Diversa Exus 1000 a 1200



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod vLato » 24 Máj 2014 10:44 am

Zdravím, chcem sa spýtať či nemá niekto nejaké informácie o týchto filtroch, za akúkoľvek informáciu budem vďačný. Zaujíma ma hlavne kvalita spracovania, hlučnosť a kvalita filtrácie. Ďakujem
vLato
 
Príspevky: 484
Založený: 14 Okt 2012 21:34 pm
Bydlisko: Jablonové, okres Malacky

Reklama

Re: Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod vanky » 18 Máj 2016 20:09 pm

Ahojte. Chcem sa podelit o moju skusenost s filtrom diversa exus 1000. Pouzivam ho 2 mesiace. Je to moj prvy externy filter takze ho neviem porovnat s inou znackou. Moja skusenost je nasledovna: Ako som ho doma rozbalil zistil som ze filtracne naplne ktore su sucastou balenia su takmer nepouzitelne. V jednom kosi biomolitan a taka filtracna tkanina. To bolo ok. Do druheho kosa mala ist biokeramika ale v baleni bolo asi tak 10 valcekov co nebolo ani na dno a do tretieho kosa malo ist aktivne uhlie ktore som nepouzil, ale aj keby som chcel tak ho bolo strasne malo. Dokupil som 1liter eheim biomech a 1 liter eheim substrat pro. Do spodneho kosa som dal biomech potom molitan a nakoniec substrat pro a nad neho este trocha filtracnej vaty. Uvedenie filtra do prevadzky bolo jednoduche. Vsetko sedi, tesni a nic netecie. Filter som spustil. Dva dni som s nim obcas hrkal aby sa odvzdusnil. Cakal som ze stichne, ale nestichol tak ako by som si predstavoval. Mam ho v obyvacke. Je v skrinke je zakryty dekou a aj tak ho je dost pocut. Kvalitu filtracie neviem az tak posudit. Asi je dobra. Mam v akva este juwel bioflow 3. Co sa prietoku tyka musim povedat ze juwel bioflow 3 s udavanym prietokom 600l za hodinu ma rovnaky prietok ako divetsa exus 1000 s prietokom 1000l za hod. Cize nic moc. Mam 180l akva a takto s dvoma filtrami sa mi to zda byt akurat. Samostatne by urcite nestacil.
Tolko moja skusenost s tymto filtrom. Za malo penazi malo muziky :) druhy krat by som ho nekupil. Mal som radsej doplatit par E a kupit e901 ...
vanky
 
Príspevky: 15
Založený: 28 Dec 2015 13:41 pm

Re: Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod majtan.miso » 18 Máj 2016 20:28 pm

Znizenie prietoku je normalna vec. Prietok je udavany bez filtracnych naplni

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
majtan.miso
 
Príspevky: 189
Založený: 20 Júl 2015 22:48 pm

Re: Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod I.P. Pavlov » 18 Máj 2016 22:49 pm

@ vanky
Za seba (a možno aj iných) ti ďakujem za opis tvojej skúsenosti, vážim si, že si sa podelil :)
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod Hora » 18 Máj 2016 22:51 pm

Vanky mas smolu,ze tu taka recenzia nebola skor.Inac som v minulosti pozeral po nom,ale ak kiksne keramicka oska alebo vrtulka?Nenasiel som nahradne diely na nete.
A este jedna vec,filter je komplet s naplnami na stranke vyrobcu,len kolko ich je je druha vec.
Som rad za seba,ze nemusim buchat hlavou (nie z filtra)o stenu ako ty :P :wink:
Ale snad pojde aspon niekolko rokov.Dizajnovo vyzera lepsie nez Eheim,ked ta to potesi :mrgreen:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod hooopy » 18 Máj 2016 23:02 pm

majtan.miso napísal:Znizenie prietoku je normalna vec. Prietok je udavany bez filtracnych naplni

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku


ano.pokles prietoku je samozrejmý. Ale stava sa uz celkom bezne, ze u menej renomovanych vyrobcov filtrov je ten pokles aj 70%-ny. Alebo... papierove hodnoty su klamstvo uz vo vyrobe.
minule som riesil u kamosky filter s papierovym prietokom 600litrov. oproti mojmu ehein classic 2215 ( 600l/hod) to len curkalo. bol to nejaky polsky filter. A bol po vycisteni.
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Diversa Exus 1000 a 1200

Odoslaťod Hora » 19 Máj 2016 00:01 am

hooopy napísal:papierove hodnoty su klamstvo uz vo vyrobe.

Kedze filter je na roky,radsej fakt priplatit za znacku a overenu kvalitu,ako sa potom j......t s lacnymi nepodarkami,dokupovat prudove cerpadla,hlavice,len aby dostatocne tocilo vodu.
Myslim,ze ani ta 1200 by nebola dostatocna na vankyho akva.
Ono sa ale nezda,ked nieco rupne na hlave,prichytkach na hadiciach alebo inej casti filtra ten prietok stiha vytopit plavajucu podlahu v obyvacke behom chvilky,vtedy kua jedna ma papierovy prietok.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.