Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod SHIDO » 28 Máj 2016 12:41 pm

Dobry den,

chcel by som Vas poprosit o radu - uz asi 5ty den sledujem v akvarku panciernicka, ktory ma na povrchu nejaku chorobu - pravdepodobne nejaku infekciu supin.

Posledne som do akva pridal kupene korene z raselinisk omotane javskym machom. Ostatne rybky a krevetky v pohode, len panciernik a zacina sa to uz asi aj druhemu.

Hodnoty vody:
NO3 - 25
NO2 - 0
GH - 14
KH - 10
PH - 7,2.

Prikladam aj foto.

Dakujem vopred.
Prílohy
pandaII.jpg
pandaI.jpg
SHIDO
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Máj 2016 11:38 am

Reklama

Re: Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod newsted » 28 Máj 2016 19:57 pm

Vyzera to ako sekundarna infekcia po poraneni (plesen). Napis viac info tvojom akva, lebo ta tu hned zdrbu :) .
Velkost akva, ako dlho je zalozene (aj ked podla papierikoveho testu vyzera, ze je po cykle, aj ked tie testy su nepresne), osadentstvo a najlepsie cele foto akva.
Ak mas ine akvarium-karantenu, prehod ho tam a liec, ak nie, niekedy pomoze docasne ponorenie do separatnej malej nadrzky s liecivom.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod matus.galan » 28 Máj 2016 21:56 pm

S pandami je to obcas tazke. Kupis 5 a uz polovica moze byt nakazena a liece ie zacne neskoro :( mne tak uz zopar odislo. Teraz prave jedna chradla po cca 4 mesiacoch. Ostatne su krasne zdrave a velke.

Skusil by som Voogle produkt ak mas karantenu tak karantenu ak nie tak pridavat do akva, vybrat aktivne uhlie a uvidis.

Drzim palce.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod SHIDO » 29 Máj 2016 19:13 pm

Akva je klasicka 65l nadrz, zalozene 10/2015, uz je relativne zabehnute, filter NON-stop,svetlo 9h, co2 burciak konstatne-kazde 3s bublinka..hnojivo sera florena 10ml/tyzden, sera nitrivec 20ml/tyzdenne pri vymene 1/3 vody...

osadenstvo:
6xneonka
2xsae
4xpanciernik panda
2xthajsky prisavnik
4xgubka
6xcaridina japonica
4x krevetka sakura
SHIDO
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Máj 2016 11:38 am

Re: Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod Hryzo » 30 Máj 2016 08:18 am

Keď nič, tak sae a prisavka thajská nepatria do tak malého akvária. Thajske vedia byť agresívne ... neútočia v tak malom priestore na ostatné ryby?
Obrázok používateľa
Hryzo
 
Príspevky: 1422
Obrázky: 1
Založený: 15 Júl 2014 09:54 am
Bydlisko: Gajary

Re: Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod SHIDO » 30 Máj 2016 09:03 am

SAE chovam dokym sa nezacnu spravat ofenzivne, potom idu k susedovi do 350l :) a thajske su prave asi najkludnejsie...:))...kde tu cosi oskrabu zo zeleniny a skla a potom uz len visia ale lezia prehodene cez listy :)))
SHIDO
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Máj 2016 11:38 am

Re: Choroba - Pancierniček Panda / PANDA CORYDORAS

Odoslaťod newsted » 30 Máj 2016 14:33 pm

Mal som panciernika s podobnym zranenim. Ked sa stalo aj dalsiemu, ´vydedukoval´ som, ze sa im to stalo pri prudkom plavani k hladine k nadychnutiu, kde som mal v hornej casti akva, umiestnenu plavajucu priehladnu nadrzku. Zranili sa na ostrych rohoch nadrzky. Po odstraneni som uz podobny problem nemal.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.