Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod vysluzil2 » 25 Apr 2016 00:23 am

existpierre napísal:dneska som tiez v zoodome skocil predavajucemu do reci, ked radil jednemu paru, ze po tyzdni mozu dat ryby. ale bodika ma aspon za to, ze neodporucil im ich kupovat do cerstvo zalozeneho a ten par si dal poradit

kludne aj do cerstvo zalozeneho , Uplny zaciatocnici si dali povedat, rastliny im vyrastali z aq, ryby zdrave, krasne velke.Horsi boli mudrlanti, co sa akoze trosku pohybovali v akvaristike. Nedali si povedat, no katastrofa
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Apr 2016 13:58 pm

To my sme boli minule v bratislavskom HB a bol tam zákazník,typický bb, bulo bežný.
Obrovský chlap,2 metre,hulákal na decká a ženu po celej predajni.Čo som započul,tak mladá baba ako - staff,trpezlivo a dookola : Nie,to skutočne nebudete potrebovať,Nie neonky sa do Vašej plnej 54 litrovej nádrži nehodia,Nie ,tú chémiu by som neodporúčala,skúste to takto.... a podobne.

Slečna asi nebola na školení pre zamestnancov.

Začiatočník by si mohol na úplný začiatok aspon nejakú knihu kúpiť a zákazníci vedia byť tiež pekné hovadá (a zaslúžia si,ako tento týpek bim,bim po hlavičke).Samozrejme aj predajcovia.......kdekolvek a v čomkolvek.

Trochu zbytočná téma.
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod prasan » 25 Apr 2016 14:01 pm

Tak tak je to o ľuďoch a ich prístupe - zodpovednosti.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod hongi » 25 Apr 2016 20:25 pm

Tento moj prispevok bude o predavacke. Vosiel som do petcentra a skoro spadol na zadok - najkrajsia predavacka aku som kedy v akvaristike stretol :shock: Asi som sa zamiloval po usi :o :kiss:
Najradsej by som vam sem supol aj fotku, no neviem co by na to povedala keby som vytasil mobil a chcel si ju cvaknut :mrgreen:
Asi ju zavolam na malinofku... :angel:
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod vincent van gogh » 25 Apr 2016 20:49 pm

hongi napísal: Vosiel som do petcentra .....

KDE ?? :)
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Hora » 25 Apr 2016 21:05 pm

hongi napísal:Tento moj prispevok bude o predavacke. Vosiel som do petcentra a skoro spadol na zadok - najkrajsia predavacka aku som kedy v akvaristike stretol :shock: Asi som sa zamiloval po usi :o :kiss:
Najradsej by som vam sem supol aj fotku, no neviem co by na to povedala keby som vytasil mobil a chcel si ju cvaknut :mrgreen:
Asi ju zavolam na malinofku... :angel:

Uz len sem tam zajdem,ale si nahlodal moju zvedavost,prejdem si obidve,ked tam nebude,asi isla na malinofku :wink:
No je pravda,ze by si mohol upresnit ,v ktorom ju vystavuju.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Tomáš » 26 Apr 2016 09:12 am

Vcera som sa zastavil v hornbachu v KE a bol tam akurat jeden mlady par. Najprv kupovali pozadie a sietku co mi uz hovorilo ze asi pravdepodobne este len zacinaju...kto vie ci vobec voda tam uz je :( potom sli zobrali prisavnika a nakoniec jednen anubias no aj ten vyberali stylom ze ktora rastlinka sa ti paci??... Ani raz sa ich nespytala predavacka na to ake akvarium, kedy zalozene ci litraz...absolutne nic :( jedinu vec co im " poradila" bolo ze ten anubias pripevnit na kamen ci koren... musel som sa tak premahat aby som nesiel za nimi a nezacal sa ich pytat a podla toho im poradil. Normalne aj teraz ked to pisem tak mam az take vnutorne nervy ked si predstavim tu situaciu. Ta predavacka mi nikdy nebola simpaticka ale po tomto uz vobec nie.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod radorado » 26 Apr 2016 10:08 am

Ja ti teda nevim, ale sprdnut predavacku za to ze nic neurobila? Mam rad ked sa do mna predavaci nijak nestaraju a nechaju ma v klude nakupovat. Ved aj zakaznik ma hubu a ma sa spytat sam. Ci? Preco by som mal nejakej predavacke vraviet ake mam akvarko a podobne. Chcem nakupovat, nie odpovedat na otazky :) aj tak si usudil len z takeho kratkeho pozorovania ze su to nejaky zacinajuci akvaristi a predavacku hned odsudil. Mozno dobre vedeli co robia a kupuju. Ale ze ty clovek dobry si tiez nic neurobil a nespytal sa ich, tak z toho nemas vnutorne nervy. :D
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Predavači a predavačky v akvaristických obchodoch

Odoslaťod Tomáš » 26 Apr 2016 10:32 am

radorado napísal:Ja ti teda nevim, ale sprdnut predavacku za to ze nic neurobila? Mam rad ked sa do mna predavaci nijak nestaraju a nechaju ma v klude nakupovat. Ved aj zakaznik ma hubu a ma sa spytat sam. Ci? Preco by som mal nejakej predavacke vraviet ake mam akvarko a podobne. Chcem nakupovat, nie odpovedat na otazky :) aj tak si usudil len z takeho kratkeho pozorovania ze su to nejaky zacinajuci akvaristi a predavacku hned odsudil. Mozno dobre vedeli co robia a kupuju. Ale ze ty clovek dobry si tiez nic neurobil a nespytal sa ich, tak z toho nemas vnutorne nervy. :D


Ver mi ze ak by si tam bol tak by ti bolo jasne ze ty mozno ledva vodu pustili do akvaria :( A nevravim ze sa musi vypytovat ale ked raz je ocividne ze vela o tom nevedia tak by mohla aj nejak pomoct a nie len spravit co rozkazu. Ale tak asi je to len moj nazor no :/ A preco som sa ja neozval? Lebo je to jej praca poradit ak treba. Ale ak by som uz pocul ze hovori nieco uplne zle tak ver tomu ze by som ticho neostal... uz sa raz aj tak stalo ked tam riesil iny predajca s niekym umyvanie filtra a ani nahodou nespomenul ze nech ho vymyvaju vo vode z akvaria a nie pod vodovodnou, ozval som sa a clovek bol rad ze mu niekto poradit lebo inak by to spravil normalne pod vodovodnou.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.