BB 12-litrovky



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod Boris Bečár » 11 Jún 2016 03:05 am

Tak napokon som sa rozhodol "pseudo-iwagumi" zrusit este pred uplnym napustenim. Ratajov Profi-Soil je pre mna uplne nepouzitelny substrat , je velmi lahky, cely sa zosuva a takisto mi pride nevhodny na pestovanie rastlin. Cele akvarko som teda rozobral a cast kamenov znova pouzil v novom trosku-zlozitejsom hardscape. Hral som sa s tymi kamenmi dlhsie, ale lepsie to uz asi bohuzial nerozlozim s tym co v tejto velkosti mam doma. Technika pride buduci tyzden a hned mozem sadit predpestovane rastliny. Rovnako kaslem aj na dry-start method, ale predpokladam, ze len kvoli tomu, ze ma odradil doterajsi pokus s profi-soilom. :cry:
Obrázok

Obrázok

Druhe akvarko a nedokonceny layout ... fotka len pre predstavu... skusim to mozno dokombinovat este s par kamenmi alebo to necham takto a dosadim celu plochu rastlinami.
Obrázok
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Jún 2016 13:00 pm

Boris Bečár napísal: Ratajov Profi-Soil je pre mna uplne nepouzitelny substrat , je velmi lahky, cely sa zosuva a takisto mi pride nevhodny na pestovanie rastlin.

Že je Ratajov ProfiSoil lahky a nedá sa s ním tvarovať,to vie každý. :!:

Rozhodne by som netvrdil,že sa vnom nedajú pestovať rastliny.Ako hovorí Mišo Kaščák: Netvrdte,že pes nedokáže lietať.Že lietajúci pes neexistuje.Len zamáva ušami a už lieta nad nami.Ved to pozná každé malé dieťa....
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod Boris Bečár » 11 Jún 2016 13:04 pm

Mam s nim skusenost ze aj pri emerznom pestovani rastliny z rovnakeho zdroja v nom odhniju , zle zakorenia a pod. zatial co v inych substratoch sa chytia a prosperuju. Samozrejme je to osobna skusenost a osobny nazor.
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod fazyl » 11 Jún 2016 13:38 pm

to iwagumi sa mi pozdava, neviem preco :P :D
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod vincent van gogh » 11 Jún 2016 16:54 pm

Boris Bečár napísal:Mam s nim skusenost ze aj pri emerznom pestovani rastliny z rovnakeho zdroja v nom odhniju , zle zakorenia a pod. zatial co v inych substratoch sa chytia a prosperuju.

Tak tu ostáva už len jedno jediné konštatovanie: Ako dobre,že ja nemám takú blbú skúsenosť.... :lol:
Obrázok používateľa
vincent van gogh
 
Príspevky: 1683
Založený: 28 Sep 2013 12:21 pm
Bydlisko: BA

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod dravec » 11 Jún 2016 21:28 pm

Ja myslim že celkom v pohode. Podla mna sme dost obmedzený matialom /kamene, drevo/ a ten sa na SK zhana fest tazko. A este sluzi ku cti že si to nasiel v prírode.
Obrázok používateľa
dravec
 
Príspevky: 318
Obrázky: 6
Založený: 23 Mar 2011 23:30 pm

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod fazyl » 01 Júl 2016 22:46 pm

chcelo by to fotku, na to iwagumi som zvedavy
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod Stewie » 02 Júl 2016 18:04 pm

to iwagumi by som si tiež rád pozrel, ten hardscape vyzerá veľmi dobre :pivo:
Obrázok používateľa
Stewie
 
Príspevky: 615
Obrázky: 10
Založený: 02 Mar 2014 14:10 pm
Bydlisko: DK

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod Boris Bečár » 17 Sep 2016 12:50 pm

Ta konečne vás (možno :D ) poteším s updatom.
Naľavo boli mierne problémy. Pravdepodobne sa počas mojej neprítomnosti (a teda nedostatočnej (ne)výmene vody )voda niečím presýtila a rastliny nato doplatili... Holé stonky staurogyny a eleocharis s HCčkom takmer úplne odišli. Následne som teda dosadil dalšie HC a vyzerá, že to chce len čas.

Napravo tá neprítomnosť nebola až tak vidieť. Myslím si, že je to vďaka vačšiemu množstvu rastlín. Niektoré stonovky tiež opadali. ale po zostrihnutí a presadení to vyzerá byť takisto v poriadku. Fotka je po prestrihu takže ich nieje vidieť prakticky vôbec.

Obe miničká idú bez CO2ky, občasne pridám komplexné hnojivo a tekutý uhlík. V iwagumi je zopár kreviet. V oboch sú kotúľky a physy , napravo som videl nejaké menšie ostracody, ktoré prišli s rastlinami.

Obrázok
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod fazyl » 18 Sep 2016 16:07 pm

to iwagumi sa mi paci, ale asi by to chcelo nejake pozadie, biele alebo milecne mozno lebo nejak nevynika. super to mas nech sa dari
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: BB 12-litrovky

Odoslaťod Boris Bečár » 19 Sep 2016 00:28 am

v pláne je mliečna fólia no :)
Obrázok používateľa
Boris Bečár
 
Príspevky: 245
Obrázky: 2
Založený: 30 Júl 2011 14:43 pm
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.