Green hope follower



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Green hope follower

Odoslaťod mistr » 15 Máj 2016 23:19 pm

Ahoj, pises , ze ides podla Trcku, ten ale pise: "Pointa teto metody je "v nepouziti" CO2 a a v zadnem hnojeni v prvnich trech tydnech. Vymena vody je v totmto obdobi pouze 2x tydne. Po trech tydnech se instaluje CO2 a zacne se hnojit mikrem. Muze se zacit pridavat i makro, dle potreby rostlin (ja osobne zacinam s makrem az po cca 5tydnech, kdy rostliny zbrzdi rust). "..zatial to mas ale pekne, drzim palce.
Obrázok používateľa
mistr
 
Príspevky: 9
Obrázky: 2
Založený: 26 Feb 2016 01:10 am
Bydlisko: Vrable

Reklama

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 15 Máj 2016 23:27 pm

to co citujes je jeho experiment, ja idem podla jeho navodu :) co je clanok nad tym
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 15 Máj 2016 23:27 pm

to co citujes je jeho experiment, ja idem podla jeho navodu :) co je clanok nad tym
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 16 Máj 2016 01:49 am

Ked robi vacsie bublinky co2,uz je vacsina nevyuzita.
Zober hadicku,koniec k nasavaniu a pofukuj 1bps a uvidis,ci filter bude stihat alebo zašumi.
Tymto sklenenym difuzorom nepomohlo pri vacsich bublinkovaniach ani savo,vyvarenie,oskrabanie,nadavanie,vyhrazanie,prosenie :mrgreen:
PP ma takuto makku vodu alebo si znizoval niecim?
Tak nech ta riasa obchadza......ja len zo slusnosti,vies,ze coskoro klope na sklo :P
neviem preco,no tvoje akva a Stewieho Rolling Stones su velmi podobne,musel som otvorit dve okna a hladat 10rozdielov na fotkach.
Nech sa dari.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 16 Máj 2016 08:58 am

no casom asi ta membrana prepusta vacsie bubliny a tomu uz nic nepomoze zrejme len vymena. skusim to s tym nasavanim do filtra co to srpavi.

ta voda je v KE nie PP :)

hmmm neviem ktore fotky porovnavas a aku podobu tam vidis?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Stewie » 16 Máj 2016 11:09 am

Tiež som s toho príspevku o tej podobnosti akváríí nejaký zmätený :) kedže tam nič podobné nevidím.
Momentalne nam v jednom akva tento atomizer, na nejaké hodnotenie je este skoro ale zatial spokojnost, je to slusne spracované, dá sa meniť membrána a stojí to pár eurodukátov
http://m.ebay.co.uk/itm/Quarium-CO2-ATO ... 0240611019
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 16 Máj 2016 11:24 am

presne tento som obzeral, je to vlastne klasicky difuzor ale pusta to do ouflowu.... len som rozmyslal ze ci tym ze co2 je vypustane z outflow vacsina co2 neskonci na hladine a teda hned mimo vody..... neznizilo ti to prietok inak?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 16 Máj 2016 15:06 pm

no keď som pozeral fazylové nové akva a potom Stewieho(z tých fešných dvoch to naľavo),úplne som si ich musel dať obidva vedľa seba na porovnanie.
Ináč Vás obdivujem za to pedantstvo,niekoľko kresbových,fotkových návrhov,ktorý je lepší,kameň tak-inak a výsledky paráda.Jofreho Dračie hory detto.
Tú piplavú údržbu nezávidím,ja patrím k lenivým džunglistom :oops: ,veľa zeleného,preplnené rastlinami,raz za tri týždne skrátiť a zas tri týždne veget.
No a tá voda košická???Myslím,že trochu tej mäkote napomohlo aj to aktívne uhlie alebo čo.
Páni,presne tento atomizér mám pod akváriom v krabici,používaný necelý mesiac,pretože šmejd,otrasné veľké bublinky išli z tablety v strede,to radšej choďte opäť do skleneného difúzora,keby sa nepodarilo co2 cez nasavanie,žeby to vzdušnilo.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 16 Máj 2016 16:06 pm

nvm Hora stale o ktorom Stewieho akva hovoris, nepamatam zeby mal nejake iwagumi okrem rolling...ale pri mojej pamati je to dost mozne :D ... kludne pastni link :pivo:

dik ze nazor na ten atomizer, presne toto som dumal, ze mozno casom bude robit velke bubliny a jedinu efekt bude ze je mimo akva ale skutek utek... takze musim vydumat nieco ine. Chcel som povodne ten UP atomizer co sa dava na vystup ale cital som ze je potrebny urcity tlak aby fungoval a pri mojej 500g flasi neviem ci to pretlaci mensie mnozstva.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Stewie » 16 Máj 2016 19:46 pm

Tých atomizérov je na trhu kopec, sklenené majú svoje čaro aj keď niekomu môže vadiť dalšia technika v akva a ten na ktorý som dal link tie bublinky nedáva väčšie ako sklenená klasika ktorú som doteraz vyskúšal ( nepúštať CO2 hneď po napojení na hadice a nechať poriadne nasiaknuť tú keramiku cca24h, inak to zničíš to platí pre všetky difuzéry s keramickou patronou )

Jednou z možností je riadne delo z bezstratovým rozpúštaním poprípade nejaké DIY riešenie. ( to DIY ma láka vyskúšať, návodov je na nete dosť, keď sa to spraví poriadne je to takmer nezničiteľné a učinnosť je tiež veľmi dobrá)

UP atomizer nie je zlý ale na druhej strane môže vadiť tá hmla z jemných bubliniek a aj keď som to skúšal vyladiť tlakom tie bublinky tam sú ( za nevýhodu považujem že to môže prasknúť a úprimne povedané to prevedenie vo mne nebudí dôveru )

Momentálne používam v jednom akva UP a v druhom tú srandu z Ebay čo som uviedol vyššie ani jeden nie je z môjho pohľadu úplne bez výhrad a k absolútnej spokojnosti tomu stále niečo chýba :wink:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 16 Máj 2016 20:06 pm

skusil som dat difuzor k nasavaniu, viac ako polovicu bubliniek cuca filter tak uvidime o 2h ci sa nezavzdusni :). ostrihal som niekore trsy parvuli a odstrihol odhnivajuce casti HC ktore sa nedali odstranit pri presadzani z Green hope...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 16 Máj 2016 20:27 pm

nechcem ťa odrádzať od neho,ja mám ten istý ale na hadice 16/22,takže big kúsok.Ale ako si spomenul,či to bude taká fĺaša vládať pretlačiť.Možno menší ku tvojim hadiciam bude dobrý a keby bol napojený na nasavaciu hadicu,filter rozpustí maximum a von ide len okyslená voda bez robenia ,,hmly".Ja som to vzdal aj takto a pichol rovno co2 hadičku do nasávacieho koša.Raz za pár minút trochu zašumí(je v obývačke-nevadí),ale vychádza bezbublinková voda na výtoku z rampy.CO2 je využité do poslednej bublinky,filter,vrtuľka to rozšrotuje a zo začiatku som si striehol hodnoty vody,či to neškodí filtrovým baktériám,no žiadná zmena pri testoch.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 16 Máj 2016 20:42 pm

a kolko bps tam pustat na aky objem akva?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 16 Máj 2016 20:58 pm

cca 3 možno 4 na 200l,poviem pravdu,presne som nemeral,tak to je nastavené podľa DC dobre,ale zapínam co2 2 hod. pred svetlom a vypínam spoločne so svetlom po 12hod.,pH kontroler sa mi zdá prehnane drahý.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 20 Máj 2016 11:09 am

na hladine sa mi tvori biela pena z malych bubliniek, pravdepodobne je to sposobene co2 ... nemate s tym niekto nejaku skusenost resp ako sa toho zbavit? Lily mi ceri hladinu celkom dost ale ta pena sa drzi v rohoch kde su "hluche" miesta

Takisto som na kamenoch spozoroval zaciatky riasi, jedna vyzera ako zelena prachova a isla kefkou celkom lahko dole a na dalsom kameni nejake stetinky ale zelene skor. Mam v plane na ne strieknut EC nech to zahubim v zarodku ale to budem musiet vycucnut komplet vodu :) Tu je aj moja dalsia otazka, na jednom fore som nasiel toto:
Pro Tip: Exposure to air helps to kill some algae types. In general it's a pretty good preventative maintenance strategy to drain as much as you can on at least a monthly basis.
tu je original link

Vraj vystaveneie akvaria vzduchu teda vycuc komplet vody na urcity cas zabija niektore riasi. mate s tym nejake skusenosti resp vedomost ci to je pravdive?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 20 Máj 2016 13:00 pm

bublinky časom zmiznú ako riasa,to je nové akva,normálny jav,netlač nasilu chémiu a nechaj prirodný vývin.
K tomu vyprázdneniu akvária kvôli riase,pravda alebo nie?Viem,že každý chce pekné ukážkové akvárium ale nestaň sa otrokom takých postupov a už vôbec,keď vložíš rybky.Riasa tu bola a bude,koľkokrát do roka chceš dezinfikovať vzduchom :?:
Na tento postup by som vedel slovo,ale tu ho nemôžem napísať :roll:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 20 Máj 2016 14:19 pm

ta pena ma aj 1cm na vysku cize to nezmizne :D ...foto asi napovie viac. riasi v zabehu a celkovo chapem ze budu ale tak nechem to nechat tak a ckaat ze to neprepukne v pohromu nejaku, hlavne ak ide o stetinku. a ak uz menim 50% kazdy 2 den tak vypustit zbytok uz nieje az taky problem....v tom clanku sa pise ako prevencia raz mesacne coz nieje nic strasne pri beznej udrzbe... vyspustat 200l akvarium je asi nieco ine samozrejme ale v mojom pripade to tak zle nebude kedze tam je max 50l vody :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 20 Máj 2016 14:48 pm

Mal som na koreni javsky mach,ale uz bol skaredy,tak som vybral,ocistil od machu a silonu.Niekolko tyzdnov bol v pivnici pri kamenoch a drevach,ktore nepouzivam.Ked som ho vybral opat a dal do akva,behom tyzdna zacali na dreve slabozelene vyhonky javskeho machu.Ten nezmar nejako hibernoval na suchu.Spory sa namocili,ozili a pokracovali dalej.Myslim,ze riasove spory su odolnejsie,ked prezivaju miliony rokov,tak sa mi nezda to vypustanie,aj ked to nie je pracne.
Ta pena naozaj zmizne,len nastartuje nitrifikacia,ktora bude trvat dlhsie pri takych vymenach vody.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 20 Máj 2016 14:52 pm

Pro Tip: Exposure to air helps to kill some algae types. In general it's a pretty good preventative maintenance strategy to drain as much as you can on at least a monthly basis.

pan na tom fore tvrdi, ze len niektore druhy riasi to zabje nie vsetky ;) ja som to tu hodil z dovodu ze su tu mozno manici co tomu rozumeju a vedia potvrdit resp vyvratit tento "Pro tip" :pivo:
Presiel som si cele jeho vlakno od zalozenia az po koneic akvaria a jeho postup dava zmysel a logiku cize nevidim dovod ze by to mal byt uplny nezmysel ...aj ked internet toho znesie :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod Hora » 20 Máj 2016 15:22 pm

Ano,neurcuje tam konkretne druhy.Riasa sa da potlacit,uspat,ak ziska moznost,nenecha ju nevyuzitu.Ak pojdes do toho,sam som zvedavy na vysledok,pretoze vsetci mame nejaku doma.
Internet znesie fakt vela,preto som skepticky.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Green hope follower

Odoslaťod Stewie » 21 Máj 2016 15:42 pm

v zábehu sa určite nejakej tej riase nevyhneš, osadenie len kobercami je ešte náročnejšie a sám som mal pár dní dozadu hlavu v smútku kedže iwagumi skúšam prvý krát chýbajú skúsenosti, naštastie len hnedá ale vo veľkom množstve ( dlho som išiel len na 40% výkonu osvetlenia a tá potvora vyskočila ) môj osvedčený killer algae je 3% peroxid priamo na tú potvoru, zaberá na všetko
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: Green hope follower

Odoslaťod triscene » 27 Máj 2016 00:40 am

Bacha, je to navykove.. :) a zacnes hladat rozne miesta pre dalsie akvaria.
Ja som skoncil tak ze v spalni jedno, v obyvacke a detskej tri :))
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 27 Máj 2016 08:30 am

moj bytik zial dalsie miesta neponuka a 1 akvarko mi uplne postacuje :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Green hope follower

Odoslaťod fazyl » 28 Máj 2016 22:01 pm

3 tyzden za nami, okrem hnedej riasi na kamenoch a skle ktoru odstranujem kefkou sa zatial nic vazne nedeje :). Zajtra sa chystam na cistenie filtra a hadic plus vymena vody. Hnojim len K a 2x som frkol polovicnu davku hnedej Tropicy. Svetlo asi zvysim o dalsiu pol hodku, tj na 7h, uroven osvetlenia nechavam na 4 zo 7. Co2 nasavam do filtra a ten vyzera ze to zvlada, drop ukazuje rovnaku hodnotu ako ked bol difuzor na opacnej strane tj zeleny :pivo:
Prílohy
Bez názvu 4 kopie.jpg
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.