nano 13l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: nano 13l

Odoslaťod Loki12 » 04 Mar 2016 11:07 am

snajprik napísal:Akva vyzerá užasne to je bez debaty. Len ta technika, keď externí filter ma pomaly väčší objem ako akva, CO2 dodávať machom a ešte pre taký objem, to bude jedna bublinka za hodinu? :mrgreen: To už v akvaristike nemali tekuté CO2 a závesni filter?

ja si fakt uz neodpustim. Niekedy napises take kraviny...
Overit si velkost Eden501 je fakt velmi tazke. A hlavne vsetci jeho uzivatelia vedia aky ma "pretok" - velmi malinky. Ja pre Eden501 povazujem za strop 20L akva. Pre Vacsie je to uplne nepozitelne. Zavesnu obludu na takto "omalovankove" akvarium by bolo uplne sialene. brrrr. A to ani nehovorim o čvachtavom zvuku co vydava vacsina zavesnych. A ani nehovorim, ze kombinacia s LilyPipkami je v tomto pripade uplne chrumkave.

Radit pouzivanie EC pri machoch je fakt strela uplne mimo. Asi si este fakt nevidel ako to krasne "upecie" zelenu masu machov. Ano, mozeme sa bavit, ze je nieco ine to aplikovat v koncentracii lokalne a len tak liat do celeho objemu. Ale aj tak je EC - biocid. Cize akekolvek jeho "pravidelne" pouzivanie je skor na diskusiu ako na odporucenie. Vacsina mnou uznavanych akvaristov EC(a podobne) pouziva len ako lokalnu aplikaciu pre boj s riasovymi potvorami. Nie ako zdroj C-uhlika.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Reklama

Re: nano 13l

Odoslaťod Hora » 04 Mar 2016 13:16 pm

snajprik napísal:Akva vyzerá užasne to je bez debaty. Len ta technika, keď externí filter ma pomaly väčší objem ako akva, CO2 dodávať machom a ešte pre taký objem, to bude jedna bublinka za hodinu? :mrgreen: To už v akvaristike nemali tekuté CO2 a závesni filter?


snajprik :?: to akva je preto uzasne,lebo sa snazi vsetko opticky minimalizovat do skla,tvoje riesenie so zavesnym filtrom je pre mitziho urcite nepriatelne a celkovo pre jeho nano vzhladom.Co2 pri machoch naozaj nemusis,porastie ale ak ho davas,len vtedy sa ukaze v plnej krase a dosiahnes bonsajove obrastenie machom.S tekutym co2 je moznost spalenia a znicenia,mach je haklivy.Plynne co2 si vie ustrazit s DC v lavom hornom rohu,ktory ma slabozelenu farbu,takze to funguje.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: nano 13l

Odoslaťod snajprik » 04 Mar 2016 14:03 pm

Ako nechcel som nikoho uraziť i akva vyzerá super, netvrdím že je to zle, len ta technika zaberá strašne veľa miesta na môj vkus. Ja osobne som to riešil moje 10L akva malinkým nepočuteľným a skoro neviditeľným závesným filtrom zo zadnej straní, sem tam trosku tekutého CO2 a hnojiva s rovnakým výsledkom. Mne osobne by mi vadilo toľko káblov, drôtov, hadíc a hlavne že zaberú viac miesta ako cele akva.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1916
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: nano 13l

Odoslaťod mitzi » 04 Mar 2016 14:53 pm

Ved sa nikto ani neurazil:) Technika je vec nazoru a financii, k tomu sa vracat nebudem, tiez prevadzkujem 10l kocku so zavesnym filtrom a som spokojny.
Skor sme sa ohradili voci tekutemu uhliku. Pre akvarium s prevahou machov je to naozaj riskantne. Ostatne su tu na to samostatne temy, kde mozme pokracovat v diskusii (easy-carbo-t13613.html?hilit=easy carbo&start=384), pripadne info z ext.zdrojov napr.:http://akvarijni-hnojivo.cz/glutaraldehyd-v-akvaristice-hnojivo-nebo-lakadlo-na-penize-clanek-22.
mitzi
 
Príspevky: 29
Obrázky: 0
Založený: 02 Apr 2013 14:10 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.