Krevetka napada ryby



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Krevetka napada ryby

Odoslaťod Tomisan » 14 Apr 2012 14:04 pm

Caute :) dneska som si kupil prvu krevetku v zivote, samozrejme som si precital par veci tu na fore, dost som sa bal, ze ryby budu dobiedzat do krevetky (mam dost drze mecune:D ) a stalo sa to co som necakal, pravy opak... podotykam, ze co som videl tak skoro chytila 10 cm mecuna... krevetka striehne kedy ide ryba okolo a snazi sa ju zachytit klepetami, je to normalne alebo to je nejaky hybrid ? :D neviem co je to za druh, tu je fotka :)

http://imgupload.sk/viewer.php?file=c3o ... gxykzz.jpg
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Reklama

Krevetka napada ryby

Odoslaťod Semtex » 14 Apr 2012 14:25 pm

Vypadá to, že jsi toho o krevetkách moc nepřečetl.
Fotka nic moc ale i tak je poznat, že jde o dravou krevetku, pravděpodobně Macrobrachium. Až bude mít 10cm jedním šmiknutím ti roztříhne dospělou mečovku jak papír.
A další chyba je, že krevetky se nekupují po jedný ale ve skupinkách. V tomhle případě je to ale spíš štěstí že jsi jich nekoupil víc :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Semtex
 
Príspevky: 114
Založený: 18 Mar 2012 20:51 pm

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod triscene » 14 Apr 2012 14:42 pm

semtex...nebral by som to az takto rozpravkovo ako si to napisal :)
mam 14 kuskov Macrobrachium Lanchesteri a je to jeden z mytov ze zere rybky. zatial som ju videl zrat len uhynutu gubku, inak je bezproblemova a to som si vcera doniesol na doplnenie aj dospele kusky co maju aj okolo 7-8cm.
pokial ryba nie je chora tak ju nechyti.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Tomisan » 14 Apr 2012 15:39 pm

Vsak tam je pisane, ze povaha je mierumilovna :D toto je hocico len nie to :D skusim ju nechat a uvidim, budem sledovat priebezne dianie, mozno sa uvedomi po case kym sa aklimatizuje. A ked nie tak bude musiet ist prec... K axolotlom by asi nemohla ist co? Kamos ich chova, ze by som mu ju dal k nim keby to unmna nefungovalo s rybkami.
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod jiri sajar » 14 Apr 2012 15:52 pm

keby si s tou krevetkou absolvoval každoročnú vakcináciu proti besnote, nemal by si problém.... :angel: :angel: :angel:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Milan666 » 14 Apr 2012 20:38 pm

:lol: :lol:
jiri sajar napísal:keby si s tou krevetkou absolvoval každoročnú vakcináciu proti besnote, nemal by si problém.... :angel: :angel: :angel:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod triscene » 14 Apr 2012 21:02 pm

ide o to ze je sama a je pod stresom tak sa necuduj ze sa sprava takto..moje su pokojne..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod jursat » 14 Apr 2012 21:37 pm

Ja ich mam v spolocenskej 5ks a su tak cca 6cm velke v spolocnosti aj neonoek aj bleheriek a nepozoroval som nejaku agresivitu. Ale je pravda, ze pri krmeni sa o svoju potravu "pobiju".
Obrázok používateľa
jursat
 
Príspevky: 30
Obrázky: 11
Založený: 16 Apr 2010 19:02 pm
Bydlisko: Kežmarok

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod triscene » 14 Apr 2012 22:18 pm

tak tak..iba vidia granulu a uz su jak blaznive :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Tomisan » 15 Apr 2012 17:55 pm

no uz musela ist na samotku, rano ked som sa zobudil tak uz niektore mecune boli dokatovane (dospele jedince skoro dala dole), nastastie nic vazne ale teraz su akurat uz bez meca... ale mam aj malych panciernickov takze som ju radsej odlovil. zajtra ju beriem naspat do predajne velmi je agresivna toto sa neda
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Semtex » 15 Apr 2012 18:49 pm

No jo, psal jsem ti to, že to nebude jen tak. Je to jako dát lva do klece s kozama a doufat že to bude OK
Semtex
 
Príspevky: 114
Založený: 18 Mar 2012 20:51 pm

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod triscene » 15 Apr 2012 20:00 pm

a samozrejme si treba nabuduce nastudovat nieco o tychto tvoroch , takmer kazde zviera ktore je samo tak je vyplasene a u zvierat je obranou vacsinou utok.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Tomisan » 15 Apr 2012 23:04 pm

nebolo uz potom same, zohnal som k nemu dalsie dve a tie su v pohode :) tie si necham
Tomisan
 
Príspevky: 131
Obrázky: 0
Založený: 14 Feb 2012 19:42 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod triscene » 16 Apr 2012 09:30 am

moze byt, tieto krevetky su zaujimave aj tym ze maju svoj charakter :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Dusky » 11 Jún 2015 16:11 pm

mozem len potvrdit ze chytaju ryby, mal som ich v akvariu s gubkami, a po case kazdy samec prisiel o chvost, jedneho ziveho dokonca chytila a drzala ho aj pet minut, mam ich sedem, teraz su v akvariu s amano krevetami a dost sa ich boja, musim ich prelovit
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Jája » 17 Jún 2016 12:52 pm

Podle mě ta krevetka byla strašně vystresovaná (a byla sama) a ryby ji navíc musely strašně obtěžovat, takže se musela bránit. Pokud by skutečně byla agresivní, tak ty ryby by byly pocuchané daleko víc. Pokud se neměla kam schovat, a ty tam třeba nemáš moc rostlin, případně je AQ malých rozměrů, tak bych se ani nedivila, že to tak dopadlo. Já mám Macrobrachium dayanum a žádný problém s nimi není, až na drobnosti (výjimečně kupírovaný ocásek u dotěrných ryb). Mám je v AQ s plochou 80 x 35 cm a naprostá většina dna je zarostlá rostlinami. Dajánky jsou téměř celý den zalezlé v rostlinách, když krmím, tak vylezou. Jsou nekonfliktní, vzájemně si jdou z cesty, než aby si měřily síly. Podle mého pozorování mají rády svůj klid, ryby nenapadají. Oženou se pouze po těch, které se k nim moc přiblíží, na to si ryby v krátké době zvykly. A než si zvykly, tak sem tam měly trochu kupírované ocásky (paví oka). Žrádlo si brání, takže po rybě, která by jim to chtěla sežrat, vyjedou. Nikoliv agresivně, ale na obranu - vyženou ji (někdy celkem tvrdě), to jim stačí, nikdy jsem neviděla, že by rybu pronásledovaly, nebo bezdůvodně napadly. V běžné situaci, pokud se po dotěrné rybě oženou, tak se brání, ale neútočí - to se lehce pozná z jejich chování. Mám je od mláďat (cca 4 cm). Samec má teď cca 8cm a druhá krevetka (domnívám se, že by to mohla být samice, zatím ale jistotu nemám) asi 6 cm. Nežerou ani živé šneky - pouze je osahají, případně ožužlají a odloží. Chcíplé šneky žerou. Ani mi nezaútočily na staré paví oko, které "sotva lezlo" a které jsem nakonec musela utratit, aby se netrápilo. Dokonce potěr pavích ok ignorují (nevím ale co v noci). Když porovnám množství a dospívání potěru dřív a teď s dajánkami, tak nevidím žádný rozdíl. Mám i malé krevetky cherrynky, se kterými vycházejí také dobře, nevšímají si jich. Ale je mi jasné, pokud by nastala doba hladu, tak by dajánky zřejmě mohly malé krevetky nebo slabší ryby napadnout. To ale spíš považuju za mezní situaci. Jsou to mrchožrouti, mražené mají rády také, něco zeleného také zblajznou. Podle mě záleží na podmínkách, které mají k životu - na velikosti AQ, na rybách, na množství rostlin a úkrytů a na dostatku potravy. Pak podle mě jsou ve společenském akváriu mírnými obyvateli. Pokud se chcete podívat na mé akvárium, tak zde je odkaz: http://rybicky.net/nadrze/18227 . Celkem podrobně tam o nich píšu v deníku, pak něco dalšího je i v komentářích.
Jája
 
Príspevky: 2
Založený: 14 Jún 2016 16:29 pm

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod noiz » 17 Jún 2016 13:53 pm

ktovie, ci ta kreveta este zije :?
noiz
 
Príspevky: 149
Založený: 13 Júl 2015 21:28 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevetka napada ryby

Odoslaťod Jirka Scobak » 17 Jún 2016 20:30 pm

Asi ne, ale jako oživení témy to není zlé :).

Já měl macrobrachium s xenotocami a (asi) neškodilo. Každopádně teď jsem do toho akvária dal C. diminutus a tak se s myšlenkou na tyhle krevetky mohu zřejmě rozloučit :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.