Divne chovanie ryb



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod neva » 03 Júl 2011 13:31 pm

nebude to tym co-ckom nonstop? rastliny v noci produkuju co2
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod dedojozef » 03 Júl 2011 13:39 pm

Hneď po zhasnutí?
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod hana » 25 Máj 2016 16:22 pm

oživujem tuto temu, som amater a mam problem, roky chovam rybicky, ale nie tak, ako vy, ze meriam ph, CO2 a neviem ake vsetky parametre, mam 120 l akvarko a v nom 1 prisavnika a vzdy okolo 10 neoniek, vzdy, ked mi cast vyhynula, tak om doplnila stav, nebolo to casto, teraz som planovala, ze akvarko zrusim, tak som nedokupila a nakoniec sa mi zzelelo poslednej neonky, ked som ju videla samu plavat a rozhodla som sa dokupit jej kamosky. Sprvu vyzerala stastna, akoby im ukazovala akvarko, ked sa drzali v najtmavsom kute, ale po troch dnoch som si vsimla, ze tie malicke neonky zaliezli za panoramaticke pozadie, /mam tam dierku, lebo sa mi uz v minulosti stalo, ze tam vliezli a nevedeli sa dostat spat, tak som odstranila aj sietku zboku/ a tiez som nasla 3 mrtvolky a sledujem, ze ta povodna velka neonka je velmi agresivna na tie male, akonahle sa nejake dostane z toho pozadia dopredu, nahana ho a strka do neho, nedovoli mu ani najest sa, mam pocit, ze tie 3 ustvala na smrt :(
teraz plava sama po akvarku, uz som napustila male, 40 l, ze ju tam prelozim, ale zas ju nechcem zabit, ked nemam cas zabehnut ho :(
toto sa mi este nikdy nestalo :( vzdy sa pekne zzili, prave preto som si zamilovala neonky, predtym som skusala aj ine rybicky, ale nedopadlo to dobre :(
je mozne, ze ich terorizuje kvoli tomu, ze su polovicne, ako ona?
hana
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Máj 2016 13:32 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Hora » 25 Máj 2016 19:57 pm

Pozri si fotky tetra neonova a neonka cervena,ktore mas ty v akvariu?Ak to je trojfarebna tetra,je to normalne nahananie,ktore pozorujem denne u tychto rybiek.Zeby ich stara zabijala,to nie.Vies odfotit akvarium a vlozit sem?
Podobne som mal 3D pozadie a tiez sa tlacili zanho,dal som to prec,lebo mi pomaly nic neplavalo v akva.Vsetci sa pozasivali za pozadie.Rozne zabrany okolo bocnych sietok z cireho skla,nic nepomohlo.Lakalo ich tam aj na ukor poranenia.Mal som aj sprajcnute rybky medzi sklom a sietkou a pri neskorsom spozorovani dlho v takej polohe nevydrzala a uhynula.Zrusil som ho a dal klasiku,tapeta je super,nezabera miesto v akvariu,voda cirkuluje vsade,nehromadi sa bordel za pozadim a nezgrupuju sa tam zaskodnicke skupinky.
Mali by mat dostatok ukrytov=rastlin hustejsie nasadene a nejaku plavajucu na hladine,kvoli svetlu,stresu.To asi nemaju :?:
Ked nemas viac rybiek,len prisavnika a neonky,este by som doplnil viac kusov.Je to predsa len hufovita rybka a 10ks v 120l je nic,ani si nevychutnas tu farebnost,ked vies o com tu ja blablabla.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod hana » 02 Jún 2016 02:21 am

tak zial, zomreli mi vsetky nove rybicky a vcera aj moja povodna, stara neonka, ktoru som upodozrievala, ze kantri tie male :(
uz len cakam, ci vylezie prisavnicka, nevidim mrtvolku, ale ma tam kopu skrys, mozno uz je niekde tiez mrtva :(
nechapem tomu :( toto sa mi este nikdy nestalo :(
bola som aj v chovaku, kde som kupila male neonky, ci nemali nejaky uhyn, a ze vraj ich hned vsetky predali a nik sa nestazoval, ale ked som ich kupovala, tak mi predavacka kladla na srdce, nech rybicky precedim cez sitko, nech nedavam vodu do akvarka, ze vraj kvoli infekciam, tak som to tak spravila, aj ked som sa pocudovala, ze toto mi este nikto nepovedal a ze vzdy necham sacik s rybickami namoceny v akvarku tak pol hodinu a potom vylejem rybicky aj s vodou do akvarka...
je mi to velmi luto a naozaj neviem, ci mam radsej zrusit akvarko, aj ked som len amater, za 20 rokov sa mi toto nestalo, nechovala som nikdy narocne rybky, neonkam sa vzdy darilo ... aaaa prave sa mi konecne ukazala moja prisavnicka :) jedina to rybicka v 120 l akvarku :(
hana
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Máj 2016 13:32 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod newsted » 02 Jún 2016 11:24 am

Ako casto vymienas vodu a ake mnozstvo?
Ako dlho si mala rybky v akva kym odisli do vecnych lovist?
Akym sposobom a ako casto cistis filter?
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Jún 2016 17:20 pm

Veru, chýba popis. Nielen to, ale aký filter a či ide nonstop? Ako dlho je akvárium založené. Za 20 rokov sa toho zmenilo, jáááj. No po dvadsiatich rokoch už by som tým v "chováku" takto nenaletel.
Netreba zúfať, treba pokračovať v zisťovaní príčin a urobiť nápravu. Keď sa robí všetko ako má, tak to prináša neoceniteľnú radosť.
Tak a najlepšie by bolo sem hodiť foto akvária
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod hana » 03 Jún 2016 02:00 am

dakujem za reakcie, prepacte, ze odpovedam neskoro, pracovne povinnosti :(
akvarko som uz v podstate zrusila, poslednu zijucu rybicku - prisavnicku, som prestahovala do 40 l akvarka, a premyslim, ci ju podarujem, alebo znovu sprevadzkujem velke akvarko, priznam sa, neviem si predstavit, zeby som ho dala prec z obyvacky a nahradila skrinou, velmi rada som sledovala rybicky, a aj moje macky milovali to divadlo :D
ale k veci: v akvarku som mala kamienky, dreva a skryse z kamenov, aj zive rastlinky, tie mi vsak neprospievali a casom skoro uplne vyhynuli, tak som doplnila umele, ja viem, to sa vam nebude pacit :(
svetlo - 2 neonky 60 cm, neviem vsak ake vykonne, su povodne, co boli v akvarku, mam ho asi 7 rokov, pozadie 3D, filter HL-BT 700, to mi poradili v akvaristike, zapnuty je nonstop, svetlo vypinam od polnoci do rana, filter cistim pri kazdej vymene vody, teda tak cca kazde 3 tyzdne, cely ho rozoberiem a umyjem pod tecucou vodou, vodu menim tak, ze vymenim asi polku, teraz, ked som priniesla nove rybicky, tak som vymenila zhruba 2/3 vody, vodu davam odstatu 24 hodin, a pridavam akvaregulator na upravu vody.
Tie nove rybicky mi uhynuli do tyzdna, zacali zomierat asi druhy - treti den u mna, moja povodna zomrela posledna :(
Ako som uz pisala, som naozaj amater, aj ked rybicky chovam, teda chovala som uz asi 20 rokov, no nikdy sa mi nestalo nieco podobne :( obcas mi uhynula 1 max 2 rybicky, ale nie vsetky :(
Ak by som sa rozhodla pokracovat, co mam spravit? Ako dezinfikovat akvarko?
Myslite, ze som ich zabila ja, alebo boli infikovane?
Predtym som kupovala vzdy u jedneho akvaristu, teraz som bola nahodou v chovaku nakupovat mackam jedlo a zbadala som tam neonky, tak som sa nechala uniest :(
je mi to velmi luto a bojim sa pokracovat :(
hana
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Máj 2016 13:32 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Hora » 03 Jún 2016 05:43 am

hana napísal:Ak by som sa rozhodla pokracovat, co mam spravit? Ako dezinfikovat akvarko?
Myslite, ze som ich zabila ja, alebo boli infikovane?
Predtym som kupovala vzdy u jedneho akvaristu, teraz som bola nahodou v chovaku nakupovat mackam jedlo a zbadala som tam neonky, tak som sa nechala uniest :(
je mi to velmi luto a bojim sa pokracovat :(

Dezinfikovat netreba nic,rybky uhynuli na nevhodne zlozenie vody,kazde tri tyzdne pri takych objemovych vymenach vody sa nitrifikacia ani nezabehla,nevhodne cistenie filtra,velke vykyvy hodnot spojene stresom,svetlo je tiez zapnute dlho a neonky su tienomilne rybky,stabilitu v akvariu umele rastlinky neudrzia.
Nevzdaval by som to,ked si precitas niekolko veci o zabehu akvaria,cisteni filtra v akvarijnej vode,pochopis,co sa deje v akvariu a nebudes robit veci,ktore si robila niekolko rokov,
menit budes do max. 1/3 vody,vytiahnes umele a posadis zivymi rastlinami,ktore sa pri tom svetle udrzia,netreba ani nejake hnojenie,na hladinu plavajucu rastlinku
osvetlenie skratis na 10-12hod. denne,viac ako rok stare neonove trubice vymenit,
popripade a skor ine rybky,odolnejsie,neonka predsa len potrebuje urcity standard,
Ak sa rozhodnes pokracovat,je to na podrobnejsie zmeny,ktore by bolo nutne urobit,jedine co bolo dobre,ze nebolo stare akvarium prerybnene
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Jirka Scobak » 03 Jún 2016 13:24 pm

Upřímně - zabila jsi je ty svým přistupem. Rybky jsou "infikované" do jisté míry vždy, ale pokud mají dobré podmínky, nemoc se vůbec nemusí projevit.

Máš sebedisciplínu? Pokud ano, udělej tohle: Založ akvárium znova. Dej si za cíl ROSTLINNÉ AKVÁRIUM ve kterém budou tři měsíce JEN rostliny. 120 litrů, potřebuješ hodně rostlin. Osázet celé dno. Asi takhle hustě gallery/rastliny-a3/lagenandra-meeboldii-i47572.jpg?view=no_count Kryptokoryny (25 ks) nebo sagittarii (6-8 košíčků) nebo echinodory (10 ks) (akvárium na obrázku má 60 litrů a vidíš z něj dvě třetiny). Doplň to velkou hrstí plavající egerie nebo ceratophyllu nebo najasu. Najdi ve své blízkosti akvaristu, který má pod vodou pěstované rostliny levně (v akvaristice by to bylo mnohem dražší, neměli by moc rostlin od jednoho druhu a polovina toho, co prodávají je pro tebe nevhodná - nevěř, že ti to přiznají).

Pokud jsi měla v akváriu filtr, vyhoď ho (vzduchování taky). Tohle bude rostlinné akvárium, komu chceš "honit vodu"? Rostliny, o kterých píšu, preferují vodu, která se nehne. Hoď tam hrst malých různých úplně nejjednodušších šneků - zajistí ti život. Za týden po založení tam můžeš dát toho prísavníka. A teď to nejdůležitější - následující tři měsíce se NEBUDEŠ VMĚŠOVAT. Ano, když uvidíš začátek řasy, vyměníš 15% vody (to se dá dělat i obden). Když řasy nejsou, jen doléváš vodu. Nebudeš se stresovat, že šneci nemají co žrát - mají. Prísavníkoví možná hodíš jednou za týden malý, doopravdy malý kus žrádla. A TO JE VŠECHNO. Chceš rostlinné akvárium, kua :).

Když tohle vydržíš, máš šanci na rostlinné akvárium, do kterého po třech měsících můžeš vložit malé hejnko rybek (preferoval bych živorodky). A garantuju, že, pokud je máš ze solidního zdroje, ti nebudou takhle chcípat. Když to nevydržíš, řekni si, že jsi blbec.

P.S. Pro představu, kolik gupek se namnožilo v mém 60 litrovém akváriu bez filtrace a vzduchování (dlouhodobě udržitelný stav) https://www.facebook.com/jiri.scobak/vi ... 1420569452
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod newsted » 03 Jún 2016 15:12 pm

Zaklady:
-Vodu vymienaj raz tyzdenne 20%.
-Filter umyvaj vo vedre s akvariovou vodou (chlor z vodovu ti zabije vsetky 'dobre' bakterie).
-Vymen trubice (raz za 6 mes) a sviet 5-8h denne, kludne ked si doma (idealne by bolo nastavit casovac)
-Zive rastliny by boli lepsie ako umele
Pockaj kym od posledneho umytia filtra pod vodovodnou vodou ubehnu 4 tyzdne. Filter nechaj po tuto dobu zapnuty a po tejto dobe pridaj par ryb.

Praktizovat akavarium bez filtra by som ti neodporucal, na to potrebujes viac vedomosti a prax.

Horeuvedene rady sa mozu menit v zavislosti od osadky.
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Hora » 03 Jún 2016 16:30 pm

hana-Ked sa rozhodnes pokracovat,zaloz si vlastnu temu,lebo vsetko okolo noveho zabehu uz do tejto temy nepatri.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod hana » 03 Jún 2016 16:47 pm

Jirka Scobak, isto si netrufnem mat akvarium bez filtra a uz vobec nechcem zivorodky, mala som kedysi gupky, co sa mi rozmnozili za rok na 126 ks, takze dakujem.
Newsted, dakujem za rady, urcite si zapamatam ;)
hana
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Máj 2016 13:32 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod berlinka » 24 Jún 2016 12:23 pm

Ahojky, pred dvomi dňami sme si priniesli nové rybičky - dvoch ancistrusov a šesť neoniek obecných. Hneď ako sa neonky rozkukali v novom akváriu tak sa samozrejme začali naháňať a podobne. Len jedna bola stále tak akosi izolovaná ale po pár minútach sa tiež zapojila a ani na druhý deň som si nevšimla nič zvláštne. Dnes už sa ale zas izolovala a to tak že si našla v kamienkoch takú priehlbinu a stále sa tam zdržiava. Nechce prijímať potravu a ak okolo nej preplávajú ostatné rybky tak ich rýchlo odoženie a vráti sa na svoje pôvodné miesto. Priznám sa, že som v podstate začiatočník ale ak som správne pochopila z rôznych článkov tak tieto rybky nie sú zrovna "rodičovský typ" tak inak si neviem vysvetliť prečo by ostatné rybky stále odháňala. Už ma napadlo iba to že môže byť chorá ale voľným okom na nej nie je nič zvláštne ani žiadne fľaky ani že by plávala nejak nabok. Viete mi poradiť čo by s ňou mohlo byť prípadne čo by som mala urobiť? Som bezradná :(
...Momentálne sa zas naháňa s ostatnými ale ktovie ako dlho tá rybka je zvláštna od začiatku čo sme ju kúpili a priamo v obchode som si nejak nevšímala čo a ako.

Veľkosť akvária 20 l
Založené je dva týždne. Tieto rybky sú úplne prví obyvatelia.
Filter ešte nebol čistený ani voda ešte nebola menená.
Ešte dodám že som robila test vody a vyšlo mi vysoké ph a KH... prípadne by som poprosila o radu ako tieto dva parametre znížiť... ďakujem :)
berlinka
 
Príspevky: 4
Založený: 24 Jún 2016 10:34 am

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Jirka Scobak » 24 Jún 2016 12:33 pm

1) Dej fotku akvária.
2) 2 týdny jsou málo. Zde bude zřejmě odpověď.
3) Nemáš tušení, jaké podmínky měly ryby v minulosti. Změna - už sama o sobě může být problém.

P.S. 20l je dost málo.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Hora » 24 Jún 2016 13:36 pm

berlinka napísal:Ahojky, pred dvomi dňami sme si priniesli nové rybičky - dvoch ancistrusov a šesť neoniek obecných. Hneď ako sa neonky rozkukali v novom akváriu tak sa samozrejme začali naháňať a podobne. Len jedna bola stále tak akosi izolovaná ale po pár minútach sa tiež zapojila a ani na druhý deň som si nevšimla nič zvláštne. Dnes už sa ale zas izolovala a to tak že si našla v kamienkoch takú priehlbinu a stále sa tam zdržiava. Nechce prijímať potravu a ak okolo nej preplávajú ostatné rybky tak ich rýchlo odoženie a vráti sa na svoje pôvodné miesto. Priznám sa, že som v podstate začiatočník ale ak som správne pochopila z rôznych článkov tak tieto rybky nie sú zrovna "rodičovský typ" tak inak si neviem vysvetliť prečo by ostatné rybky stále odháňala. Už ma napadlo iba to že môže byť chorá ale voľným okom na nej nie je nič zvláštne ani žiadne fľaky ani že by plávala nejak nabok. Viete mi poradiť čo by s ňou mohlo byť prípadne čo by som mala urobiť? Som bezradná :(
...Momentálne sa zas naháňa s ostatnými ale ktovie ako dlho tá rybka je zvláštna od začiatku čo sme ju kúpili a priamo v obchode som si nejak nevšímala čo a ako.

Veľkosť akvária 20 l
Založené je dva týždne. Tieto rybky sú úplne prví obyvatelia.
Filter ešte nebol čistený ani voda ešte nebola menená.
Ešte dodám že som robila test vody a vyšlo mi vysoké ph a KH... prípadne by som poprosila o radu ako tieto dva parametre znížiť... ďakujem :)

Berlinka,máš problém a tie rybky ešte väčší.Od začiatku si urobila všetko zle pre ich život,ale to je bohužiaľ bežný jav rýchloakvaristov.
Malé akvárium,nezabehnuté :arrow: plné toxických látok,veľké ryby.
V druhom týždni sa pri nových akváriách vytvárajú vo vode škodlivé látky,ktoré sú pre rybky jedovaté a asi postupne uhynú.
PH,KH je teraz to posledné,čo im teraz môže vadiť,skôr by boli dobré hodnoty NO2 a NO3.Je ťažko ti poradiť,keď sama nemáš šajnu,prečo.
Ak prežijú stav,kedy už bude voda pre nich aj vhodná,tak ich bude zabíjať stres z malého priestoru.
Za dva roky sa ten prísavník ani neotočí v takom malom akváriu,máš dokonca dvoch a táto ryba je teritoriálna,jeden bude utlačovaný druhým.
Neónka je náchylná na hodnoty vody,potrebuje aspoň 100l akvárium.
Chceš poradiť? Vrátiť rybky(čo bude tiež problém),čítať o zábehu a zabehnúť akvárium,potom kúpiť peknú bojovnicu.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod berlinka » 24 Jún 2016 14:27 pm

Ja som bohužiaľ neurobila nič :(
To akvárium sa zakladalo kvôli mojej mladšej sestre... ja viem že treba väčšie akvárium ale odpoveď bola nie sú na to peniaze. Viem aj to, že treba dlhší čas na zabehnutie ale moja sestra keď chce niečo hneď tak to musí byť hneď.
Nemala som právo do ničoho kecať ale starať sa o ne musím lebo vďaka sestre už nám raz všetky rybky uhynuli :( Keď je všetko zle tak s tým nič už neurobím. Inak hodnoty NO2 a NO3 som merala tiež tie sú úplne v poriadku.
No nič už aj tak ďakujem za reakcie...
berlinka
 
Príspevky: 4
Založený: 24 Jún 2016 10:34 am

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Jirka Scobak » 24 Jún 2016 16:13 pm

Rozumím. Chci pomoci. Ale na to potřebuju akvárium vidět (hodnoty vody jsou jen následek - samotné problémy leží často jinde). Dej sem obrázek akvária, prosím.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Hora » 24 Jún 2016 16:54 pm

berlinka napísal:moja sestra keď chce niečo hneď tak to musí byť hneď

Na rozmaznanu sestru ste Jirko obaja prikratky,ked to chce,tak to tak bude.
Tiez viem,ze nakopat potrebuje niekto iny,nie Berlinka.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod I.P. Pavlov » 26 Jún 2016 09:42 am

berlinka napísal:Ja som bohužiaľ neurobila nič :(
To akvárium sa zakladalo kvôli mojej mladšej sestre... ja viem že treba väčšie akvárium ale odpoveď bola nie sú na to peniaze. Viem aj to, že treba dlhší čas na zabehnutie ale moja sestra keď chce niečo hneď tak to musí byť hneď.
Nemala som právo do ničoho kecať ale starať sa o ne musím lebo vďaka sestre už nám raz všetky rybky uhynuli :( Keď je všetko zle tak s tým nič už neurobím. Inak hodnoty NO2 a NO3 som merala tiež tie sú úplne v poriadku.
No nič už aj tak ďakujem za reakcie...

Od začiatku až dokonca je to jedna veľká výhovorka. Aj tá sestra mi príde ako by si to bola ty samotná :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod mrenka zelená » 27 Feb 2019 17:50 pm

I. P. Pavlov,

toto bolo fakt kruté. Bolo to už dávnejšie, a možno si už pochopil, že s niektorými povahami ľudí idú veci ťažšie, ak vôbec.
Ak je ocinko tej mladšej sestry do nej zbláznený a rozmaznáva si ju odmalinka, tak tá berlinka je taká Popoluška a toto si fakt nezaslúžila.

P.S. Inak vďaka za poučné čítanie, vážim si ochotu poradiť a obdivujem všetky tie krásne nafotené akváriá!
mrenka zelená
 
Príspevky: 23
Obrázky: 7
Založený: 08 Feb 2019 21:52 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod I.P. Pavlov » 02 Mar 2019 13:24 pm

Kruté to nebolo, kruté je ničiť a brať život. Tu je to dokonca zbytočné, resp. bolo. Hráme sa na bohov a život je nám ľahostajný, život má cenu i u tak malého tvora. Nedávaš-neber. Dnes keď nám informácie "letia" okolo uší, očí si treba najprv prečítať ako sa o niečo živé starať a potom si zaobstarať..............
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.