Filter EHEIM



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod Hora » 14 Apr 2016 08:15 am

Casom urcite nieco zdegraduje.Tiez som cital o meneni,obnoveni pri roznom obdobi a roznych naplniach,ale ak je struktura nezmenena,len preprat,obnovit porovitost a ak nenastava drobenie ide sa dookola roky.



Odoslané z Huawei P8 pomocou Tapatalku
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod dravec » 14 Apr 2016 09:47 am

:pivo: všetko lajkujem!
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod bano » 28 Máj 2016 02:22 am

Ahojte všetci, potrebujem poradiť. Mám Eheim Professionel 3 350t. Pri poslednom čistení náplní mi filter nechce nasať vodu, ako keby tam bolo veľa vzduchu, no aj keď pracujem s tou pumpou hore nemá to žiadny účinok. Filter počuť ako pracuje ale nenasáva ani nevypúšťa. Skúšal som ho naplniť vodou, aj bez vody, no výsledok je rovnaký. Dúfam v nejakú triviálnu chybu, snáď nič dôležité neodišlo.
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod jojto » 28 Máj 2016 08:44 am

Existuje jednoduchy, rokmi osvedceny navod ako predist takymto stavom. Malo by sa to uviest niekde navrchu temy.
Prazdny filter bez vody (samo s naplnami), prazdne hadice, zapojit na miesto v akvariu. Nezapajat do elektriny. Hadicu z vypustu filtra (tam kde je roztr. rampa) vopchat pekne do ust a poriadne nasat do seba, aale poriadne. Po chvilke je pocut ako voda vteka do filtra, az sa ustali vo vypust. hadici. Nasledne zapojit do elektriny a obcas potriast filtrom kvoli uvolneniu vzd. bublin. Tie fičury ala pumpa ignorovat. Samozrejme, ze hadice nemozu mat prevys (zvlnene) a filter ma byt pod akvariom.

edit:oprava gram. chyb
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod marko65 » 28 Máj 2016 08:59 am

Bano, mam tiez tento filter a pri poslednom cisteni asi pred dvoma mesiacmi sa mi stalo to iste. Uz som bol bezmocny, vodu som vypustil, znova napustil a stale nechcel nasavat.Asi pri 3.pokuse mi to nasalo. Do teraz neviem, kde nastala chyba, stale to robim rovnako. Babral som sa s tym celedoobeda.

Jojto, najblissie skusim tvoj postup, som zvedavy ci bude fungovat.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod newsted » 28 Máj 2016 12:08 pm

jojtov navod funguje, robil som to pred tyzdnom na 350ke :)
Obrázok používateľa
newsted
 
Príspevky: 385
Založený: 04 Máj 2008 18:22 pm
Bydlisko: Irsko

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod bano » 28 Máj 2016 12:26 pm

Ďakujem všetkým,tak idem skúšať.
bano
 
Príspevky: 35
Založený: 30 Jan 2016 21:01 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod darton » 05 Jún 2016 19:05 pm

Ahojte mam novo zapojeny eheim 2217(1.jun) a chcel som vas poziadat ci by ste mohli zmerat hlucnost vasich zabehnutych 2217 -tiek. Ja som pouzil jednoduchu appku na tablete a mobile. Priemer mi vysiel na 46db.
Momentalne je filter dost pocut aj zo zavretej skrinky. Cakam dalej na jeho stisenie.
Mozno ma tie dB orientacne nasmeruju co ocakavat. Na stranke okolo17 tejto temy som cital vetu ,ze eheimy pocut len po prilozeni ucha .. tak som momentalne trosku nesvoj. Vdaka za pomoc.
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod matus.galan » 05 Jún 2016 22:29 pm

Uz to tak nie je a v skrinke ho bude pocut viac ak mas na mysly to take hmmmmmmkanie ako keby...ja mam 2213 tiez hmka :) dal som na neho 2kg mech piesku uz je to lepsie.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod Hora » 06 Jún 2016 07:46 am

darton napísal:Ahojte mam novo zapojeny eheim 2217(1.jun) a chcel som vas poziadat ci by ste mohli zmerat hlucnost vasich zabehnutych 2217 -tiek. Ja som pouzil jednoduchu appku na tablete a mobile. Priemer mi vysiel na 46db.
Momentalne je filter dost pocut aj zo zavretej skrinky. Cakam dalej na jeho stisenie.
Mozno ma tie dB orientacne nasmeruju co ocakavat. Na stranke okolo17 tejto temy som cital vetu ,ze eheimy pocut len po prilozeni ucha .. tak som momentalne trosku nesvoj. Vdaka za pomoc.

Aplikácia Soun meter 35db úplne pri hlave filtra 2217,20cm od 33.
Pri priložení ucha to nebude nikdy aspoň pri 17" určite nie,možno menšie Eheimy,to by mohol zmerať Matúš.
Ja ho mám pod akva a žiadne uteráky,piesky a nikdy som ho nevnímal,skôr počuť vzduchovací motorček z bublifuku.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod darton » 06 Jún 2016 13:04 pm

Hora napísal:Aplikácia Soun meter 35db úplne pri hlave filtra 2217,20cm od 33.
Pri priložení ucha to nebude nikdy aspoň pri 17" určite nie,možno menšie Eheimy,to by mohol zmerať Matúš.
Ja ho mám pod akva a žiadne uteráky,piesky a nikdy som ho nevnímal,skôr počuť vzduchovací motorček z bublifuku.


Ahoj dakujem moc 35db by bolo fajn ...skusim este pockat a potom popripade zatazit .
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod Pipko » 06 Jún 2016 17:16 pm

Eheim 2211 v skrinke pod akva 30-34 db.
Pipko
 
Príspevky: 52
Obrázky: 4
Založený: 03 Mar 2016 19:00 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod matus.galan » 06 Jún 2016 21:28 pm

Ja odmeram zajtra a dam vediet ako je na tom 2213. Cez den ani netusim,ze ide. Vecer je to pocut ako vstavana chladnicka ked zopne co je nieco medzi 35-40db ale odmeram presne.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod matus.galan » 07 Jún 2016 11:46 am

Tak som to odmeral, na hlave 30-35db, mimo cca 20cm uz ukazovalo len nieco okolo 25, v zavretej skrinke tiez medzi 30-35.

Led je doma ticho tak je pocut ako motor ide ale ked zapnem telku staci na fakt tichsie a uz to nie je pocut. Je to konstantny zvuk, ziadne skrabanie alebo suchatnie a buchanie. Je to ako ked si hmkate v hlave pri meditacii :)

Uz som si celkom zvykol aj ked cakal som ze to nebude pocut vobec.
Chcel este vyskusat jednu vec ktora tu bola rozoberana a to,ze dam dole kryt hlavy motora lebo mam pocit,ze ten zvuk sa cely prenasa do toho krytu a preto to je tak pocut.

Teraz sa nepamatam kto to tu robil ale boli aj foto. Je tam taka prazdna durina ktora sa da vyplnit a potom to uz nie je pocut. Motor je aj tak zaliaty takze ziaden problem. Skusim filcovou paskou oddelit hlavu motora od krytu aby sa nedotykal plast o plast to by mohlo pomoct ale uvidime, hlavne je aby fungoval ako ma.


Odoslané z môjho iPad cez Tapatalk
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod darton » 07 Jún 2016 12:44 pm

U mna je filter stale v zabehu ,ale okrem hmkania ma trochu aj hrkotania od rotora(vzduch tam nie je ) a zaroven trosku pisklavy zvuk... Hrkotanie ale ustava kazdym dnom sa mi zda menej a menej.
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod matus.galan » 07 Jún 2016 14:37 pm

Hrkotanie som mal pri zabehu aj ja postupne zanasanim to prestalo.
Taktiez som kupil Eheim sprej na osetrenie tesneni a nastriekal som aj na vrtulku a osku a ustalo to viac.

Co som odsledoval ja a zda sa mi to divne je, ze ked uzamknes tu vrtulku tak ten vrchy zamok co sa otaca na uzamknutie ma volu do stran ked je zamknute. To znamena, ze dole to moze byt vdaka tej gumicke pekne v strede ale hore staci, ze posunies o 1mm a uz je to nie presne vycentrovane a to by mohol byt tize problem.

Ale tak vyroba je teraz v cine takze asi to bude tym, ze to nesedi uplne presne a nie je to upevnenie pevne. Mozno to je ale len moj pocit.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod Hora » 07 Jún 2016 14:53 pm

matus.galan napísal:Teraz sa nepamatam kto to tu robil ale boli aj foto. Je tam taka prazdna durina ktora sa da vyplnit a potom to uz nie je pocut.

Hooopy tu dal foto postup,ale nepamatam,kde to je.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod Hora » 07 Jún 2016 15:15 pm

Na 31 strane je nieco o tom odhlucneni.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod darton » 08 Jún 2016 08:38 am

matus.galan napísal:
Ale tak vyroba je teraz v cine takze asi to bude tym, ze to nesedi uplne presne a nie je to upevnenie pevne. Mozno to je ale len moj pocit.


Co som cital vyjadrenie Eheimu na vyrobu v cine: Ta je iba pre Asia-pacific trh. Cize cinske vyrobky by u nas nemali byt.
darton
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 15 Aug 2014 18:19 pm
Bydlisko: Bratislava Ruzinov

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod Trso1 » 08 Jún 2016 13:05 pm

Ahojte, ja som síce úplny amatér a začiatočník, ale možno pomôžem. Pred 1,5 mesiacom cca som si kúpil 2211. Zo začiatku bola pomerne hlučná a vzduchom to nebolo. Ale tak ako píše matus.galan postupným zanášaním to prestalo byť až tak počuteľné aj keď musím povedať, že som ten filter stále počul.
Keď som teraz 5 dní dozadu išiel filter vyčisť, nedopatrením som zlomil keramickú osku, asi v prvej 1/3. Strašne som si za to nadával, lebo to bol piatok večer a za celý víkend som nevedel nikde v BA zohnať náhradnú. Áno, teraz ma všetci budete hejtovať... Zlomila sa v prvej tretine a keďže iný filter nebol, tak som ho nechal do pondelka bežať na zlomenej oske.. Hrkotal viac ako bežne ale išiel. V pondelok som osku vymenil a pridal som do filtra jeden molitan naviac a od vtedy je tichý, že sa ma moja precitlivelá manželka pýta, či som ho vypol úplne. Filter stojí vedľa akva (zatiaľ kým dojde skrinka). Zloženie náplní je (zo spodu na hor) 2x molitan (modrý), Matrix 0,5l, Purigen 100ml, vata.
Tak možno pomôže vymeniť keramickú osku, náklad u mňa 6€
T.
Trso1
 
Príspevky: 28
Založený: 04 Máj 2015 14:09 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod matus.galan » 08 Jún 2016 21:01 pm

Aj to som cital je mozne ze to moze byt tensia oska alebo aj rotor...za skusku to stoji.
Obrázok používateľa
matus.galan
 
Príspevky: 2421
Obrázky: 0
Založený: 02 Feb 2015 19:59 pm
Bydlisko: KE

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Jún 2016 22:41 pm

Eheim-y nebudú nikdy celkom ticho, je im to dané. Treba zaťažiť hlavu filtra a stíchne. Zábehom, teda zanesením tiež stíchne, ale priazť ako mačka bude furt. Rovnako treba dozerať na hadice, tie tiež pri dotyku o akva, či iné steny, prenášajú vybrácie. O oske nehovoriac, musí byť O.K. a musí byť vložená do gumených "čiapočiek", stačí, že chýba jedna a vrrrrrrkot bude veľmi nepríjemný.
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod I.P. Pavlov » 08 Jún 2016 22:43 pm

darton napísal:
matus.galan napísal:
Ale tak vyroba je teraz v cine takze asi to bude tym, ze to nesedi uplne presne a nie je to upevnenie pevne. Mozno to je ale len moj pocit.


Co som cital vyjadrenie Eheimu na vyrobu v cine: Ta je iba pre Asia-pacific trh. Cize cinske vyrobky by u nas nemali byt.

No, tomu by som tiež neveril. Alebo stačí, že výrabajú v pobočke v Poľsku a bude to tiež to samé :wink:
Obrázok používateľa
I.P. Pavlov
 
Príspevky: 2661
Obrázky: 9
Založený: 19 Jan 2016 23:39 pm

Re: Filter EHEIM

Odoslaťod marko65 » 18 Jún 2016 11:38 am

jojto napísal:Existuje jednoduchy, rokmi osvedceny navod ako predist takymto stavom. Malo by sa to uviest niekde navrchu temy.
Prazdny filter bez vody (samo s naplnami), prazdne hadice, zapojit na miesto v akvariu. Nezapajat do elektriny. Hadicu z vypustu filtra (tam kde je roztr. rampa) vopchat pekne do ust a poriadne nasat do seba, aale poriadne. Po chvilke je pocut ako voda vteka do filtra, az sa ustali vo vypust. hadici. Nasledne zapojit do elektriny a obcas potriast filtrom kvoli uvolneniu vzd. bublin. Tie fičury ala pumpa ignorovat. Samozrejme, ze hadice nemozu mat prevys (zvlnene) a filter ma byt pod akvariom.

edit:oprava gram. chyb


jojto: dnes som cistil filter 2075 a zapajal tebou popisanym sposobom a musim ti podakovat. Uplna paradicka. Za 5 min. filter fical ako ma. Pred tym som pumpoval a drbal sa stym aj hodimu kym som to spojazdnil. Este raz vdaka.
marko65
 
Príspevky: 230
Obrázky: 10
Založený: 13 Mar 2007 10:28 am
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.