Pokus o aquascaping / 126l clearvision



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 25 Mar 2016 16:27 pm

Moja chyba, pravda ;)

Mam toto http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/c ... -nano-20mm - co syci a chcem ticho. Tak rozmyslam nad tymto http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/c ... ebiratelny
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Reklama

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod Stewie » 25 Mar 2016 17:37 pm

ten externy http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/c ... ebiratelny mam uz nejaku dobu, zatial max spokojnosť
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod Tomáš » 25 Mar 2016 18:53 pm

Aj ja mam ten externy a som celkom spokojny no uplne tichy nie je... tiez ked prides blizsie tak budes pocut sycanie. A ak nechces mat v akva vela bublinie tak ho odporucam dat na privodnu hadinu. Ak tam nebudes vela pustat tak s tym bude filter v pohode a urcite to bude mat lepsi efekt. Ja som ho nedavno presunul na vstup filtra a rozhodne by som ho uz nedal na vystup.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 25 Mar 2016 19:02 pm

A preco pustat do "dobrych" bakterii ktore osidluju filter CO2?

No, kazdopadne som bol treraz mimo a stavil som sa v obchode, zobral som ten externy...musim povedat ze ho nepocujem (samozrejme ked prilozim ucho syci, ale ta fajka v akva je pocut desatnasobne...), mam ho na vystupe a v akva poletuju tisice minibubliniek...takze rozdiel velky...
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod Tomáš » 25 Mar 2016 19:09 pm

Hodnotu Co2 budes mat rovnaku tak ci tak aj vo filtry takze velky rozdiel by to nebol...A ja som to spravil hlavne prave pre tie tisice bubliniek po celom akva, niekomu to mozno nevadi ale mna to teda dost hnevalo no a ako plus som ziskal aj lepsie rozpustanie cez filter takze ja som spokojnejsi ked je na vstupe :)
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 28 Mar 2016 16:28 pm

Takze zatial takto (pozor, mobilova foto :) ). Tych stonkovych (neviem co to je) rastlin vlavo si nevsimajte, pojdu von, dal som ich tam len preto, ze ich nemam kam dat, tak mi pomozu zabehnut akva. A este dosadim par teglikov cuby, ked mi dorazi.

Vocu menim denne zatial, hnojim draslik+zelezo prvy tyzden, potom budem viac. CO2 cca 20mg/l.

Takisto si nevsimajte vyvody filtra vlavo. Tie zrusim, rozmyslam, ze napojim pomocou rozdvojky oba filtre na jedny lily pipes, nebude to na liliny velky prud?

Obrázok
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 29 Mar 2016 15:17 pm

to je to az tak hrozne? :D
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod Stewie » 29 Mar 2016 20:10 pm

Hrozné to nie je, ale nejak sa pri pohľade na to akva strácam a nedokážem nájsť nejaký bod a keď to zoberiem z hľadiska rozdelenia tretín chcelo to ešte trochu doladiť.
Každopádne celé to po poriadnom zarastení zmení dosť výrazne vzhľad takže držím palce na bezproblémový zábeh.
Prílohy
image.jpeg
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 16 Apr 2016 20:47 pm

Pravda, mozno som hlavny kamen mal dat niekam inam. Toto uz necham tak, mne sa to celkom paci, a ucim sa - hlavne.

Takze mensi update:

(Foto dodam)

- zacala ma trapit hneda riasa, najma na skle a machu. Vraj malo svietim, tak som trosku zvysil vykon svetla, predtym 4 stupne zo 7, teraz 5/7. Twinstar na dnesu riadu asi nejako asi nezabera, okrem toho zacinam teda pridavat aj EasyCarbo.
- do akva planujem pridat 10 amano shrimps. Hnad ju budu (riasu) pozierat.
- vodu uz menim len 2x tyzdenne.
- CO2 cca 25-30mg/l. (pomaha CO2 aj proti hnedej riase, pridam?)
- hnojenie:
1, denne 4ml KALI PLUS (K2SO4)
2, denne zatial polovicnu davku (1,2ml) - http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/h ... ser-300-ml (mam len 100ml, po spotrebovani zacnem davat Seachem Fluorish.

Filtracia - bezia dva filtre
Eheim ecco 200 - napln seachem matrix, seachem purigen, biomolitan, eheim gulicky, vata (nie v tomto poradi)
JBL e701 - napln rovnaka, okrem eheim guliciek.

Chihiros doctor (http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/p ... ish-nano-s) som nastavil na uroven M2.
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 19 Apr 2016 21:38 pm

Bez fotiek to nieje ono, takze nejake na ochutnavku...

Cuba sa krasne rozrasta, krevetky (10x japonica) si davaju s pozieranim rias na cas, alebo mozno len nestihaju. Rozmyslam ze ich este 5-10 pridam...No a presunul som neonky z minicka a pridal par kamosiek.

Alebo rozmyslam nad nejakymi prisavnickami, ci SAE...ale bojim sa ze mi budu rozryvat dno. Co poviete? Zvysenie intenzity svetla mozno dobry napad nebol, vsimam si zelene bodky na kamenoch, ale zubna kefka a jemne idem..

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod matus.galan » 19 Apr 2016 22:11 pm

Mne sa to aj tak paci :) nemusi byt vsetko podla tabuliek, cas aj tak ukaze.
Drzim palce


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod Jofre » 19 Apr 2016 22:22 pm

Rastie to do krásy :wink:
Najkrajší pohľad je vždy na zdravé a pekne vyfarbené rastliny...

Ak je to potrebné, krevetky kľudne pridaj...Moja osobná skúsenosť so SAE je taká, že viac sa zaoberali obhrýzaním rias na kameňoch a rastlinách, ako "rochnením" sa na dne :D
U mňa sa ako krtkovia nesprávali :D

Nemáš sa čoho báť :wink: . Ale pokiaľ chceš mať istotu, počkaj kým ti HC zarastie dno...
Obrázok používateľa
Jofre
 
Príspevky: 296
Obrázky: 0
Založený: 19 Máj 2012 15:47 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 21 Apr 2016 11:16 am

Dakujem!

Aktualny stav:
PH 6,8, GH 10/11, KH 7, NO2 a NO3 cca 10mg/l, FE 0,5mg/l.

Hneda riasa sa rozmozuje. Pridavam easy carbo 3ml denne, pridal som par krevetiek, teraz tam je 15x japonica, 5xSAE a 13 neoniek. Jednu som nasiel lezat na dne a jedna vyskocila - zistil som, ze vzdy ked sa automaticky zhasne svetlo, uplne sa zblaznia, lietaju hore dole po akva, asi vtedy vyskocila...

Smola je, ze pre moje svetlo (led, 12V, cca 5amperov max) nemozem zohnat ziadny automaticky stmievac, aby sa tak nestresovali...
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 02 Máj 2016 15:40 pm

AHojte,
mam problem s lietajucimi rybkami. Vzdy, po zhasnuti svetla sa zacnu blaznit a vyskakovat. Uz som prisiel o jednu mrenku a tusim 3 neonky, par som ich este zo zeme zachranil.

Spinam teraz postupne hlavne svetlo, cernevy led pas a pouzivam aj slabucku modru nocnu ledku. Aj tak po postupnom zhasinani skacu. Je to tym svetlom, treba automaticky stmievac, robia to rybky este niekomu?

S krycim sklom by to nevyzeralo dobre...
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod matus.galan » 02 Máj 2016 20:04 pm

Da sa kupit modul na pomalsie rozsvecovanie a zhasinanie.

Skus pozriet toto: https://www.smdledziarovky.sk/ovladace. ... ovky.spl03
ja to mam v osvetleni kuchynskej linky a rozsvecuje to postupne cca 3-5sek. Nie je to bomba svetla.

Dalsia moznost je toto https://www.smdledziarovky.sk/ovladace. ... iky.4.zony
to je uz na dialkove ktore treba dokupit, moznost stmavovania a taktiez postupne rozvecovanie. Toto mam v byte na podhladove osvetlenie, ked zapnem vypinac tak sa svetlo zapne na plnku v priebehu 3-5sek. Ak nastavim svetlo na slabsie tak sa po zapnuti vypinaca zapne na hodnotu aka bola posledna takze ak to vecer zoslabis tak sa rano zopne zasa v stupni ako si nastavil.

Vsetko ale zalezi nad tym ako mozes to svetlo pripojit k tomu, ci si si robil sam alebo je v zaruke a nechces rezat do toho.
Vies kupit spojky a potom to poprepajat. Moznosti je viacero.

Najlepsi by bol modul co sa dava medzi kable ten jednoduchy ale tam nikde nie je napisane ci ma aj postupne rozvecovanie a stmavovanie pri zapnuti a vypnuti :( jedine skusit brknut predajcom - jedna sa o toto http://profiledziarovky.sk/led-pasiky/o ... -24v-6a-do
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 03 Máj 2016 12:51 pm

Dakujem......Tych 5 sekund snad nie, myslim ze to by nepomohlo :) ......To by chcelo nieco tak na pol hodinu rozsvecovania a zhasinania. K mojmu svetlu - chihiros a901 - nemozem nic zohnat. Kupim asi nejake "poriadne" svetlo aj s ovladacom na vsetko...
Ten stmievac co linkujes mam, ale ten je manualny, a ma "len" 7 krokov...Medzi najslabsim a tmou je stale mega rozdiel...

Mam predstavu o silnom dobrom svetle, a "plneautomatickom" module - nocny rezim, rozodnievanie, stmievanie...Ak o niecom vhodnom viete, skuste ponuknut. S vyssou cenou ratam :)
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod matus.galan » 03 Máj 2016 18:40 pm

Fynnex americka firma alebo uz som to daval v sekcii Led modul na automaticke stmievanie z US ale je to limitovane.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 26 Máj 2016 20:52 pm

Tak, prvy krat strihanie HC cuby :P

https://www.youtube.com/watch?v=lwiSX8yC72s

tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod dravec » 26 Máj 2016 22:06 pm

ja som zistil ze rybky skakaly ked zhaslo svetlo a bola absolutna tma, cize ked mi svieti stolova lampa tak pol hodinu je to ok.
Zial caridiny japonici nic nezastavilo vyskakali vsetky, ostatne to ani nenapadlo, tak neviem kde je chyba. Suhlasim zakryte aq nevyzera pekne.
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 26 Máj 2016 22:32 pm

U mna sa casom trosku znormalizovali, znasinam svetlo postupne hlavne/cervene/a na noc nechavam modre slabucko..
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 01 Okt 2016 13:13 pm

Ahojte, trochu po dlhom case sa ozyvam a hned s problemikom.

Celkovo sa mi darilo, vsetko pekne rastlo, boli aj nehody (cistil som seachem v save a nenechal dobre vyprchat chlor, nejake osadenstvo to neprezilo, potom som to prehnal aj s pripravkom na slimaky...)
Ale hlavne nejako sa u mne nedaru cube ani inym rastlinam. Cuba je taka cudna, po ostrihani uz prestala pustat nove listky a pozeram sa len na chabo olistkovane stonky na niektorych miestach.
A opadavaju mi listky aj na tej cervenej krase. Preco? :(

Moja starostlivost:

- asi 13 neonie, 4x sae, 10 japonic
- vodu uz menim len 1x tyzdenne.
- CO2 cca 35-50mg/l.
- hnojenie:
1, denne 4ml KALI PLUS (K2SO4)
2, denne 2,4ml - dve davky tropica https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... ser-125-ml (obcas pridam aj hnede, bez dusiku)
3, easy carbo 3ml denne
4, zelezo seachem drzim v norme
5, svietim na 5/7 inrenzitu

Filtracia - bezia dva filtre
Eheim ecco 200 - napln seachem matrix, seachem purigen, biomolitan, eheim gulicky, vata (nie v tomto poradi)
JBL e701 - napln rovnaka, okrem eheim guliciek.

Chihiros doctor (http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/p ... ish-nano-s) som nastavil na uroven M2.

Cuba bublinkuje, ale tie nezdave casti nie...
A tie nestastne foto tu:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

image gratuite
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod Pštros » 16 Dec 2016 12:47 pm

Ahoj.
Som sa vrtal v prispevkoch a nadabil som na Tvoj "pokus"...
Ako to bezi?
Podarilo sa Ti vyriesit ten problemik?

Drzim palce dalej...
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 05 Jan 2017 15:46 pm

Dlhsie som tu nebol...

Riasy z listov casom zmizli - ostrihal som a nove dorastlo uz v pohode.

Inak je to cca v stave ako predtym, kreverky aj rybky ziju :)
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

Re: Pokus o aquascaping / 126l clearvision

Odoslaťod tastyshrimp » 12 Jan 2017 21:40 pm

Mam problem ...

Ta rastlinka - co som na foto nalepil na kamen - neviem, co to je :D sa snad rozmozuje nejakymi vytrusmi lebo po celom akva, v celej HC cube jej mam milion. Prerasta kade tade a vytrhavanie, co mi zaberie 2 hodiny, ju aj tak neznici. Existuje nieco, o by to znicilo (pripadne by som vybral zive veci von) ale neznicilo ostatne? ...

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
tastyshrimp
 
Príspevky: 225
Založený: 16 Jan 2016 13:19 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.