príspevkami, no nechápem ako môžete dievčine, ktorá evidentne nemá ani poňatia aké potreby majú rôzne akvarijné ryby, svojimi "múdrymi" radami prakticky odsúhlasiť aby takto choré ryby pustila do ďalšieho akvária a odsúdila prípadné ďalšie ryby k trestu smrti.....
človeku, ktorý nemá absolútne poňatie o tom, čo s takými chorými rybami robiť a nepozná ani základné pravidlá hygieny v akva a karantény rýb, možno poradiť len čo najrýchlejšie a najhumánnejšie utratenie rýb, ktorým aj tak nevie pomôcť......

.. :twisted: :evil: :twisted: - ešte že ste jej neporadili aby jednu chorú rybu pustila do 100 litrovky a druhú do 300-vky



jiří, ako akvaristu si Vás vážim, ale nedá mi to. Nepísala som, že ich má dať k rybám zo 100l akvária. Práve naopak, že keď už, tak im má to akvárium zariadiť tak, aby tam boli len závojnatky. Na základe toho ,,vyčerpávajúceho" popisu choroby by som ich určite hneď neutrácala.
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: zavojnatky asi choré

Odoslaťod martin_s » 31 Dec 2012 15:28 pm

hofi napísal:Veľa ľudí si myslí,že tieto ryby tak majú žiť.Propagácia,zlý výklad predajcov je tomu najviac na vine.Zvyšné chyby robia následný majitelia týchto jazierkových rýb.


esmee napísal:Tragickosť je doba, a nie dievča! Do každého chov produktu, a iných obchodov prídeš, a na každom akváriu, biorb, ale aj iné obyčajné akvária, máš nakreslené závojnatky.... a kedže i predávajúci povedia, že si ich tam môžu dať, tak si ich tam dajú. nejde o vzťaj k zvieratám, kedže má rybičky, tak asi má pozitívny vzťaj, len jej niekto zle poradil


Nesuhlasim. Ak by si ten co ich chce chovat nieco vopred zistil o tom co vlastne chce chovat, tak by mu predajca, ktoreho cielom je iba cokolvek predat, lahko nenahovoril taketo nezmysly... A hadzat vinu na predajcov je len ubohy alibizmus a zvalovanie zodpovednosti za vlastne chyby na niekoho ineho... Ak by si niekto isiel kupit napr. kona, tak tiez by si tiez najprv zistil co pre jeho chov potrebuje a nedal by si nahovorit ze je vhodne ho chovat aj v panelaku v 1-izbovom byte...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Chory karas

Odoslaťod hofi » 31 Dec 2012 20:03 pm

Porovnávaš neporovnateľné!A viem dobre o čom som písal.Závojnatky sa často objavujú v takom zobrazení ako napr:
http://bratislava.akvatera.sk/ kde sa nachádzajú aj dve tri v malej sklenenej nádobe guľatého tvaru.Ľudia si málokedy najprv naštudujú čo a ako okolo akvária.To trvá aj roky.Mne to trvalo 30 rokov a stále je čo zlepšovať.Stále robím chyby,niektoré radšej ani nespomínam.Tak ako aj dnes.
Predajcovia by mali usmerniť zákazníka ak je akvaristický nováčik.No niektorí zamestnanci akva predajni vedia toho menej ako samotní zákazníci.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Vyblednuta Zavojnatka

Odoslaťod Waldo » 02 Mar 2016 20:21 pm

Dobry mal by som otazku. V priebehu dvoch tyzdnov mi vybledla skoro uplne zavojnatka nvm ci to je choroba alebo je to normalne tak sa radsej pytam ci by som mal podniknut neake opatrenia alebo nie a ak ano tak ake hladal som uz aj po fore ale nenasiel som odpoved na moj problem. Mam 2 zavojnatky a ta druha je stale pekne zlatista. Dakujem za odpovede a reakcie.
Prílohy
IMG_20160302_190442.jpg
IMG_20160302_190317.jpg
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Chory karas

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Mar 2016 23:57 pm

Je to normálne. Cítim však povinnosť ti napísať, že karasy, či zavojnatky potrebujú minimálne, opakujem minimálne (ale radšej viac) 200L nádrž. Ak takú nemáš, tak ich týraš, žiaľ
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Chory karas

Odoslaťod Waldo » 03 Mar 2016 11:33 am

Fajn tak to som rad ze nema ziadnu chorobu. Ano viem ze maju mat velke akva oni su iba teraz cez zimu v akva cca 3 mesiace inak su vonku v jazierku. Ale dakujem za reakciu :)
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Chory karas

Odoslaťod I.P. Pavlov » 03 Mar 2016 22:58 pm

Tak, tak patria do jazierka. Ak máš jazierko dostatočne hlboké okolo 80 cm, tak môžu byť vonku i cez zimu, sám ich mám sú vonku a dnes po rozmrznutí posledného ľadu sa už pekne pohybujú po jazierku :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.