Waldov 190l rohový Trigon



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 18 Apr 2016 21:34 pm

takze akvarko sa zabehuje vdaka bohu ziadne vazne komplikacie. Ale uz pomaly zacinam pozerat po neakych rybkach. V mojom prvom 54l akva som nemal neak vyrazne rybky neake mrenky, pancierniky, a tetry. Teraz by som chcel nieco pestrejsie aby to bolo zive. Pred rozhodnutim by som to rad svami skonzultoval aby som nespravil nieco co by mi bolo potom luto. Neviem ci by to preslo v mojom akvarku ale taku by som mal predstavu:
Neaku tu mensiu cichlidku boreliho a kakadu tak z kazdeho jeden samcek a 2-3 samicky. Ktomu neake hejno rybiciek bud neonky alebo neake pestre drobnoustky. Neviem sa rozhodnut pacia sa mi aj guramy modra aj zlata len neviem ako by sa znasali asi by to bolo bud ostrieziky alebo guramy. Mal som panciernikov konkretne smaragdovych boli krasne ty behali po celom dne bal by som sa aby nevyrusovali tie rybky ktore si dost potrpia na svoje teritorium. Unich mam aj obavu ze ked sa chodia nadychovat na hladinu tak ci by im ten vodny stlpec 60cm nerobil problem.
Takze asi tolko zatial k mojej predstave :) ak by mal niekto skusenosti so spolunazivanim cichlidiek a guram budem vdacny za kazdu radu :) popripade ak by to neslo dokopi budem sa musiet rozhodnut len pre jeden druh z tychto :) aj preto vas prosim o vase rady este v predstihu aby som mal cas na porozmyslanie :)
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Reklama

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod hooopy » 18 Apr 2016 21:57 pm

Waldo, nic v zlom, ale.....skus po sebe svoj text precitat, doplnit interpunkciu, pripadne opravit hrubky, potom vlozit. Urcite to pomoze lepsej zrozumitelnosti textu. Co sa tyka pravopisu, to by bolo asi na zvlast temu tu na akve. Obcas mam pocit, ze polovicka uzivatelov su cudzinci a ich rodnou recou musi byt iny jazyk.

K akvarku. Dobry zabeh. Cerviky pojdu s prvymi rybami. K vyberu sa vyjadrit neviem, mas to dost pestre. Ale cichlidky ti tam asi narobia sarapatu. Tak vela zdaru.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Apr 2016 22:08 pm

Zloženie rýb nieje veľmi vhodné. Ide väčšinou o teritoriálne rybky a tak by to osadenstvo bolo v permanentnom strese. Treba sa podriadiť prírodnému biotopu
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 19 Apr 2016 11:04 am

hooopy napísal:Waldo, nic v zlom, ale.....skus po sebe svoj text precitat, doplnit interpunkciu, pripadne opravit hrubky potom vlozit. Urcite to pomoze lepsej zrozumitelnosti textu. Co sa tyka pravopisu, to by bolo asi na zvlast temu tu na akve. Obcas mam pocit, ze polovicka uzivatelov su cudzinci a ich rodnou recou musi byt iny jazyk.


:D :D v pohode hooopy beriem to ved si moderator ale pri vsetkej ucte a vdacnosti za tvoje rady ktore mi velmi pomohli a pomahaju doteraz, musim podotknut, ze ty tiez vela interpunkcie nepouzivas ale nechajme to tak neriesme taketo nepodstatne veci :D


no a ktym rybkam este popozeram na neake prezentacie akvaristov ake kombinacie maju a ako si spolunazivaju a rozhodnem sa. dik za reakcie ;)
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod hooopy » 19 Apr 2016 12:57 pm

Pod interpunkciou myslim toto:

https://sk.wikipedia.org/wiki/Interpunkcia

Diakriticke znamienka su nieco ine. Tie nepouzivam. V rozmachu anglickych klavesnic na mnohych mobilnych zariadeniach je pouzivanie diakritiky takmer samovrazda.

Samozrejme to mozeme vnimat ako nepodstatne, ale obcas ( alebo vzdy?) dobre umiestnena ciarka, ci otaznik pomozu pri pochopeni kontextu.
Poznamka: to, ze som moderator neznamena, ze mam vzdy pravdu, alebo ze som boh. Som jeden z uzivatelov akvy, ktory ma par povinnosti a prav navyse. To je vsetko. Nadalej som stale aktivny akvarista. A to v prvom rade.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 28 Apr 2016 12:06 pm

No tak v sobotu to bude už 3 týždne od založenia, od tej doby bola voda vymenená už asi 6x tak 40l +- :) dnes som už pridal 5 Živorodky ( Xiphophorus hellerii ) a 1 Prisavnik ( Pterygoplichthys gibbiceps ) ma asi 8 cm. Keď to bude bez problémov, tak koncom budúceho týždňa by som chcel pridať ďalšie rybky. Hnojenie som začal dávať Easy-Life kedže na EI nemám veľmi čas a bojím sa aby som to nezabúdal priadavať.
Dávkujem to:
Easy-Life Pro fito 20ml 1x do týždňa
Easy-Life Ferro 10ml 1x do týždňa
Easy-Life Kalium-potasium 10ml 1x do týždňa
CO2 mam nastavene na 1 bublinku za sekundu. DC je tmavo zelený už 3 dni vkuse tak to nebudem meniť. ELMG ventil mi CO2 na noc vypína. Teplota vody sa pohybuje okolo 23-25°C bez ohrievača. Tak to by bolo asi všetko :)

PS: sry za horšiu kvalitu fotiek sú robene len mobilom :|
Prílohy
13091758_1122422584444791_1858904310_o.jpg
13120914_1122422567778126_1480144148_o.jpg
13090594_1122422581111458_1528424685_o.jpg
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod I.P. Pavlov » 28 Apr 2016 22:06 pm

To fakt neišlo ešte týždeň vydržať??
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod Waldo » 29 Apr 2016 09:37 am

Pavlov, áno išlo by to vydržať, ale už v par článkoch ako aj v tom tvojom som sa dočítal, že zábeh trvá tak 3-4 týždne. Počas tejto doby je vhodne mat v nádrži zatiaľ iba menši počet nenáročných a odolných druhov rýb, ktoré primerane a veľmi mierne krmíme. Tak som si myslel, že 5 živorodiek a 1 prisavník v takom akvarku bude vhodne.
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: Waldov 190l rohový Trigon

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Máj 2016 22:45 pm

Odomňa si určite nečítal, že počas zábehu je vhodné mať nenáročné ryby!!! Žiadná nenáročná a ani odolná rybka si nezaslúži trávenie dusitanmi. No a prisavník...., radšej sa zdržím, aby som niečo nevhodné nenapísal
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.