54L Double-side



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

54L Double-side

Odoslaťod Michal888 » 31 Máj 2016 08:56 am

Akva: 54l Akva Diversa 60x30x30 (Čistý objem cca 42l)

DNO: Diversa substrát NutriPlant 3L + TETRA Active substrát

Skrinka: Ikea Kallax - upravená spodná doska.

Osvetlenie: LED SMD Pás 3x60cm (14,4W/m 760lm/1m) tj cca 22.8W 6000-6500k SMD5050

Filter: Eheim 2010 (NON-STOP)

CO2: -
Hnojenie: -

Fauna:
3x gupky (2x samička 1x samec)
3x mečovky
1x prísavník
+ 7x novo narodené gupky (1 mesačné)


HISTÓRIA
- založené 17.3.2016 Rastlinky + nitrate minus

Výmena vody pravidle 1x za týžden cca 1/4 až 1/3. Pri výmene odkalujem. Zatiaľ bez problémov, pred nedávnom ma hnevala riasa rozsievka - po pravidelnej výmene vody je to OK. Svietim 7h denne.
Prílohy
IMG_20160531_083201.jpg
IMG_20160531_083149.jpg
IMG_20160531_083115.jpg
Michal888
 
Príspevky: 7
Založený: 30 Máj 2016 17:23 pm

Reklama

Re: 54L Double-side

Odoslaťod I.P. Pavlov » 31 Máj 2016 22:05 pm

Vyzerá to na úder, teda akoby ju niekde stiahlo. Nevidím to na infekciu. Neoželieš ten domček? Vybral by som ho, do akvária nepatrí. Jednako preto, že v akváriu sa čo najviac chceme priblížiť prírodzenému prostrediu rieky, nie mora. Naviac tieto čínske gýče môžu obsahovať nebezpečné zložky, ktoré sa môžu do vody uvoľňovať. Vyber rovnako tú mušlu a ak ich je viac, tak je to ešte horšie. Obsahujú vápenec a ten robí vodu tvrdou, čo rybky nemusia a ešte viac škodia rastlinám. Vybral by som všetko, čo robí vo vode bublinky. Kamienok a aj hadičku z toho filtra. Napodobňuje to práčku a to ryby stresuje. Naviac to umelé okysličovanie nieje potrebné a ani prírodzené. Ver mi, viem o čom hovorím. rovnako poznám tie filtre. Tam sa dá nastaviť prúdenie, no a kým sa samovoľne zníži prietok, tak ho treba škrtiť. Nastav tak, aby to neunášalo rybky hore dole. Neviem, čo je tá zelená sieťka.
Nepíšeš ako dlho svietiš, skráť dobu osvetlenia a všetko nastav tak, aby sa ti to všetko v akváriu upokojilo, spomalilo. Myslím, že za tým poranením je stres prostredím, tak preto píšem, čo je treba urobiť. Mečúne musia časom preč, pretože oni potrebujú nádrž minimálne 200L, rovnako ako prísavník. Ten ti časom bude ohlodávať rastliny a i tak ho dáš preč.
Držím palce!
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: 54L Double-side

Odoslaťod Michal888 » 01 Jún 2016 08:17 am

Ďakujem za odpoveď.

K tej gupke: Fľak jej už zmizol, ale pláva tak, že keď sa zastaví, chvosť ju ťahá dolu. Je to čím ďalej tým horšie ale ešte sa drží. Je šanca, že sa z toho dostane?

Áno s tým domčekom máš pravdu, ten dám ihneď preč, už dávnejšie som nad tým premýšľal + mal som aj iné veci v akváriu a všetky išli preč.

Takže vzduchovanie môžem celkom odstrániť? kedy sa potom používa, resp musí alebo malo by sa?

Ten filter je dosť silný a nedá sa na nom znížiť prietok vody, a rybky sa na tom prúde proste "šantia", neviem či je to zle alebo dobre, ale vyzerajú spokojne :). Neviem ako by som ho obmedzil :/.

Mečúne som samozrejme kupoval na odporučko v akvaristike v Žiline u Meška.

A tá zelená sieťka, z toho mám vyrobenú "pôrodničku" pre malé gupky, ktoré sa narodili, je to z pet flaše + dno je odrezané a je tam sieťka.

Ďakujem :)
Michal888
 
Príspevky: 7
Založený: 30 Máj 2016 17:23 pm

Re: 54L Double-side

Odoslaťod matus.galan » 01 Jún 2016 09:52 am

Predpokladam,ze ta hrana tej flase bude ostra aj napriek tomu,ze je na nej sietka. Vyzera to dist zle. Dnes uz sa daju zohnat za lacny peniac porodnicky a keby si to mal trochu hustejsie tak by ti tam gubky aj tak prezili :) z toho mnozstva co sa narodi vzdy zopar prezije ak ryby pravidelne krmis.

Taktiez gubky sa mnozia rychlo, co potom budes robit? :) ja by som to nechal na prirodu, co prezije prezije, co nie a nebudes potom musiet riesit orerybnenie.

Ako pisal dr. pavlov, tiez by som vybral tie musle a domcek, presunul ten kokos niekam dozadu alebo do roha a asi trosku preriedil ten mach na vrchu a presunul inam lebo uz tieni. Mas tam rastliny ktore vyrsatu do do vysky tak by som tie velke presunul dozadu a anubias co mas vzadu zada napr na ten kokos dopredu niekde.

Rybka sa mohla udriet alebo poranit niekde. Inac drzim palce


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54L Double-side

Odoslaťod Michal888 » 01 Jún 2016 10:52 am

Diky za rady :). Mach som dnes prave preriedoval, domcek je uz tiez vonku.

Ten anubius myslis aj s tym drevom niekde do rohu napr vedla filtra? A tu dlhu "strapatu" rastlinku (Neviem ako sa vola) myslis tiez niekde do rohu ano?
Michal888
 
Príspevky: 7
Založený: 30 Máj 2016 17:23 pm

Re: 54L Double-side

Odoslaťod matus.galan » 01 Jún 2016 11:20 am

To co tam mas to nalavo strapate je Limnophila sessiliflora :). Rozmnozuje sa odrezkami, to zname a, ked je vysoka tak ju zostrihnes niekde v polke a zasadis ten odrezok. Dal by som ju do zadnej casti niekde do roha ale nie uplne aby mala dost svetla aj do spodnej casti. Nedavaj ju do silneho prudu nemusi jej to robit dobre

Anubias na koreni mozes dat kdekolvek kludne na menej osvetlene miesto, len mu to prospeje :)

To len tak co ma na rychlo napadlo a ten kamienok naozaj nepotrebujes na ovzdusnovanie. Ak funguje filtracia spravne a ako pozeram tak fuka aj bublinky je to dostacujuce a viac nepotrebujes.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54L Double-side

Odoslaťod Michal888 » 01 Jún 2016 11:49 am

Teraz mi to uz je jasne. Dakujem. Potom pridam fotky :).
Michal888
 
Príspevky: 7
Založený: 30 Máj 2016 17:23 pm

Re: 54L Double-side

Odoslaťod matus.galan » 01 Jún 2016 14:31 pm

Inac az teraz som si vsimol, ze to mas akva viditelne z oboch stran :)
dal by som teda tu Limnophila sessiliflora na jedno miesto asi na bok ako mas filter, aj ten kusok co ti tam lezi dal by som ich k sebe tak aby tam medzi nimi bola mensia medzera nech si nezaclanaju.

Anubias by mozno chcel strihnut na viac kuskov a upevnit ho pozdlz vrchu korena pripadne na jeden aj druhy koniec.
Vidim, ze na nich mas riasu, skus vybrat von a ocistit. Ohladne cistenia v roztoku je tu popisane teraz si presne neviem spomenut ako sa to tam miesa.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: 54L Double-side

Odoslaťod Michal888 » 01 Jún 2016 19:06 pm

Tak zmeny sú hotové, mám zakalenú foto, tak fotky sú také slabšie, ale vyzerá to pekne :).

Ten Anubias som vyčistil v save 1:20 s vodou. a postrihal a priviazal :) asi na 5 Častí. A Limbophila Sessiliflora-u som dal do toho rohu vedľa filtra.
Prílohy
IMG_20160601_185659.jpg
IMG_20160601_185644.jpg
Michal888
 
Príspevky: 7
Založený: 30 Máj 2016 17:23 pm

Re: 54L Double-side

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Jún 2016 17:13 pm

Nóóó, super! Hneď je to bližšie k prírode. Som rád, že matus.galan sa ti venuje ohľadom zariaďovania a sadenia rastlín, fajn. Určite ti poradí čo ďalej. Ja by som ešte k tomu filtru. Dal by som ho na zadnú stenu do kúta a škrtiť sa dá tým sivým kolieskom hore otáčaním do prava, alebo ľava. Dá sa to i vysúvať potiahnutím hore, či zatlačením dole. Tak nastav optimum.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.