Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Pštros » 08 Mar 2016 00:13 am

A môj potom pls cely zmazat.
D
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Reklama

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 08 Mar 2016 00:24 am

http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?album_id=610&image_id=47450
Zkusil jsem vyfotit ty kořeny, o kterých mluvíme. Konkrétně C. beckettii.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2016 21:06 pm

Tak myslím, že to su práve tie korene o ktorých som hovoril ja. Aj keď ja som ich u mojich kryptošiek nezaznamenal take vysoké ako máš ty... :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod grello » 08 Mar 2016 21:47 pm

Že '' Maťko, pls.. '' :mrgreen:
chlapi vy ste vtipalkovia :D

Ale vážne, Jozef, ďakujem za doplnenie, do veľkej miery súhlasím. Ono pri affinis, wendtii, var Tropica... Som si to všimol aj ja, ale vtedy som mal dno okolo 5cm, tak tiež neviem, či by sa pri 10cm dne chovali rovnako...

Teraz mám len parvu, tá mi to nerobí, ako spomínaš. Neviem či to slúži na zachytávanie bordelu, to by som netvrdil, ale nie som si istý. One tieto '' korienky'' ja skôr beriem tak, že sú ako komplementarny doplnok na absorbovanie živín z vodného stĺpca. Robili sa ti takéto aj pri emerznych? Predpokladám, že nie.

Ja som povodne reagoval na Jirkovu fotku, neviem už presne kde som ju videl, kde bolo vidieť kopu koreňov (veľkých bielych, dlhých, substrátu dychtivych.. veď vieš o čom hovorím) ktoré boli nad substrátom a mali 2,5 cm štrku, tak som skrátka nevydržal.
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jozef I. » 08 Mar 2016 22:08 pm

Grello chovali by sa rovnako aj pri 10 cm dne. ja pri mojom už nebohom kryptoakvarku som mal pomerne vysoké dno a to práve kôli kryptoškam. ono to spolu súvisí. tie korienky zachytávajú bordel, ktorý sa následne rozkladá a rastlinka cez one korienky čerpá živiny. Ja som mal vždy najviac bordelu práve okolo hustých trsov krypt.
A čo sa týka toho či sa mi tie korienky robili pri emerze; robili ale bolo to v oveľa menšom meritku. Vlastne len v pár kvetináčkoch, kde bol veľmi nízky a hustý "džungloidný" porast. :)
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Mar 2016 02:06 am

V časopise Akvárium Terárium 7-8 2005, byl článek o kryptokorynách, ve kterém autor, pravděpodobně ze staré školy, označuje toto za "vlasové kořeny" a uvádí, že jimi kryptokoryny čerpají živiny "podobně jako v přírodě". K tomuto textu http://rybicky.net/clanky/1543-par-slov ... tokorynach jsem onu část článku vyfotil a přiložil jako obrázek, podívejte se (náhoda, vůbec mi nešlo o vlasové kořeny, když jsem to k textu přikládal).

P.S. Jozef I: Myslím, že vyrostly tak vysoké, protože mám pro kryptokoryny vhodné podmínky (mj. jsem přidával detrit, který zmiňuje článek jako důvod, proč kryptokoryny vlasové kořeny vyhání) a protože rostliny tři měsíce nic nerušilo.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 09 Mar 2016 02:18 am

P.P.S. Vlasové kořeny zaznamenávám ještě u C. wendtii v jiném akváriu. Tam jsou ale docela funny, protože některé wendtii mají až moc světla, jsou připláclé ke dnu a vlasové kořeny jsou stejně vysoké, jako ony :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod grello » 09 Mar 2016 09:47 am

Jozef, mal si to aj pri emerze? Tak to ma zaujalo...
Načo sú kryptam vlasové korene, keď sú v emerze? Príp., nemáš foto? Neviem si to celkom predstaviť.

Jirko, vlasové korene je sympatický názov, aj ten starý článok je zaujímavý, vďaka. :pivo:
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 16 Mar 2016 13:24 pm

Včera zveřejněný blog na téma stylů v akvaristice: http://scobak.blog.sme.sk/c/408389/jak- ... te-vy.html Takto to vidím.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod janodrienovska » 16 Mar 2016 22:09 pm

Môj názor k tejto téme: Nepotrebujem top akvárium pri ktorom strávim more času a vraZím doň kopec peňazí - a stale to bude ako na hojdacke - raz sa darí raz nie skrátka nechcem byt otrokom svojho akva. Základ nech to funguje a rastliny aj rybky su spokojne.
janodrienovska
 
Príspevky: 122
Obrázky: 1
Založený: 16 Dec 2014 21:25 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod j » 17 Mar 2016 07:51 am

Jirka Scobak napísal:Včera zveřejněný blog na téma stylů v akvaristice: http://scobak.blog.sme.sk/c/408389/jak- ... te-vy.html Takto to vidím.

Pekne si to napísal.
Je to vlastne výstižné zhrnutie tohoto vlákna.
:pivo:
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod snajprik » 17 Mar 2016 10:23 am

K tej riase, ja už som cez 20 rokov nemal riasu v akváriu (nepočítam pri krevetách, kde som ju mal naschvál). Som písal o tom trojuholníku Svetlo - CO2 – živiny, ak nie je vyvážený nastupuje riasa.
Pri low tech akva všetko rastie 5x pomalšie ako u hig tech a potrebuje 5x menej svetla ako u higtech. Preto sa uvádza u lowtech 0,1-0,2W a u higtech 0,5-2W. Keď niekto ma 160-240L akva bez CO2 a naň da 80W T5 trubice a nechá svietiť 10h denne ci viac, tak to akva samozrejme zazelená. Ďalší problém zle umiestnene akva na mieste kde slnko svieti cez 2 h denne tam všetko zazelená aj keď sa nesvieti.
K tomu trojuholníku ak je veľa živín nie je riasa, ak je veľa CO2 nie je riasa, ak je malo svetla nie je riasa. Problém je v tom ak je veľa živín trpia živočíchy, ak je veľa CO2 trpia živočíchy, ak je malo svetla trpia rastliny.
K tomu akváriu bez dna bez rastlín a kde si žijú raky ryby a krevetky spolu bez konfliktov a ako na to.
Pri prvom pohľade je vidieť že tie živočíchy sú spokojne na mieste majú plne brucha.
Ak sú raky site a ryby tiež tak sú spokojne vegetujú ako leví s plnými žalúdkami a nevšímajú si nikoho. Takto som i ja držal ryby cca mesiac keď som tam nasadil 22 krevetiek o rozmere 0,5cm. Ráno i večer som ich dobre nakŕmil, že mali plne brucha a mini krevetiek si nevšímali ani keď im po hlavách chodili :) za mesiac mi neskapala ani jedna krevetka a to tam pri nich bolo 50 rýb 8 druhov. Toto sa da, ale chce to dobru filtráciu, odkalovanie, častú výmenu vody a hlavne dobre kŕmiť.
PS: veľa živín neznamená veľa dusičnanov ( veľa detritu, veľa odumretých rastlín, niečo v akva hnije), pri veľa dusičnanov nastupuje hneda riasa to znamená, že to flákaš a treba odkaliť - vymeniť vodu, proste znížiť dusičnany(amoniaky) vo vode. Ak je veľa rastlín, alebo dostatočná filtrácia, ktoré tie dusičnany spracujú, tak hneda riasa nemá šancu.
Obrázok používateľa
snajprik
 
Príspevky: 1915
Obrázky: 76
Založený: 10 Jan 2016 15:23 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jozef I. » 17 Mar 2016 12:23 pm

grello napísal:Jozef, mal si to aj pri emerze? Tak to ma zaujalo...
Načo sú kryptam vlasové korene, keď sú v emerze? Príp., nemáš foto? Neviem si to celkom predstaviť.

Jirko, vlasové korene je sympatický názov, aj ten starý článok je zaujímavý, vďaka. :pivo:


Aj som zabudol reagovať. Našiel som ich ešte v jednom kvetináčku kde mám Cryptocoryne sp. "Yellow Ring" 'Bukit Ibam'. keď budem mať čas odfotím a hodím sem foto. :)

Možno len v emerze prečkavaju na ďalšie zaplavenie alebo to proste maju v genoch. Alebo zasa keď si zobereš tak na povrchu v lesoch potokoch mávaš tenku vrstvu humusu, hrabanky uhniteho listia, machov a inych rastlinných zvyškov z ktorých cryptošky môžu čerpať živiny. Nerastu do voľného priestoru na slnko a vzduch ale ak by si odhrabol takuto vrstvu hrabanky určite by bola prerastena takymito vlasovimi korenmi. vo vode môžu korienky rásť aj do voľneho vodneho stlpca preto je ich lepšie pozorovať.

Snajprik. to s tým slnečným svetlom máš asi pravdu len u mňa sa to nepotvrdilo. :). ja som mal svoje mini 5l prve dva mesiace po založení na okne a bolo to uprostred leta a žiadne riasy sa mi nespravili. Sám tomu nechápem ale bolo to tak. Aj teraz mi svieti slnko na 25L akva a zatiaľ žiadne riasy. Ale trochu by aj mohli byť kôli krevetkám :).

mini-5l-t15981.html?hilit=mini%205l
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 17 Mar 2016 13:27 pm

snajprik napísal:K tomu akváriu bez dna bez rastlín a kde si žijú raky ryby a krevetky spolu bez konfliktov a ako na to.
Pri prvom pohľade je vidieť že tie živočíchy sú spokojne na mieste majú plne brucha.
Ak sú raky site a ryby tiež tak sú spokojne vegetujú ako leví s plnými žalúdkami a nevšímajú si nikoho. Takto som i ja držal ryby cca mesiac keď som tam nasadil 22 krevetiek o rozmere 0,5cm. Ráno i večer som ich dobre nakŕmil, že mali plne brucha a mini krevetiek si nevšímali ani keď im po hlavách chodili :) za mesiac mi neskapala ani jedna krevetka a to tam pri nich bolo 50 rýb 8 druhov. Toto sa da, ale chce to dobru filtráciu, odkalovanie, častú výmenu vody a hlavne dobre kŕmiť.


Hej. To je, co Ivan často říká. Že jde kombinovat hodně, ale základ je správné nastavení podmínek. Nerad odpovídá na obecné otázky jako: "Mohou být krevetky s gupkami?" Někdy to jde a někdy ne.
Za sebe mohu říci, že jsem v tomto někde na začátku. Začínám trochu tušit, kam asi jít, ale to je vše.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jirka Scobak » 17 Mar 2016 13:31 pm

Jozef I. napísal:Alebo zasa keď si zobereš tak na povrchu v lesoch potokoch mávaš tenku vrstvu humusu, hrabanky uhniteho listia, machov a inych rastlinných zvyškov z ktorých cryptošky môžu čerpať živiny. Nerastu do voľného priestoru na slnko a vzduch ale ak by si odhrabol takuto vrstvu hrabanky určite by bola prerastena takymito vlasovimi korenmi. vo vode môžu korienky rásť aj do voľneho vodneho stlpca preto je ich lepšie pozorovať.


Toto mi zní logicky.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod grello » 17 Mar 2016 17:43 pm

Jozef, vďaka, foto poprosím, zaujíma ma ma to. :pivo:

snajprik:

K tomu trojuholníku ak je veľa živín nie je riasa, ak je veľa CO2 nie je riasa, ak je malo svetla nie je riasa. Problém je v tom ak je veľa živín trpia živočíchy, ak je veľa CO2 trpia živočíchy, ak je malo svetla trpia rastliny.


A na toto si ako prišiel? Prosím, toto je podľa mňa dosť veľká nepravda.

Ak je veľa živín nie je riasa?! Hm, tak sa zamyslime, čo sú riasy. Sú tu predsa tiež "rastliny" len oveľa jednoduchšie a nižšieho štádia ako tie, čo máme v akva zámerne, a hlavne oveľa nenáročnejšie. Riasy ti oveľa jednoduchšie a rýchlejšie využijú akýkoľvek nepomer medzi jednotlivími prvkami, najmä makrom. Ak by som teraz začal nalievať do svojho akva 3x dávku hnojiva a potom ešte 3x naviac len dávku P a nič iné tomu neprispôsobil, tak ver tomu, že riasa vybehne. Aká? To záleží najmä od pomerov a koncentrácii pred zmenou a toho ako by vyzeral pomer potom, ale určite to nezmanená, že riasa nebude. To si napísal veľmi zavádzajúco...

Ak je veľa Co2, nie je riasa...? S tým do istej miery súhlasím, ale to máme len z praxe, odôvodniť to neviem, ale keďže práve pripravky na báze glutaraldehydu (Easy Carbo, Flouish Exel) sa používajú na napr, staghorn a BBA, tak to dáva zmysel.

S tým svetlom to je tiež len polopravda a zamlčaný dôvod. Veď sám vraviš, že je to trojuholník, treba tam nájsť rovnováhu, a ty zrazu tvrdíš, že znížime svetlo a riasy nebudú?! Ideš sám proti sebe. Predsa sám vravíš, že treba hľadať rovnováhu a zníženie svetla pomôže len pri istých prípadoch, tak ako to môžeš vyhlásiť takto všeobecne? Znížením svetla len obmedzíš fotosyntézu a celý výmenný proces všetkých rastlín,čo neznamená, že sa zbavíš rias. Znovu citujem: Ak je málo svetla trpia rastliny.. No comment, zase polopravda bez vysvetlenia, viď to čo som písal vyššie, nefunguje to tak jednoducho ako píšeš ani zďaľeka.

A ak je veľa živín, trpia živočíchy? Tak o tom nič neviem, vieš mi to prosím vysvetliť, ako si to myslel? Akých živín?
Obrázok používateľa
grello
 
Príspevky: 350
Obrázky: 0
Založený: 23 Júl 2012 20:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod I.P. Pavlov » 17 Mar 2016 18:35 pm

snajprik napísal:K tomu trojuholníku ak je veľa živín nie je riasa, ak je veľa CO2 nie je riasa, ak je malo svetla nie je riasa. Problém je v tom ak je veľa živín trpia živočíchy, ak je veľa CO2 trpia živočíchy, ak je malo svetla trpia rastliny.

Toto je, a budem slušný, nepravda a zavádzanie. :evil:
Na druhej strane obdivujem odvahu takto verejne to napísať :(
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod janodrienovska » 19 Mar 2016 19:55 pm

I.P. Pavlov napísal:
snajprik napísal:K tomu trojuholníku ak je veľa živín nie je riasa, ak je veľa CO2 nie je riasa, ak je malo svetla nie je riasa. Problém je v tom ak je veľa živín trpia živočíchy, ak je veľa CO2 trpia živočíchy, ak je malo svetla trpia rastliny.

Toto je, a budem slušný, nepravda a zavádzanie. :evil:
Na druhej strane obdivujem odvahu takto verejne to napísať :(


Súhlasím s Pavlovom
janodrienovska
 
Príspevky: 122
Obrázky: 1
Založený: 16 Dec 2014 21:25 pm

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Loki12 » 19 Mar 2016 20:51 pm

Ja už snajprikove "zaručene pravdy" a jeho super fundovane zdovodnenia rovno preskakujem.
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Jozef I. » 19 Mar 2016 22:50 pm

grello napísal:Jozef, vďaka, foto poprosím, zaujíma ma ma to. :pivo:


Tu je foto koreňov aj s vyrastajúcim kvetom na koreni vľavo. :)
Prílohy
IMG_8240mini.jpg
Obrázok používateľa
Jozef I.
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 0
Založený: 04 Feb 2012 18:46 pm
Bydlisko: Senica

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Loki12 » 20 Mar 2016 08:44 am

Jozef I. napísal:Možno len v emerze prečkavaju na ďalšie zaplavenie alebo to proste maju v genoch. Alebo zasa keď si zobereš tak na povrchu v lesoch potokoch mávaš tenku vrstvu humusu, hrabanky uhniteho listia, machov a inych rastlinných zvyškov z ktorých cryptošky môžu čerpať živiny. Nerastu do voľného priestoru na slnko a vzduch ale ak by si odhrabol takuto vrstvu hrabanky určite by bola prerastena takymito vlasovimi korenmi. vo vode môžu korienky rásť aj do voľneho vodneho stlpca preto je ich lepšie pozorovať.


Trosku vedeckej disputy takto na rano. Ked som sa este hlbsie (trosku) pohyboval okolo bonsajov, tak fikusy (retusa, benjamina) mali tendenciu robit "vzdusne korene". Nikdy mi nikto poriadne nevysvetlil preco, ale bola to kombinacia genov urciteho stromceka (nie druhu, ale vyslovene kus od kusu) a dobrej vzdusnej vlhkosti. Jednym z dovodov bolo, ze stromy (povodne, materske) rastli v oblastiach s vysokou vlhkostou a podou kde bola vysoka miera podmocenia, alebo nepevnej pody - vzdusnymi korenmi si takto fikus robil oporu, cize zvysoval svoju stabilitu. Nie som dendrolog, a mam toto len sprostredkovene, takze podvam dalej tak ako som kupil.

Co uz vieme o Cryptach je ze ich zaujimavostou je ze ziju vlastne dvojaky zivot. Cast roka v emerze a cast roka v submerze. Preto si kladiem otazky:
Nebudu tieto vlastkove korene prejavom prave toho ze hlavny koren nema tak taku schopnost cerpat ziviny? (tak ako sme u korenov inych rastlin zvyknuti)
Nesluzia tieto vlastkove korene aj na prijem kysliku/uhlika/...? (kedze ich listy casto prechadzaju prechodom na iny stav - submerz/emerz - tak je toto ich vlastnost)
A nie je zaujimave ze Cryptosky maju fakt dlhokanske hlavne korene, rozlezene po celkom akva substrate, ale tieto vlaskove korene len okolo rastlinky? (stale viac ma to tiahne k teorii, ze hlavne korene su na rozsirovanie potomstva a vlastkove su vlastne ne prijem zivin)

Asi to bude na internete aj napisane, ale moja anglictina je skor biznisovo orientovana ako vedecky, tak sa ani nesnazim v tom vrtat dalej. Ale ak niekto zisti, tak...
Obrázok používateľa
Loki12
 
Príspevky: 1031
Obrázky: 10
Založený: 07 Jan 2013 12:41 pm
Bydlisko: Bernolakovo

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod j » 20 Mar 2016 10:23 am

Nedávno som skúšal dcérin nový (z druhej ruky) foťák a keďže pokus dopadol celkom pozeratelne, tak ma napadlo že o výsledok sa podelím v tomto vlákne.
Akvárko zrejme spadá do kategórie lowtech . Je to set - má nejakých 80 litrov, je tam osvetlenie 2x18w (15:00 - 23:00), jednoduchý filter s molitanom a rozstrekovacou rampou (aquaball) a pre istotu ohrievač, ktorý je ale vypnutý. Hnojenie žiadne (tak isto aj v ostatných akváriách).
Akvárko je staré asi 2 až 3 roky, dno (je to klasický drobný štrk) je použité s predošlého akvária čo začalo tiecť (bez premytia).
Bežná údržba - raz za týždeň trochu odkalím, raz za mesiac čistím filter. Sklo čistím iba sporadicky, keďže akvárko je takmer bez rias (len na jednom mieste pred výtokom z filtra je zopár chumáčikov štetinky (napadnuté listy z času na čas otrhám). Z rastlín je tam niekolko druhov kryptokorín, na dreve je niečo machu a nejaké mikrosorium a na hladine l. minor. Ryby - húfik kardinálok, dve dožívajúce razbory a na dne niekolko "kuhlíkov". Ostatné - krevetky a asi pred týždnom som tam hodil zopár malých vežoviek.
Prílohy
IMG_0586.jpg
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod j » 20 Mar 2016 10:29 am

P.S. Predošlím príspevkom som chcel v podstate demonštrovať to že pri troche trpezlivosti sa dá dosiahnuť celkom pekné akvárium (aspoň podla mňa) plné zelene aj bez hnojenia, neustáleho merania parametrov a neviem akého silného svietenia.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvaristická Old School (prírodné akvária bez techniky)

Odoslaťod Zero » 20 Mar 2016 14:34 pm

Mám pětapadesát (+ manipulační) rybami, krevetami a plži obsazených nádrží o různé velikosti, které jsou skoro všechny bez horního krytu a jen ve dvou je filtrace a ve třech zapnuté topení pro neadaptované ryby na nižší teploty a vše funguje, aniž bych o to musel příliš pracně pečovat a dělat z toho velkou vědu. Víc se tímto tématem nebudu zabývat, takže na nic neodpovídám.
Prílohy
Nádrže v rybárně. Fotografie2521 – kopie – kopie.jpg
Nádrže v rybárně, předjaří r. 2016.
Zero
 
Príspevky: 311
Obrázky: 0
Založený: 02 Sep 2011 09:19 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.