Waldov 190l rohový Trigon



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 25 Mar 2016 21:56 pm

Ahojte,

Pred rokom takto na velkunoc som si kupil svoje prve 54l akvasrium. Teraz som sa rozhodol, ze by to chcelo nieco viac tak som si objednal Juwel Trigon 190. Pre tento tvar som sa rozhodol hlavne preto ze klasicke akvarium s takymto objemom nemam kde umiestnit.

Rozmery akvaria:
celkovy objem 190l
dlzka strany 70cm
hlbka 60cm
priestorova hlbka od zadneho rohu po stred predneho skla 70cm

Osvetlenie:
zatial budem pouzivat standartne ktore je ktomuto setu dodavane:
Osvetľovacia rampa High-Lite Light Unit 70 cm, 2x 28 watt.
Žiarivky typu 2 x High-Lite Day 28 Watt, 590 mm.

Filteracia akvaria:
Vnútorný veľkokapacitný filter Bioflow 3.0, rozmery 15,5 x 10,2 x 41,7 cm, objem 3 litre. Filtračné média: 1 x Poly Pad 3.0,
1 x Carbon sponge 3.0, 1 x Nitrax 3.0, 1 x Sponge coarse Bioflow 3.0, 2 x Sponge fine Bioflow 3.0.

CO2 chcem pridavat klasicky z flase s elelktromagnetickym ventilom pre vypinanie na noc. Planujem ho zapojit na jednu spinaciu hodinu s osvetlenim. Set este nemam kupeny kedze akvarium mi pride az za 2-3 tyzdne.

Hnojenie:
chcem vyskusat metodu EI paci sa mi hlavne to ze netreba stale testovat vodu.
ale zase naopak su tam nutne tie tyzdenne vymeny vody aspon ½ objemu co pri tomto akva predstavuje 80-90l vody tyzdenne. Ja stouto metodou nemam skusenost a budem rad ak mi napisete aj vase prakticke skusenosti s touto metodou hnojenia.

Dno:
Dno by som chcel aby malo neaku prirodnu farbu. Nechcem cierne kedze chcem dat na strany ciernu tapetu a ani svetle to mam teraz a chcelo by to zmenu. Najviac co sa tyka farby sa mi paci JBL Manado a pod neho by som chcel dat zasobny substrat JBL AquaBasic plus.
JBL aquabasic 2-3cm a JBL Manado nato 5cm +-. Tu by som chcel aj poradit ake skusenosti stymto mate alebo neaku inu alternativu dna.

Ako dekoracie sa mi velmi pacia prirodne veci ako su korene, kamene a hlavne zive rastlinky.

Tak ked som uz pri rastlinkach tak tu je zoznam rastliniek ktore by som mal rad v akvariu. Vzhladom ktomu slabsiemu osvetleniu neplanujem nic narocne na svetlo. Neide o pestovanie neakych vzacnych super narocnych druhov ale aby tie co tam budu boli pekne silne a pekne vyfarbene.
Planovane rastlinky:
Pogostemon erectus
Anubias barteri var.nana (umietnena na korenoch)
Ludwigia ovalis
Helanthium bolivianum ´Latifolius´
Hygrophilia corymbosa ´Siamensis´
Vasicularia dubyana (javsky mach- pomocou silonu prichyteny na korenoch)
Micranthemus umbosum ´Monte Carlo´
Rotula rotundifolia
casom mozno este neaky druh pridam...

Voda bude z mestskeho vodovodu. Nasa obec je uz napojena na vodnu nadrz Starina.
hodnoty vody podla webu su:
PH: 8,12
Tvrdost: 9,41°dKH
NO3: 4,24 mg/l
Fe: 0,03 mg/l
Mn: 0 mg/l
Chlor: 0,152 mg/l
K tej vode by som sa chcel spytat bol by problem ju napustat rovno z vodovodu pri vymene alebo radsej ju nechat odstat ako by sa to spravne malo robit. Najvacsi problem je asi ten chlor ale ked sa rozmiesa stou druhou polkou tak by to vyslo asi na 0,075 mg/l. Ked mam dobre info tak pre rybky je nebezpecna hranica asi 0,125mg/l. Alebo este som pozeraz ze po dopustani vody by som pridal do akvaria pripravok Tetra Aqua Safe na zlepsenie kvality vody.

No ak rybkam. Rybky tam prvy mesiac nebudu ziadne nech sa to akvarium poriadne zabehne. Neviem ci by som mal pouzit neaky pripravok na rychlejsie zabehnutie alebo nechat tomu volny priebeh. V tomto smere si necham poradit. Potom po zabehu prelozim rybky z mojho 54l akvaria nech si plavu vo velkom a mozno dokupim aj neake farebnejsie aby to bolo pestrejsie.

Budem velmi vdacny za kazdu radu, kazdy napad ci postreh k mojim planom. O akvaristike som si toho za ten posledny rok prestudoval plno veci no chybaju mi skusenosti.

Ak by chybali neake info kludne ich na vyziadanie doplnim.
Takze dakujem vsetkym co sa zapoja a prajem krasnu velku noc :-)

Waldo
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Reklama

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Mar 2016 03:27 am

Raději než přípravek na rychlejší zaběhnutí by bylo lepší najít blízko akvaristu se zaběhnutým akváriem a vyžádat si od něj dvě tři láhve s vodou a detritem (nicméně i tak bych dal měsíc na zaběhnutí).
Nebál bych se vody přímo z vodovodu - rostliny můžeš zasadit až druhý nebo třetí den. Při dalších výměnách bych se při 15-20% objemu vyměněné vody taky nebál - vodovodní voda už neobsahuje tolik chlóru, jako v minulosti.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Pštros » 26 Mar 2016 11:18 am

Akva sa zabehne za mesiac v pohode aj samo, s rastlinkami. Dno je ok, zozaciatku je to velmi lahky material, ktory ciastocne plava a horsie sa sadia rastlinky.
Co sa EI tyka, tu bude problem osvetlenie, ktore je zalostne slabe a narocnejsie rastliny ti asi nepôjdu.
S tym svetlom suvisi aj pridavanie co2 a hnojenie celkovo.
Pri slabom svetle radtliny nedokazu vyuzit pridavane prvky.
S chlorom by som si hlavu nelamal, rychlo vyprcha, voda ma ale dost vysoke ph, co komplikuje prijimanie zeleza a inych mikroprvkov. Na znizenie ph by zas pomohlo co2. Ale minule som cital fajn clanok, kde je velka pravda...
Bud budes cely cas bojovat proti podmienkam, ktore mas doma, napr. Reverznou osmozou a chemikaliami, ale im prisposobis vyber posadky akvaria. Myslia sa rastlinky aj zivocichy...

V kazdom pripade prajem veľa zdaru a dobre rozhodnutia.
:pivo:
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 26 Mar 2016 20:52 pm

Dakujem za reakcie aspon som mal nadcim premyslat :)
Na stranke Juwelu som sa docital viac info o tych T5 trubiciach tu su parametre jednej trubice a ktomu setu su dodavane 2:
Parametre:
Výkon: 28 W
Dĺžka: 590 mm
Typ: T5
Farebná teplota: 9000 K
Svetelný tok: 1600 Lumenov
Priemer: 16 mm

Neviem to tak posudit ci to bude stacit aspon k stredne narocnym rastlinkam. A co sa tyka rastliniek teraz som predal svoje 54l akva takze budem stymto zacinat uplne od nuly aj rastlinky aj rybky :) z jednej casti je to vyhoda lebo si budem vsetko mohol prisposobit narokom ktore tieto set bude mohol splnit :) Pštros len stym dnom si mi pomotal hlavu nerad by som aby mi to po napusteni plavalo alebo aby mi vyplavali rastlinky po zasadeni. Niekto mi radil aby som ten vyzivny substrat namocil predtym ako ho dam do akvaria ako nemyslim preprat ale aby bol tazsi a potom aj stou vodou to tam dat. a ten Manado no nvm teraz. Mal som doteraz klasicky kremicity piesok a ten bol tazky a stakymto nema ziadnu skusenost. Dakujem este raz ze vas zaujala moja tema a ze ste sa zapojili budem cakat na dalsie reakcie :)
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Hora » 26 Mar 2016 21:42 pm

0.3w nie je dostatocne svetlo,ked mas hlbku 60cm,aj ked monte carlo je menej narocny na svetlo,no pridal by som w/l,co2 flasu aspon 5kg minimalne,pojde na odbyt,aby si znizil ph tyzdenne.
Na zapinanie co2 s osvetlenim radsej pouvazuj,pri zapnuti svetla uz musi byt dostatok co2 vo vode,skor na dalsie hodiny a 2hod.skor.
Kedze ides do EI,asi by som vodu nechal odstat pri polovicnej vymene objemu,minimalne vyprcha chlor,alebo nejaky aquatan resp.ten aquasafe na odstranenie cl a skodlivych kovov.
Rychlejsie zabehnutie ako spominali,voda s bakteriami z ineho zabehnuteho filtra,ked nepouzijes nic,vydrzat kym nabehne nitrifikacia.Ale uz toto musis vediet,ked si mal akvarium.

Odoslané z ALE-L21 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod hooopy » 27 Mar 2016 02:25 am

Vsetko zacina a konci pri osvetleni ktore mas. Nepotrebujes k nemu ani co2, a a uz vobec nie EI hnojenie. Na hlbku, aku ma trigon 190 je to zalostne malo. Toto akvarium som nejaku dobu prevadzkoval, no s vlastnym krytom a v nom som mal stalych 92W T5 plus dalsie desiatky watow v zalohe. Ides na to dobre, ale unikaju ti suvislosti.
Trojuholnik svetlo-ziviny-uhlik, potreba pohybu vody pri co2, distribucia co2 a kedy vobec pouzit co2. Skus si najst o tom este nieco na nete.

Mozno najdes nejaku inspiraciu v mojej starej teme.
trigon-190-rastlinne-nature-akvarium-t14656.html?hilit=trigon
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 27 Mar 2016 12:40 pm

no tak 0,3w/l bude asi bieda aj pre menej narocne rastlinky. Tak som trochu hladal a nasiel som taketo osvetlenie ze by som ho pridal ktym T5 trubiciam :
http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/o ... -18-w-bila
ak by mal niekto skusenost stymto svetlom poprosim o koment ci sa to oplati alebo nie.
hooopy dakujem za odporucanie tu tvoju temu som si precital uz skor to akvarko bolo nadherne skoda ze to dopadlo ako to dopadlo. Nemal by si niekde foto ako vyzeral ten kryt po prerabke ? rad by som sa nechal inspirovat.
K tomu prudeniu vody chcel by som vytok filtra nasmerovat na stred prednej (oblej strany) snad sa tym padom vytvoria 2 prudy vody ktore budu odrazene s5 k filtru. nieco ako na tomto video :
https://www.youtube.com/watch?v=tKcoewZ9Bcg
Ja som da sa povedat amater zaciatocnik :) preto som aj tuto temu zalozil v predstihu aby som mohol svami skusenejsimy skonzultovat svoje kroky este predtym ako spravim neaku chybu a budem to lutovat...
A ktym hodnotam vody, to PH sa mi tiez zda dost vysoke este dnes chcem otestovat vodu na PH a chlor mam testy ktorimy testujem vodu vo virivke. Tak potom tu napisem co mi vyslo :)
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 06 Apr 2016 21:42 pm

Ahojte
No tak po dlhsom case konecne prislo akvarko dostal som knemu aj Rataj Profi soil 3x 8l tak namiesto JBL manada dam toto myslim ze ho bude dost zatial sa moci kedze tak to vyrobca udava aspon 24h pred vlozenim do akvaria. K nemu mam aj 5l JBL Aqua Basic plus. Mam uz aj korene vo vode myslim ze to je hrozno mne sa velmi pacia. Po kamene som bol v kamenolome ktory uz nefunguje ale zuly tam je dost :) K tomu svetlu som este objednal 20W Led reflektor slim nahradza 150W klasickej halogenky. Ma stupen ochrany IP 65 tak s vlhkostou nad akvariom by nemal mat problem. Kryt si trochu upravym tu zadnu cast si vyrobim vlastnu. O vsetkom budem viest fotodokumentaciu tak to budem priebezne pridavat. Co2 set mam uz doma akurat ze ELM ventil bude az o 2 tyzdne zatial asi pojde non stop pokial v nom niesu rybky. Objednane mam aj prudove cerpadlo o vykone 2500l/h (dufam ze vykon bude v poriadku) ktore budem smerovat tym istym smerom ako vytok filtra a to na stred prednej steny. Na rastlinky pojdem v piatok kedze nam do akvaristiky ich vozia vo stvrtok vecer. Akvarium by som chcel skompletyzovat v sobotu.
Zatial asi tolko k priebeznemu stavu, budem rad za kazdy koment a reakciu.
Pekny vecer vsetkym prajem ;-)
Prílohy
12953169_1109071169113266_1327249313_o.jpg
Namacanie vrchneho substratu
12946850_1109071365779913_980786926_o.jpg
Este je zabalene
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod j » 07 Apr 2016 07:02 am

Za mňa by som povedal že pri vhodnom výbere rastlín si vystačíš s tým svetlom ktoré tam je. A to aj bez COčka a neviem akého hnojenia. Chce to len trpezlivosť a trochu poexperimentovať s viacerými druhmi rastlín. Potom uvidíš čo ti tam bude prosperovať a čo nie. A možno budeš aj prekvapený čo všetko pri tom svetle pôjde. Samozrejme že pokial budeš trvať na nejakých náročných rastlinkách tak sa zrejme bez silnejšieho svetla nezaobídeš, ale pokial môžem poradiť, tak skús ísť zo začiatku jednoduchšou cestou a ak to bude fungovať, tak ušetríš za OCčko a aj elektrinu. :)
To čo si pokúpil navyše nechaj zatial v zálohe - ak nebudeš potrebovať tak nepoužité v záruke zrejme lahko predáš.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Hora » 07 Apr 2016 14:12 pm

IP 65 ? nato mozes aj cikat,zrazene vodne kvapky su nic.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 09 Apr 2016 17:28 pm

Takze akvarko je napustene dnes to trvalo asi 3 hod. :) konecne uz som sa nevedel dockat. Zatial svietim iba trubicami 2x 28W dalsich 150W snad pridam v pondelok ak sa mi podari kupit pleksi na vyrobu krytu a potiahnem ho ciernou tapetou aby sa od hladiny neodrazalo svetlo vonku z akvarka. Prudove cerpadlo nemam lebo uz samotny filter mi dviha trochu dno. Rastlinky su v pohybe vo vsetkych rohoch tak uvidime casom :) problem som mal iba s jednym korenom ktory stale dvihalo aj napriek tomu ze bol tyzden vo vode tak som ho priviazal ku dvom kamenom zatial ich este nevytiahol :D
nakoniec som zvolil tieto rastlinky:
Egeria densa
Microsorum pteropus
Anubias barteri
Echinodorus grisebachii ´Amazonicus´
Taxiphyllum alternans
Echinodorus cordifolius
mozno casom pridam este neaku chcel by som Lotos egyptsky len ten som unas este v akvaristike nikdy nevidel snad ho niekde zozeniem :)
Kód: Vybrať všetko
https://www.youtube.com/watch?v=ng9K2-4HpGk
Prílohy
JBL aqua basic plus.jpg
JBL aqua basic plus
nacvik na sucho.jpg
nacvik na sucho
prvy dojem.jpg
prvy dojem
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 09 Apr 2016 17:30 pm

pokracovanie fotiek
Prílohy
napustanie1.jpg
napustanie1
bez vody.jpg
bez vody
vrchny substrat.jpg
vrchny substrat
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 09 Apr 2016 17:31 pm

koniec prveho dna
Prílohy
finish.jpg
finish
napustanie 2.jpg
napustanie 2
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Pštros » 09 Apr 2016 18:09 pm

Sorry za spam, to moj mobil sam pisal... Urcite to v jeho reci znamena, ze akva vyzera velmi slubne a ze drzim palce...

Odoslané z LG-D855
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Hora » 09 Apr 2016 18:46 pm

Pozri si moje akvarium,je to nymphaea lotus red,za tri tyzdne z hluzy vyrastie list na hladinu,pusta stale nove a nove,len ich je skoda,ked dojdu a rozlozia sa n hladine,musim strihnut,lebo beru svetlo echinodoru a cryptocoryne.Zhora vyzeraju krasne,len co z toho,ked mam kryt.Mam ju niekolko tyzdnov a som prekvapeny ako rastie rychlo.Na fotke nie su take cervene nez v skutocnosti.Viem aj predajcu.

Odoslané z Huawei P8 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 11 Apr 2016 17:17 pm

no tak najnovsia sprava dnes som vstal a ked som to videl som sa az zlakol po celom koreni biely povlak asi plesen ale stym som ratal dost ludi stym ma problem ked kupilo korene z hornbachu akva mam aj tak v zabehu snad to zmyzne cim skor :)
Prílohy
12986803_10204294288957081_626017739_o.jpg
biela pleseň na koreni
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Apr 2016 17:57 pm

Je zaujímavé, že väčšina akvaristov sa "bojí" toho, čo je normálne a prírodzené. To sú baktérie (pozitívne) a tu by som sa skôr zaradoval, že očistný proces sa začal. Takže toto je v poriadku a ako prišlo, tak odíde a pokoj :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 11 Apr 2016 18:18 pm

I.P. Pavlov napísal:Je zaujímavé, že väčšina akvaristov sa "bojí" toho, čo je normálne a prírodzené. To sú baktérie (pozitívne) a tu by som sa skôr zaradoval, že očistný proces sa začal. Takže toto je v poriadku a ako prišlo, tak odíde a pokoj :)

no hej cital som teraz par clankov tu na akva.sk otom tak to ma ukludnilo ze je to uplne normalne a ako pises dokonca prospesne :)
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod matus.galan » 11 Apr 2016 18:31 pm

Uplne v pohode :)
U mna do 4tyzdnov z korena skoro vsetko zmizlo.

Co nezmizlo tak na tom si pochutnala cerstva osadka.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Apr 2016 21:52 pm

Presne tak, je to aj na konzum pre obyvateľov akvária
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 11 Apr 2016 22:03 pm

Tak este taky pohlad dnes som uz pridal aj LED Reflektor 20W velmi sa mi pacia tie tiene :)
https://www.youtube.com/watch?v=NIjP6e0 ... e=youtu.be
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod I.P. Pavlov » 11 Apr 2016 22:44 pm

Držím palce pri ďaľšom vývine toho akvária. Je ešte v "plienkách" a ešte si prejde niejakými detskými "chorobami". No to patrí k tomu, tak vydržať! Vyzerá však veľmi dobre!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Pštros » 11 Apr 2016 22:59 pm

Veru, pekne založené akva, to svetlo tomu dáva šmrnc.
Držím palce aj naďalej.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 17 Apr 2016 12:09 pm

Vcera som menil vodu a pridal som aj jednu vyzvu premna krasnu novu rastlinku Alternanthera reineckii umiestnil som ju do stredu hned pod reflektor nech ma dostatok svetla zatial mi pride ze jej nic nechyba a aj listky sa mi zdaju tmavsie cervene ake ked som ju priniesol z obchodu. Aj pomedzi to cistenie som nasiel neake cerviky ktore z korena namna vykukovali narobili si take cestiky po tom bielom povlaku a tam si ziju. Myslim si ze len dovtedy pokial nepridam neake rybicky :D tie si nanich pochutnaju :) myslim ze podla vyzoru to je Žižalica pestra ( http://rybicky.net/atlasostatnich/zizalice_pestra ) Drop checker sa drzi stale na zelenej zatial CO2 ide nonstop pokial tam nieje zivot a aj EMG ventil este mi neprisiel. Zatial asi tolko k priebehu. Kludne komentujte budem len rad.
Prajem peknu nedelu vsetkym ;)
Prílohy
13054456_1115516685135381_110346082_o.jpg
13036483_1114997948520588_126015694_o.jpg
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.