spravne umiestnenie filtra



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod Fatimka » 27 Aug 2013 23:09 pm

gorky napísal:takto vyzera vyrobena rampa a v osobnom albume je dalsie foto akvarka z 2.tyzdna

Obrázok


Tak toto ma zaujíma, je to už dosť starý príspevok, ale takéto niečo by fungovalo? Najlepšie by bolo keby sa vyjadril Gorky, alebo hocikto iný.
Fatimka
 
Príspevky: 427
Obrázky: 13
Založený: 05 Okt 2011 09:24 am
Bydlisko: Dubník okres Nové Zámky

Reklama

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod IringPalo » 08 Mar 2014 12:13 pm

ahoj, úvodom treba napísať, že tému som si prečítal celú.
takže otázka je k veci, ako správne umeistnit filter. mám eckfilter čo bol v sete 30l akvárium, iba krevekty, žiadne ryby.
to, že to nie je najlepší filter viem, ale chcem urobiť najlepšie čo sa dá v situácii akej som, čiže rady typu kúp nový filter teraz nechajme bokom.
posledné dni som experimentoval s rampou, nasmerovaním výpustu, umiestnením filtra vo vodnom stĺpci.
ide o to, že odstánením rampy sa mi oveľa zvýšil prúd, voda sa prosto viac hýbe, ale menej sa tým pádom čerí hladina, lebo som ju mal nastavenú na hladinu. teraz musím mať filter tým pádom bližšie k hladine aby sa apsoň trocha čerila. ale som čítal, tušim na ratajovej stránke, že filter pri hladine nie je dobrá filtrácia a mal by byť ponorený hlbšie. tým pádom bude ale mŕtva hladina, takže ani tak nie je dobre ani tak. okrem toho dávam CO a robím na smeny, takže vypínať to na noc nemôžem a ak sa mi nebude hýbať hladina tak v noci by mohlo dôjsť k uduseniu osadenstva. to by sme mali jeden problém. druhá vec je kam nasmerovať výpust. tento filter je rohový, skúšal som do protiľahlého rohu ale tým pádom v dvoch rohoch sa voda skoro nehýbala. teraz to skúšam fúkať pozdĺž zadného skla, voda sa oráža smerom k prednému a vyzerá že to celkom fajn cirukuje, ale jedne roh je úplne stojatý. okrem toho takto sa hladina hýbe iba pri zadnom skle a ostatné miesta vyzerajú, že za chvíľu sa vytvorí mastný fľak.
ako sa to osvedčilo vám a čo je lepšie alebo horšie? ďakujem
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod cezar.milan » 08 Mar 2014 19:22 pm

Budeš mať pocit, že som všade :) kde si ty :)
Tuším to je nano eckfilter. Oni nie sú až tak zlé filtre, len tá skoro nijaká filtračná plocha. Určite existuje riešenie, no ty to nechceš a to je lepší filter. Nepoznám lepší filter pre nano akvária ako eheim 2211 a už je na ňom aj rozumná cena. Zabil by si viacero múch jednou ranou. Alebo ešte jeden eckfilter do druhého rohu.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod IringPalo » 08 Mar 2014 19:30 pm

možno sme si súdení Milan. Čo je pre teba prijateľná cena? Filtračná plocha je zlá kvôli tej pene s dierou v strede. Plánujem tam dať bio filtračné mérium, výde ma to do 20 €.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod cezar.milan » 08 Mar 2014 22:02 pm

To máš len filtračné médium a dáš raz toľko a máš komplet filter
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod IringPalo » 09 Mar 2014 08:37 am

lenže ten eheim som našiel za 45 euro, je to bez média, takže za médium dam ďalších 17€. okrem toho nemám miesto, to je jeden z dôvodov prečo mám miničko. keď poriešim viac miesta, tak by som išiel skôr do nového väčšieho akva.
Obrázok používateľa
IringPalo
 
Príspevky: 248
Obrázky: 3
Založený: 24 Jan 2014 22:10 pm

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod cezar.milan » 09 Mar 2014 09:12 am

Tak kúp si najmenšie čerpadielko aké existuje aspoň na miešanie vody. Môžeš prípadne zelené a schováš ho za rastlinky.
Obrázok používateľa
cezar.milan
 
Príspevky: 1717
Obrázky: 0
Založený: 21 Dec 2013 14:01 pm

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod Loki12 » 08 Mar 2016 10:21 am

skusam sem :-)

neviem sa rozhodnut, skuste napisat vase postrehy, skusenosti, napady

chcel by som mat na jeden strane akvaria stenu z kamenov, dreva,... nieco ako imitacia kamenneho brehu. umiestenenie bude v lavom zadnom rohu. Moja idea bola ze v tomto kopci umiestnim inflow (nasavanie zospodu), outflow (prud z vrchu, krizom cez akvarium) a este aj hladinovy zberac. chcel by som proste do toho kopca schovat techniku.
Ked vsak kukam na akvaria na internete - fotky, tak vidim, ze ludia to umiestnuju na opacnu stranu a nechavaju "ofukovat" kopec prudom, cize opacne ako to zamyslam ja.

Co vy na to? dik za odpovede.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod matus.galan » 08 Mar 2016 11:15 am

Loki, to iste riesim aj ja :) a podla vsetkeho aj co som videl foto tak na stranu kde budem mat kopec pojde vyvod tiez asi do kriza a na opacnu stranu do zadneho roha zasa nasavanie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: spravne umiestnenie filtra

Odoslaťod Hora » 08 Mar 2016 11:27 am

Nevidim dovod na ofukovanie kopca,logicky a opticky je tvoja uvaha ok,nic neziskas,ked das vyvod oproti kamenom ale ziskas skrytie nasavania a vytoku v kopci.Cirkulacia bude lepsia,ked prud toci na hladkych stenach akva,ako sa bude rozbijat na kamenoch.Moj nazor,v 40 mam podobne schovany vnutorny aquael,vzhlad bez rusivych prvkov urobi vela.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.