Moje 120l akva /Zelik/



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Moje 120l akva /Zelik/

Odoslaťod Zelik » 01 Okt 2004 17:13 pm

Toto je moje nove akva. Co si o nom myslite? :?: :?: :?:

Obrázok

Rozmery:68*68*50, celne sklo 85cm
Filter:Shark ADV, 600l/h
Ohrievac:AquaEl AQ-150, 150W
Osvetlenie:(zatial)1*75W ziarovka, 1*8W ziarivka
Flora:Hygrophila Difformis, Bacopa Monieri, Ludwigia repens, Creatopteris ..., Ceratophyllum Demersum, Pistia Statiotes, Echinodorus Amazonicus, Echinodorus Osiris, Cryptocryne Affinis, Hygrophilla Stricta, Anubias ..., Vesticularia Dubayana, ...
Fauna:4*Xiphophorus Helleri, 3*Trichogaster trichopterus Sumatranus, 3*Barbus conchonius, 1*Pterophyllum scalare, 2*tetra cierna, 1*black molly, 1*Xiphophorus variatus, 1*Gyrinocheilus aymonieri, 2*Hypostomus plecostomus, 4*corydoras pestai, 1*Plattydoras costatus
Parametre vody:zatial neviem

pozn.
To osvetlenie je len provizorne.Chystam sa tam dat ziarivky.
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Reklama

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Stuka » 01 Okt 2004 17:21 pm

Pekne a ked zarastie tak bude este krajsie. Nech sa ti dari...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod roox » 03 Okt 2004 23:21 pm

Zelik: pekny, pekny... ale zase bych pouzil, co jsem napsal k tvymu 45l akva. A to o tech kamenech. Ten vetsi /pravy/ bych presunul o zdibicek dopredu. Mensi /levy/ mi prijde zbytecny. Trea ho nahrad jeste vetsim, nebo ho nebo jej zapichni na stojato. Jak rostlinky poporostou, tak stejne nebude videt. A kameny se davyji do akva hlavne pro to, aby zaujaly, tvarem, barvou, umistenim. Vyuzij toho ...

Jeste bych ty dlouhy strapaty rostliny v rozich presunul vice do zadu "k vrcholu trojuhelnika". Rychle rostou, coz treba bacopa ne. Taky bych ty strapaty rosliny soustredil do jednoho mista, aby spolu utvorili zajimavy celek. Stejne pak i rostlinky s malyma ovalnyma listkama.

myslim to zhruba nejak tak, jak to vypada na tomhle obrazku.
Obrázok
vice najdes na mym webu v sekci Layouts

no je to na tobe, takle bych to udelal ja :) caues roox
Obrázok používateľa
roox
 
Príspevky: 312
Obrázky: 32
Založený: 14 Júl 2003 21:45 pm
Bydlisko: CR, Brno

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Zelik » 04 Okt 2004 09:08 am

Dik, Roox, pokusim sa s tym nieco urobit. :pivo:
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod xDodox » 04 Okt 2004 09:19 am

Pekne, len keby bola fotka trosku ostrejsia, ale inac OK.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Zelik » 04 Okt 2004 09:28 am

Problem je v tom, ze to neviem dobre fotit. Ked to fotim, tak neviem, aky zvolit mode. Taktiez neviem, ci fotit z bleskom, alebo ci bez. :?:
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod xDodox » 04 Okt 2004 09:34 am

Pouzivam automatiku, a bud navolim MAKRO, alebo vzdialenost 0,5-1 m.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Raviolka » 05 Okt 2004 16:04 pm

Zeliku tohle akvárium vypadá nadějně :D
Trochu mi vadí, že rostliny po stranách jsou tak řídké, ale to se předpokládám časem spraví samo. Chtělo by to sázet stonkové rostliny víc k sobě, aby bylo vidět, že "tady roste Limnophila, tady Bacopa"... i kdyby mezi keříčky byly zatím mezery, líbí se mi to víc, než takhle pomíchaní a roztroušení jednotlivci. Ale nevím, možná (teda spíš určitě) je to jenom můj subjektivní názor, a ostatním se to takhle líbí víc... :wink:

Dost podstatné mám ale námitky, co se týká ryb. Pokud se podívám na akvárium a zahlédnu nějakou rybu, v 90% (těch 10% jsou např. přísavníci) hledám její kamarády. Je to u mě zvyk, prostě mě u rybí obsádky vždycky zajímají počty. V tvém případě: jenom 1 skalár, jenom 1 plata, jenom 1 black molly, jenom 2 tetry černé a jenom 3 parmičky! U mě je to trochu posedlost a všimla bych si i jediného prohřešku, ale tady to myslím zaregistruje každý :(
Nevím, proč máš v akváriu právě tyhle ryby. Připadá mi to jako zbírka nějakých sirotků... pokud si někdo pořídí řekněme Black Molly, protože chce mít úplně černou rybu která navíc žere řasy, chápu. Pokud si ale pořídí jenom jedinou, protože nechce mít plné akvárium mladých, pak je to rozmar. A není to ani záležitost estetiky, protože zahlídnout v akváriu tuhle jednu rybu černou, támhle zase jednu korálově červenou a ještě jednu mramorovanou a jednu zelenou... žádná sláva :|
I když ryby viditelně nestrádají, je podraz pořizovat si je jen kvůli jejich barvě. Je normální vybírat ryby, které se nám líbí - nejen vzhledem, ale i charakterem, chováním. A život ryb, jak nám ho předvedou o samotě nebo v kontaktu s jedinci svého druhu, je sakramentsky rozdílný.
:oops: to jsem se nějak nechala unést... asi to bude tím, že na jednom zahraničním fóru vidím denně dotazy lidí, kteří se právě vrátili z obchodu se svojí první "kolekcí" ryb :(
Předpokládám, že tohle není Zeliku tvůj případ - že ty máš tak prapodivnou rybí obsádku, protože je akvárium nové atd. atd. A že s tím rychle něco uděláš :wink:

Zelik napísal:Problem je v tom, ze to neviem dobre fotit. Ked to fotim, tak neviem, aky zvolit mode. Taktiez neviem, ci fotit z bleskom, alebo ci bez. :?:

Fotka je rozmazaná, protože jsi při focení pohnul foťákem. Zkus nastavit (v režimu Tv nebo manuálním) takovou rychlost expozice, kterou v ruce udržíš. To záleží na foťáku i na tobě, ale řekněme 1/30s. A nebo jinak, nastav nejnižší možné clonové číslo (resp. režim Portrét).
Stačí se řídit jednoduchým pravidlem - zkoušet to tak dlouho, dokud není výsledek opravdu kvalitní. (Pro kinofilmové foťáky platí s rezervou... :? )
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Zelik » 11 Okt 2004 09:37 am

Raviolka:Takze k tým rybám: Vsetky ryby (teda okrem plattydorasa a prisavky mali "partenra", lenze z neznamych dovodov zacali dochnut.
1 molla, 2 platy, už 2 Guramy, 1 mrenka a 1 gupka. Ja by som tie ryby velmi rad dokupil, lenze sa bojim, ze akva bude preplnene. Uz teraz je tam ryb az-az (aspon myslim). Ten skalar je tam sam preto, lebo ma dost velke naroky na priestor a viacej by sa ich tam asi nevoslo.

Inak nedavno som nasiel take celkom pekne kamene, a tak som si ich dal do akva. Problem je v tom, ze som sa o par dni dozvedel, ze su to vapence. Vodu mam aj tak tvrdu (okolie TN su same vapence). Ale beztak, co myslite, mozu tam zostat, alebo ich mam radsej vyhodit? :?:
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Zelik » 29 Nov 2004 10:09 am

Tak toto je najovsia kreacia. Co si myslite?

Obrázok
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin

Re: Moje 120l akva

Odoslaťod Ig » 29 Nov 2004 11:52 am

Obe mi pripadaju dost tuctovo, zhluk vsetkeho a navyse aj zle nafotene.

Snazis sa o nejaky konkretny layout?
Napis co chces dostiahnut. :wink:
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Moje 120l akva /Zelik/

Odoslaťod Zelik » 01 Apr 2005 14:43 pm

Ďalšia kreácia-tentoraz už s drevenným krytom (2* phillips TLD 865 18W a 11W biela ziarivka (blizsie neidentifikovaná))

Obrázok
Obrázok používateľa
Zelik
 
Príspevky: 62
Obrázky: 18
Založený: 23 Feb 2004 08:24 am
Bydlisko: Trencin


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.