Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik

Odoslaťod okrim3 » 29 Máj 2016 23:22 pm

Vďaka za vysvetlenie.
Možno zopár krevetiem dám
okrim3
 
Príspevky: 64
Založený: 27 Máj 2016 22:20 pm

Reklama

Re: Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik

Odoslaťod Jirka Scobak » 29 Máj 2016 23:56 pm

Takto vypadá mé zatím jediné akvárium s úspěšnou koexistencí ryb a krevet (množství drobných šneků, plus jeden clithon a jedna neritina): http://rybicky.net/nadrze/24775 Koexistencí ve smyslu, že se mi množí živorodky, zřejmě se začaly množit i krevetky a úhyny jsou minimální.
Bez filtrace, bez CO2, bez krycího skla, za pokojové teploty 21-24.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik

Odoslaťod newsted » 30 Máj 2016 01:28 am

Jirka Scobak napísal:3. Mřenky ti obecně budou otravovat jiné ryby a nepřinesou užitek - neznám akvaristu, který by je reálně a s úspěchem na něco používal.

V pocte 10+ (ale bezpecnejsie je 20+) neobhryzaju plutvy ostanym rybam. Samozrejme takyto pocet potrebuje adekvatnu velkost akva.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik

Odoslaťod Jirka Scobak » 30 Máj 2016 01:47 am

newsted napísal:
Jirka Scobak napísal:3. Mřenky ti obecně budou otravovat jiné ryby a nepřinesou užitek - neznám akvaristu, který by je reálně a s úspěchem na něco používal.

V pocte 10+ (ale bezpecnejsie je 20+) neobhryzaju plutvy ostanym rybam. Samozrejme takyto pocet potrebuje adekvatnu velkost akva.


Tuto zkušenost nemám, zajímavé. Nebude to pak proto, že stráví většinu času vnitrodruhovými vztahy? Připadlo by mi logické.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik

Odoslaťod Hora » 30 Máj 2016 09:21 am

newsted napísal:V pocte 10+ (ale bezpecnejsie je 20+) neobhryzaju plutvy ostanym rybam. Samozrejme takyto pocet potrebuje adekvatnu velkost akva.

Mrenka štvorpruhá je pekná živá rybka.Je nutne brať ohľad,ku komu ich môžeš vložiť.Nejaké bojovnice,závojnatky,skaláre sú nevhodné spoločenstvo aj pri počte 20 mreniek.Vždy sa nájde niektorá,čo musí skúsiť odhryznúť z ich závoja.
@okrim3
Aj keď jej udávajú min. veľkosť 60l,tak by som ju netrápil v takom a pustil do väčšieho,je rýchla v plavaní a živá ako som písal.Preháňajú sa navzájom a to je málo miesta na hry.Tie neonky si pogoogluj a zistíš,že ...:?:
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ake rybky do 54l akvarka s rastlinami (zaciatocnik

Odoslaťod newsted » 30 Máj 2016 14:27 pm

Jirka Scobak napísal:
newsted napísal:
Jirka Scobak napísal:3. Mřenky ti obecně budou otravovat jiné ryby a nepřinesou užitek - neznám akvaristu, který by je reálně a s úspěchem na něco používal.

V pocte 10+ (ale bezpecnejsie je 20+) neobhryzaju plutvy ostanym rybam. Samozrejme takyto pocet potrebuje adekvatnu velkost akva.


Tuto zkušenost nemám, zajímavé. Nebude to pak proto, že stráví většinu času vnitrodruhovými vztahy? Připadlo by mi logické.


Presne tak
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.